Dabar tik idomu butu pamatyti kita pastato puse kur turbut pamatysi 30+ skirtingai istiklintu balkonu.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių renovacija Vilniuje
Collapse
X
-
Na deja niekuo negaliu jus nudziugint del tokio dazymo. Anksciau irgi galvojau kodel gi taip nepadarius, zymiai graziau atrodo ir pan. Deja turiu salia saves kelis taip nudazytus namus ir viename labai gerai matosi kur buvo dazyta pries kelis metus ir kur praeitais metais, daze gabalais, pora laiptiniu vienus metus, paskui pora kitu po metu ir t.t. Tai vat ten kur praejo apie 3-4 metus nuo dazymo dazai jau pradeda luptis ir prarasti spalva nuo saules. Tas spalvos praradimas pasireiskia spalvos virtimu i baltesne ir nebe tokia vientisa. Ir jau dabar atrodo kad dar po 3-5 metu viskas tai atrodys dar baisiau nei originalios nedazytos sienos.
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąNa deja niekuo negaliu jus nudziugint del tokio dazymo.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimąNu jau Taliną primena.
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąNa deja niekuo negaliu jus nudziugint del tokio dazymo. Anksciau irgi galvojau kodel gi taip nepadarius, zymiai graziau atrodo ir pan. Deja turiu salia saves kelis taip nudazytus namus ir viename labai gerai matosi kur buvo dazyta pries kelis metus ir kur praeitais metais, daze gabalais, pora laiptiniu vienus metus, paskui pora kitu po metu ir t.t. Tai vat ten kur praejo apie 3-4 metus nuo dazymo dazai jau pradeda luptis ir prarasti spalva nuo saules. Tas spalvos praradimas pasireiskia spalvos virtimu i baltesne ir nebe tokia vientisa. Ir jau dabar atrodo kad dar po 3-5 metu viskas tai atrodys dar baisiau nei originalios nedazytos sienos.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Knope Rodyti pranešimą
Puikiai pastebėta. Ten jie puikiai susitvarkę. Dalis renovuota, dalis štai taip. Kitas vaizdas, kitas jausmas. Ir nėr "baisių sovietinių daugiabučių".
- 2 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Tokie pastatai betkokiu atveju turėtu būti perdažomi kas kokius 10 metų. Tik deja pas mus yra juokingai mažai dėmesio kreipiama į tai kad gyventojai nekaupia lėšų pastato atnaujinimui (tipo kaupia pas prižiūrėtojus, bet tas puse euro per mėnesį yra niekalas ir nepadengia net minimalių išlaidų)Paskutinis taisė abruo; 2022.10.03, 13:22.Lietuva visiems.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė justinas adam Rodyti pranešimą
Tas baisumas daugiausia iš balkonų pusės. Įdomu ką estai daro su tokiais egzemplioriais? Kokia nauda iš to dažymo, jei užėjus į kitą pusę randi taborą.
Sorry už kokybę, fotografuota prieš saulę. Nuotrauka daryta šią vasarą Klaipėdoje. Dabar įsivaizduokit, jeigu dar visi balkonai būtų vienodai įstiklinti - kuo ne pastatas iš Švedijos miljonprogrammet rajono?
- 6 patinka
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimąFasadas kaip ir prieš tai buvusio pavyzdžio atrodo gerai tik panašu kad abu jie neapšiltinti kas lyg ir turėtų būti vienas iš pagrindinių renovacijos privalumų?
Taip, su renovacija nėra ko lygintis, bet ir kainos prasme tai nėra net arti to, kiek tektų mokėti už renovaciją. Tokiam dalykui mielai pasirašytų labai daug tų, kas atsisako renovacijos, nes jiems ji atrodo per brangi. Jeigu visi namai būtų sutvarkyti bent taip, Vilnius atrodytų kaip visiškai kitas miestas ir nebebūtų panašus į kokį Saratovą.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė ttttt Rodyti pranešimą
Tai čia ir nėra renovacija. Tiesiog per kokią savaitę ar dvi padaromas kosmetinis remontas, kuris kažkiek ir energetine prasme pagerina situaciją, nes tarpai tarp blokų yra sandarinami iš naujo ir viskas yra dažoma ne paprastais dažais, o kažkokiais "specialiais, kurie sudaro papildomą šilumą sulaikantį sluoksnį" (čia šiaip nežinau kiek tame tiesos, bet esu tai girdėjęs iš tokiose namuose gyvenančių žmonių).
- 1 patinka
Comment
-
Bandžiau rašyti savivaldybei dėl fasadų tvarkymo truputį kitu kampu, bet vis tiek atsakymas toks - tai paprastas remontas. Galvoju, ką galėtume padaryti, kaip bendruomenė, kad atkreiptume dėmesį į šią problemą: į tai, kad reikia didinti kaupiamąsias, kad reikia privalomo reguliaraus fasadų perdažymo, ir reguliaraus laiptinių remonto? Nes savaime tokie dalykai nepasidarys. Kažkas turi pušinti temą...
P.S. čia VMS atsakymas:
Informuojame, kad Skyrius nėra oficialiai įgaliotas aiškinti įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų nuostatų, todėl raštu pateikti Skyriaus paaiškinimai negali būti laikomi oficialiu teisės aktų išaiškinimu, bet tik išsakyta Skyriaus nuomonė apie šiame rašte minimų teisės aktų taikymą Skyriaus kompetencijos ribose. Skyriaus nuomone daugiabučio namo fasadų impregnavimo/padengimo darbai priskirtini statinio paprastajam remontui. Pagal statybos techninį reglamentą STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Nebaigto statinio registravimas ir perleidimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ 3 priedo 5 punktą pastato išvaizdos keitimu laikoma: balkonų, lodžijų įstiklinimas; fasado elementų keitimas (keičiant spalvą, matmenis, suskaidymą), naujų įrengimas; esamų angų nuo 0,2 m2 ir didesnio ploto pastato fasade užtaisymas; šlaitinio stogo dangos keitimas (keičiant spalvą ir (ar) dangos tipą), dažymas (keičiant spalvą), stoglangių įrengimas ant šlaitinio stogo, keitimas (keičiant spalvą, matmenis, suskaidymą); fasadų dangos įrengimas, keitimas (keičiant spalvą ir (ar) dangos tipą), dažymas (keičiant spalvą); didesnės kaip 0,01 m3 tūrio įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo; įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų, iškylančių daugiau kaip 1 m virš pastato plokščiojo stogo parapeto, tvirtinimas ant pastato plokščiojo stogo; Kultūros vertybių registre nurodytų kultūros paveldo statinio vertingųjų savybių keitimas.
Comment
-
Savivaldybė paleidžia teismų dėl renovacijos broko ištaisymo kompensavimo mechanizmą.
Sakyčiau nepaprastai naudinga pagalba, nes vien iš mano patirties daugelis gyventojų vengia eiti į teismus net kai turi gerą priežastį: sako arba mes neišsimokėsime kiek teismai kainuos, arba vis tiek praleimėsime ir panašiai. Tad ši priemonė bent eliminuos posakį, kad mes negalime sau finansiškai to leisti.
https://vilnius.lt/lt/2022/10/05/vil...ktu-istaisymo/
,,Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą kompensuoti daugiabučių namų butų savininkų patirtas išlaidas teisiniuose ginčuose su darbų rangovais, palikusiais defektus dar garantiniu laikotarpiu. Finansavimas bus skiriamas statybų defektų ekspertizei, statybiniams tyrimams, bandymams, darbams, susijusiems su statybos defektų ekspertizės atlikimu, bei teisinėms paslaugoms. Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko teigimu, ši priemonė padės nukentėjusiems daugiabučių namų gyventojams išspręsti ginčus dėl nekokybiškai atliktų paslaugų:
„Pasitaiko atvejų, kai gyventojai skundžiasi nekokybiškai atliktais rangos darbais. Kadangi santykiai tarp bendrasavininkų ir rangovų reguliuojami sutartiniais pagrindais, savivaldybė paprastai neturi teisės spręsti ginčo, o kreiptis į teismą gyventojai nedrįsta dėl didelių išlaidų teisinėms paslaugoms. Siekdami užtikrinti tinkamą gyventojų atstovavimą teisiniuose ginčuose, priėmėme sprendimą sukurti finansavimo priemonę, kuri leis užtikrinti vilniečiams saugumą brangiuose teisiniuose procesuose.“
Rangovui geranoriškai neištaisius renovacijos defektų, gyventojams reikalingi papildomi finansiniai resursai kreipiantis į teismą dėl įpareigojimo pašalinti statybos defektus arba dėl statybos defektų šalinimo išlaidų išieškojimo iš rangovo.
Siekiant įvertinti defektų atsiradimo priežastis, yra būtina kvalifikuotų specialistų išvada. Ekspertizės išlaidos, priklausomai nuo būtinų statybos tyrimų ir apimčių, gali kainuoti nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. eurų. Teisminiai ginčai, priklausomai nuo apimties ir instancijų, gali kainuoti nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. eurų.
Lėšų poreikis programai 2023 m. šiuo metu siekia 20–80 tūkst. eurų, tačiau bus tikslinamas pagal gautas paraiškas.
Norint gauti kompensaciją, pagal savivaldybės siūlomą programą, būtina atitikti šias sąlygas: daugiabutis namas turi būti modernizuotas pagal Vyriausybės patvirtintą daugiabučių namų atnaujinimo programą; statybos darbai turi būti užbaigti ir išduotas statybos užbaigimo aktas; finansavimo gavėjai turi būti daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai; statybos defektai paaiškėja garantiniu laikotarpiu, o rangovas atsisako juos pašalinti; pareiškėjas turi būti atlikęs visas nurodytas procedūras siekiant susitarti su statybos darbų rangovu, kad garantiniu laikotarpiu paaiškėję statybos defektai būtų pašalinti be teisinio įsikišimo; pareiškėjas turi būti faktiškai patyręs prašomas kompensuoti išlaidas ir pateikęs visus nurodytus privalomus dokumentus.
Finansavimas ginčams su rangovais išspręsti yra neskiriamas, kai atliktos ekspertizės akte nurodyta garantiniu laikotarpiu atsiradusių defektų atsiradimo priežastis nėra susijusi su modernizavimo darbų atlikimu.
Teismo sprendimu pareiškėjui iš kitos šalies prisiteisus ir teisines išlaidas, kurias kompensavo Vilniaus miesto savivaldybė, pareiškėjas turi gautą kompensaciją grąžinti Vilniaus miesto savivaldybei per 2 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.''
- 6 patinka
Comment
-
Kažkaip vistiek nesuprantu ką jie čia darė, viršutiniai aukštai atrodo atnaujinti, bet nuotraukos apačioje matome, kad nieks nebuvo atnaujinta, kaip ir ten, kur yra laiptinės langai. Šiaip neseniai sužinojau, kad Vilniuje yra praktikuojamas visiškai neadekvatus ir laukinis fasado/siūlių atnaujinimo metodas, kai įmonės atstovai eina per gyventojus ir klausia ar jie pasirašo atnaujinimui ir paskui atnaujinami yra tik su tuo sutikusių butų fasadai. Čia gal būtent tai ir įvyko?
Comment
-
Parašė ttttt Rodyti pranešimąKažkaip vistiek nesuprantu ką jie čia darė, viršutiniai aukštai atrodo atnaujinti, bet nuotraukos apačioje matome, kad nieks nebuvo atnaujinta, kaip ir ten, kur yra laiptinės langai. Šiaip neseniai sužinojau, kad Vilniuje yra praktikuojamas visiškai neadekvatus ir laukinis fasado/siūlių atnaujinimo metodas, kai įmonės atstovai eina per gyventojus ir klausia ar jie pasirašo atnaujinimui ir paskui atnaujinami yra tik su tuo sutikusių butų fasadai. Čia gal būtent tai ir įvyko?
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąVariantas iš Vokietijos.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Knope Rodyti pranešimą
Nu, nežinau, ką čia iš jo padarė... Koks čia stilius? Man senesnis labiau patiko.
Comment
Comment