Kam ji griaut... Argi negraziai atrodo
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija
Collapse
X
-
nu dar nenugriove stadijono. Seip tai jis tikrai baisus ir neatitinka siuolaikiniu reikalavimu ir pan. reikia rekonstruoti, pritaikyti dabartinems reikmems. Bet as pvz. bijau kad gali ten is to stadiono likt shpygute, o likuisa zeme parduos kokiam vp marketui. O ten zmones turi butus ir gan ramiai gyvena.. kolkas
Comment
-
Tikrai nerealus projektas. Ir nerealiai greitai turi būti įgyvendintas iki 2009 m.
O aš supratau žiūrėdamas žinias, kad Fuksas teigia, jog reikia nugriauti Sporto rūmus dėl jų barbariškos architektūros, nes rekonstruoti jų neapsimoka. Beje kiek vietų bus tas nuostabus ir modernus stadionas? Jeigu žinoma bus iš viso
Comment
-
Parašė themonkTikrai nerealus projektas. Ir nerealiai greitai turi būti įgyvendintas iki 2009 m.
O aš supratau žiūrėdamas žinias, kad Fuksas teigia, jog reikia nugriauti Sporto rūmus dėl jų barbariškos architektūros, nes rekonstruoti jų neapsimoka. Beje kiek vietų bus tas nuostabus ir modernus stadionas? Jeigu žinoma bus iš viso
“Žalgirio” stadioną ir Sporto rūmus gali pakeisti daugiafunkcinis kompleksas
Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kolegijos posėdžių salėje pristatyta Vilniaus "Žalgirio" stadiono ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos koncepcija.
Projektas numato, kad stadionas ir sporto rūmai bus pertvarkyti į daugiafunkcinės paskirties statinių kompleksą, kuris sujungs universalų 21-29 tūkst. vietų stadioną, parodų rūmus, naujus modernius apie 2 tūkst. vietų kongresų rūmus, biurus, 5 ir 3 žvaigždučių viešbučius, parduotuves, restoranus, pramogų bei vaikų ir jaunimo dienos užimtumo centrus. Vilniaus koncertų ir sporto rūmai būtų nugriauti.
Rekonstrukcijos projektą parengė nekilnojamojo turto plėtros bendrovė "Hanner" kartu su finansiniu partneriu Ūkio banko investicine grupe. Projekto koncepcijos autorius vienas žymiausių pasaulio architektų lietuvių kilmės italas Massimiliano Fuksas.
Šio projekto įgyvendinimas kainuotų apie 200 mln. eurų (690,6 mln. litų). Tai būtų vienas didžiausių pastarųjų metų investicijų projektų Vilniaus mieste. Kiek tiksliai į šį projektą žadama investuoti, UAB “Haner” valdybos pirmininkas Arvydas Avulis neatskleidžia. “Investuosim tiek, kiek reikės”,- sako jis.
A.Avulio tvirtinimu, jei parengta koncepcija sulauks visuomenės pritarimo ir gaus visus statyboms reikiamus leidimus, statinių komplekso statybas yra realu užbaigti iki 2009 metų.
"Hanner" užsiimtų projekto valdymu ir veiktų kaip investicinis partneris. "Dėl šios rekonstrukcijos koncepcijos susikerta įvairūs interesai. Mūsų funkcija bus suderinti privačius ir viešuosius interesus, nesutarimus dėl nacionalinės svarbos stadiono, kitais klausimais dalyvauti derybose. Kartu būsime investiciniai partneriai", - teigė A.Avulis.
Pasak pagrindinio projekto finansuotojo Ūkio banko investicinės grupės valdybos pirmininko Vladimiro Romanovo, investuotojai nesiruošia riboti menininkų fantazijos ir į naują statinių kompleksą investuos tiek lėšų, kiek reikės.
"Pinigų prašyti iš Vyriausybės yra utopija. Neplanuojame to daryti. Jei Vyriausybė supras, kad čia yra kultūrinis centras, mes gal ir priimsime jų paramą", - teigė V. Romanovas.
Architekto M.Fukso teigimu, tokį kompleksą reikia statyti netoli senamiesčio tam, kad centre būtų suburiami periferijose gyvenantys gyventojai.
„Mes siūlome Vilniuje šalia Neries upės suformuoti erdvę su trimis skirtingais traukos centrais – kultūriniu, kurio pagrindas būtų kongresų ir parodų rūmai, pramogų, kurio pagrindas būtų stadionas, ir komerciniu, apimančiu parduotuves bei biuro patalpas“,– pristatydamas parengtą projektą sakė architektas.
Parengtoji stadiono ir sporto rūmų rekonstrukcijos koncepcija dėl per didelio suplanuotų pastatų aukščio, kurie, architekto teigimu, pagal aukštį nepranoks Gedimino pilies, prieštarauja dabar galiojantiems šalies teisės aktams.
"Pagal galiojančius reglamentus tokio daikto statyti negalima būtent dėl aukščio. Reiktų keisti teisės aktus, bet idėja to verta", - sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.
A. Zuokas pridūrė, jog savivaldybė prisidės prie komplekse rengiamo kultūrinio centro finansavimo ir 2009 metams, kai Vilnius yra paskelbtas Europos kultūros sostine, centro finansavimui prašys Vyriausybės paramos.
Pernai vasarą Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija už 6,2 mln. litų pardavė jai priklausiusį 59 proc. Vilniaus koncertų ir sporto rūmų akcijų paketą bendrovei "Nota Aurorae". Šį sandorį finansavo Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG).
"Su Ūkio banko investicine grupe radome būdų, kaip suderinti tas koncepcijas ir strategijas, kurių reikia Vilniaus miestui. Sutarėme, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmai turi būti savivaldybės. Liko suderinti formą ir lėšas", - teigė A. Zuokas.
Šiuo metu 1971 metais pastatyti sporto rūmai priklauso ŪBIG atstovaujančiai Šveicarijos bendrovei "Cofis Compagnie Fiduciaire".
"Žalgirio" stadioną ir sporto rūmus sujungs 690 mln. litų vertės statinių kompleksas.
Na, zinoma, jegele butu jei viska pastatytu (gaila, kad ne Klaipedoj )Westside is the best ! :jura:
Comment
-
Parašė jinxxZuokas kalbėjo, kad pritaria šiam projektui ir savivaldybė nusiteikusi palankiai.Finansuotojai „Ūkio banko investicinė grupė“ tvirtino jog viskas labai realu ir reikalingos lėšos yra Na žodžiu,taip iš pirmo žvilgsnio viskas labai gražu.
Comment
-
Man patiko Massimiliano Fukso išsakyta mintis kad kaip gerai žiūrisi Rembrandt'o paveikslai prie Picasso, taip gerai turi žiūrėtis ir senamiestis prie modernios architektūros.
Gryniausia tiesa, jei žinoma ta modeni architektūra estetiškai įsipaišo į aplinką
Iš Zuoko svetainės www.zuokas.lt
...Tačiau visgi pabaigti norėčiau optimistine gaida, nes kaip sakiau, esu nepataisomas optimistas, o be to šiandien Vilniui pristatysime neeilinį projektą – „Žalgirio“ stadiono ir aplinkinės erdvės sutvarkymą, Kas ypač svarbu šiame projekte dalyvauja vienas žymiausių nūdienos Europos ir pasaulio architektų Maximillianas Fuksas. Talentingas ir neeilinis žmogus, kurio paslaugos, kaip paaiškėjo, kainuoja ne brangiau nei žvaigždėmis save laikančių Lietuvos architektų. Tokie projektai įkvepia ir suteikia vilties, kad ne tik turgavietė yra valstybės ateitis šimtui metų į priekį.
Gariūnų turgavietė reikalinga, nes tai tikrai tūkstančiams gyventojų pajamų šaltinis, tačiau būtent apie paprastus prekeivius tokiais sprendimais negalvojama. Miesto Taryba pasisakė už turgavietės išsaugojimą bei modernizavimą, tačiau nuosavybė turėtų būti miesto arba valstybės , tik valdoma privačių kompanijų pagal aiškias sutartis ir įsipareigojimus , kurie garantuotų normalias prekybos sąlygas ir už priimtinus mokesčius prekeiviams..
Comment
-
Parašė EddO is antro ir realesnio zvilgsnio: KVAD, UNESCO - viskas nelabai grazu.
Šiaip ar taip,čia tik vizija ir viskas dar keisis.Dangoraižiai prie pat Neries - kol kas tikrai kažkas iš fantastikos srities.Kita vertus dėl daugiaaukščiu arčiau Šeimyniškių gatvės nemanau,kad tūretų iškilt didelių problemų.Ai,nors ką dabar gali čia žinot..
Comment
Comment