Parašė Quack
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Green Hall (SBA bokštas)
Collapse
X
-
Panasu, kad tos biurokratines kliutys pakankamai senos. Kiek pamenu ta duobe isbetonavo uzpernai, jei ne dar seniau, o pernai niekas apskritai nepajudejo is vietos.
O jau butume tureje nors viena idomesnes architekturos ir neiprastos formos pastata. Taciau Vilniui lemta apsistatyti tik "sulciu pakeliu" formomis
Comment
-
Parašė JohnNereiktu lyginti Preilos su Vilniumi.
Ko gero, SBA nusprende, kad jiems tai finansiskai nelabai apsimokes ir viska paliko nenustatytam laikui. Aisku paprasciausia paleisti ganda, kad "Zuokas neleido" ar kazka panasaus.
Comment
-
Puikios naujienos
Parašė Rimas_OKO tai pradėjus statybą, nėra įsipareigojimų iki kada turi pabaigti?
Savivaldybė galėtų apriboti statybų trukmę arba sumažinti leidimo galiojimo laiką, kad būtų ne 10 metų, o bent 5.
Leidimo išdavimo data 2005-04-25
Iki kada galioja leidimas 2015-04-25Mano galerija Flickr'yje
Comment
-
Nereikia taip liudnai, viskas su SBA bokštu normaliai, tuoj reikalai pajudes. Info iš vilnius.lt,. 2006-06-30
Vilniaus miesto aukštybinių pastatų išdėstymo koncepcija padės išsaugoti miesto savitumą
Įsiklausydama į miesto visuomenėje vykstančias diskusijas, gamtos ir kultūros paveldo apsaugos specialistų, UNESCO ekspertų rūpestį bei siekdama kryptingai formuoti miesto kompozicinę idėją ir gerinti aukštybinių pastatų architekūros kokybę, Vilniaus miesto taryba bendru sutarimu pritarė aukštybinių pastatų išdėstymo Vilniaus mieste specialiojo plano koncepcijai.
„Tikiu, kad šis sprendimas padės suvaldyti aukštybinių pastatų statybos sostinėje procesą, išsaugoti Vilniaus miesto panoramos vientisumą ir užtikrinti vilniečių gyvenimo kokybę. Investuotojai, siekiantys statyti naujus aukštybinius pastatus Vilniuje, privalės pasiūlyti miestui išskirtinius architektūrinius sprendimus ir nedaryti neigiamo poveikio aplinkai“,- sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Pagal patvirtintą koncepciją sostinėje numatomos dvi zonos, kuriose bus leidžiama statyti aukštybinius pastatus – tai teritorija dešiniajame Neries krante prie Konstitucijos prospekto ir SBA administracinis komercinis pastatas prie Pedagoginio universiteto bei teritorija prie T. Narbuto gatvės tęsinio, greta Spaudos rūmų. Šios vietos užtikrina miesto panoramų darną, seniai ir pakankamai išdiskutuotos visuomenėje, nekelia abejonių specialistams.
Nustatoma, kad miesto centrinėje dalyje aukštybinių pastatų statybą ir toliau reglamentuos 2004 metų sausį patvirtinta Vilniaus miesto centrinės dalies papildomų apribojimų aukštuminiams pastatams statyti schema.
Miesto Tarybai nustačius aiškius teritorinius prioritetus, galimybė statyti aukštesnius nei 35 metrų pastatus išliks ir kitose miesto vietose, tačiau planuojamiems statiniams bus keliami itin griežti reikalavimai. Statytojai privalės atlikti urbanistinę, paminklosauginę, socialinę, ekonominę ir transporto analizę tokių pastatų poreikiui pagrįsti, o pačių pastatų projektams sukurti turės būti skelbiami atviri architektūriniai-urbanistiniai konkursai.
Vilnius, UNESCO paskelbtas pasaulio paveldo miestu, tuo pačiu yra ir šiuolaikiškas miestas. Pastarąjį dešimtmetį Vilniaus plėtra pasižymėjo greitais technologiniais, ekonominiais ir socialiniais pokyčiais, susijusiais su miesto modernizacija. Tokioje kintančioje situacijoje dar aktualesnė tampa istorinio miesto centro ir gamtinės aplinkos apsauga bei iškyla būtinybė peržiūrėti priemones, kuriomis valdomas miesto urbanistinis kraštovaizdis. Patvirtinta aukštybinių pastatų išdėstymo koncepcija norima pasiekti, kad pirmiausia dėmesys būtų sutelktas į jau numatytas urbanistines kalvas, o nauja plėtra ir miesto paveldo išsaugojimas ne trukdytų vienas kitam, o vienas kitą papildytų.
Rengiant aukštybinių pastatų išdėstymo koncepciją buvo į įsigilinta į kitų Europos miestų – Vienos, Kelno, Rygos, kitų UNESCO pasaulio paveldo sąrašuose esančių miestų patirtį, į šiuo metu Drezdene vykstančias diskusijas ir priimtus sprendimus dėl aukštybinių pastatų statybos.
Tikimasi, kad sprendimas dėl aukštybinių pastatų Vilniuje padės išsaugoti miesto savitumą, leis išvengti miestams dėl globalizacijos dažnai gresiančio vienodumo ir nuasmeninimo.
Comment
Comment