Tai taip, ta ir turejau omeny kad nera kazkokio “tarptautinio standarto”, kas kaip nori tas taip ir isivardina. Galima sakyti, kad siais laikais “iprasta” dangoraiziais vadinti 150m+ aukscio pastatus, nors Lietuvoje turbut daug kas pavadina dangoraiziais daug zemesnius pastatus.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Artery - Konstitucijos 18B
Collapse
X
-
Parašė Edd Rodyti pranešimąTai taip, ta ir turejau omeny kad nera kazkokio “tarptautinio standarto”, kas kaip nori tas taip ir isivardina. Galima sakyti, kad siais laikais “iprasta” dangoraiziais vadinti 150m+ aukscio pastatus, nors Lietuvoje turbut daug kas pavadina dangoraiziais daug zemesnius pastatus.
Comment
-
Aukštybiniai pastatai. Tiesa, dangoraižis nereikia tiek daug pastangų ištarti Nematau priežaščių šaipytis iš mūsų aukštybinių pastatų kvartalo, galim tiesiog vadint dangoraižiais, kad pavadint tą vietą išskirtinę, su aukštesniais pastatais nei kitur.
Dangoraižiu neformalioje kalboje galim vadint visus pastatus, kurie yra aukštesni už sovietinius šešiolikaukščius
- 2 patinka
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimąLietuviškus "dangoraižius" dauguma vadina ironiškai.
Comment
-
Parašė justinas adam Rodyti pranešimą
Ne ironiškai, o tiesiog lengviau ištarti. High-rise vertimas į lietuvių kalbą "aukštybinis pastatas" yra kažkoks nukvakimas, kam laužyti liežuvį? Pats vadinu dangoraižiais, nors žinau, kad į jokius dangoraižių standartus netaiko.
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimąKiti dar vadina daugiaaukščiai. Vienaip ar kitaip, vieni ironizuoja, kiti taip įpratę vadinti, bet esmės tai nekeičia, nes pagal tarptautinį standartą, tai aukštybinis pastatas bet ne dangoraižis.
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimą
Vel tu apie “tarptautini standarta” Nejuokink.Paskutinis taisė RokasLT; 2019.10.07, 13:45.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąKaip tai nereikalingi?Paskutinis taisė RokasLT; 2019.10.07, 13:57.
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
Pasiskaityk knygų, jei internetas su linkais (architektų apibūdinimais, daugumos architektų nuomone) ir užsieniečių (paprastų žmonių) suvokimu netinka.
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimą
Wikipedia? Council on Tall Buildings and Urban Habitat? Emporis Standards Committee? Beje, vieni sako kad 100 metru jau dangoraizis, o kiti 150, tai ko cia taip tau “tarptautinis standartas” yra 150, o ne 100? Architektu nuomones? “Hm.. dangu raizo ar neraizo, manau kad dangus prasideda nuo 150m, tai tada ir raizo...” Toj pacioj wiki yra parasyta kad zmones anksciau dazniau ivardindavo “dangoraiziais” zemesnius pastatus, tai naturalu. Tai nera kazkoks tikslus matavimo vienetas ar dar kas, kazkokiu rimtu tarptautiniu susitarimu nera, tiesiog paskutiniu metu daugiau linkstama link 150m, bet tai piktintis jei kazkas pavadina 100 metru aukscio pastata dangoraiziu ir aiskinti kad dangoraizis nuo 150m, nes tai “tarptautinis standartas” yra juokinga. Na, gal isteigiam “Tarptautine Pasaulio Darziniu Organizacija”? Vienas is nariu paeditins wikipedia kad dangorezis tai tokia darzine, kurios smaigalys islenda auksciau nei auksciausia miestelio baznycia ir turesim nauja ”tarptautini standarta”, galesim cituoti wikipedia.
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
Uždarau šį offtopic'ą, man tarptautinis standartas kai iš 100 architektų 90 teigia, kad 150 m jau dangoraižis, o iki 10, kad 100 m - aukštybinis.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąKaip tai nereikalingi?
Comment
-
Parašė Efka_01 Rodyti pranešimą
Turiu omeny, kad nėra prasmės stiebtis į viršų siekiant 180, 200, 250, 300... metrų, kai Vilniuje tiek NMC tiek kitose vietose puikiai užtenka 100-150m bokštų.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimąUzdarom offtopica, tik dar linka numesk kur cia radai tokia architektu apklausa.
Comment
-
Realiai tikrai nemazai vietos Vilniuje, net paciam centre kur galima statyti (kiti tokio dydzio miestai dazniausiai tiek galimybiu neturi), todel isvis NMC galejo nebuti jokiu daugiaauksciu, butu pilnai pakake ir tarkim pastatu iki 12 aukstu. Bet jei jau pradejo formuoti architekturine kalva, tai butu gerai kad ji ir butu formuojama iki galo. Tiek lvovo 37, tiek ir is dalies trecios bures turejo buti aukstesni.
Comment
Comment