Parašė Eisinas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vokiečių gatvės atkūrimo planai
Collapse
X
-
Parašė abruo Rodyti pranešimąLabai modernus jūsų požiūris. Senais laikais žvaigždė simbolizuodavo nepasiekiamą tobulybę, su kuria buvo lyginami tik labai išskirtiniai (dažniausiai - savo išmintimi) žmonės...
Comment
-
Parašė grustnyj Rodyti pranešimąTodėl geriausia sukurti Lietuvai nusipelnusių žmonių alėją (jeigu išvis kurti).
Comment
-
Parašė vytauc (2006 m.) Rodyti pranešimąŠiandienos "Sostinėje" yra straipsnelis apie ŠMC pastatą, tuo pačiu pasakojama apie Vokiečių gatvės "atstatymą" po karo, ir to meto architektų planus nutiesti magistralę skersai senamiesčio. Yra užsimenama ir apie "stalininius" pastatus Vilniuje.
Iš Albumo "Vilnius" V., 1960. Sudarytojas A.Medonis
Stalino ir kiek vėlesniais laikais planuota, kad ir priešinga Muziejaus (dab. Vokiečių) gatvės pusė bus apstatyta masyviais pastatais.
Muziejaus gatvės užstatymo projektas, perspektyva, 1953
Žurnalas "Švyturys", 1953, Nr. 21
Muziejaus ir Rūdninkų gatvių sankryžos sutvarkymo projektinis pasiūlymas, archit. J. Kvašys, I. Bugailiškis, „Lietprojektas“, neįgyvendintas, 1957
Šaltinis: Socialistinės urbanizacijos poveikis istoriniams miestams
http://www.mmcentras.lt/kulturos-ist...banistika/7654
Comment
-
Parašė Axis Rodyti pranešimąŠios temos pirmoj žinutėj buvo nuotrauka:
Atvaizdas
Kaip matote, dabartiniai sovietiniai pastatai liktų, tiesiog būtų užstatyti.
Šiaip, remontuojant senus pastatus, realios ekonominės naudos savininkai negauna, todėl taip lėtai jie ir atnaujinami, o pastačius naujus - juos parduoda ir uždirba. Aišku, čia būtų didelis plotas, kaip miestas rašė, ir 100tūkst.kv.m. Realiai atkuriama būtų tik išorė, vidaus išplanavimai būtų nauji, pagal poreikius. Geras pavyzdys - Mėsinių g. 3A esančių pastatų atstatymas. Nerandu senų nuotraukų, bet spėju ten tikrai stovėjo kažkas panašaus.
Tarp kitko, pamirškime mitą, kad Vokiečių gatvė sugriauta karo metu. Pagrindinė dalis buvo griaunama penkto deš. pab., "Europos" viešbutis iki 1960. Karo metu, 1944 m. liepos 11 d. ji tik gražiai sudegė, bet namų dėžutės liko.
- 1 patinka
Comment
-
Apie vienokį ar kitokį istorinio Vokiečių gatvės užstatymo atkūrimą kalbėta dar sovietmečiu. Tuomet, anot A. Gučo, toks noras neatrodė ypač sunkiai įgyvendinamas – pakako ikonografinės medžiagos, buvo išlikę autentiški rūsiai, sovietmečiu statyti namai, atkūrus gatvės užstatymą, būtų paslėpti kiemuose. Svarbiausia, pritarus valdžiai, buvo galima statyti nepaisant greta gyvenančių žmonių nuomonės.
1998–1992 metais, rengiant Senamiesčio regeneravimo projekto korektūrą, padėtis dar nebuvo pasikeitusi. Tačiau 1998-aisiais Vokiečių gatvėje įrengus patogią pėsčiųjų alėją ir automobilių statymo juostą, šioje vietoje ėmė rinktis žmonės. Pirmuose namų aukštuose įkurtose parduotuvėse suaktyvėjo prekyba, ėmė kurtis nauji restoranai, alinės, kavinės, tad prasmės ir net galimybės atkurti istorinės gatvės rytinės dalies buvusį užstatymą, A. Gučo vertinimu, nebeliko.
„Praėjus beveik šešiasdešimčiai metų nuo brutalaus sovietinio stalinistinio urbanistinio sumanymo įgyvendinimo, naujai įprasmintas jis pats savaime tapo įdomus ir savaip vertingas“, – konstatavo pašnekovas.
Architektas pabrėžė, kad pats būtų linkęs grįžti nebent prie greta Šiuolaikinio meno centro (ŠMC, anksčiau – Dailės parodų rūmai) istorinio kvartalo likusios dalies užstatymo atkūrimo. Tai atgaivintų prarastas Mėsinių, Dysnos, Rūdninkų gatvių dalies erdves.
- 2 patinka
Comment
-
/\ O man tai atrodo geras sprendimas neatstatyti. Paliekama galimybė automobilių eismui - svarbi susisiekimo arterija tarp šiaurinės dalies ir Rotušės. Vieną gatvę paliekant istorine, t.y. pėsčiųjų eismui - manau labai geras sprendimas. Išryškinant pastatų kontūrus, vietomis rodant pamatus, pastatant stendus su informacija, lentelėmis - tai galėtų būti visai neblogas turas po senovinį Vilnių.
Atstačius gatvė arba būtų skirta automobilių eismui arba pėsčiųjų. Pirmuoju atveju būtų maži šaligatviai pėstiesiems. Antruoju - dingsta galimybė nuvykti iki Rotušės, gaunasi didelį lanką daryti (Pylimo g. važiuoti negalima).
Comment
-
Kitų metų rudenį Vokiečių gatvėje atsiras „Lietuvos žvaigždžių kelias“
http://www.ivilnius.lt/suzinok/aktua...69643d32383438
Comment
-
Remigijus Šimašius:
Apie Vokiečių gatvės rekonstrukciją jau kurį laiką sklando įvairios kalbos ir legendos. Natūralu, juk tai viena istoriškai turtingiausių, o ir dabar labai mėgiamų Vilniaus gatvių.
Kviečiu ryt 11 val. ateiti į VU TSPMI (Vokiečių g. 10, 402 aud.), kur kartu su architektais, Senamiesčio bendruomene ir visais kitais besidominčiais aptarsime Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
Kas turėjo pasiūlymų dėl žydų kvartalo (geto) įamžinimo?
Ar ir toliau turistai eis į parkavimosi aikštelę ir žiūrės į sudaužytą stendą?
Comment
-
Parašė Macas Rodyti pranešimąRemigijus Šimašius:
Apie Vokiečių gatvės rekonstrukciją jau kurį laiką sklando įvairios kalbos ir legendos. Natūralu, juk tai viena istoriškai turtingiausių, o ir dabar labai mėgiamų Vilniaus gatvių.
Kviečiu ryt 11 val. ateiti į VU TSPMI (Vokiečių g. 10, 402 aud.), kur kartu su architektais, Senamiesčio bendruomene ir visais kitais besidominčiais aptarsime Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
Kas turėjo pasiūlymų dėl žydų kvartalo (geto) įamžinimo?
Ar ir toliau turistai eis į parkavimosi aikštelę ir žiūrės į sudaužytą stendą?
Tai kainuotų nemažai, bet nemanau, kad Senamiestyje yra labai didelis nekilnojamojo turto perteklius.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąGirdėjau kažkokių kalbų apie žydų kvartalo su didžiąja sinagoga paminklą/maketą Vokiečių g. Nors šiaip geriausiai būtų nugriauti tą neveikiantį darželį ir atstatyti Didžiąją sinagogą (jei nėra poreikio religiniam pastatui, gal Lietuvos žydų muziejaus ar kitos kultūrinės institucijos įrengimas nebūtų labai didelis nusižengimas), Strašuno biblioteką ir dar kiek telpa pastatų kiemuose.
Tai kainuotų nemažai, bet nemanau, kad Senamiestyje yra labai didelis nekilnojamojo turto perteklius.
Comment
-
Būtų labai šaunu, jeigu didžioji sinagoga būtų atstatyta, tačiau turint omeny kiek tai kainuotų, tai labiau tikėtina, kad pirmiau reikėtų sulaukti Radvilų rūmų atstatymo. Mano supratimu tuo metu, kai valstybė žydams skyrė be galo dideles sumas kompensavimui dėl pokarinio turto nusavinimo, viena iš sąlygų turėjo būti, kad iš tų pinigų būtų atstatyta didžioji sinagoga.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąBūtų labai šaunu, jeigu didžioji sinagoga būtų atstatyta, tačiau turint omeny kiek tai kainuotų, tai labiau tikėtina, kad pirmiau reikėtų sulaukti Radvilų rūmų atstatymo. Mano supratimu tuo metu, kai valstybė žydams skyrė be galo dideles sumas kompensavimui dėl pokarinio turto nusavinimo, viena iš sąlygų turėjo būti, kad iš tų pinigų būtų atstatyta didžioji sinagoga.
Comment
-
Parašė domux678 Rodyti pranešimąMan atrodo ,kad kol meru bus Šimašius iš vis jokių atstatymų ar didesnių negu sutrupėjusių plytelių pakeitimas naujomis rekonstrukcijų nebus, nes reikia ,,optimizuoti išlaidas''.Ir apskritai, gi Vilniui nereikia jokių ,,kosminių laivų", tie didesni projektai yra tik Zuokulos finansinės mahinacijos - vagystės !Paskutinis taisė Eidvis; 2015.07.21, 10:58.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąTai, kad dabar savivaldybėje lėšų užtenka tik sutrupėjusių plytelių pakeitimui, nutiko dėl to, kad prieš tai buvo gyvenama ne pagal pajamas. Tie, kurie teigia, kad reikia gyventi skolintų lėšų sąskaita kažkaip visuomet pamiršta, kad tą skolą ankščiau ar vėliau reikia gražinti ir dar palūkanas pridėti. Jeigu praskolintos Vilniaus savivaldybės pavyzdys netinka, tai užtenka pažiūrėti į Graikiją, kuri naudojo tokį patį modelį. Pasiėmus greitąjį kreditą tu gal ir gali pašvęsti, bet dvigubai kentėsi kai jį reikės atiduoti. Labai tikiuosi, kad nuo tokio požiūrio Šimašius laikysis kuo toliau. Sutvarkius Vilniaus biudžetą, atsikračius visokių utopinių projektų, kurie surydavo didžiąją dalį naujiems projektams skiriamų lėšų, prasidės ir nauji projektai. Tik kiemas buvo stipriai pridergtas, jį išluoti prireiks laiko.
Comment
Comment