Siemensas šūdą sumalė iš pradžių sakė tiek money, po to užkėlė ant tiek kad jau ir Adamsas neįpirko.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nacionalinis stadionas
Collapse
X
-
Parašė somis Rodyti pranešimąJuk negali 370mln visų lietuvių pinigų būti sumesti Vilniui? Ar gali?
Beja, turint omenyje, kaip greitai sukasi šio stadiono statybų organizavimas, įtariu, kad Kauno arena bus greitai pastatyta.
(argumentavimas: įtariu, tiek stadionas tiek Kauno arena bus nuomojami įvairiems renginių organizatoriams ir pan, kadangi Siemens arena dėl blogos akustikos tam netinkama. O jei dar stadione pradės žaisti krepšinį, tai iš viso suabejosiu, ar Siemens arena kam nors tinkama.)
Apskritai tai aš tau siūlyčiau bent paviršutiniškai pasidomėti nacionalinių stadionų veikla kitose Europos šalyse, kokie renginiai ten vyksta, kokios namų komandos ten žaidžia (jei žaidžia) ir pan., tos informacijos internete pakankamai, tada bus truputį aiškesnė stadiono funkcija ir vizija.
Comment
-
Parašė Ragutis Rodyti pranešimąkrepsini kiek zinau galima zaisti ir sportimos manieze, o esant reikalui gali talpinti iki 10 tukst. ziurovu (!) Buvo gi svarstoma galimybe zaisti per europos cempionata, jei Kaunas taip ir nesugebes savo arenos pasistatytVilnius yra nuostabus!
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąMmm... 25000 vietų dar nepastatytas Nocionalinis Stodijonas tiesiog plyš nuo cielų 544 FC Vilnius arba 685 FK Žalgiris palaikovų. Nors... nors... turint omeny strateginę stadiono vietą žiūrovų skaičius galėtų bent jaupasidublint , jeigu Kiauliopolio lankytojai nepasikuklins nueiti 50 metrų.
---
O jei čia rimtos kalbos, kad krepšinį bus galima ten žaisti, tai kaip ir išspręsti ginčai kur vyks 2011 metų finalasPaskutinis taisė baltic; 2008.01.11, 01:52.Vilnius yra nuostabus!
Comment
-
Parašė sak76 Rodyti pranešimą...
....
Ta potenciali 'namų komanda' tai greičiausiai arba Žalgiris, arba Vilnius.
Viskas priklauso nuo nuomos mokesčio, ar apsimokės klubams nuomotis Nacionalinį stadioną ar ne.
Už dyką ten žaisti niekas neleis. Nebent tik Vilniaus 'Polonijai' ;-)
FC Vilnius net nžn kurioj lygoj dabar žais - žn, kad žemesnėj, tad Vilnius A lygoj turės vėl tik dvi komandas: Žalgirį ir Vėtrą. Tai Vėtra jau realesnė kandidatė į stadioną nei FC Vilnius. Nors tai nerealu, kad įvyks.
O juoko su fc polonija nesupratau, paaiškink
p.s. sorry už floodą, bet nemoku vienam post'e kelias citatas įkišt.Vilnius yra nuostabus!
Comment
-
Parašė baltic Rodyti pranešimąPotenciali komanda tik Vilniaus Žalgiris. Bet ir tai, abejoju, nes būtų per didelė prabanga, o naudos iš to - turbūt nelabai.
FC Vilnius net nžn kurioj lygoj dabar žais - žn, kad žemesnėj, tad Vilnius A lygoj turės vėl tik dvi komandas: Žalgirį ir Vėtrą. Tai Vėtra jau realesnė kandidatė į stadioną nei FC Vilnius. Nors tai nerealu, kad įvyks.
O juoko su fc polonija nesupratau, paaiškink
p.s. sorry už floodą, bet nemoku vienam post'e kelias citatas įkišt.
Visiškai neaišku ar ten iš viso žais kokia klubinio futbolo komanda ar ne. Jeigu ir nežaistų, tai nereiškia, kad Nacionalinis stadionas nebus naudojamas klubinio futbolo reikmėms - jeigu vis dėlto įvyktų stebuklas ir kuris nors Lietuvos futbolo klubas patektų tarkim į UEFA turnyrus, UEFA rungtynes jie turėtų žaisti Nacionaliniame stadione, nes kiti stadionai šiuo metu neatitinka UEFA keliamų reikalavimų.
Vėtra jau turi savo privatų stadioną, jai nėra jokio reikalo nuomuotis nacionalinį. Žalgirio stadiono likimas neaiškus, neaišku kada jis bus griaunamas, jo vietoje buvo planai statyti nedidelį, tik futbolui skirtą, stadioną, bet kas ten galėtų žaisti irgi lieka neaišku. Pats Žalgiris kalbėjo apie savo stadiono statybas, viena vieta berods Žalgirio treniruočių bazėje Antakalnyje, kita - Vingio parke esančio stadiono vietoje, bet kiek tiesos tose kalbose klausimas lieka atviras... FC Vilniaus ateitis, kaip tu teisingai pastebėjai, miglota.
O Polonija, ten humoras ir tiek :-) Yra tokia komanda Vilniuje primiršta.
Comment
-
Parašė baltic Rodyti pranešimąPotenciali komanda tik Vilniaus Žalgiris. Bet ir tai, abejoju, nes būtų per didelė prabanga, o naudos iš to - turbūt nelabai.
FC Vilnius net nžn kurioj lygoj dabar žais - žn, kad žemesnėj, tad Vilnius A lygoj turės vėl tik dvi komandas: Žalgirį ir Vėtrą. Tai Vėtra jau realesnė kandidatė į stadioną nei FC Vilnius. Nors tai nerealu, kad įvyks.
O juoko su fc polonija nesupratau, paaiškink
p.s. sorry už floodą, bet nemoku vienam post'e kelias citatas įkišt.
Zalgiris gal ir surinktu kokius 3000-4000 zmoniu pirmom rungtynem - naujas, visiems idomus stadionas + nostalgija + atitinkama reklama.
žn. sutrumpinimas tai cia "žinau" reiskia?You can change your car, you can change your house, you can change your Wetherspoon, you can change your wife or religion, even you can change your sex. But you can never change the team you support...
Comment
-
Nebūkite tokie užtikrinti dėl Vėtros - jei ši komanda netikėtai ir patektų į UEFA grupes, tektų jai atsisveikinti su savo stadionu ir žaisti Kaune ar Varšžavoje, arba skubiai imtis renovacijų - neatitinka jis saugumo reikalavimų, puikiai tai pamatėme per kibicų kongresą praeitą vasarą.
FC Vilnius net nžn kurioj lygoj dabar žais - žn, kad žemesnėj, tad Vilnius A lygoj turės vėl tik dvi komandas: Žalgirį ir Vėtrą.
O Polonija, ten humoras ir tiek :-) Yra tokia komanda Vilniuje primiršta.
viena vieta berods Žalgirio treniruočių bazėje Antakalnyje, kita - Vingio parke esančio stadiono vietojePaskutinis taisė bronius; 2008.01.11, 10:52.
Comment
-
Parašė Barabasas Rodyti pranešimąO tau panasu, kad atitinka kai bet kas gali isivarzt i aikste ir nutraukt rungtynes???
Comment
-
Parašė mag Rodyti pranešimąo tai prie ko čia įsiveržimas į aikštę? pagal tokią logiką ,tai beveik nėr tada stadionų pasaulyje atitinkančių tokį reikalavimą nes žiūrovų tribūnos nuo aikštės tvoromis neatitvertos didžiojoje dalyje stadionų, ir tik pareigūnai ar apsaugos darbuotojai gali pastoti kelią miniaiMano blogas kaip aš pastačiau savo svajonių namą.
Comment
-
Parašė Barabasas Rodyti pranešimąNa gal ir taip, bet tai, kad chebra sugebejo stadiono tribunu bei reklaminiu stendu konstrukcijomis apsiginkluoti bei rasti ten akmenu ir plytgaliu, kad pametyt i policija saugumo reikalavimu manau tikrai neatitinka...
http://www.fkvetra.lt/site/lt/naujienos.php?nid=771You can change your car, you can change your house, you can change your Wetherspoon, you can change your wife or religion, even you can change your sex. But you can never change the team you support...
Comment
-
http://foto.terpe.lt/inkelti/2008011..._small_mar.jpg
Matau Vėtroje keletą nusižengimų licencijavimo reikalavimams:
I.02/A klasė/STADIONAS – SAUGUMAS
Visi vieši praėjimai ir laiptai žiūrovų teritorijoje privalo būti nudažyti ryškia spalva (pvz. geltona), kaip ir visi vartai, vedantys iš žiūrovų teritorijos į žaidimo aikštę, ir visos išėjimo durys ir vartai, vedantys iš stadiono.
(Niekas nenudažyta).
Visos išėjimo durys ir vartai stadione, o taip pat visi vartai, vedantys iš žiūrovų teritorijos į žaidimo aikštę, turi atsidaryti į išorę ir turi būti neužrakinti, kol žiūrovai yra stadione.
(Rungtynėse su Legia vartai buvo uždaryti, palikus tik siaurą tarpelį praėjimui, priedo jiems darinėtis trukdė pastatytas "gyvatukas" žiūrovams).
I.08/A klasė/STADIONAS - ŽIŪROVŲ TERITORIJA
Kiekviena tribūna stadione turi turėti galimybę būti padalintai į sektorius, esant vietos saugumo ir apsaugos institucijos (policijos ar privačios saugos tarnybos, atsakingos už saugumą ir apsaugą stadione) ar Licencijos davėjo reikalavimams. Tribūnos gali būti padalinamos:
- Skiriamosiomis tvorelėmis;
- Saugos ir apsaugos darbuotojų gyvąja užtvara.
(Tvorelių nėra. Reikia samdyti apsauginius, kurių reikėtų bent 10 kartų daugiau, nei buvo rungtynėse su lenkais, o jau tada kilo problemų dėl jų skaičiaus).
I.16/B klasė/STADIONAS - SANITARINĖS PATALPOS
Netoli nuo kiekvienos tribūnos turi būti įrengtas pakankamas tualetų skaičius abiem lytims. Tualetai turi būti šviesūs, švarūs ir higieniški; taip pat turi būti nustatyta procedūra, kaip tualetus išlaikyti tokiame stovyje viso renginio metu.
UEFA rekomenduoja 1000-iui žiūrovų įrengti bent:
- penkis tualetus su klozetais vyrams;
- 8 pisuarus;
- penkis klozetus moterims.
Alternatyva 1: stacionarūs tualetai (po vieną pisuarą vyrams ir po vieną klozetą vyrams ir moterims 1000 žiūrovų), remiantis galiojančiais LR teisės aktais. (žr. Priede Nr. 3-1). Šiose patalpose turi būti praustuvas ir bent šaltas vanduo; pakankamas kiekis rankšluosčių ir/ar rankų džiovintuvų.
Alternatyva 2: nesant stadione stacionarių tualetų ar esant per mažam jų skaičiui, Licencijos pareiškėjas užtikrina pakankamo skaičiaus biotualetų įrengimą visų einamojo sezono varžybų namuose metu.
2 alternatyva galioja tik iki 2006 metų sezono.
(Stacionarių tualetų šiame stadione nėra, biotualetus garsiosiose rungtynėse lenkai išvartė).
I.17/C klasė/STADIONAS - DENGTOS VIETOS
Mažiausiai 1 000 (vienas ūkstantis) individualių sėdimų vietų stadione turi būti dengtos, o ypač pagrindinė tribūna ir žiniasklaidos vieta.
(Vėtroje dengtos gal apie 30 vietų tribūnose ir pora šimtų VIP'e)
I.28/D klasė/STADIONAS - ŽIŪROVŲ SEKTORIAI
Kiekvienas iš šių sektorių turi turėti galimybę būti padalinti į mažesnius plotus, esant vietos saugumo ir apsaugos institucijos ar licencijos davėjo reikalavimams.
Esant būtinybei, turi būti sudarytos sąlygos neleisti žiūrovams pereiti iš vieno sektoriaus ar sub-sektoriaus į kitą, išskyrus atvejus, kai tai yra būtina pagal stadiono evakuacijos procedūrą.
(Pereiti iš sektoriaus į sektorių šiame stadione ypatingai lengva).
I.29/D klasė/STADIONAS - ŽMONIŲ ĮĖJIMAS IR IŠĖJIMAS IŠ STADIONO
Reikia imtis prevencinių priemonių, stengiantis išvengti spūsties prie įėjimų. Tai galima atlikti, panaudojant kliūčių sistemą, kuri leidžia nukreipti žiūrovus po vieną link įėjimo taškų.
Visi įėjimai žiūrovams turi būti naudojami tik įėjimo tikslais ir negali tuo pačiu metu būti naudojami išėjimui. Atitinkamai, visi išėjimai turi būti naudojami tik išėjimo tikslais ir negali būti tuo pačiu metu naudojami kaip įėjimai. Bet kokiu atveju, įskaitant panikos atvejus, turi būti sudaryta galimybė evakuoti stadioną, neviršijant maksimalaus laikotarpio, nustatyto vietos saugos ir apsaugos institucijos.
(Abu vartai naudojami ir įėjimui, ir išėjimui. Rungtynėse su lenkais nebuvo sudarytos galimybės laisvai evakuotis iš stadiono, nes lenkai užkirto abu išėjimus, o lietuviai susigrūdo centrinėje - būtent pirmiausiai dėl šio dalyko man šis stadionas yra labai nepatrauklus).
Ir dar pora pastebėjimų:
1. Nežinau ar ten tas inkilas, kuris kažkodėl vadinamas VIP'u, praėjo priešgaisrinius reikalavimus, bet aš jame nenorėčiau atsidurti gaisro metu - išėjimai labai siauri, o šokti žemyn ant betono didelio noro nekyla.
2. Yra viena vieta tribūnose "butelio kaklelis" (prisegtame faile pažymėta raudonu apskritimu), kur tribūnose praeiti telpa vos du žmonės. Dabar įsivaizduokite, jei jus puola sužvėrėję fanai, jūs bėgate pro tą vietą ir kas nors suklumpa - garantuota mėsmalė... Šokti žemyn per tvorelę pasiryžtų tik jauni žmonės, o seniai, vaikai, moterys arba ką nors susilaužytų, arba būtų sutrypti savų, arba aptalžyti puolančiųjų. Čia rimti dalykai - per tarptautines rungtynes niekada į tą tribūna nebeinu.
Comment
-
Parašė mag Rodyti pranešimąnes žiūrovų tribūnos nuo aikštės tvoromis neatitvertos didžiojoje dalyje stadionų, ir tik pareigūnai ar apsaugos darbuotojai gali pastoti kelią miniai
Comment
-
Parašė Remis Rodyti pranešimąnesi visiškai teisus. daugumoje valstybių atitveriamos svečių aistruolių tribūnos ir dar policijos pajėgos ten sukoncentruojamos, nes savi paprastai nelekia nutraukinėti rungtynių.
Comment
-
Algimantas Salamakinas: „apie Nacionalino stadiono statybų nutraukimą negali būti jokių kalbų“
2008-01-15
Vilniaus Savivaldybėje įvyko Nacionalinio stadiono statybų darbo grupės posėdis, kuriame, Vilniaus mero Juozo Imbraso pakviestas, dalyvavo Seimo jaunimo ir sporto reikalų komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas. „Nacionalinis stadionas – ypatingos svarbos objektas, tokio nepriklausomoje Lietuvoje dar neteko statyti. Su meru, mero pavaduotoju aptarėme, kas yra daroma, ką reikia daryti, kad Nacionalinio stadiono statybos būtų baigtos iki 2009 m. liepos mėnesio“, – posėdžiui pasibaigus sakė jis, pažymėjęs, kad „apie stadiono statybų nutraukimą negali būti jokių kalbų“. Algimantas Salamakinas patikino, Vyriausybės Nacionalinio stadiono statybai skirtos lėšos – 200 mln. litų bus gautos.
Vilniaus meras Juozas Imbrasas, paklaustas, kaip bus administruojamas Nacionalinis stadionas, neatmetė privataus kapitalo pasitelkimo galimybės: „Mano manymu, Stadiono administravimo perdavimas pagal koncesijos sutartį galėtų būti geras sprendimas“, – kalbėjo jis. Tačiau jis pažymėjo, kad šiuo metu svarbiausias – savalaikės statybų baigties klausimas, o Stadiono administravimo klausimas busiąs sprendžiamas vėliau.
Posėdžio metu Vilniaus meras Juozas Imbrasas, Nacionalinio stadiono darbo grupės vadovas Evaldas Lementauskas apžvelgė statybų eigą, su Algimantu Salamakinu aptarė darbų metu iškylančius iššūkius ir galimus jų sprendimus.
Mano blogas kaip aš pastačiau savo svajonių namą.
Comment
-
Nacionaliniame stadione lyja milijonais
http://www.delfi.lt/news/economy/aut...hp?id=15638176
Lina Bušinskaitė, Dovilė Jablonskaitė, "Vilniaus diena"
2008 sausio mėn. 17 d. 00:01
Sostinės savivaldybė paskubėjo paskelbti galutinę nacionalinio stadiono Šeškinėje statybos kainą – 370 mln. litų. Tačiau jau pildosi nuogąstavimai, kad stadionas gali kainuoti gerokai brangiau. Nurodytą sąmatą netrukus gali tekti koreguoti – prie 370 mln. litų pridėti dar bent 40 mln. Tiek kainuotų dekoratyvinis elementas – arka, sumontuota virš stadiono.
Arkos idėja – nenauja. Pietų Afrikos Respublikos, kur vyks 2010 m. pasaulio futbolo čempionatas, Durbano mieste bus statomas Karaliaus Senzangakhonos stadionas.
Virš jo taip pat puikuosis arkos. Skirtumas tarp arkų Šeškinės stadione ir Durbano mieste tas, kad pastarajame arkos atliks atraminio elemento vaidmenį. Tad dėl jos būtinybės diskusijų nekyla. Į Vilniuje užmintą mįslę – ar dekoracija ne per brangi – atsakymų kol kas nepateikiama.
Sąmatą turbūt teks didinti
Pagal paskelbtą sąmatą nacionalinio stadiono projektui įgyvendinti ketinama skirti 370 mln. litų. Nors teigiama, kad stadionas bus šiuolaikiškas, atitinkantis tarptautinius standartus, pasižymintis technologinėmis naujovėmis, jo projektas sulaukia nemažai kritikos. Pirmiausia abejojama stadiono funkcionalumu, pabrėžiama, kad projektas pasenęs, nežengia išvien su šiandieniniais poreikiais.
Ypač daug kritikos dabartiniam stadiono projektui pažėrė sportininkai. Sužinoję, kad dekoracijos detalei ketinama išleisti dešimtis milijonų litų, jie netveria pykčiu.
Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius įsitikinęs, kad pinigus, užuot juos paleidus vėjais, galima panaudoti šalies sportų salių renovacijai. „Tai – per didelė prabanga“, – išrėžė L.Varanavičius.
Vilniaus vicemeras Evaldas Lementauskas irgi sutinka, kad keliasdešimt milijonų litų kainuojanti arka būtų per didelė prabanga. Tačiau politikas neatmetė galimybės, kad ji iškils. Suprantama, bendra sąmata tuomet būtų didinama.
„Vis tik statydami stadioną išliesime pamatus, kad vėliau būtų galimybė statyti arką, jei atsiras pinigų. Kol kas jos statyti neplanuojama“, – dėstė vicemeras.
Nacionalinis stadionas bus statomas dviem etapais. Pirmojo etapo darbus numatyta baigti iki 2009 m. birželio. Per tą laikotarpį planuojama pastatyti konstrukcijas, įrengti aikštę, vietas žiūrovams, atlikti kitus būtiniausius darbus, kad stadionas galėtų tenkinti minimalius poreikius. Šiems darbams atlikti numatyta sunaudoti 280 mln. litų. Arka šiuo etapu nebus statoma.
Antruoju stadiono statybos etapu būtų atliekami kiti darbai ir panaudoti likę 90 mln. litų.
Alternatyvos – brangesnės
Nacionalinio stadiono projekto autorius architektas Algimantas Nasvytis dėstė, kad arka virš stadiono nebūtų tik dekoracija. Joje būtų sumontuotas apšvietimas, sniego svorio stabilizavimo centras. Arka trosais būtų sukabinta su stogu virš tribūnų. Esant dideliam sniego kiekiui arka būtų reikalinga kaip stogą stabilizuojantis elementas.
Architektų autoritetu laikomas A.Nasvytis paneigė kalbas, kad arka suprojektuota nusižiūrėjus į kitų pasaulio stadionų projektus. „Pirmame stadiono projekte, kurį parengiau dar 1988 m., arka buvo suprojektuota. Nors šis architektūrinis sprendimas tuomet neturėjo analogų, užsakovai jos atsisakė – trūko žinių, kaip ją eksplotuoti“, – rodydamas pirmą stadiono projektą pasakojo A.Nasvytis.
Architekto nuomone, per 220 metrų ilgio, per vidurį susiaurėjančią ir stadioną išilgai apglėbiančią arką racionalu būtų pastatyti pirmuoju statybų etapu. Jei arką reikėtų montuoti jau įrengus aikštę, bėgimo takus, darbus atlikti būtų kur kas sudėtingiau.
Arkos galima būtų atsisakyti pasirinkus kitokius variantus. Tačiau kaip pavyktų kompensuoti šios konstrukcijos funkcijas ir kiek visa tai kainuos – neapskaičiuota. A.Nasvytis neatmeta galimybės, kad alternatyvūs konstrukciniai sprendimai gali atsieiti brangiau nei numatyta arka.
Areną bus galima uždengti
Architektas Leonardas Vaitys, paprašytas pakomentuoti nacionalinio stadiono projektą, pasirinktų sprendimų pernelyg nekritikavo. Arka jam taip pat neužkliuvo.
„Ji nėra tik dekoratyvinė. Arka su elipsės formos stogo konstrukcija virš tribūnų sudaro vientisą konstrukcinę schemą. Šis sprendimas leidžia tentais uždengti visą areną. Stadiono sporto renginių apšvietimas yra originaliai įmontuojamas į elipsės formos tribūnų stogo konstrukciją, o papildomas apšvietimas būtų įmontuojamas arkoje“, – kolegos sprendimą gynė L.Vaitys.
Jo teigimu, tarptautiniai standartai, susiję su apšvietimo erdvėmis, persirengimo, žurnalistų darbo, administracijos ir kitomis patalpomis, iš esmės yra tenkinami. Tik patalpų, skirtų konferencijoms, kaip ir liftų skaičius, gali būti didesnis.
L.Vaitys atkreipė dėmesį, kad po tribūnomis esančių patalpų plotai, palyginti su pirmu techniniu projektu, padidėjo dvigubai ir šiandien sudaro 20 tūkst. kv. metrų. O už pagrindinio stadiono arenos numatytos trys futbolo aikštės, viena jų – su 400 m ilgio bėgimo takais. Taip pat planuojamas lengvosios atletikos maniežas ir SPA centras.
Mato daugybę trūkumų
Lietuvos futbolo federacijos vadovas L.Varanavičius įsitikinęs, kad projektą būtina koreguoti. Kitaip kokybiško statinio neverta laukti.
Sporto pasaulio kuluaruose kalbama, kad reikėtų stabdyti stadiono statybos darbus, pasamdyti šioje srityje patirties turinčią tarptautinę kompaniją, kad ši peržiūrėtų projektą. Stadiono statybas derėtų pradėti tik pataisius projektą. Korekcija darbus nutęstų beveik metams, bet užtat visi galėtų džiaugtis tarptautinius standartus atitinkančiu statiniu.
L.Varanavičiaus teigimu, saugumo tikslais numatytas apsauginis griovys pasaulyje laikomas atgyvena, o evakuacijos atveju jis sukeltų daugiau bėdų, nei gelbėtų. Pagal dabartinį projektą trūksta patalpų žaidėjų persirengimo kambariams įrengti, apšilimo aikštelių, patalpų žurnalistų darbui, konferencijų salių, per mažai numatyta ir liftų.
Nacionalinio stadiono projektą vertinę Vokietijos ekspertai irgi pažėrė pastabų. Jie siūlo išplėsti VIP (ypač svarbių asmenų) patalpas: įrengti patogesnes ir didesnes ložes. Stadione taip pat siūloma įrengti patalpas, kuriose būtų galima organizuoti konferencijas ir seminarus. Rekomenduojama padalyti stadiono tribūnas į atskiras zonas, kad per varžybas žiūrovai negalėtų vaikščioti iš vienos į kitą.
Dirbs kartu su vokiečiais
L.Varanavičius nuogąstauja, kad miesto valdžia nelinkusi atsižvelgti nei į vokiečių, nei į Futbolo federacijos išsakytas pastabas. Vilniaus miesto vicemeras E.Lementauskas su tuo nesutinka. Esą savivaldybė prašė projektuotojų atkreipti dėmesį į ekspertų išvadas ir padidinti stadiono funkcionalumą.
Vicemero teigimu, atsižvelgus į užsienio projektuotojų pastabas nebeliks ir apsauginio griovio, kuris buvo numatytas ankstesniajame projekte. Jis bus uždengtas, o jame sutalpintos komunikacijos. Siekiant sutaupyti sumažinta pirminiame projekte numatyta platforma, kuria bus galima patekti į stadioną.
Vicemeras nepritaria nuomonei, kad reikėtų atidėti projekto įgyvendinimą. Jo teigimu, reikia daryti viską, kas įmanoma, kad stadionas būtų baigtas statyti iki 2009 m., kai minėsime Lietuvos vardo tūkstantmetį, o Vilnius taps Europos kultūros sostine.
Projektas gyvuoja jau du dešimtmečius
Nacionalinį stadioną dar prieš 20 metų suprojektavo architektas A.Nasvytis. Tuomet pradėtos stadiono statybos netrukus buvo sustabdytos. Šių metų rudenį Vilniaus savivaldybė nusprendė atnaujinti darbus stadiono statybvietėje. Nacionalinį stadioną toliau statys bendrovė „Veikmė“. Vyriausybė stadionui jau yra skyrusi 200 mln. litų. Tačiau manoma, kad tiek lėšų stadiono statyboms neužteks.
Vilniaus valdžia nacionalinį stadioną norėtų pastatyti iki 2009 m., kai Vilnius taps Europos kultūros sostine.
Stadionas dvynys
Pietų Afrikos Respublikos mieste Durbane iki 2010 m., kai šioje šalyje vyks Pasaulio futbolo čempionatas, turėtų išdygti Karaliaus Senzangakhonos stadionas.
Stadionas, kuris atsieis daugiau nei 250 mln. JAV dolerių (apie 600 mln. litų), galės tilpti 70–80 tūkst. sporto aistruolių. Požeminėje aikštelėje bus vietos 10 tūkst. automobilių.
Stadiono aukštis sieks 45 m, o virš jo į 100 m aukštį iškils dvi 30 aukštų arkos, iš kurių lankytojų akims atsivers panoraminiai vaizdai. Statomas stadionas yra vos už kilometro nuo Indijos vandenyno.
Comment
Comment