Parašė Depeche
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Senamiestis - projektai ir statybų eiga
Collapse
X
-
Parašė oivejJokūbo/Pilypo ligoninė buvo seniausia nuosaikiai veikianti ligoninė Vilniuje, net sovietmečiu buvo naudota pagal paskirtį, tik duok tautiečiams perestroikę, ir negaluojančių globėja Bažnyčia, išvien su savivaldybe, išparceliavo viską ir dabar va turėsim karilioną...
Parašė oivejten berods ir Gucevičius palaidotas, tik lenta dingus, reikia užeit pažiūrėt kokios ten grindys, kol dar 'rekonstrukcija' neprasidėjo, nes greičiausiai dės KVAD reikalavimus atitinkančias šildomas, kaip Bernardinuose..
Comment
-
Parašė Kavasiakas Rodyti pranešimąPrajuokino
Comment
-
Nieko stebuklingo. pvz.: mums neleido atkurti buvusią stogo konstrukciją, kuri atlaikė 200 metų. Pagal mūsų biurokratus stogas XXI a. turi atlaikyti beveik 4 kartus didesnes apkrovas. Tam reiktų 40 cm storio balkių, bet kadangi jie patys savo svorio nelaikytų, tai reiktų pritaikyti lengvesnį ir tvirtesnį kietmedį Metalo sijų naudoti neleidžiama. Kaip plonesnės patrūnyjusios pušinės gegnės porą šimtmečių atlaikė - jų nedomino Taip pat nedomino ir tai, kad šalia esančiame tokio pat senumo name sudėtos metalinės sijos.
Comment
-
užupio vandens bokštas (citata iš Fb)
Parašė Paulius Latakas
Užupio vandentiekio bokštas. Objektas įtrauktas ir kultūros paveldo registrą ir yra "SAUGOMAS" valstybės. Unikalus numeris 30646. Kairėje - stogo dalies vaizdas vasarą, dešinėje - tai kas TELIKO iš stogo rudenį.
Paskutinis taisė [sp]; 2012.11.21, 18:08.
Comment
-
Parašė [sp] Rodyti pranešimąužupio vandens bokštas (citata iš Fb)Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąGalbūt šitas stogelis tik laikinas, kol gamina medinę dalį?Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė [sp] Rodyti pranešimąužupio vandens bokštas (citata iš Fb)
Comment
-
upd:
Parašė edgaras stanisauskas
situacija tokia. Visi leidimai tiek iš kultūros paveldo departamento
prie kultūros ministerijos, tiek savivaldybės yra gauti. Foto fiksacijos yra. Planuose, kurias patvirtino tiek savivaldybė, tiek ministerijos tarnybos yra numatyta medinė rąstinė dalis. Mane informavo, kad teko aptverti teritoriją, nes po vienos vėtros senoji medinė dalis tapo pavojinga praeiviams. Pagal turimus ir patvirtintus dokumentus viskas bus atstatoma ir sutvarkoma. šis pastatas priklauso fiziniam asmeniui. Man pažadėjo, kad šį objektą aplankys kultūros paveldo departamento
prie kultūros ministerijos inspektorius, kuris įvertins ar viskas daroma pagal numatytas taisykles. Savivaldybės tarnybos domėsis visa tvarkymo eiga, aš pats vis mestelsiu akį )
Comment
-
Kažkur teko skaityt, tik nepamenu dabar kur, kad šį bokštą kažkas privatizavo, ir jam padarys gyvenamojo (vienbučio) pastato konversiją.
Neseniai buvo parduotas 8 kv. metrų Užupio vandentiekio bokštas su 34 kv. metrų sklypu aplink jį, kuriam jau yra duotas atnaujinimo darbų leidimas. Kultūros paveldo departamento vadovas Vitas Karčiauskas, teigia, kad pagal projektą ten turėtų būti įrengta labai įdomi studija.
http://www.namaivilniuje.info/namas-vandens-bokste/
Comment
-
Parašė Kavasiakas Rodyti pranešimąLatakų gatvėje vyksta pastato rekonstrukcijos/atstatymo darbai, gaila telefonas išsikrovęs buvo tai nuotraukų nebus :/
http://vischool.lt/discover-vis/proj...vis-expansion/
Comment
-
Iš anksto atsiprašau jei per toli nuklysiu į lankas su šio savo komentaru, bet vis dėlto pasisakysiu.
Teko matyti keletą Grand Designs (Channel 4 http://www.channel4.com/programmes/grand-designs) laidų, viena jų - apie paveldo sąraše esančio vandens bokšto renovavimą (pastatas Londono centre). Kol kas čia galima pamatyti laidą http://www.youtube.com/watch?v=3ST66...ture=endscreen. Taigi ką norėjau pasakyti - kiek čia teko stebėti renovavimo ar rekonstravimo projektų saugomiems statiniams, visur matoma abipusė pagarba, tiek leidimus išduodantieji, tiek jų prašantieji, išlaiko sveiką protą. Viena pusė, panašu, nelinkusi sukelti per daug biurokratinių kliūčių, kita pusė, aišku, nekelia pageidavimų saugomus pastatus paversti į kažką neatpažįstamo. Manyčiau, abi pusės tokiu atveju turėtų bendradarbiauti dėl bendro tikslo - pastato išsaugojimo pritaikant jį naudojimui. Ir taip turėtų būti visur: ne tik "kažkur ten pas juos", bet ir čia, kad ir tame pačiame Vilniuje. Bet, deja, kol kas pas mus situacija tokia
Comment
-
Parašė [sp] Rodyti pranešimąupd:
viskas ne taip blogai, tiesiog žinant kaip žiauriai kartais elgiamasi su paveldu, iškart žiūri skeptiškai, tikėkimes greitai pamatysime įdomią studiją
Prisegu internete kažkada surastą Užupio bokšto rekonstrukcijos projektą (jeigu niekas nesikeitė nuo 2010 metų):
Comment
-
Lopys Vilniaus senamiesčio urbanistiniame audinyje karo paliktą skylę
Vilniaus senamiestyje, Bokšto gatvėje, priešais šv. Augustino bažnyčią esantis tuščias vidinis kiemas turėtų vėl virsti kvartalu. Pagal architekto M.Švažo parengtą atstatymo galimybių studiją, čia iškiltų pastatas, koks buvo pastatytas XVII a.
Atlikus archeologinius kasinėjimus paaiškėjo, jog teritorijoje statybos būta jau XIV a., tačiau gausiausias sluoksnis - XVII a., kuomet pastatas priklausė jėzuitams. XVIII a. jis atiteko Vilniaus universitetui ir buvo naudojamas studentų apgyvendinimui, o uždarius universitetą, XIX a. čia įsikūrė bajorų institutas.
Galiausiai 1944 m. namą, kuris buvo naudojamas kaip vokiečių karinės žvalgybos štabas, padegė Rusijos kariuomenė. 1947 m., teritorijoje rausiant slėptuvę, didelė dalis pamatų buvo nuniokota. Istorinis sluoksnis laikui bėgant nukentėjo ir nuo natūralių sąlygų – anksčiau rytinę sklypo dalį plovė Vilnelės senvagė.
Kadangi Vilniaus istoriniame senamiestyje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo vertybių sąrašą, nauja statyba draudžiama, projektu numatoma atkurti buvusį užstatymą, naują 2 aukštų su mansarda pastatą skiriant administracinei ir visuomeninei veiklai. Pasak architektų, archeologiniai radiniai bus išsaugoti ir eksponuojami.
Dėl sudėtingos juridinės situacijos (kol kas nesutarta su garažų bloko, atitveriančio sklypą nuo Bokšto gatvės, savininkais, kurių yra apie 20), statybos vyktų etapais: pirmiausia bus statomas korpusas teritorijos gilumoje.
Projektą nagrinėję Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertai pritarė, jog karo metais sugriautas kvartalas turi būti atkurtas, o istorinės medžiagos pakanka pagrįstam atstatymo projektui parengti. Taryba atkreipė autorių dėmesį, jog tikslinant projektą, naujai statomo pastato parametrai, užstatymo linijos turėtų tiksliai sutapti su istoriniais duomenimis.
Comment
Comment