Parašė Knope
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Daugiabučių renovacija Vilniuje
Collapse
X
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimą
Comment
-
-
Valdantieji užsimojo grandioziniam būsto renovacijos planui: 86 milijonai eurų ir 500 daugiabučių kasmet
https://www.15min.lt/verslas/naujien...met-973-812698
Žada įtvirtinti naują renovacijos modelį
https://www.15min.lt/verslas/naujien...eli-973-815070
Comment
-
Reikia pasveikinti dėl naujo plano ir dėl pagaliau atėjusio supratimo, kad daugiabučius reikia renovuoti ne tik provincijoje, tačiau ir didžiuosiuose miestuose. Tačiau mano supratimu 40% kompensacija yra per didelė, sumažinus ją ketvirtadaliu sumažėtų nebent eilės prie renovacijos, nes renovuoti tokiu atveju galima būtų ketvirtadaliu daugiau daugiabučių. Toks modelis, kai reikia kelis metus stovėti eilėse ir laukti gal pasiseks gauti finansavimą - man neatrodo kaip tinkamas. Jeigu tikslas yra renovuoti kuo didesnį daugiabučių namų skaičių - tai modelis turėtų būti atvirkščias, kada susitarus namo bendrijai jau sekančią dieną galima būtų kreiptis dėl paramos renovacijai suteikimo, tebūnie ir kiek mažesnės.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąĮdomu, ar peržiūrės renovacijos standartus dėl putplasčio ir kitų degių medžiagų naudojimo? Nes tai tiksinti bomba.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąReikia pasveikinti dėl naujo plano ir dėl pagaliau atėjusio supratimo, kad daugiabučius reikia renovuoti ne tik provincijoje, tačiau ir didžiuosiuose miestuose. Tačiau mano supratimu 40% kompensacija yra per didelė, sumažinus ją ketvirtadaliu sumažėtų nebent eilės prie renovacijos, nes renovuoti tokiu atveju galima būtų ketvirtadaliu daugiau daugiabučių. Toks modelis, kai reikia kelis metus stovėti eilėse ir laukti gal pasiseks gauti finansavimą - man neatrodo kaip tinkamas. Jeigu tikslas yra renovuoti kuo didesnį daugiabučių namų skaičių - tai modelis turėtų būti atvirkščias, kada susitarus namo bendrijai jau sekančią dieną galima būtų kreiptis dėl paramos renovacijai suteikimo, tebūnie ir kiek mažesnės.
Comment
-
/\
Aš pilnai sutinku su sakiniu, kad renovacija turi nuolat vykti ir kad būtų patraukli gyventojams, tačiau kai didžiausios eilės norinčių renovuotis ir jie laukia metai iš metų dėl to, kad nėra pinigų - tai to tikrai negalima pavadinti kaip 'nuolat vykstančia renovacija'. Reikia rasti tą balansą, kad už turimus paramos pinigus būtų renovuota kuo daugiau daugiabučių, o tai reiškia, kad parama turi būti pakankamai didelė, kad galima būtų renovuoti kuo daugiau daugiabučių, bet tuo pačiu jinai turi būti patraukli, kad būtų pakankamai norinčių renovuotis. Manau sumažinus paramą nuo 40 iki 30% norinčiųjų renovuotis tikrai nepritrūktų, tiesiog sumažėtų eilės, tačiau rezultate gautus net trečdaliu daugiau renovuotų daugiabučių - tai yra labai daug.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą/\
Aš pilnai sutinku su sakiniu, kad renovacija turi nuolat vykti ir kad būtų patraukli gyventojams, tačiau kai didžiausios eilės norinčių renovuotis ir jie laukia metai iš metų dėl to, kad nėra pinigų - tai to tikrai negalima pavadinti kaip 'nuolat vykstančia renovacija'.Paskutinis taisė Lettered; 2017.06.21, 22:48.
Comment
-
Iš dalies sutinku - renovacija valstybės lėšomis nėra labai jau socialiai atsakinga, ypač turint omeny, kad valstybė niekaip neprisideda prie nuosavų namų renovacijos, kuriuose gyvena ne tik pasiturintys Vilniaus pašonės gyventojai, bet ir nemaža dalis provincijos. Antra vertus jeigu žmogus nori renovuoti savo nuosavą namą - jam to niekas negali sutrukdyti, o va jeigu nori renovuoti savo daugiabutį - tai jau vien tavo norų neužteks. Dėl to turi būti sukurtas mechanizmas ir galbūt protingiau būtų eiti Lenkijos keliu, kur berods paramos renovacijai valstybė neduoda, tačiau įpareigoja kiekvieno buto sąvininką kas mėnesį mokėti namo remontams ar rekonstrukcijai skirtą kaupiamąjį dalį. Kai susikaupia nemenka suma - galima ir namą renovuoti ir aplinką susitvarkyti. Lietuva eina kitu keliu, kur paramą teikia pati valstybė, tai gal ir nėra geresnis kelias, nei Lenkijos, tačiau tai vistiek yra kelias į renovaciją. Problema atsiranda tada, kai tą paramą ištaško nedideliam renovuojamų namų skaičiui, nors tikrai netrūktų tokių, kurie sutiktų renovuotis už kiek mažesnę paramą, dėl ko galima būtų renovuoti kur kas didesnį skaičių daugiabučių.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIš dalies sutinku - renovacija valstybės lėšomis nėra labai jau socialiai atsakinga, ypač turint omeny, kad valstybė niekaip neprisideda prie nuosavų namų renovacijos, kuriuose gyvena ne tik pasiturintys Vilniaus pašonės gyventojai, bet ir nemaža dalis provincijos. Antra vertus jeigu žmogus nori renovuoti savo nuosavą namą - jam to niekas negali sutrukdyti, o va jeigu nori renovuoti savo daugiabutį - tai jau vien tavo norų neužteks. Dėl to turi būti sukurtas mechanizmas ir galbūt protingiau būtų eiti Lenkijos keliu, kur berods paramos renovacijai valstybė neduoda, tačiau įpareigoja kiekvieno buto sąvininką kas mėnesį mokėti namo remontams ar rekonstrukcijai skirtą kaupiamąjį dalį. Kai susikaupia nemenka suma - galima ir namą renovuoti ir aplinką susitvarkyti. Lietuva eina kitu keliu, kur paramą teikia pati valstybė, tai gal ir nėra geresnis kelias, nei Lenkijos, tačiau tai vistiek yra kelias į renovaciją. Problema atsiranda tada, kai tą paramą ištaško nedideliam renovuojamų namų skaičiui, nors tikrai netrūktų tokių, kurie sutiktų renovuotis už kiek mažesnę paramą, dėl ko galima būtų renovuoti kur kas didesnį skaičių daugiabučių.
- 1 patinka
Comment
-
Lenkijoje irgi buvo remiama renovacija valstybės lėšomis, ir gerokai anksčiau. Tačiau išlindo panašios problemos kaip pas mus. Ten valdžia priėmė drastišką sprendimą - neteikti šildymo lengvatų nerenovuotų pastatų gyventojams. T.y. labiausiai suinteresuoti tapo nepasiturintys. Pas mus tai kažkodėl laikoma "nehumaniška".
Mūsų bendrija padavė paraišką dar 2014 m., jau praėjo trys metai, o perspektyvos neaiškios. Per tą laiką pabrango statybų darbai, medžiagos. Dalis gyventojų jau nori atsisakyti renovacijos - rezultatas pasiektas!
Valstybės ir savivaldybių vaidmuo, ypač miestuose, yra labai svarbus. Jei elitui malonu gyventi miestuose, kur didžiausi rajonai - griuvėsiai su atitinkama socialine ir kriminogenine padėtimi... Ar socialiai teisinga yra, pvz., statyti kelius, kurių kaina dešimtis kartų viršyja renovacijai skiriamas lėšas? Juolab, kad galima reguliuoti ir kitais metodais, mokestiniais tame tarpe.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąValstybės ir savivaldybių vaidmuo, ypač miestuose, yra labai svarbus. Jei elitui malonu gyventi miestuose, kur didžiausi rajonai - griuvėsiai su atitinkama socialine ir kriminogenine padėtimi... Ar socialiai teisinga yra, pvz., statyti kelius, kurių kaina dešimtis kartų viršyja renovacijai skiriamas lėšas? Juolab, kad galima reguliuoti ir kitais metodais, mokestiniais tame tarpe.Paskutinis taisė Lettered; 2017.06.22, 15:21.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimąValdantieji užsimojo grandioziniam būsto renovacijos planui: 86 milijonai eurų ir 500 daugiabučių kasmet
https://www.15min.lt/verslas/naujien...met-973-812698
Žada įtvirtinti naują renovacijos modelį
https://www.15min.lt/verslas/naujien...eli-973-815070
- 2 patinka
Comment
Comment