Kalbant konkrečiai apie šitą, tai trečias aukštas anksčiau atrodė taip pat kaip antras. Tik trečia aukštą privatizavo ir nauji savininkai būtent daro pagal visus reglamentus. Dabar klausimas kada antro aukšto savininkai susitvarkys savo aukštą. Kiek pamenu tos patalpos irgi priklausė savivaldybei ir jos irgi lyg ir buvo privatizuojamos.
Kalbant konkrečiai apie šitą, tai trečias aukštas anksčiau atrodė taip pat kaip antras. Tik trečia aukštą privatizavo ir nauji savininkai būtent daro pagal visus reglamentus. Dabar klausimas kada antro aukšto savininkai susitvarkys savo aukštą. Kiek pamenu tos patalpos irgi priklausė savivaldybei ir jos irgi lyg ir buvo privatizuojamos.
Ir tas balkonas ir bokštelis nėra kičiniai elementai, o atkurti originalai
My bad. Kažkaip truputi keistai atrodo toks bokštelis tokioje konpozicijoje su neoklasicistiniu fasadu.
Pastatas Vilniaus g. prie V. Kurdirkos aikstes. (Note - nuotrauka traukta is Google Streetview 2012metu nes siuo momentu iskeliaves esu tai nuotraukos negaliu padaryti pats) bet pats pastato vaizdas iki siol nepakito. Net dabar sis pastatas turi 4-5 skirtingus langu variantus, ir dar tokioje lokacijoje. Butu labai idomu isgirsti is zmoniu kurie priziuri architekturos reglamentus kodel tokie dalykai yra ignoruojami mieste.
Reglamentavimas yra. Senamiestyje privalo būti langas su "dvigubu kryžium". Gyventojai nepaiso reikalavimo, o valstybinės institucijos neatlieka savo darbo - kontrolės.
Renovacijoje reikalavimas stiklinti balkonus pagal projektą, kuriame vienodu stiliumi sprendžiamas visų balkonų įstiklinimas, įvestas, berods, apie 2015-2016 metus (pataisykite, jei ką). Mūsų daugabučio projektas buvo rengiamas berods 2016 ir tuomet būtent buvo paminėta, kad kai stiklinsite, turite nuspręsti - arba visus esamus chaotiškus įstiklinimus demontuojate arba stiklinate visus balkonus vienodai. Buvo nuspręsta vienoje namo pusėje įstiklinti visus balkonus, o kitoje - demontuoti visus chaotiškus įstiklinimus - jų buvo 3 ar 4. Tad bent ši problema kaip ir išspręsta, nes anksčiau net renovuojant buvo paliekamas chaosas.
2018 metais prie mūsų daugiabučio aptikau dujininkus, kurie, kaip vėliau paaiškėjo, ruošėsi tiesti dujų vamzdį ant namo fasado ties antru aukštu (skirtas pirmame aukšte esančiam butui!). Paklausiau ar turite projektą - atsakė, kad ne. Sakau: stabdome darbus. Jie iškart sustabdė, nes matomai suprato kuo gali baigtis. Išsiaiškinau, kad jie netik neturi projekto, bet ir nėra suderinę su namo bendrija ir namą administruojančia įmone. Tokiems darbams reikia netik projekto, bet ir suderinimų, kuriuos paminėjau. Negalima nieko be derinimų daryti kas keičia fasadą: vamzdžiai, laidai, stiklinimai, dažymai ir t.t.. Jei nesuderinta - kviečiama Statybų Inspekcija. Jie atvažiavę surašys nelegalių statybų aktą ir veikėjams nežinia kuo baigsis. Nežinau kaip vykdavo tokie dalykai anksčiau, bet, berods, kas norėjo - tas tą darė, ir pasekmės matosi - pasižiūrėkite kaip namų fasadai atrodo: padažyta skirtingom spalvom, privedžiota laidų, dujų vamzdžių, langai, stiklinimai ir panašiai. Dabar vis tenka dažniau susidurti, kad reikalaujama derinimų - esu susidūręs renovacijoje, naujos statybos namuose, ypač kuriuos administruoja samdomos firmos, bet esu ne vieną atvejį matęs ir naujos statybos daugiabučiuose, kurių neadministruoja kažkokia išskirtinė firma, bet vystytojas reikalauja išlaikyti fasado išvaizdą... Kartais ar tik nebūna, kad naują butą perkant net yra reikalavimai pirkimo pardavimo sutartyje išlaikyti fasado išvaizdą?..
Kas liečia senamiestį, patirties turiu mažai, bet ir čia matau vis daugiau pavyzdžių kai vis labiau kreipiamas dėmesys į fasado vientisumą. Chaotiškus langus turime iš tos eros, kai reglamentavimas visai neveikė ir tai buvo sakyčiau kokie 1991-2010(?)... Bet ar šiuo metu visokie savavališki nekompetentai su savo fasadų darkymais patiria pasekmės iš nors kokių reguliuotojų, tai nežinau - nesu su tuo susidūręs. Kitaip tariant, nežinau kiek pagerėjo, jei tikrai pegerėjo, fasadų išvaizdos priežiūra. Bet, kad pagerėjo situacija - man toks įspūdis susidarė...
PS.
Po truputį sovietinis supuvimas išeina, bet dar reikės nevienerių metų kol žmonių, kuriems rūpi fasadai, padaugės bent iki tam tikro kritinio lygio. Čia mentalo didelė bėda.
Šalia Vilniaus bastėjos, Bokšto gatvėje, verslininko Nerijaus Numavičiaus ir kitų „Vilniaus prekybos“ savininkų netiesiogiai valdoma bendrovė rengiasi statyti septynis naujus butus, iš kurių vienas turėtų būti įrengtas į paveldo objektų sąrašą įtrauktame pastate. Kaimynai nerimauja, kad statybos gali turėti neigiamos įtakos ne tik aplinkiniams pastatams, bet ir visam Senamiesčio vaizdui, tačiau paveldosaugos ekspertai ramina – leidimo statyboms dar nėra.
Nu aišku, yra ko nerimauti, kai grasinamasi pakeisti dabartiniu metu ekzistuojantį "itin gero stovio" vaizdelį. Juk kai esi pripratęs gyventi šiukšlėse, tvarka - didžiausias siaubas/baubas.
Gal kas žino, kodėl sustabdytas Rewo projektas Žygimantų g.?
Panorama uzstoja katedros varpine ziurint nuo planetariumo. Berods vyksta paskutinis raundas su auksciausiuoju teismu, jei pralosia, susirenkam daiktus ir adjos Pirmieji du jau pralosti. Bent vienas tai tikrai.
Comment