Man patinka, kad tiek šitas verslo centras, tiek ir Marriott viešbutis turi po kažkokį unikalų akcentą ir net ne vieną. Už tai dedu didelį pliusą Hanneriui. Puse viešbučio palinkę, o kita pusė pakilus nuo žemės, kai tuo tarpu verslo centre suprojektuoti 'įlinkimai', kurie būtų daug įspūdingesni, jeigu būtų panaikintos tos prieš juos stovinčios atramos. Be to dar bus ir galingas atriumas, kuris žvelgiant iš gatvės perspektyvos turėtų atrodyti galingai, jeigu tik ras sprendimą kaip jį padaryti matomą, nes sudėjus netinkamus stiklus jis gali tapti sunkiai įžiūrimas.
Marriott viešbučiui jau fasadą lipdo, Ibis viešbutis žengia pirmuosius žingsnius virš žemės, o Hannerio ofisų pastato statybos atrodo eina pilnu tempu.
/\
Kažin ar yra planas sutvarkyti šitą aplinką bei tas supuvusias plyteles, šitoj vietoj bus praktiškai vieni viešbučiai ir bent kažkokia estetika turėtų būt.
/\
Kažin ar yra planas sutvarkyti šitą aplinką bei tas supuvusias plyteles, šitoj vietoj bus praktiškai vieni viešbučiai ir bent kažkokia estetika turėtų būt.
Kažkur čia teko girdėti (gal šiandien tarybos posėdyje?), kad Hanner (ar kokia ten jų antrinė ta įmonė) įsipareigojo sutvarkyti teritoriją ir įamžinti kapinių vietą. Tai sunku pasakyt. Manau šita vieta sulauks dėmesio, nors ne visa turbūt, nes ten gi jau Sporto rūmų teritorija prasideda.
Hanner ant verslo centro tvoros šiandien iškabino naujas vizualizacijas. Tai atrodo panašiai, kaip ir viešbutis: tamsus fasadas su vertikalėmis. Pravažiuodamas užmačiau, tai negalėjau labai gerai įsižiūrėti. Gal kas nufotkins arba atras internete? Juk turėtų atsirasti koks web'as ar kas...
Nebus čia stadiono.Niekam čia jo nereikėjo 30metų, niekam jo nereikia dabar o ir po 30metu taip pat jis na*ui ten nereikalingas.
Aišku nebus, nes viarslas ir korumpuoti politikai smagiai praryja tokius kasnelius. Kam gi šaus į galvą kažką statyti, kad būtų gera žmonėms? Kur viarslas stengiasi pastatyti mokyklą ar darželį? Nekalbu apie stadioną. Degs pragare tokie viarslinynkai ir siaurakakčiai tokio viarslo pritarėjai taip pat. O stadioną futbolas anksčiau ar vėliau pasistatys. Ten per dideli pinigai sukasi, kad toks miestas kaip Vilnius neturėtų stadiono.
Valstybė sporto federacijoms išnuomojo milžinišką teritoriją vertingiausioje Vilniaus vietoje už skatikus tik todėl, kad būtų vykdoma tikslinė veikla. Todėl žemė iš esmės buvo bevertė, nes išlaikyti sporto kompleksą kainuoja labai brangiai. O valstybė galėjo reikalauti, kad sporto veikla būtų vykdoma, priešingu atveju galėjo nutraukti sutartį, susigrąžinti šį turtą, pakeisti jo paskirtį ir privatizuoti skaidriame tarptautiniame aukcione – manau, kad už jį galėjo gauti ir 100 mln. eurų. Tačiau sporto funkcionieriai grąžinti dykai gautos žemės nenorėjo, bet ilgai nebuvo kas galėtų brangiai ją supirkti. Tada atsirado Vladimiras Romanovas. Tikėtina, kad iš esmės už indėlininkų pinigus jis už daugiau nei 130 mln. eurų supirko šią žemę. Tikriausiai taip ne tik buvusios sovietinės nomenklatūros atstovai ir labai nemažas būrys veikėjų galėjo užsidirbti labai didelius pinigus. Tikėtina, tai tapo ir instrumentu, padedančiu išplauti didelę dalį indėlininkų pinigų. Beje, iki šiol tai niekam nerūpi. Kaip ir faktas, kad tokią milžinišką sumą V. Romanovo bankas sumokėjo už sklypą, kuriame buvo numatyta išlaikyti stadioną. Stadionas pradėjo „garuoti“, kai Ūkio bankas bankrutavo, o Vilniuje į valdžią atėjo Artūras Zuokas. Su juo asmeniškai (tikiuosi, jis neneigs) gal penkis kartus per pastaruosius 15 metų kalbėjau apie tai, kad šios teritorijos negalima leisti išparceliuoti, kad būtina užtikrinti skaidrų ir visuomenei, verslui bei Vilniaus ir Lietuvos ekonominiam potencialui maksimaliai naudingą jos įsisavinimą.
Tačiau kažkas pasikeitė, kai į valdžią grįžo A. Zuokas su „darbiečiu“ Jonu Pinskumi. Palaikomi didelės dalies ir kitų tarybos narių, jie žengė pirmą rimtą žingsnį „išvisuomeninant“ sklypo paskirtį ir, manau, perkeliant tikrąją sklypo vertę iš valstybės į privataus kapitalo kišenę. Pakeitė detalųjį planą, nors valstybės nuomos sutartyje tikslinė sklypo paskirtis nepasikeitė, kaip, beje, nepasikeitė ir Vilniaus bendrasis planas. O naujoji valdžia su liberalais ir konservatoriais priešakyje, ir vėl palaikoma – tai visai logiška – A. Zuoko (kokie miela Artūro Zuoko ir Remigijaus Šimašiaus vienybė!), pareiškia, kad buvusi valdžia paliko šią mėsmalę, užuot priėmusi sprendimą panaikinti detalųjį planą, nes jis prieštarauja tiek nuomos sutarčiai, tiek bendrajam planui. Pareiškia, kad pakeis bendrąjį planą taip, kad būtų naudinga A. Avuliui, ir siunčia žinutę Vyriausybei bei Nacionalinei žemės tarnybai, kad viskas bus sutvarkyta ir investuotojas galės investuoti. Nors tai reiškia, kad Vilniaus miesto savivaldybė, priimdama tokią rezoliuciją, ne tik ignoruoja teisę ir valstybės interesus, bet ir dėl A. Avulio verslo pelno ragina tai daryti S. Skvernelio Vyriausybę.
Sutinku, šiandien ryžtis išpirkti iš A. Avulio sklypą, pakeisti jo paskirtį ir skaidriu tarptautiniu konkursu jį privatizuoti yra sunku, nes neabejoju, kad A. Avulis ir jo bičiuliai dantimis ir nagais kabinsis į potencialiai daugiau nei 100 mln. eurų pelno galintį uždirbti sklypą. Tuo labiau kad nomenklatūros struktūros yra labai suinteresuotos, kad galutinai būtų užverstas istorijos, susijusios su jos sporto funkcionierių dalyvavimu išplaunant indėlininkų pinigus iš Ūkio banko bei su juo susijusių struktūrų, puslapis. Tad ir jos darys viską, kad teritorija būtų įsisavinta ir niekas nebesikapstytų praeityje, o ateityje būtų aktualus tik šis istorijos etapas. Todėl ir rašiau žurnale, kad kritikuojant R. Karbauskį mano svarbiausias tikslas buvo priversti jį mėtyti pėdas ir priimti į sąrašą kuo daugiau padorių žmonių, o kritikuodamas šią „Žalgirio“ stadiono situaciją siekiau bent jau priversti, kad Vyriausybė ir Vilniaus miesto savivaldybė išsireikalautų iš verslininko kuo didesnės naudos visuomenei už teisę uždirbti pelną iš valstybei priklausančios žemės. Tikėjausi, kad bent tai Vilniaus valdžia sugebės padaryti. Deja, klydau, nes būtent vakarykštė savivaldybės rezoliucija privertė mane parašyti šį tekstą. Eduardas Eigirdas
Marriott viešbutis nuo Energetikos muziejaus, gana solidus.
Formuojasi "didmiestis"
Beje, pats karkasas sudaro optinę iliuziją, kad kambariai bus pasvirę. Bet iš tiesų ne, sienos stačios, tik visa forma sukurią tą kreivumo įspūdį. Ilgą laiką galvojau, tai tikrai kambariai bus su palinkusiom sienom, radau atsakymą
Statomas Ibis ir daugiabučiai
Būsimas šaligatvis
Po truputį formuojasi pilnavertis perimetras - gatvė su gana aukštais statiniais iš abiejų pusių.
Comment