Atrodo, kad "Lighthouse" statybų šiemet nesulauksime. Ar ten tikrai tik su leidimu problemos?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nauji daugiabučiai namai Vilniuje
Collapse
X
-
Paskutiniu metų Paneriuose, Kirtimuose, Vaiduotuose, Naujamiesty (nors ten to netūri būti) atsigauna pramonė. Turbūt todėl atsigauna daug užšaldytų namų projektų. Pvz : Helios Pilaitė, Rusnės kvartalas (buvęs Baltijos Ąžuolas), NMC, Perkūnkiemis, Naujosios Fabijoniškės (šalia šiukšlyno), Justiniškių kvartalai (Rygos, Talino ir t.t.), Pašilaičiai ir t.t. jau vėl statosi.
Comment
-
Nors tai - iš esmės, tie patys komiblokai, truputis vaizduotės, šlaitiniai stogai ir užuomina į perimetrinį planavimą iš karto viską labai smarkiai pagražina. Kitose šalyse būtų galima kritikuoti, bet Lietuvoje tenka užskaityti.You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
/\
Kitose šalyse visiems dzin. Čia lietuviai patys nežino ko nori - vaizduoja super duper architektūros žinovus, o kaip bardakas, taip bardakas nesibaigiantis. Pakalbėt ir aš moku, kad man nepatinka kaimyno automobilio markė, bet aš nepriversiu jo jos keisti. Kaip ir čia, kas norės tas pirks pagal savo poreikius ir galimybes.
O kad butai ~32kv.m. tai rodo, kad statytojai jau po truputi remiasi jaunų žmonų poreikiais. Prieš kelis metus atliktoje apklausoje būtent didžioji dalis norėjo neprašmatnių ir paprastų butų.Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...
Comment
-
Parašė ratTai labai faina gyventi 22 m2 miegamajame/virtuvėje?Nebent esi amžinai vienišas arba pensininkas, arba nuomosi vienai valandai.
Labai "taiklus" palyginimas.Žinau žmonių, kurie išsipirkę bendrabučio tipo 18kv butukus ir gyvena, džiaugiasi, nes galimybės daugiau neleidžia. Tai kam čia aiškinti? Turi galimybę, gyvenk nors Vienos centre.
Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąNors tai - iš esmės, tie patys komiblokai, truputis vaizduotės, šlaitiniai stogai ir užuomina į perimetrinį planavimą iš karto viską labai smarkiai pagražina. Kitose šalyse būtų galima kritikuoti, bet Lietuvoje tenka užskaityti.
Tik projekto vieta - visiškai beviltiška.
Comment
-
Parašė ratTai labai faina gyventi 22 m2 miegamajame/virtuvėje?Nebent esi amžinai vienišas arba pensininkas, arba nuomosi vienai valandai.
Labai "taiklus" palyginimas.
Comment
-
Parašė ratAtsakant į viską.
Jeigu vieta tokia, kur prastas susisiekimas ir pritaikyta tik ratuotiems.Dear Sir,
Comment
-
Parašė toleranceofculture Rodyti pranešimąNesutikčiau, jog blogas susisiekimas. Iki stotelės kurioje važiuoja 4 maršrutų autobusai į stotį, mažiau nei 1 km.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąAha, piešinukas atrodo visai nieko - netgi kažkoks bandymas į kvartalą įkomponuoti upelį.
Tik projekto vieta - visiškai beviltiška.
Comment
-
http://www.architektusajunga.lt/nauj...kyle-#comments
Labiau tiktų temai "statybos Vilniaus senamiestyje", bet permetęs akimis, nieko panašaus neradau.
Vilniaus senamiestyje, Bokšto gatvėje, priešais šv. Augustino bažnyčią esantis tuščias vidinis kiemas turėtų vėl virsti kvartalu. Pagal architekto M.Švažo parengtą atstatymo galimybių studiją, čia iškiltų pastatas, koks buvo pastatytas XVII a.
Atlikus archeologinius kasinėjimus paaiškėjo, jog teritorijoje statybos būta jau XIV a., tačiau gausiausias sluoksnis - XVII a., kuomet pastatas priklausė jėzuitams. XVIII a. jis atiteko Vilniaus universitetui ir buvo naudojamas studentų apgyvendinimui, o uždarius universitetą, XIX a. čia įsikūrė bajorų institutas.
Galiausiai 1944 m. namą, kuris buvo naudojamas kaip vokiečių karinės žvalgybos štabas, padegė Rusijos kariuomenė. 1947 m., teritorijoje rausiant slėptuvę, didelė dalis pamatų buvo nuniokota. Istorinis sluoksnis laikui bėgant nukentėjo ir nuo natūralių sąlygų – anksčiau rytinę sklypo dalį plovė Vilnelės senvagė.
Kadangi Vilniaus istoriniame senamiestyje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo vertybių sąrašą, nauja statyba draudžiama, projektu numatoma atkurti buvusį užstatymą, naują 2 aukštų su mansarda pastatą skiriant administracinei ir visuomeninei veiklai. Pasak architektų, archeologiniai radiniai bus išsaugoti ir eksponuojami.
Dėl sudėtingos juridinės situacijos (kol kas nesutarta su garažų bloko, atitveriančio sklypą nuo Bokšto gatvės, savininkais, kurių yra apie 20), statybos vyktų etapais: pirmiausia bus statomas korpusas teritorijos gilumoje.
Projektą nagrinėję Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertai pritarė, jog karo metais sugriautas kvartalas turi būti atkurtas, o istorinės medžiagos pakanka pagrįstam atstatymo projektui parengti. Taryba atkreipė autorių dėmesį, jog tikslinant projektą, naujai statomo pastato parametrai, užstatymo linijos turėtų tiksliai sutapti su istoriniais duomenimis.
Nuotraukos, vizualizacijos nuorodoje.
Comment
Comment