Pastebejau kad darbe 131618 islindes turis prie krantines nepatenka i zydu kapiniu menama riba, taigi toks galetu buti, man patinka.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija
Collapse
X
-
Parašė bronius Rodyti pranešimą- Labai blogai, nes tai jau nebe stadionas, o maniežas. Bet 5 architektai jį projektuoja pusiau atvirą. Kodėl?
- Įsivaizduoju - klaikiai...
Turiu mintį, nežinau ar įgyvendinama - kiškite stadioną gylyn į žemę (kaip Sportima) bent per pusę - sumažės antžeminis tūris. Aišku, iškils problemų su požeminiais vandenimis..
Comment
-
dėl visiškai dengto stadiono...gal turima omeny stadioną dengtą,kurio stogas kada nori atidengiamas,kada nori uzdengiamas, tokių stadionų yra nemažai
Comment
-
Jei jau ir stadiona ikist zemen per brangu, tai panasu kad visas plotas nebus per daug istaigingas. Sakyciau reiktu dar paluket nes su tokiais projektais tai nieko gero sioj vietoj neisdygs. Tegu 5 metus palaukia, cia zeme dar pabrangs, kazkoki niekala statyt nelabai iseis.
Be to, nesuprantu ko visi taip bijo tu zydu ir kapiniu kuriu ten ne kvapo nebera. Buvo rusu kapines Taline, paime ir iskele. Pasukavo menesi ir viskas baigesi. Nesuprantu kodel verslininkai ir politikai tyli kaip prideje kelnes. Juk akivaizdu kad si vieta atrodytu daug efektingiau jei tas zemes lopinelis butu isvystytas.Paskutinis taisė B.S.; 2008.02.19, 08:20.
Comment
-
Daug darbo, ilgiau viskas uztrunka, kruva tyrimu ir pan. Manau tyrimu cia labiausiai bijoma. Kol yra tusciu sklypu, visuomet is pradziu bus projektai igyvendinami maziau problematiskuose taskuose. Taip ir vyksta be jokios logikos miesto pletra i siaure.
O laukimas ne visuomet geriausia iseitis. Dirbtinai sukuriami centre vaiduokliai labai zlugdo miesto veida, daro ji nepatrauklu investicijoms.
Comment
-
ilestmort
Parašė deep'as Rodyti pranešimąTeko girdėt, kad buvo rasti dokumentai, kuriuose užfiksuota kaip žydai pardavė savo kapines.
Comment
-
Planuose – namai ir tiltas
DELFI žiniomis, ketvirtadienį darbo grupei buvo pristatyti Vladimiro Romanovo valdomos „Ūkio banko investicinės grupės“ (ŪBIG) planai vystyti teritoriją šalia Sporto rūmų. Verslininkų planuose – gyvenamųjų namų kvartalas, atnaujintas „Žalgirio“ stadionas ir naujas tiltas per Nerį.
Tačiau, kaip DELFI patikino ŪBIG atstovas GediminasPaviržis, bendrovė kol kas neplanuoja jokių statybų ginčytinoje teritorijoje: „Kol nėra Vyriausybės sprendimo, kur buvo kapinės, mes toje vietoje nieko neplanuojame“.
Vasario pabaigoje ŪBIG planuoja išsirinkti teritorijos apie Sporto rūmus ir „Žalgirio“ stadioną urbanistinių - architektūrinių pasiūlymų konkurso laimėtoją. Konkursui pateikti darbai šiuo metu prista tomi Lietuvos architektų sąjungos interneto svetainėje.
Dar didesnis konfliktas?
Konkursui pateiktus darbus įvertinę Karaliaus Mindaugo apartamentų statytojai įsitikinę, kad planuojamos naujos statybos turėtų sukelti dar didesnį žydų nepasitenkinimą.
„Nemažai ŪBIG konkursui pateiktų darbų numato, kad teritorija priešais Sporto rūmus, kur neabejotinai iki 1831 metų buvo žydų kapinės, bus smarkiai pertvarkoma ne tik keičiant jos reljefą, bet ir pastatant kai kuriuos pastatus ar nutiesiant lieptą per Nerį. Per archeologinius tos vietovės tyrinėjimus 1996 metais teritorijoje priešais Sporto rūmus buvo rasta judėjų palaidojimų, kurie ten ir palikti”, - DELFI teigė Karaliaus Mindaugo apartamentus statančios bendrovės komunikacijos direktorius Edvinas Butkus.
Jis pastebėjo, kad ŪBIG „stebėtinai lengvai“ pavyko užmegzti darbinius kontaktus su vyriausybine darbo grupe. „Mūsų pastangos bendradarbiauti su centrine valdžia sprendžiant buvusių Šnipiškių kapinių problemą atsimušė lyg žirniai į sieną, ir dėl to galime jausti kartėlį. Tačiau kartu džiaugiamės, kad valdžia noriai bendradarbiauja su ŪBIG, kuri iš mūsų perims nelengvą istorinio miesto palikimo naštą“, - sakė E. Butkus.
DELFI primena, kad viso skandalo dėl statybų ant menamų žydų kapinių eigoje premjerui Gediminui Kirkilui kartą jau teko neigti įtarimus esą jis gali būti palankus toje pačioje teritorijoje interesų turinčiai Ūkio banko investicinei grupei.
Žurnalistų paklaustas, premjeras pripažino, kad jis ir jo žmona bendrauja su ŪBIG prezidentu V. Romanovu, šioje grupėje dirba jo posūnis Ruslanas Futurovas.gera gyventi gerai
Comment
-
Oba, o kaip čia šitas senelis-meras patapo ŪBIG atstovu?.. :O Ar čia tik bendravardispavardis koks?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminas_Pavir%C5%BEisJūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimąOba, o kaip čia šitas senelis-meras patapo ŪBIG atstovu?.. :O Ar čia tik bendravardispavardis koks?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminas_Pavir%C5%BEis
Comment
-
Išrinkti Sporto rūmų teritorijos Vilniuje konkurso nugalėtojai
Išrinkti teritorijos tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų gatvių, Vilniuje projekto urbanistinių - architektūrinių pasiūlymų konkurso nugalėtojai.
I vieta darbas devizu 882477 (Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma)
II vieta darbas devizu 752414 (UAB "EGL studija", UAB "2T studija")
III vieta darbas devizu 003906 (G.Martocchia, P.Cibinel, R.Laurenti, UAB "Penktas akmuo")
III vieta darbas devizu 300003 (E.Neniškis, M.Pakalnis, L.Lažinskas, M.Vroblevičius, G.Pabedinskas, V.Plytnikaitė, A.Liola, R.Liola)
Paskatinamoji premija darbas devizu 779779 (G.Čaikauskas, P.Petkus, M.Šejnicki, S.Klezys, J.Lekys, M.Sadauskaitė, T.Segalis, M.Segalis, E.Stoškutė, T.Černiauskas, J.Šeibokas)
Paskatinamoji premija darbas devizu 131618 (I.Alistratovaitė, M.Cirtautas, M.Kurtinaitis, M.Podagelytė, R.Šarapajevas, A.Uogintas, A.Vyšniūnas)
Paskatinamoji premija darbas devizu 336699 (E.Šuminskaitė, J.Dagelis, J.Dudėnas, V.Bagdonas, P.Sakalauskas)Paskutinis taisė bronius; 2008.02.28, 17:54.
Comment
-
Vilniaus centre – dar vienas tiltas per Nerį
Vilniaus centre gali atsirasti dar vienas pėsčiųjų tiltas per Nerį. Jis yra numatytas teritorijos aplink Vilniaus koncertų ir sporto rūmus vystytojų - Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) – planuose. Čia taip pat planuojamas naujas futbolo stadionas, Kongresų rūmai ir paminklas žydų aukoms.
Centrinėje Vilniaus dalyje – apie 15 ha teritorijoje šalia Neries upės – investuotojai numatė suformuoti erdvę su trimis skirtingais traukos centrais: kultūriniu, pramogų-sporto ir komerciniu-gyvenamuoju.
http://www.delfi.lt/news/economy/rea...hp?id=16226541gera gyventi gerai
Comment
-
Pateikiu ištraukas iš straipsnio "Sporte" apie šį objektą:
Sportas nr. 10 (2008.03.12)
Julius BLIŪDŽIUS
........
Konkurso laimėtojas buvo paskelbtas paskutinę vasario dieną. Juo tapo Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma, kuriai ŪBIG skyrė 80 tūkst. litų premiją.
Architektas Gintaras Klimavičius, vienas iš konkurso recenzentų, sako, kad pagrindinis laimėjusio projekto išskirtinumas - labai geras mastelis. "Mastelis būdingas Senamiesčiui". Dauguma kitų projektavo dideles erdves su vidiniais kiemais, tai man labiau panašu į gamybinio rajono statymą, o laimėjusiame projekte viešosios erdvės išvystytos labai gerai. Atvirų visuomeninių erdvių Vilniui labai trūksta", - teigė architektas.
Buvo projektų, kuriuo siūloma futbolo stadioną perkelti į kitą teritorijos vietą, tačiau laimėjusiame projekte stadioną numatyta palikti toje pačioje vietoje (pasikeistų tik stadiono gabaritai). Pasak G.Klimavičiaus, toks sprendimas teisingas, o tie, kas siūlė perkelti, neįrodė, kad tai pasiteisintų.
"Mūsų projekto stadionas iš kitų, ko gero, skiriasi tuo, kad mes jį siūlome projektuoti kaip bendrą viso kvartalo audinį, - teigia vadovas S.Kuncevičius.
"Kadangi vizualiniai ryšiai labai ryškūs, nesinorėjo, kad arena labai išsiskirtų iš kitų pastatų. Pavyzdžiui, žvelgiant nuo Gedimino kalno. Šią teritoriją mes suvokiame kaip piešinį, padalintą į struktūrinius gabaliukus. Norime, kad tai būtų jaučiama ir esant arenos viduje, todėl vidiniai praėjimai traktuojami kaip kvartalo gatvelių ir alėjų tęsiniai."
S.Kuncevičiui nedidelį nerimą kelia aplinkinių gatvių tinklas, kiek apsunkinantis pėsčiųjų ir automobilių srautų išskaidymą masinių renginių stadione metu, nors parkavimo problemų pačioje teritorijoje neturėtų būti (po visa teritorija planuojama įrengti dviaukštę požeminę automobilių aikštelę)...
"Yra tokių tipų stadionai, į kuriuos ateinama, o ne atvažiuojama. Nieko blogo čia nematau. Sovietmečiu į stadioną niekas nevažiuodavo, tad gal ir XXI a. galima manyti, kad į stadioną galima ateiti, o ne atvažiuoti, nors mes jau įpratę masinių renginių vietas apstatyti automobiliais. Šiokio tokio nerimo dėl aplinkinių gatvių išties yra".
........
Užsakovo derybos su konkurso laimėtoju dėl projekto įgyvendinimo tik prasideda. ŪBIG projektų vadovas Gediminas Paviržis sako, kad įdomių minčių pateikė ir kiti konkurso dalyviai, todėl ir jų kai kuriais urbanistiniais sprendimais gali būti pasinaudota.
Dabar savivaldybės įmonės "Vilniaus planas" laukia detalaus plano rengimas. G.Paviržis tikisi, kad šis darbas bus baigtas iki vasaros ir birželį ar liepos mėnesį planas bus patvirtintas miesto taryboje. Vėliau prasidės projektavimo darbai, užtruksiantys maždaug pusmetį. "Manome, kad apie statybas bus galima pradėti kalbėti jau kitų metų pirmajame ketvirtyje", - teigia G.Paviržis.
........
G.Paviržis sako, kad sprendimą, ar keisti atsinaujinusio stadiono pavadinimą savininkai, ko gero, paliktų visuomenei. "Manau, šeimininkai neprieštarautų, jei pavadinimas liktų "Žalgiris". Juk tai istorija", - teigia ŪBIG projektų vadovas.Paskutinis taisė bronius; 2008.03.12, 23:04.
Comment
-
Dauguma kitų projektavo dideles erdves su vidiniais kiemais, tai man labiau panašu į gamybinio rajono statymą, o laimėjusiame projekte viešosios erdvės išvystytos labai gerai. Atvirų visuomeninių erdvių Vilniui labai trūksta", - teigė architektas.
Rodyklėles nubraižykit patys.
Senamiesčio užstatymas
Gamybinio rajono užstatymas
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimą
Dabar suprantu architektus, kurie tokiem konkursam pateikia atmestinus darbus, arba išvis atsisako dalyvauti. Kuomet komisijos narys
Rodyklėles nubraižykit patys.
nu kam taip akis badyt
Comment
-
ŪBIG: Sporto rūmų stogas gali sugriūti
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai negali būti naudojami pagal jų paskirtį, nes senos pastato konstrukcijos kelia grėsmę žmonių gyvybei. Taip tvirtina rūmų šeimininkė bendrovė „Ūkio banko investicinė grupė“ (ŪBIG), prašanti sostinės savivaldybės sumažinti rūmams taikomą nekilnojamojo turto mokesčio tarifą.
„Bendrovės užsakymu 2006 m. rūmų konstrukcijų techninės būklės tyrimą atlikęs KTU Architektūros ir statybos institutas nustatė, kad dauguma šio statinio konstrukcijų yra paveiktos korozijos, dėl kurios galimas staigus jų suirimas. Organizuoti visuomeninius renginius, kai stogo vantinės konstrukcijos yra paveiktos korozijos - pavojinga, nes kelia grėsmę žmonių gyvybei“, - rašte Vilniaus miesto savivaldybei teigia ŪBIG projektų vadovas Gediminas Paviržis.
Reklama
Jo teigimu, bendrovei jau įsigijus rūmus, ne tik jo išorė, bet ir daugelis vidaus elementų - svarbių asmenų baras, ložės interjeras, laiptai – buvo pripažinti saugotinomis vertybėmis. Įpareigojimas juos išlaikyti autentiškos būklės esą visiškai užkerta galimybę rekonstruoti statinį.
Be to, galimybę pritaikyti rūmus dabarties poreikiams apsunkina ir tai, kai patys rūmai ir aplink juos esanti teritorija galimai patenka į spėjamas buvusių žydų kapinių ribas.
Remdamasi šiais argumentais ŪBIG prašo Vilniaus miesto savivaldybės išbraukti rūmų pastatą iš sąrašo statinių, kuriems pernai buvo taikomas 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas ir taikyti 0,8 proc. tarifą. Didesniu mokesčiu savivaldybė „baudžia“ apleistų, neprižiūrimų, nenaudojamų arba naudojamų ne pagal paskirtį statinių šeimininkus.
Paskaičiuota, kad sumažinus mokestį už Sporto rūmus, savivaldybės biudžeto pajamos sumažėtų apie 47 tūkst. litų.
„Suprantama, kad rūmai paveikti korozijos, nes jau ilgą laiką stovi nenaudojami. Šeimininkas turėtų rūmus sutvarkyti, atnaujinti ir leisti juose organizuoti renginius“, - verslininkas nenorėjo nusileisti Vilniaus vicemeras Artur Liudkovski.
Ketvirtadienį posėdžiavusi sostinės savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad klausimas dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo būtų svarstomas miesto taryboje.Blogas, kuris ♥ Vilnių: EziukasVilniuje.lt
Comment
Comment