O kažkada jis buvo didžiausias prekybos centras Vilniuje ir vienintelis, kuris turėjo eskalatorius. Pasikeitė gan stipriai, tik man neaišku kam tie strypai ant stogo.
Tiksliai nepamenu, ir nuotraukos pasitikrinimui po ranka neturiu, bet atrodo kad ant tų strypų reklama pritvirtinta.
Jooo, prisimenu ir aš kaip kažkada atvažioavs su klase pasikutūrint į sostinę būtinai eidavom po VCUPą paklajot Kita vertus niekas per daug nepasikeitė - dabartinis jaunimas Akropolyje sėdi...
Čia apie Manto fotografijose matomų pastatų restauraciją. Nu jo, kai už kieme esančius malkų sandėlius prašo 2mln, tai galim būti tikri, kad lūšnynų ir griuvenų Vilniuj dar ilgai netrūks
__________________________________________________ ______________
Investuotojai ėmėsi restauruoti apgriuvusį pastatą
Gintarė Micevičiūtė
2006-04-27
Paliks plytų fragmentus
Netoli Žaliojo tilto stūksantis Kalvarijų gatvės 2-asis namas jau kelis mėnesius aptvertas margaspalve tvora. Už jos burzgia darbininkų statybinė technika.
Šiuo metu statybininkai ardo žemesnio iš dviejų sujungtų restauruojamų namų stogą.
Pasak Kalvarijų 2-ojo namo bendrijos pirmininkės Aurelijos Steponkutės, pastatas buvo avarinės būklės, stogas supuvęs.
Iki šių metų pabaigos rekonstrukcija turėtų būti baigta.
Kaip pasakojo A.Steponkutė, į XVIII amžiaus pabaigoje-XIX amžiaus viduryje statytą pastatą bus sudėti mediniai langai, restauruoti fasadą puošę lipdiniai.
Investuotojai norėtų atkurti ir medines langines.
Pasak A.Steponkutės, pastato viduje išliks ir autentiškų detalių. Kai kuriose sienose planuojama palikti atidengtus senų plytų fragmentus.
Norėjo atstatyti koplytstulpį
Šalia pastato bus sutvarkyti šaligatviai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Po remonto name bus 20 nuomojamų butų bei 9 komercinės paskirties patalpos.
A.Steponkutės teigimu, investuotojai norėjo atstatyti netoli namo stovėjusį koplytstulpį, sutvarkyti Kalvarijų gatvėje kerojančius medžius bei gėlių klombas, tačiau darbai iš vietos nejuda dėl miesto detaliojo plano.
„Norėjome suremontuoti viską iškart, tačiau stringa detaliojo plano tvirtinimas. Todėl apsiribojome šių dviejų pastatų restauracija“, – teigė A.Steponkutė.
Numatytiems statybos darbams trukdo ir aplink įsikūrę vilniečiai.
Netoli remontuojamo pastato dunkso apleisti sandėliai, kuriose Šnipiškių gyventojai laiko malkas, kuriomis šildo savo būstus.
Pasak A.Steponkutės, šie sandėliai nėra niekur registruoti, tačiau ten yra žmonių daiktų, todėl jų nugriauti negalima.
Sandėlius siūlė parduoti
Prieš pusantrų metų vietiniai gyventojai, sužinoję apie tai, kad netoli jų namų ketinama rekonstruoti pastatą, pasiūlė parduoti apleistus sandėlius už 2 mln. litų.
A.Steponkutė tvirtino, kad daugiau su apsukriais pardavėjais nesiderėjo. Šalia esančio Šnipiškių gatvės 2-ojo namo gyventojai sandėlių sutiktų atsisakyti, jei jiems būtų įvestas centrinis šildymas.
Tuomet jiems nebereikėtų malkų ir sandėliai būtų tušti.
Daugiau problemų kelia Kalvarijų gatvės 4-ajame name gyvenantys vilniečiai. Pasak A.Steponkutės, su jais susitarti itin sunku.
Vietoj beveik pačiame miesto centre stovinčių apleistų ir dvokiančių sandėlių investuotojai norėtų įrengti požemines automobilių stovėjimo aikšteles.
Remonto darbus užsakiusioms įmonėms „ETN Baltic“ ir „EOLO Baltica“ pastato restauracija kainuos per 5 milijonus litų.
Comment