Jop, du korpusai po 7. Vieno jau 5 pastatyti, kito ar 2ą ar 3ą jau lipdo.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Verslo centras Uniq
Collapse
X
-
Galėjo bent 10 aukštų pridėti, manau būtų vaizdas buvęs daug geresnis
Paskutinis taisė toleranceofculture; 2014.12.23, 10:53.Dear Sir,
Comment
-
Ne nu, kaip cia pasakius. Visada gerai kad kazka pastato vietoj bjauriu (post- ir)sovietiniu pastatu bet jeigu taip ir daro, tegu nestato daugiau tokio paties slamsto. Sitas projektas buvo tikras nusivilimas. Praleidau ta etapa kai buvo renkamas projektas, is viso, buvo konkursas ar ne?
Su Sv. Kaledom visus!
Comment
-
Aš tai kiek kritiškesnis šio pastato atžvilgiu, bet daugiausiai dėl to, kad į jį žiūriu kaip į prarastą galimybę, nes Vilniaus biuru rinką gali užpildyti keletas pastatų per metus ir tai daugiau mažiau reiškia, kad dėl šito pastato kažkur neiškils kitas. O kai iškils šitas - visi apie jį pamiršim. Jis nei aukštas ir pasislėpęs kažkur už kampo, nelabai matomas, kaip pvz. trapecija prie Minsko žiedo ar koks K29, šitas pastatas nuobodus ir ko tais stalinistine architektūra dvelkia. Realiai jo indėlis į miesto veido gražinima bus minimalus. Jo vienintėlis pliusas yra tai, kad palaikys kompaniją Vilniaus vartams, kur išties galėtų formuotis modernus rajonėlis.
Comment
-
Na, jūs turbūt sutiksit, kad neprivalo visi pastatai būti dangoraižiai. Kaip ir ankstesniais laikais (viduramžiai, Antika) neprivalėjo visi pastatai būti bažnyčiomis ar amfiteatrais. Didžioji dalis pastatų (apie 90proc.) buvo ir yra statomi kaip foninis užstatymas, formuojantis urbanistinę struktūrą. Likę 10 procentų - išskirtiniai objektai, vizualiniai akcentai, vertikalios dominantės, visuomenei svarbūs statiniai - bažnyčios, teatrai, valdžios institucijų pastatai.
Dėl konkursų. Architektūriniai konkursai bendru atveju skelbiami ruošiantis statyti ką nors iš tų 10 proc. Be abejo, užsakovas turi teisę bet kuriuo atveju skelbi konkursą, jei tik mato tame prasmę. Aišku, mūsų krašte tos prasmės nematoma net ir kalbant apie tuos 10 proc., tad konkurso paskelbimas yra įmanomas tik prievartiniu būdu (priverčiant užsakovą arch. idėją išrinkti konkurso būdu, o ne atiduoti sau patogiam architektui). Išimtimis galima laikyti atvejus, kai užsakovas yra ne Lietuvos kompanija ir arch. konkurso rengimas tokiu atveju būna savaime suprantamas dalykas. Kitais atvejais gelbėja tai, kad konkurso išvengti negalima vadovaujantis konkretaus miesto bendru planu ar kitais planavimo dokumentais bei teisės aktais.
Kalbant apie šį pastatą. Konkursas čia visiškai nereikalingas. Pastatas yra eilinis, neturintis jokios reikšmės tiek miesto įvaizdžiui, tiek visuomenei kaip pastato naudotojui. Pastatas tiesiog užpildo esamo kvartalo kampą. Net patys rašot, kad pastatas kažkur pasislėpęs už kampo.
Įdomu, ką jūs galvojat apie vakarų Europos miestuose statomą daugybę pastatų, kurie yra jokie. Juk komentuojat ir matot tik tuos 10 proc. pastatų, visa likusi dalis yra pilkoji masė, foninis užstatymas.Paskutinis taisė LBP; 2014.12.26, 11:29.N N N
Comment
-
Parašė LBP Rodyti pranešimąĮdomu, ką jūs galvojat apie vakarų Europos miestuose statomą daugybę pastatų, kurie yra jokie. Juk komentuojat ir matot tik tuos 10 proc. pastatų, visa likusi dalis yra pilkoji masė, foninis užstatymas.blaivumas išlaisvina
Comment
Comment