trintukas ispudingai atrodo salia su apsviestu gelzgaliu (chuckle)
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Green Hall (SBA bokštas)
Collapse
X
-
Žaliajame biure kvepia įkurtuvėmis
http://www.lrytas.lt/?data=20090901&...k090901&view=2
Aušra POCIENĖ
LR korespondentė
2009-09-01
Vis dėlto greitai lietuviai galės didžiuotis pirmuoju žaliuoju pastatu. Juo pretenduoja tapti Vilniuje, Neries pakrantėje, baigiamas įrengti biurų pastatas „Green Hall“.
Ekologija šiame pastate prasideda nuo vijoklio. Jis nereiklus, atsparus ir visžalis, todėl ir puošia modernaus verslo centro prieigas.
Atrodo, smulkmena, bet padeda taupyti ir greitai visą biuro aplinką pavers žaliu kilimu.
Būtent energijos taupymas yra svarbiausia šio statinio savybė. Taupyti padeda viskas – architektūra, technologijos, įranga, interjeras ir netgi augalai.
Skiriasi kaip diena ir naktis
Statinio šeimininkui SBA koncernui priklausančios bendrovės „Pastatų idėjų įgyvendinimas“ direktoriui Tadui Dovbyšui nereikia daug aušinti burnos pasakojant apie išskirtines pastato technologijas. Tereikia svečią pakviesti į statinio stogo konstrukcijoje įrengtas patalpas, kuriose, beje, įsikurs pats SBA koncernas, o po to – į kurį nors žemiau esantį aukštą.
Kai lankiausi naujajame biure, lauke buvo apie 25 laipsnius šilumos.
Stogo „kepurėje“ nebuvo kuo kvėpuoti, o 12-ame aukšte buvo vėsu ir gaivu.
Kadangi kol kas pastate vėdinimo įranga neįjungta, temperatūra kaip diena ir naktis skiriasi vien dėl dvigubo fasado ir žaliuzių, kurių nėra stogo „kepurėje“. Dėl ypatingos stogo formos šių technologijų ten įrengti buvo neįmanoma.
„Jaučiate skirtumą? Tokia temperatūra, jei neveiktų vėdinimo įranga, būtų daugumoje Lietuvoje pastatytų stiklinių pastatų. Kad būtų įmanoma ten dirbti, patalpos turi nuolat būti šaldomos. Tuo tarpu dvigubas fasadas ir automatizuota žaliuzių sistema atvėsina patalpas be jokio papildomo vėdinimo“, – didžiavosi „Green Hall“ pastatą savo kūdikiu vadinantis T.Dovbyšas.
Statinys tarsi gyvas
Dvigubas fasadas – langai ir tam tikru kampu pakreipti skydinio stiklo lakštai – praleidžia saulės šviesą, bet sugeria šilumą ir infraraudonuosius spindulius. Tarp stiklų esančios žaliuzės taip pat reaguoja į saulės intensyvumą – kai saulės nėra, jos pakyla ir susitraukia. Ten, kur ji šviečia, krypsta tokiu kampu, kad praleistų šviesą, bet ne saulės spindulius.
Tarp dviejų stiklų susidaranti oro trauka irgi neleidžia įšilti fasadui.
Ne paskutinę vietą užima ir aptaki statinio forma. Jo paviršiumi saulė tarsi slysta, bet nešviečia tiesioginiu kampu.
Tuo tarpu šaltuoju metų laiku beveik 4 centimetrų storio stiklo fasadas sulaikys šilumą viduje.
Taupi apšvietimo sistema reaguoja į natūralų apšvietimą ir žaliuzių padėtį. Šviesos įsijungia automatiškai ir jų intensyvumas priklauso nuo į vidų patenkančios šviesos.
Ne bėda, jei baigus darbus, šviesos liks degti – jos išsijungs automatiškai, kaip ir žaliuzės nusileis ant langų, o iš ryto viskas automatiškai vėl įsijungs.
Itin taupi ir pastato šaldymo bei vėdinimo sistema, kuri, skirtingai nei įprasta, veikia atskirai nuo šildymo sistemos. Vietoj įprastų ūžiančių ir orą pučiančių kondicionierių čia įrengtos šalčio sijos. Jos oro nepučia, o tyliai paskirsto jį lubų zonoje, kur pamažu jis leidžiasi atvėsindamas patalpas.
Pastato šaldymo metu išskiriama šiluma bus naudojama karštam vandeniui ruošti. Tai irgi leis sutaupyti.
Galvoja ne tik apie pelną
„Palyginti su paprastais biurais, eksploatacinės išlaidos šiame pastate turėtų būti maždaug 20-30 procentų mažesnės, bet aš tikiu, kad efektas bus kur kas didesnis“, – optimizmu tryško T.Dovbyšas.
Anot jo, pirmasis Baltijos šalyse žaliasis pastatas biurų nuomos rinkoje uždavė naują toną. Džiugu, kad patalpų nuomotojai tai supranta ir vertina – nors ir sunkmetis, šiuo metu jau išnuomota apie 70 proc. naujojo biuro plotų.
Taupyti leidžiančios modernios technologijos, T.Dovbyšo manymu, statybą pabrangino maždaug 20 procentų.
Skaičiuojama, kad bendros projekto investicijos sieks apie 60 mln. litų.
„Apie pelną, investicijų atsiperkamumą galvoja kiekvienas verslininkas, tačiau mums ne mažiau svarbi ir išliekamoji statinio vertė, jo kokybė visomis prasmėmis.
Velniškai geras jausmas, kai rūpiniesi ne tik savo pinigine, bet ir geresnio, sveikesnio, gražesnio pasaulio kūrimu“, – kalbėjo jis.
Comment
-
Naująjį pastatą lyg ramybės ir harmonijos oazę sups Lietuvoje analogų neturintis parkas, kuriame bus galima ne tik atsipūsti poilsio minutėlę. Tarp retų augalų, krūmų ir medžių bus įrengtos jaukios, individualiai apšviečiamos poilsio vietos...
http://www.architektusajunga.lt/LT.p...562e646b647c89
Comment
-
Parašė Edd Rodyti pranešimąKurgi ne, nebent parku laikoma automobilių aikštelė, nes ten daugiau nieko ir nėra. Pats pastatas atrodo tikrai neblogai, beje, atrodo, kad šalia jo jau planuojamas viešbutis:
http://www.architektusajunga.lt/LT.p...562e646b647c89
Comment
-
„Apie pelną, investicijų atsiperkamumą galvoja kiekvienas verslininkas, tačiau mums ne mažiau svarbi ir išliekamoji statinio vertė, jo kokybė visomis prasmėmis. Velniškai geras jausmas, kai rūpiniesi ne tik savo pinigine, bet ir geresnio, sveikesnio, gražesnio pasaulio kūrimu“ .... o viešpatie, kaip perspaudė reklaminį straipsnį..
Tai dabar jau viešbutį sugalvojo statyt? nes anksčiau tai turėjo būti super duper apartamentai pardavimui.. o bet.. nafik tas viešbutis, kas jį operuos, kai ir esami vos galą su galu suduria, o "Kempinskis" irgi tyliai tyliai taip ir neatsidarė?..Jūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Parašė Sinouku Rodyti pranešimąNereikia jau taip skeptiškai vertinti viešbučių pelnų kritimą ir krizę. Atsiminkime, jei statybos ir prasidėtų, jos baigtųsi po poros metų. Tad per tą laikotarpį viskas pakis. Be to, mano nuomone, Vilniui viešbučių reikia, ir ypač centrinėje dalyje.
Comment
Comment