"Eglutė" kris. Pramuša sentimentai, laikas eina ir lieka tik memories, memories... Beje, man irgi keista, kad neapdaro kažko panašaus, kaip maxima, kažkur ten netoli - daugiabutis su parduotuve pirmame aukšte.
Kodėl nestato daugiabučio? Artėja NT krizė ir galima stipriai įstrigti su pardavimais. O maisto prekių parduotuvė visada reikalinga, žmonės valgo bet kokiu atveju.
As tai nesuprantu kas cia Lietuvoje darosi su tais susiktais nereikalingais zoles lopais, kodel juos bando igrusti i kekviena projekta?.......wtf
Anksčiau maniau, kad iš nežinojimo, nesupratimo arba nesugebėjimo reglamentuoti taip, kad tų žolės lopų nesigautų. Bet netyčia visai neseniai žiūrėjau Pasivaikščiojimų pakartojimą, kuriame pašnekovė - get this - pamokslauja apie "žaliųjų perimetrų išsaugojimą" ir ragina bauduoti ir bausti visus blogiečius avulius, kurie "pritraukia savo pastatus prie sklypų ribos". Pasak jos, žolės tarpo turi būti paliekama mažiausiai trys metrai nuo šaligatvio krašto iki pastato fasado pradžios. Be žolės tarpų, pasak jos, neva nemalonu vaikščioti pėstiesiems.
Atitraukus pastatus atsiranda vietos apželdinimui, aplinka gali tapti humaniškesnė, atsirasti suoliukai. Bet, deja, šiuo metu Vilniaus mieste leidžiama savo statinius pritraukti prie gatvės maksimaliai.
Ponia vardu Jekaterina Lavrinec ir dėsto urbanistiką Vilnius TECH. Dar kalbėjo, kad vedasi Erasmus studentus į savo gimtuosius Žirmūnus, kur šiems - o ypač prancūzams - labai patinka, kad rajonas neįrėmintas perimetrais ir jį galima kirsti einant kiemais su daug žalumos.
Aišku nėra viskas blogai ir būtų nesąžininga taip pateikti, nes ji taip pat kalba ir apie kompaktišką ir vaikštomą miestą kaip tikslą, įvietinimą ir rajonų tapatybės ryškinimą per naują statybą, o ne naikinimą, kietųjų dangų kuriamas karščio salas, biologinės įvairovės saugojimą, kai kurių gatvių uždarymą automobiliams. Bet man su tais lopais tiesiog buvo totalinis šokas išgirsti šalia visų kitų protingų ir gerų punktų.
Tai viena vertus aišku dėl to kraujo spaudimas sukyla, bet kita vertus ir raminamasis poveikis yra - reiškia juk galėtume sugebėti padaryti be žolės lopų jeigu norėtume, o visa bėda yra tai, kad institucijose atsiranda "turinčių kitokią nuomonę" dėl jų.
Ponia Jakterina gan garsiai reiškiasi visur facebooke, ji nelabai supranta kad skatina urban sprawl ir kuo tai blogai, keista kad tokios dar kažką dėsto.
Mane turbūt labiausiai džiugina, bent sprendžiant iš vizualizacijų, tai kad bus pagaliau panaikintas siaubingas infrastruktūrinis antipėstėjiškas bardakas palei Antakalnio gatvę.
Tikiuosi, kad taip ir bus, o ne kaip dažnai būna vizualizacijose parkingo nėra, o realybėje - yra. Beje, kaip suprantu iš Antakalnio gatvės irgi bus įvažiavimas į parkingą?
Mane irgi domina ką reiškia tas kringelis iš Antakalnio g.? Tikiuosi nesumąstys ten transporto paleisti.
Šiaip tai žinant kaip kas vyksta Vilniuje - kokie 80% kad taip ir bus. Nes na tikrai ne dar vieną perėją jie ten planuoja įrengti iš kurios būtų kelias tiesiai į parkingą.
Bet iš kitos pusės, projekte ten nėra jokių įvažiavimų į sklypą, tad jeigu bandytų įrengti, reiktų rašyt skundus:
Viena iš didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje „Naresta“ užbaigė naujojo Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro korpuso statybas Vasaros gatvėje. Projektas išsiskiria ne tik savo funkcionalumu bei inovatyvumu, bet ir architektūrine modernaus dizaino bei pagarbos istoriniam paveldui derme. 3 aukštų, 4,2 tūkst. kv. m ploto statinio, integruoto į reljefą ir apsupto mišku, statybos prasidėjo
Comment