Jeigu Vilniuje butu nusprende toki kaip Freedom tower statyti su 100 aukstu,tai turbut po visu koregavimu sakytu. Cia reikia langus pakeisti,cia aukstis per didelis medi koki nors uzstoja ir galiausiai is to Freedom Tower liktu 20 aukstu monuolitas su pigiausiai langais ir pigiausia apdaila.
Arba sakytų - statykit Viršuliškėse, prie Spaudos rūmų
Lithuanian Top 5 tallest buildings
1. Europa Tower 126 m. 33 f.
2. Pilsotas 112 m. 34 f.
3. Arfa 100 m. 29 f.
4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.
K18b projekte, už sklypo esančiai teritorijai numatytas status quo, išskyrus šiek tiek už sklypo išlendančią pėsčiųjų tilto dalį skirtą praėjimui nuo vcup iki swed.
K18b projekte, už sklypo esančiai teritorijai numatytas status quo, išskyrus šiek tiek už sklypo išlendančią pėsčiųjų tilto dalį skirtą praėjimui nuo vcup iki swed.
Taip, bet ar ne Baltojo tilto prieigų sutvarkymas yra soc. infrastruktūros "mokestis"? Ar jie finansavo tik projekto parengimą? Nes man atrodo jie turi finansuoti ir darbus.
Besišnekučiuojant šiek tiek nuklydome ir pradėjome kalbėti apie Danielio Libeskindo projektuotą pastatą Konstitucijos prospekte. Ką apie jį manote? – Siaubingas pastatas ir galiu paaiškinti kodėl. Šį pastatą galima išmainyti į bet kurį kitą ir visiškai nesvarbu, kur jis stovės. Gali ir Los Andžele, Osle ar Franfurkte būti pastatytas. Jis nepakankamai reaguoja į unikalų Vilniaus kontekstą. Po 20 metų jis bus pasenęs ir nebeatrodys gerai. Kol jis bus naujas, visi džiaugsis, bet po penkerių metų reikės tvarkyti fasadą.
Apie kiekvieną objektą reikia mąstyti taip, kad jis stovės šimtą ar du šimtus metų. Objektas turi funkcionuoti ilgą laiką. Tačiau tai gali pavykti, jei architektas reaguoja į situaciją, mato, kur stato namą, suvokia konkrečios aplinkos reikmes. Architektūra yra nuolatinė kūryba, nuolatinė analizė nuo nulio, nes visos vietos ir poreikiai yra skirtingi. O tas pastatas, kurį rodėte, nereaguoja į aplinką, tik apie save mąsto ir kol kas funkcionuos, bet po 20 metų bus neįdomus.
7 suprojektuotos bibliotekos, 150 darbuotojų ir biurai keliose Europos valstybėse – tokiais pasiekimais gali pasigirti šveicarų architektas Maxas Dudleris. Pasaulį stebinantis š...
Jo darbai perfecto. Noretusi kazko panasaus Jokubo teritorijoje, gal kiek LIVE SQUARE arciausiai jo stiliaus is dabartiniu musu pastatu. Bet dabartinis DL stiklainis savo vietoj. Senojo miesto dalis, upe, stiklainiai, chalupos .. viskas susegmentuota.
Ko galima tikėtis iš Dudlerio, kai jo architektūra yra nors ir kokybiška, bet labai vienoda ir pakankamai nuobodi, puikiai tinkanti kur nors šalia landmarko, bet tikrai ne kaip pats landmarkas... Žinoma jam nepatiks K18, na bet "Kol jis bus naujas, visi džiaugsis, bet po penkerių metų reikės tvarkyti fasadą", iš jo lygio architekto skamba tikrai keistai, labiau panašu į mūsų tarybos šudarchitektčių pasisakymus. Pagal jo filosofiją viskas turi būti iš super kokybiškų medžiagų, kad prastovėtų bent 20-30 metų be jokių pasikeitimų, tai manau galima per daug nesitikėt jo darbų Lietuvoje, nes puikiai žinom, kad pas mus kuo pigiau tuo geriau.
Na Dudlerio architektūros norėčiau nebent kur nors Šnipiškėse, bet tikrai ne NMC veide Atrodo asmeniškai gana nuobodžiai ir niūriai - būtent to Lietuvai netrūksta pastatuose.
Comment