Draugas Justiniškėse negali vis suorganizuoti renovaciją. Pusė namo senukai, kurie nieko nenori daryti, kitai pusei šiaip tas pats. Žmogus su šeima yra įkaitas. Pavyko jiems stogą patvarkyti susimetus. Tai jeigu ne faktas, kad vienas iš namo gyventojų statybos inžinierius, kuris vaikščiojo paskui statybininkus, tai būtų pinigai į orą. Tad po šito jau kažkaip ir pats renovacijos prisibijo. Aišku, tų sėkmingų istorijų yra daug ir galiu tik pasidžiaugti, tačiau visuotinai žinoma apie chaltūrą ir apie tai, ką kalbėjo savo poste mantasm, su kuriuo sutinku.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių renovacija Vilniuje
Collapse
X
-
Butent tai ir yra nerenovaciju pasekme - lieka tik pensininkai kurie dagyvena amziu ir jiem nesvarbu kas bus. Vaikam lieka paveldeti butai ir jie juos pernuomoja, nes patys ten negyvens. Viskas tai yra pasekmes kompleksiniu sprendimu nebuvimo. Namai turi buti butinai priziurimi, kad butu patrauklus visoms amziaus grupems. Paziurekit i vokieciu miestus, ten didzioji dalis pastatyta dar pries 40-60 metu, aisku namai neatrodo is isores kaip visai nauji bet jie nera nudrozti iki lusnu lygio, visos laiptines priziuretos, stiklines durys, naujos ne made-in-china vaiku zaidimo aiksteles, zeldiniai ir takeliai. Viskas tam kad nebutu "pamirstu" rajonu.
- 2 patinka
Comment
-
Na, mano asmeninė patirtis su renovacija visumoje yra pozityvi. Sakykime, atitiko mano lūkesčius 85 proc. ir gal net daugiau atsižvelgiant į situaciją.
Didelę pagalbą suteikia savivaldybės įmonė Atnaujinkime miestą, kuri sutvarko visus dokumentus (įskaitant ir banko paskolą), procesinius formalumus ir asmeniškai atsako už garantinę priežiūrą.
Kas dėl pagyvenusių piliečių, kurie dažnu atveju būna skeptiški iniciatyvoms. Yra tokia tvarka, kad tie, kas gauna kompensacijas už šildymą kaip ir neturi balso šiuo klausimu, nes renovacijos kaštai jiems kompensuojami 100 proc. Tad sprendimo priėmimui jie neturi įtakos. Faktas, kad norint įtikinti kaimynus reikia įdėti ir šiek tiek diplomatinių pastangų. Mano atveju, pasisekė nors name gyvena dauguma vyresnio amžiaus žmonių, bet faktiškai visi vieningai sutarė dalyvauti renovacijos programoje. Aišku yra didelis skirtumas tarp kooperatinių ir komunalinių daugiabučių.
Esu girdėjęs ir tokį pavyzdį, kai situacija yra komplikuota, nėra bendrijos ir kaimynai nenori leistis į kalbas dėl renovacijos, tai asmuo pasitelkdamas namo techninės būklės aktą pats (net be kaimynų sutikimo) inicijavo pas namo administratorių laiptinės langų keitimą, vandens ir šildymo sistemų magistralinių vamzdynų keitimą, įtikino ir savo laiptinės kaimynus pasikeisti vertikalius stovus. Taip po truputį juda į priekį.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimąNa, aš turiu butą ir per namo susirinkimą (pirmą kuriame dalyvavau) ėmiau kelti renovacijos klausimą, bet senukai gyventojai tik nužvelgė paklaikusiomis akimis ir pradėjo murmėti kažką po nosimis, turbūt šėtono dvasią iš manęs varyti.
Vyresnė karta yra nepatikli ir į naujakurius dažnai žiūri kaip į įsibrovėlius. Reikia užsitarnauti pasitikėjimą, o kad jį įgytum reikia ir šiek tiek pastangų, pvz.: imtis kokios iniciatyvos sprendžiant smulkias gerbūvio problemas, rodyti dėmesingumą kaimynams ir pan. Man reikėjo kokių 2 metų, kol tapau pilnaverčiu bendruomenės nariu.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąBet tu čia kalbi apie fasado renovaciją? Nes dar yra koridoriai, vamzdynai, lauke aplinka, liftai.
Comment
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimą
Nenuostabu, kad kreivai žiūrėjo jeigu tai buvo pirmas susirinkimas, kuriame dalyvavai
Vyresnė karta yra nepatikli ir į naujakurius dažnai žiūri kaip į įsibrovėlius. Reikia užsitarnauti pasitikėjimą, o kad jį įgytum reikia ir šiek tiek pastangų, pvz.: imtis kokios iniciatyvos sprendžiant smulkias gerbūvio problemas, rodyti dėmesingumą kaimynams ir pan. Man reikėjo kokių 2 metų, kol tapau pilnaverčiu bendruomenės nariu.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Aukso žodžiai, dėja daugumai negali pasakyti tiesiai, kad graži aplinka - laimingesne galva. Reik pakuoti žinutę į visokius šildymus ir panašiai. Tik kad šildymas atpigo, ypač lyginant su pajamom. Žiemos šiltos. Ta korta nebeina. Kaip įrodyt, kad gražus daugiabutis vien dėl grožio naudingas? Spėju reik laužt rankas, nes nuo to bent dalim priklauso bendra visos LT gyvenimo kokybė.
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
Sildymo kompensacija gauna mazas pajamas turintys gyventojai, kuriems ir renovacija turetu buti kompensuojama 100%.
Bendrai sildymo kastai nera jokia paskata renovacijai, tai neatsiperka per gyvenima. Taip pat padidejusi NT verte irgi ne paskata, nes ja atstoja skola uz pacia renovacija.
Niekas nesusimasto kad tikroji esme yra vizualine, estetine ir psichologine. Jauni aktyvus gyventojai palieka nerenovuotus rajonus, su laiku apgriuves miestas praranda konkurencinguma (dabar mes jau turim konkuruoti europos mastu o ne vien lietuvos) kovoje tarp jaunu seimu, auginanciu vaikus, kurie kurs pridetine verte ir mokes mokescius is didesniu algu. Adekvatus gyventojai nori tureti kokybiskesne aplinka nei daugiabuciai atrodantys kaip lusnynai, jie jau dabar keliasi i priemescius (tas horizontaliuju daugiabuciu bumas aka townhousai), kas miestui yra blogai. Ten neimanoma vystyti viesojo transporto, kiekviena seima neapsieis be 2-3 masinu, svytuokline migracija i centra ryte ir vakare is jo tik stipreja, dideja kamsciai, gyventoju tankumas mazeja.
Tai neturi ateities, nera jokio strateginio planavimo, visiskai negalvojama i prieki. Vel priofftopinau.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Senuose daugiabučiuose daugėja senų žmonių, kuriems jau nieko nebereikia ir jie dėl mažų pensijų kategoriškai prieš didesnes investicijas. Daug tuščių butų paleidžiami ant nuomos jaunimui, kurie apsigyvena tik laikinai ir tai neskatina daugiau investuoti į patį namą. Manau, kad ne veltui atsiranda naujos statybos būstai skirti konkrečiai nuomai jaunimui. Tendencija, kad jaunimas nelabai benori gyventi apleistuose senuose namuose.
Vilniuje mūsų bendrija žiemą rengto konkurso nepraėjo, o ir skirta lėšų tik vos keliasdešimčiai namų iš 6000.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Aš nuomoju butą "jaunimui" ir kaip tik esu visom rankomis už renovaciją.Paskutinis taisė andyour; 2018.08.07, 17:16.
Comment
-
Parašė tomczu Rodyti pranešimąKiek žinau, pinigėlius renovacijai dar nuo 90-ųjų renka kooperatyvai. Kitaip nei Lietuvoje, Lenkijoje apie renovacijos poreikį buvo galvota iš anksto, o ne tada, kai jau seniai ją reikėjo daryti.
Pas mus nauja, efektyvesnė renovacijos programa patvirtinta tik 2013 m., kaupiamosios lėšos skirtos tik savo namui atnaujinti, o ne koorperatyviam atsinaujinimui realiai privalomai kaupiamos nuo 2015 m. Atsiliekame atnaujinime nuo Lenkijos, stipriai.
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Aš nuomoju butą "jaunimui" ir kaip tik esu visom rankomis už renovaciją. Nelabai suvokiu, kaip mažuose miesteliuose jau baigiama renovuoti paskutinius daugiabučius, o Vilniuje (ir kituose didmiesčiuose) - absoliuti mažuma. Juk tai prieštarauja ekonominei logikai.
Parašė Sula Rodyti pranešimąVilniuje mūsų bendrija žiemą rengto konkurso nepraėjo, o ir skirta lėšų tik vos keliasdešimčiai namų iš 6000.
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) po paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams atnaujinti kaip tinkamus finansuoti atrinko 527 projektus. Kadangi šių projektų poreikis investicijoms viršijo maksimalią kvietime numatytą sumą, buvo vykdomas reitingavimas, po kurio sudarytas pirmiausia finansuojamų projektų sąrašas, į kurį pateko 313 planuojamų atnaujinti daugiabučių, ir rezervinis sąrašas, kuriame liko 214 daugiabučių namų.
Š. m. birželio 27 d. aplinkos ministro įsakymu, rezervinis projektų sąrašas panaikintas – visi paskutinio kvietimo daugiabučių atnaujinimo projektai perkelti į finansuojamų projektų sąrašą.
Comment
-
Parašė Mindzius-LT Rodyti pranešimą
Labai paprasta - regionuose žmonės gauna gerokai daugiau kompensacijų už šildymą - o kol ji priklauso - nemoki įmokų už renovaciją. Jei balsuoji prieš - prarandi kompensacija. Easy.
Kokiam nors Kavarske 2k. butas kainuoja gal 5000 EUR, renovacija sakykim 4000 EUR.
Vilniuje 2 k. butas kainuoja 60000 EUR, renovacija 6000 EUR.
Tai tam "jaunimui" nuomos kaštai Vilniuje teoriškai pabrangs 10%.
O Kavarske gal tas butas liks po 10 metų tuščias ir neperkamas (bent jau kad padengti kaštus)?
Vertinant paskutinio kvietimo rezultatus atskirų šalies savivaldybių kontekste, išsiskiria Kauno miesto savivaldybė (pateikti 43 šios savivaldybės daugiabučių atnaujinimo projektai), Vilniaus miesto savivaldybė (atitinkamai – 23 projektai), Trakai (23), Utena (22), Palanga (21), Elektrėnai (20), Jonava (20).
Ir 23 namai Vilniaus miestui yra normalu?Paskutinis taisė Sula; 2018.08.08, 11:24.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Šitai yra suprantama. Tačiau norinčiųjų renovuotis didmiesčiuose yra tik šiek tiek mažiau, o renovuota dalis gal tik 10% siekia.
Kokiam nors Kavarske 2k. butas kainuoja gal 5000 EUR, renovacija sakykim 4000 EUR.
Vilniuje 2 k. butas kainuoja 60000 EUR, renovacija 6000 EUR.
Tai tam "jaunimui" nuomos kaštai Vilniuje teoriškai pabrangs 10%.Paskutinis taisė andyour; 2018.08.08, 13:30.
Comment
-
Mes taip pat jau kokius 5 metus nepramušam renovacijos. Buvo vykdoma gyventojų apklausa. Beveik visa mūsų laiptinė "už", likusios dvi pasakė "ne".
Pagrindinės priežastys iš mūsų patirties, kurios spėju visur panašios:
1. Per daug akcentuojama ekonominė nauda, kuri yra minimali. Gyventojai pasiskaičiuoja, kad šildymas neatpigs tiek, kad renovacija greitai atsipirktų. Dėl šios priežasties renovacijai ypač prieštarauja vyresni gyventojai, nuolat pabrėžiantys kaip jiems neaktualu, kas bus po 5 metų. Per mažai akcentuojama tai, kad daugiabutis yra nusidėvintis turtas, kurį reikia atnaujinti tiek technologiškai, tiek estetiškai. Mes asmeniškai netgi labiau džiaugtumėmės jeigu vietoj šiltinimo sluoksnio, tiesiog kokybiškai sutvarkytų namo fasadą, laiptines ir atnaujintų vamzdynus. Bet turbūt tik mes tame vertę ir matome.
2. Netolygi renovacijos kokybė. Yra blogų renovacijos pavyzdžių. Yra ir gerų, bet nenusimanantys žmonės jaučia, kad jie nelabai kontroliuoja situacijos ir nelinkę rizikuoti.
3. Didelis nuomojamų butų skaičius ir senieji gyventojai. Šiuo metu dirbantiems patraukliausia išsikelti į naujesnį būstą, o seną nuomoti. Didžiąją dalį daugiabučio gyventojų sudaro arba vyresni gyventojai, arba nuominkai. Tiek vieni, tiek kiti butai turi mažai paskatų renovacijai. Naujai atsikėlę nors ir pasisako už renovaciją, bet sudaro mažumą.
4. Lyderystės stoka. Renovacija vyksta žymiai sklandžiau, kur yra bendruomenė. Reikia lyderio, kuris turėtų kantrybės kalbėtis, aiškinti, raminti, įtikinėti gyventojus, kurie nerodo jokio noro tvarkytis, maža to žiūri į tave kaip į idiotą arba buožę.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKiek suprantu, mūsų projektas tiesiog net nebuvo vertinamas! Aišku, mūsų pirmininkas yra mėmė, bet juo pasitiki pensininkai. Jeigu ji pakeisti, tai renovacija gali nuplaukti. Gal ir nuplauks, nes samata pučiasi kasmet. Arba teks atsisakyti vidaus sistemų renovacijos darbų.
Parašė Sula Rodyti pranešimąIr 23 namai Vilniaus miestui yra normalu?
Comment
-
Parašė kutas Rodyti pranešimą3. Didelis nuomojamų butų skaičius ir senieji gyventojai. Šiuo metu dirbantiems patraukliausia išsikelti į naujesnį būstą, o seną nuomoti. Didžiąją dalį daugiabučio gyventojų sudaro arba vyresni gyventojai, arba nuominkai. Tiek vieni, tiek kiti butai turi mažai paskatų renovacijai. Naujai atsikėlę nors ir pasisako už renovaciją, bet sudaro mažumą.Paskutinis taisė andyour; 2018.08.08, 16:02.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Labiausiai pageidaujama nuoma yra jau pakankamai subrendusių ir su pajamom. Tuo tarpu studentus reikia kiekvieną rudenį "gaudyti" ir jie nėra labai patikimi. Jei turi metų ir pajamų, tai greičiausiai imsi kreditą. Dėl studentų kažin ar apsimoka daryti pilną renovaciją. Tad greičiausiai viskas bus gana smarkiai nugyventa, o visi normalūs gyventojai išsilakstę. Kai bus didelis kiekis nuomojamų butų ir nebepavyks jų išnuomoti - pradės pardavinėti, arba tuo metu dar apsimokės renovuoti. Asmeniškai žinau, kas nebenuomoja ir pardavinėja. Nuoma eilinio sovietinio buto nėra labai pelningas verslas, labiau terlionė jei turi normalias pajamas. Nes butą reikia remontuoti, investuoti į kapitalinius remontus, nuolat rūpintis juo, ieškoti reguliariai kokybiškų nuomininkų.
Na, jei per artimiausius metus-du neprades forsuot kvartalines renovacijos manau bus nekazka.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
Butent taip. As manau kad kai dabartine puiki situacija NT sektoriuje prades ridentis zemyn, nereikia taip stipriai kaip 2008, uzteks tiesiog nuoseklaus neigiamo vektoriaus keleta metu is eiles, visi 70-80s statyti rajonai stipriai pigs, palyginus su siuo metu statomais projektais.
Comment
Comment