MG Baltic ir SBA valdomi dvieju skirtingu personu ir yra didziausi priesai nes cia nesenai kilo skandalas del LEO LT ir VP Market su SBA kaltino MG trugdimu ar panasiai.
nepasenusios žinios yra atskiros imonių grupės sba ir mg baltic ar atskiri koncernai, nežinau tiksliai kaip jie vadinami, tačiau jie vienas kitam nepriklauso
Kuo tas "žalumas" pasireiškia tavo manymu tame statinyje?
Kad pirstelėjo kazkokį kvaziterminą "Green Hall" tai jau jis "žalias".
1. naudojamas dvigubas fasadas
2. Naudojama isorine apsauga nuo saules, elektrines valdomos zaliuzes, turbut bus su visais davikliais, sensoriais ir t.t.
3. Jei neklystu tiek isorinio, tiek vidinio fasado stiklas nebus paprastas (su saules kontrolem ir t.t.)
Tai ir yra "zalio namo" koncepcijos sudedamosios dalys, kurias gali ipirkti LT vystytojai. Nezinau kaip ten su vedinimu, jei naturalus, tai dar viena butu. Bet saules bateriju ant fasado ir vejo turbinu tikrai niekas pas mus greitai neipirks, nes kolkas net siltesniu fasadiniu sistemu neina isiulyti uzsakovams, per brangu dar mums..
O, mat kaip. Keli klausimai:
kuo tas dvigubas fasadas ypatingas?
ka nauja duoda ta apsauga nuo saules su visom elektronikom be komforto?
kas per dalykas yra naturalus vedinimas?
Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)
tada galėtų ir kokius tikslesnius duomenis nurodyti kaip ta jiems energija bus taupoma. nelabai matau ekologijos - automatiškai reguliuojamos žaliuzės, dvigubas fasadas. Tik daugiau medžiagų, o ne naudos.
tada galėtų ir kokius tikslesnius duomenis nurodyti kaip ta jiems energija bus taupoma. nelabai matau ekologijos - automatiškai reguliuojamos žaliuzės, dvigubas fasadas. Tik daugiau medžiagų, o ne naudos.
APIE "ŽALUMĄ":
Labai gerai, kad pagaliau visas šias technologijas pradeda naudoti ir Lietuvoje .. energijos taupymas jėga !!!
Beje tų 'žalių' technologijų yra itin daug, o nežinant techninių detalių galima tik abstrakčiai pažvelgti į kiekvieną dalyką ir jų teikiamą naudą.
Visų pirma dvigubas fasadas jau savaime pasako, kad bus natūralus vėdinimas. Tarpas tarp langų leidžia paduoti šiltą arba šaltą orą priklausomai nuo metų laiko. Tai galima daryti visiškai natūraliai arba pasitelki į pagalbą kompresorus ir šildytuvus. Ką matyt ir teks žiemą daryti. Visgi sukuriant oro tarpą daug lengviau reguliuoti temperatūrą pastate.
Tagi vasarą vėjas arba pro automatiškai reguliuojamus tarpus fasade, arba prie stogo sukurūs neigiamą slėgį (pastato forma) ištraukia šiltą orą, kuris susikaupia tarpe ir vėdina patį pastatą, taigi elektros reikia tik pareguliuoti angų padėčiai, o žiemą saulutė natūraliai(kiek gali) išildo tą oro tarpą, arba šiltas oras paduodamas iš pastato apačioje bei kažkur per vidurį esančių šildytuvų.
Stiklai su specialiomis plėvelėmis irgi vaidina savo vaidmenį atspindint saulės energiją, kuri itin nepageidaujama vasarą. Jei bus apsauginės žaliuzės, tai stiklas bus dengiamas minimaliai, kad kitu metų laiku butų įsisavinama kuo daugiau šilumos.
Toliau - automatinės kompiuterio reguliuojamos žaliuzės, kurios bus pietryčių, pietų ir pietvakarių pusėse. Nuostbaus dalykas. Kompas su specialia programa reguliuoja jų kampą priklausomai nuo metų laiko ir saulės pakilimo virš horizonto. Tam taip pat pasitarnauja ir pastato formą. Ižambus fasadas, kuris sukuria šešėlį patalpoms per pačią kaitrą vasaros vidurdienį. O žiemą tiek žaliuzės, tiek pastato forma leidžia patekti visai saulės šilumai.
pradžiai užteks.
Visa tai ir dar daaauug daugiau technologijų gali būti panaudojama tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek dangoraižiuose. Kadangi Lietuvoje tokios idėjos praktiškai neegzistuoja arba jas tiesiog nesivarginama pritaikyti, nes tai yra gan sunku, kai oro temperatūra svyruoja 50 laipsnių, bet su trupučiu noro, žinių ir fantazijos viskas įmanoma.
O dabar belieka tik skūstis: ai ai jajai kaip brangsta elektra, šiluma, dujos ir pan, o kad visi namai 'kiauri' ir netausoja energijos, tai nė motais. Energetinė nepriklausomybė paskęsta elementariame 'fast food' stiliaus vartojime.
P.S. pačioj temos pradžioj buvo spekuliacijos apie tai, kad pastatą laikys tik spiralė ... hmm vargiai. Tos liftų ir laiptinių betoninės šachtos svarbios ne tik komunikacijoms, bet ir pastato stabilumui, kad vėjas nesuktų pastato aplink jo centrinę ašį - spiralę.
Iš to, kas kol kas matyt ir girdėt, tai tik eilinė nemokšų paskleista buka kampanija besivaikant kazkokia nukosėtą madą.
Iš kur tiek pykčio? Skaitant nuo pradžių susidarė įspūdis, kad tamsta pamatęs pavadinimą puolė žiūrėti į vizualizacijas ir ieškoti žalios spalvos fasado ar medžių/žolės augančios ant stogo, o viso to neradęs labai pasipiktino.
"Žalias" - ne žalios spalvos, o aplinką tausojantis. Natūralus vėdinimas, apsauga nuo saulės ir pan. - ne tik komfortas, bet ir taupoma energija.
Idomu kaip tas "zalumas" atsliepia pastato eksploatavimo kastams. T.y., kiek busimas pastato nuomininkas sutaupys ant eksploatacijos kastu (mokesciu uz elektra, vandeni ir pan.) del modernesnes pastato architekturos ir inzinerijos? Jei tai nera rimtesnis dydis: t.y. nors kokie 2-3 Lt/m2, tai "zalumas" is tikruju paprasciausia butaforija ir ne daugiau.
Idomu kaip tas "zalumas" atsliepia pastato eksploatavimo kastams. T.y., kiek busimas pastato nuomininkas sutaupys ant eksploatacijos kastu (mokesciu uz elektra, vandeni ir pan.) del modernesnes pastato architekturos ir inzinerijos? Jei tai nera rimtesnis dydis: t.y. nors kokie 2-3 Lt/m2, tai "zalumas" is tikruju paprasciausia butaforija ir ne daugiau.
Čia Londono klimato agentūros ataskaita apie saulės baterijų naudą: http://www.lcca.co.uk/upload/pdf/Cit...1210140912.pdf ... Trumpai: per metus 417 m2 elementų gali pagaminti 50000 kWh elektros. Jei kaina, sakykim, 30 ct, tai per metus 15000 lt. 2007 sumontavo papildomus elementus.
Apie tai, kiek kitos sistemos (natūralaus vėdinimo, rekuperacinės ir pan) sutaupo elektros neparašyta. Jei rasiu ką daugiau, parašysiu.
P.S. gal kas žino kiek Lietuvoj m2 saulės elementų kainuoja ?
Comment