Seni rajonai senais, bet naujoj pilaitei ar kad ir perkūnkiemi jums irgi spalvų per mažai? Reikia matyt kokiam penkiamečiui įduot 100 flomasterių setuką, vilniaus planą ir tegul paspalvoja kaip turi būt
P.S.: Subtilumo megejai, gal kada uzkilkit i TV boksta ir pasiziurekit kaip siaubingai atrodo Vilniaus subtilus miegamieji rajonai.
Blogas pavyzdys. Niekas ir nekalba apie tamsiai pilkus blokinius daugiabučius statytus prieš 40 metų. Tarp kitko estetika nėra vien tik pilka. Nejau šie projektai yra pilki ir nykūs?
Nes jeigu viską nudažysim, ryškiom spalvom,miestas iš televizijos bokšto atrodys, kaip Rio de Janeiro karnavalas.
Taip, šiuose projektuose spalvos stipriai prislopintos, neryškios ir dvelkiančios pilkumu. Darganotą dieną, kokių pas mus dauguma, jos susilieja su pilku dangumi ir absoliučiai nekuria jokio džiaugsmingesnio, malonesnio efekto.
Kodėl Lenkijoje nėra baimių "atrodysim kaip karnavalas" ir t. t.?
Prieš kiek daugiau nei metus vienas garsus lenkų grafikos dizaineris pasakė (perfrazuojant): būti dizaineriu Lenkijoje labai lengva - ten viskas yra blogai, viską reikia perdaryti.
Kodėl Lenkijoje nėra baimių "atrodysim kaip karnavalas" ir t. t.?
Gal pirmą kartą palaikinau GoogleLT postą
Nes ir atrodo, kaip karnavalas. Kodėl skandinavijoje nėra rūžavų, geltonų, mėlynų ir žalių daugiabučių - ten klimatas ir dar atšiauresnis ir niūresnis.
P.S. spalvoti namai Lenkijoje buvo bumas prie 20-10 metų.
Darganotą dieną, kokių pas mus dauguma, jos susilieja su pilku dangumi ir absoliučiai nekuria jokio džiaugsmingesnio, malonesnio efekto.
Džiaugsmingiausi efektai ryškiomis spalvomis paprastai kuriami vaikų darželiuose bei neseniai darželį baigusiems skirtose vietose, pvz., Hesburger . Ryšku, spalvinga, bet nesolidu. Rimtesnės įstaigos, rimtesni restoranai ryškių spalvų nesivaiko, nes tai neskoninga. Tai nereiškia, kad viskas turi būti pilka. Spalvų yra daug, bet nebūtina jas visas panaudoti viename projekte ar pastate.
Nes spalva spalvai nėra lygi, nelygus ir jų kombinavimas.
Geriau linksmas ir spalvotas sh, nei pilkas ir subtilus sh.
Apie aukstesnes klases butus nesnekam, nes ten "santuruma, darna ir subtiluma" isryskina ne suknista ir "subtili" pilka, bet architektura ir medziagos.
Geriau linksmas ir spalvotas sh, nei pilkas ir subtilus sh.
Apie aukstesnes klases butus nesnekam, nes ten "santuruma, darna ir subtiluma" isryskina ne suknista ir "subtili" pilka, bet architektura ir medziagos.
Ne, negeriau. Kičo aplinka visiškai neugdo visuomenės supratimui apie spalvas ir jų kombinavimą. Kodėl apskritai reikia būtinai jungti žalią su rožine, geltoną su tryda ir pan. (kaip kokiam Perkūnkiemyje)? Galima naudoti ryškias spalvas ir jas tinkamai suderinti.
Visai gerai:
Visai blogai:
Čia kur kas daugiau spalvų ir jos žymiai geriau suderintos, nei Perkūnkiemio 2 spalvos:
Depresiją gali varyti ne tik pilka spalva, bet ir blogas spalvų derinys
Vis vien paspalvintas perkūnkiemis geriau, maloniau ir gražiau atrodo už kelių pilkos atspalvių maišalynės alternatyvą. Nors aišku šioms garstyčių spalvoms dar gana toli net iki patenkinamo lygio.
Na o ta "Venecija" išties dabar gana gerai atrodo. Jei ten visi spalvoti namai būtų pakeisti baltais ir juodais tai su jau esančiais pilkais jie vėl sudarytų per daug Lituvoje paplitusią sterilią nykumą.
Tavo antras pavyzdys būtų buvęs daug blogesnis, jei jis būtų pilkas. Dabar neatrodo nuostabiai, bet bent jau nevaro depresijos.
Kodėl pilka, juk tiek daug spalvų, be pilkos. P.S. žiemą ar tamsiuoju metų laiku, daugiau šviesos suteikia, būtent šviesūs pastatai ir nebūtinai balti. O bet tačiau žmonės surūgę vaikšto, ne dėl pastatų spalvos.
Bet aš tikrai nesuprantu, kaip tokie sprendimai Lenkijoje(pirmi trys) gali geriau nuteikti, nei Osle:
Būtent. Lenkiški pavyzdžiai yra vaikų darželis. Duodi mažam vaikui spalvinimo knygelėj nuspalvinti katę, tai uodega gali būti mėlyna, kojos raudonos, galva oranžinė ir taip toliau. Kai vaikai paauga ir įgyja proto, ima spalvinti ir spalvas derinti adekvačiau. Tai sprendimus dėl tokio pastatų dažymo turbūt priėmė dar neišaugę iš darželinio amžiaus. Betrūksta tik nupieštų gėlyčių ir debesėlių. Tada būtų dar linksmiau ir smagiau. Reikėtų tyrimo, ar tokiuose pastatuose gyvenantys žmonės yra linksmesni ir laimingesni. Gal kaip tik labiau suvaikėję .
Paskutinėse Milwaukee nuotraukose bent jau fasadai neprimarginti - jei raudona, tai raudona, jei žalia, tai žalia.
taigi ir sakau - raktinis reikalas - derinasi arba ne. Iš tų visų nuotraukų čia tai ir matosi. Gali būt ryškios arba tik blankios, gali būt daug(bet turbut max iki kokiu 8 galvoju) arba tik dvi ar net viena -svarbu kad derėtų tarpusavyje ir su aplinka nesipjautų. Kitaip gaunasi akį rėžiantis poveikis. O ir genda ne tik akys bet ir skrandžiui negerai jeigu derinys vimdo.
Pirmose dvejose Oslo pastatų nuotraukose šviesios spalvos išties gražiai žiūrisi, tačiau prie gero vaizdo labai prisideda ir kokybiškos įdomios apdailos medžiagos, kurias, kaip jau minėta, tik labai maža dalis mūsų tautiečių gali įpirkti. Na o seni, įvairių spalvų, tarpusavyje panašūs, bet tuo pačiu metu ir turintys ir išskirtinių detalių Kopenhagos namukai išvis tikras saldainiukas, nuostabiai atrodo.
Comment