Sostinėje – širdį glostantis vaizdas. Šį pavasarį vėl pradėjo sukiotis statybiniai kranai, burgzti technika. To nebuvo regėti nuo 2008-ųjų rudens. Dabar keturiose Vilniaus vietose vėl kyla nauji daugiabučiai.
Verslininkai skelbia džiugią žinią – nekilnojamojo turto rinka stojasi ant kojų, iš mirties taško pajudėjo keli prieš porą metų sustabdyti statybos projektai.
Lengviau atsikvėpė ir patys statybininkai, visus metus sėdėję be darbo. Pastarosiomis savaitėmis jie sulaukia vis daugiau pasiūlymų dirbti.
Nebeturi laisvo laiko
Vilnietis statybos darbų meistras Stefanas Černevičius dar šią žiemą sėdėjo sudėjęs rankas, tačiau jau kelias savaites beveik neturi laisvo laiko.
Vyras nuo ryto iki vakaro sukasi statybos aikštelėje, kur statomas naujas projekto „Ozo parkas“ daugiabutis.
„Daugelį smaugė pinigų trūkumas. Dabar statybos atsigauna. Džiaugiamės, kad yra darbo“, – kalbėjo S.Černevičius.
Gaus didesnį atlyginimą
S.Černevičius šią žiemą būdavo priverstas atostogauti po porą savaičių per mėnesį. Vyras suskaičiavo, kad jo atlyginimas, palyginti su praėjusiais metais, dabar bus gerokai didesnis – darbo daugiau negu dvigubai.
S.Černevičius – našlys, vienas auginantis 10 metų dukterį bei trylikametį sūnų. Vyras teigė, kad kol statybų sektorius buvo visiškai apmiręs, jam teko daug ko atsisakyti.
„Sakiau vaikams, kad laikai kiti, bet juk negali jiems pasakyti, kad kažko negaus ar nieko nenupirksi.
Taupiau tik savo sąskaita. Dabar bus lengviau visiems statybininkams. Kai atsiranda pinigų, ir šeimose santykiai geresni“, – džiaugėsi S.Černevičius.
Kainos nebesikandžioja
Penkiaaukštį namą, prie kurio jau kelias savaites darbuojasi S.Černevičius ir jo kolegos, pastatyti planuojama iki šių metų pabaigos.
Tai bus ketvirtas daugiabutis „Ozo parko“ kvartale. Šio kvartalo statybos prasidėjo prieš kelerius metus. Sumūryti buvo trys penkių aukštų namai.
Bet, įrengus požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, ketvirtojo daugiabučio statybos 2008-aisiais sustojo.
Statančios daugiabutį bendrovės „Realco“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas teigė, kad būsto kainos naujajame pastate bus mažesnės negu 2007-aisiais, kai projektas tik prasidėjo.
„Nekilnojamojo turto rinka lyg rodo atsigavimo ženklus – jau pastatytuose „Ozo parko“ namuose liko tik keliolika laisvų butų.
Dabar butus daugiausia perka tie, kurie supranta, kad pinigų nebeverta laikyti kojinėje, o juos geriau investuoti į nekilnojamąjį turtą“, – kalbėjo N.Mikalajūnas.
Stato papildomus aukštus
Statybos darbai užvirė ir arčiau miesto centro esančiuose objektuose.
Susidarius palankiai situacijai, ant projekto „Helios city“ žemesniojo pastato, esančio Savanorių prospekto pradžioje, ėmė kilti nauji aukštai. Verslininkai planuoja, kad dar iki šių metų rudens dabartinis 9 aukštų pastatas sieks 17 aukštų.
„Sujudimas prasidėjo prieš pusantro mėnesio. Dar šių metų kovą, vasarį buvo štilis. O dabar per dieną sulaukiame dešimčių skambučių.
Anksčiau būdavo dienų, kai ir niekas nepaskambindavo.
Žmonės ne tik skambina, domisi, bet ir perka butus“, – pasakojo su projektu „Helios city“ dirbantis bendrovės „Via sportas“ reklamos vadybininkas Nerijus Pudžiuvelis.
Devynių aukštų pastatas buvo baigtas 2007-aisiais. Dėl sumažėjusių pirkėjų skaičiaus pastatas į viršų nebekilo, nors prieš pradedant statybas pamatai buvo paruošti aukštesniam pastatui.
Bankai „atsuko kranelius“
Tiesa, tie, kurie butų „Helios city“ komplekse prieš kelerius metus neįsigijo, dabar gali trinti rankas.
Būstai čia šiuo metu – pigesni negu prieš porą metų.
N.Pudžiuvelio teigimu, sujudimas nekilnojamojo turto rinkoje neseniai prasidėjo ne tik dėl to, kad atsirado būstais besidominčių pirkėjų.
„Radome bendrą kalbą su bankais. Jie atsuko kranelius. Mes irgi sugebėjome pasiskolinti pinigų naujam projektui“, – pridūrė N.Pudžiuvelis.
Keliasi į didesnius būstus
Verslininkai atnaujino statybas ir Pašilaičiuose.
Bendrovė „Anreka“ čia stato devynaukštį gyvenamąjį namą. Įmonė „Vilmesta“ atnaujino daugiabučių statybas Pilaitėje.
Privačių namų statybos darbai pamažu įsibėgėja ir kitose miesto vietose.
Pastaruoju metu keičiasi ir priežastys, dėl kurių gyventojai parduoda turimus butus.
Bendrovės „Akorus Real Estate“ duomenimis, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo dėl finansinių sunkumų parduodamų butų.
„2009 metais atvejų, kai gyventojai norėjo parduoti butą dėl finansinės padėties, buvo tikrai daug.
Pagrindinės priežastys – staiga išaugęs nedarbas ir sumažėjusios gyventojų pajamos.
Pirmaisiais šių metų mėnesiais rinkoje buvo jaučiama stabilizacija, o dabar – ir padidėjęs pirkėjų aktyvumas“, – tvirtino bendrovės „Akorus Real Estate“ pardavimo vadovas Donatas Kojala.
Pasak D.Kojalos, pastaruoju metu akivaizdžiai padaugėjo skaičius klientų, norinčių parduoti būstą ne dėl finansinių bėdų, o pageidaujančių pasigerinti gyvenimo sąlygas.
Kritusios būsto kainos atvėrė galimybę įsigyti erdvesnius, naujesnius, patrauklesnėje vietoje esančius būstus.
Parduoda daugiau
* Registrų centro duomenimis, sausio-kovo mėnesiais Lietuvoje parduota 3,8 tūkst. butų.
* Tai beveik 35 procentais daugiau negu pernai tuo pačiu metu.
* Šalyje sudaryta maždaug 10 proc. daugiau būsto pirkimo-pardavimo sandorių nei prieš metus.
Dėl seno administracinio pastato pertvarkymo „Rivona” žada apsispręsti birželį. Šiuo metu bendrovė pradėjo reklamuoti projektą, tikrina, ar jis patrauklus.
"Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Norfai pirkeju truksta, tai apgyvendins pirkejus salia Norfos
Nu nezinau, nekaip su tuo patrauklumu. Gamybini rajona pertvarkyti i gyvenamaji? Nebent esi pasiryzes perstatyti naujai visus zemuosius panerius.
Norfai pirkeju truksta, tai apgyvendins pirkejus salia Norfos
Nu nezinau, nekaip su tuo patrauklumu. Gamybini rajona pertvarkyti i gyvenamaji? Nebent esi pasiryzes perstatyti naujai visus zemuosius panerius.
Panerių "geto" koncepcija Norfai turėtų būti prioritetinė. Kiek tikslinių klientų pritrauktų.
"Jeigu žemės ūkyje dirba 80 proc. žmonių - šalyje badas, o kur žemę dirba iki 5 proc. gyventojų - maisto produktų perteklius"
Norfai pirkeju truksta, tai apgyvendins pirkejus salia Norfos
Nu nezinau, nekaip su tuo patrauklumu. Gamybini rajona pertvarkyti i gyvenamaji? Nebent esi pasiryzes perstatyti naujai visus zemuosius panerius.
Tai ir dabar Žemieji Paneriai nėra tik pramoninis rajonas. Visa Vaduvos g. ir Ūmėdžių g. pristatyta sovietinių daugiabučių.
Šiandien mačiau, važiuodamas pro šalį, kad "Dalsta" atnaujino daugiabučio statybas Panerių/Mindaugo g. kampe. Vėl stovi bokštinis kranas, dirba mūrininkai. Gaila neturėjau fotiko prie saves.
Ne esme yra manyje. Muse, visuose musyse yra esme!
"Sapiegos namai" Antakalnyje - svajonių būstas ar afera?
"Sapiegos namų" remontas turėjo baigtis rugsėjį. Dabar tikinama, kad pakentėti teks iki metų pabaigos. Šia investuotojų klientams į akis pučiama migla netiki net projekto rangovė – "Eikos statyba".
Užkibo 39 naujakuriai
Gera vieta prestižiniame sostinės Antakalnio gyvenamajame rajone ir patraukli kaina. Tokį masalą apie nuosavus namus svajojantiems žmonėms pasiūlė "Sapiegos namų" projekto investuotojai. Pažadėję nepriekaištingai renovuoti buvusias kareivines ir paversti jas kone naujos statybos būstu, jie vilioja klientus pirkti butus šiuo metu bene garsiausiai aptarinėjamame nekilnojamojo turto plėtros projekte. ...
Net 39 azartiški žmonės panoro dalyvauti šioje loterijoje.
Labiausiai patiko šita vieta (kalba apie automobilių stovėjimo aikštelę):
"Sudaroma tokia simbolinė sutartėlė, nes kol kas aikštelės projektas nepatvirtintas. Jei kas nors nepavyktų, negaliu pasakyti, ar pinigus grąžintume – kiekvienu atveju tariamasi su klientu individualiai ir tas sąlygas nustatau ne aš", – kliente prisistačiusiai "Vilniaus dienos" žurnalistei aiškino tarpininkas.
tikiuosi pagal temą pataikiau
Vietoj "Vilniaus Vingio" butų kol kas nebus
VZ.LT
2010.08.12 10:52
UAB „Rivona“, pavasarį žadėjusi jai priklausantį 14 aukštų „Vilniaus Vingio“ gamybos pastatą sostinės Savanorių prospekte rekonstruoti ir paversti gyvenamuoju daugiabučiu, dabar šiuos planus atidėjo. Tokio sprendimo priežastys nedetalizuojamos, bendrovės atstovai sako, jog "nesusidėliojo matematika".
Ernestas Pavarotnikas, „Rivonos“ nekilnojamojo turto projekto koordinatorius, sako, kad planai plėtoti šį projektą atidėti veikiausiai iki kitų metų.
"Šis projektas tikrai kažkada bus – ten įrengsime arba gyvenamuosius butus, arba viešbutį, turime visokių minčių", - trumpai pasakoja jis.
Vienas pagrindinių pranašumų, kurį pavasarį žadėjo "Rivona" – palyginti maža planuojamų butų kaina. Buvo skelbiama, kad butai čia kainuos nuo 1.500 iki 2.500 Lt/kv. m. Patalpinusi skelbimus NT portaluose bendrovė tikrino potencialių pirkėjų susidomėjimą ir teigė, kad tuo metu jis viršijo lūkesčius. Pastate buvo planuojama apie 80 butų, daugiausia iš jų maždaug 50 kv. m ploto.
Kreipiamųjų sistemų gamybos bendrovė „Vilniaus Vingis“ veiklą nutraukė 2007 m. „Norfos mažmenos“ savininkų valdoma „Rivona“ nebuvo paskelbusi, kokius NT objektus statys šiame gamyklai priklausiusiame sklype, tačiau rinkoje buvo kalbama apie gamyklos paskirties keitimą ir naujus verslo, gyvenamuosius, prekybos pastatus. Pernai vasarą teritorijoje atidaryta „Hyper Norfa“.
Gana išsamus straipsnis apie Hanner (Visorius), Eiką (Santariškes, Pilaitę), Helios city ir kitus projektus.
Kaip dažnai būna, straipsnio pavadinimas su tekstu mažai ką turi bendro
Tomas Srėbalius, žurnalas „Statyba ir architektūra“
2010 lapkričio mėn. 13 d. 17:17
Verslininkai padarė išvadas: nebebus statomi prabangūs butai
„2006–2008 metais buvo skubama ir nedaug dėmesio skiriama nekilnojamojo turto pirkėjų poreikiams identifikuoti“, – butų pardavimo problemas aiškino Egidijus Damulis, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) valdybos narys ir bendrovės „Selvaag LT“ generalinis direktorius.
Anot E. Damulio, nors pakilimo metu įgyvendintuose projektuose galima rasti ir teigiamų, ir neigiamų dalykų, į akis krinta kai kurie neefektyvūs sprendimai: butų dydis neįvertintas pagal pirkėjų poreikį, menka butų klasė neatitinka jiems pastatyti naudotų ganėtinai brangių medžiagų, viešųjų erdvių, žaliųjų zonų. Yra ir kitų trūkumų, dabar lendančių į dienos šviesą. Ekonomikos kilimo metu tai buvo neaktualu ir neturėjo lemiamos reikšmės, nes žmonės pirko iš popieriaus ir viską.
Man atrodo, kad netrukus turėtų būti atnaujintos "Dangaus miesto" statybos. Šiandien pravažiuodamas mačiau, kad aikštelėje šalia projekto "skeleto" (buvusiame troleibusų žiede) jau stovi nemažai statybinės technikos transporto priemonių, teritoriją saugo sargas. Nejaugi "Kerista" reanimuos šį projektą?
Ten tik šiaip techniką kažkokia įmonė saugo. Sargai buvo iš kitos pusės, lauke prie mokyklos. Man regis jau senokai jų nebeliko, tik karts nuo karto atvažiuoja apsižiūrėt.
Ten Kerista savo techniką jau saugo kelis metus, projektas nejuda ir nemanau, kad greitai pajudės turint galvoj, kad dar daug neparduotų butų, už kurių kv.m. prašoma 5-6 tūkst.
Gana išsamus straipsnis apie Hanner (Visorius), Eiką (Santariškes, Pilaitę), Helios city ir kitus projektus.
Kaip dažnai būna, straipsnio pavadinimas su tekstu mažai ką turi bendro
Tomas Srėbalius, žurnalas „Statyba ir architektūra“
2010 lapkričio mėn. 13 d. 17:17
nesamones jie ten planuoja,statys mat 1 kambario butus 28m2. Kas juose gali gyventi? Tik jauna seima,kol nera vaiko,o paskui bus seksas arba virtuvyteje ant stalo arba kambary vaiko akivaizdoje:-)
... o paskui bus seksas arba virtuvyteje ant stalo arba kambary vaiko akivaizdoje:-)
... o paskui nusipirks didesni buta. O gal reik iskart 200 kvadratu pirkt, kad ir zentas ir marti tilptu? ir tevai senatvej galetu gyvent? Gal geriau pradet pagaliau vertint tai ko tikrai reik ir susikaupt tiem dalykam kurie tikrai reikalingi, o ne kazkokius neaiskius lukescius tenkint ateities saskaita?
Dabar jauna seima pagalvojusi kaip ji tures kruva vaiku pasiima ribini kredita kurio vos uztenka butui nusipirkt ir neuztena apdailai. Kredito aptarnavimui isleidzia visus pinigus kurie lieka po maisto ir benzino pirkimo ir kas toliau? kokie vaikai? uz kokiu pinigus jei net lovos nusipirkt neina? ai tiesa uztat iskart pagalvota apie tai kad vaikui reikes atskiro kambario, dvieju parkingu po namu, nes zmona gi kada nors irgi pirks masina! ir zinoma kaip gi be jo, sandeliukas uz 20 t.lt kuriame kasmet susandeliuosime 100 lt vertes bulviu maisa ir 20 konservu kur maksimoj po 3 lt gali nusipirkt.
Taip taip dabar dar pats laikas paverkt kaip verslininkai isnaudoja ir moka mazas algas, kubilius siknius mokescius pakele ir t.t., o tada varyt i anglija gyvent kaime po 6 kambariuke, rink braskes ir varyt ant likusiu tautieciu kad jie vergai, nes matai negali didesnio kaip 28 kvadratu buto nusipirkt
Comment