Pajuokaučiau dar ką nors ta tema, Bet forumo pribuvėjas prižiūrėtojas gali supykt, įspėjimais ir bausmėmis gali pradėt svaidytis. Tikėkimes šis incidentas smarkiai nepaveiks statybų. Kituose projektuose Žvėryne būdavo problemų su plūstančiu vandeniu į statybvietę, bet šiaip ne taip išspręsdavo problemas. Čia situacija kiek kitokia, gal net paprastesnė Tai gal kaip nors..
Po penktadienio popietę Vilniaus Upės gatvėje įvykusios avarijos, kurios metu buvo nutraukti du magistraliniai nuotekų vamzdžiai, savivaldybėje buvo skubiai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija, kuri mieste paskelbė ekstremaliąją padėtį. Nepaisant avarijos likvidavimo darbų, vėlų vakarą jau pastebėtos į Nerį tekančios srutos. Penktadienio vakarą avarijos vietoje buvo likviduojamos jos pasekmės. Įgriuvoje susikaupusios nuotekos yra išsiurbiamos, vėliau ši duobė bus užpilta gruntu. Tam prireiks maždaug apie 800 kubinių metrų grunto.
Įgriuvos gylis siekia apie 5–6 metrus, plotis – apie 7 m, ilgis – apie 10 metrų. Nutraukti vamzdžiai yra beveik 2 metrų gylyje. Gruntas bus pilamas, paskirstomas ir suslegiamas, kad būtų galima sujungti lūžusius vamzdžius. Tik sutvirtinus šį gruntą specialistai galės suremontuoti nutrauktus vamzdžius. Iki tol dalis šių nuotekų, nors ir apvalytos, neišvengiamai pateks į Neries upę, skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.
Melagiai, nuotekos nei kiek nevalytos. Ši avarija parodo apie visišką vilniaus vandenų nepasirengimą tokiom situacijom. Aišku, ir apie pajėgumų nebuvimą. Nors per tiek laiko, galėjo ir iš Kauno atvažiuoti technika ir žmonės. Gėda...
Melagiai, nuotekos nei kiek nevalytos. Ši avarija parodo apie visišką vilniaus vandenų nepasirengimą tokiom situacijom. Aišku, ir apie pajėgumų nebuvimą. Nors per tiek laiko, galėjo ir iš Kauno atvažiuoti technika ir žmonės. Gėda...
O kokie yra techniniai sprendimai tokioje situacijoje? Ką galėjo padaryti technika iš Kauno?
Nes aš supratau situaciją taip, kad nuotekų kiekis yra milžiniškas, juk kalbame apie bene trečdalį ar daugiau Vilniaus. Tai vienintelė išeitis išvengti nutekėjimo - visai išjungti vandenį. Turint omenyje, kad vamzdžius sutvarkyti planuoja nuo šiandien pietų iki rytojaus ryto, tai įsivaizduokime, jeigu per šį laikotarpį trečdalis miesto neturėtų vandens.
Kaip suprantu, medinė atraminė siena griuvo ir su visu smėliu vamzdžiai išėjo velniop.
Šiandien traktoriai visa dieną stumdė smėlį prie medinių sienų, kad nepasikartotų scenarijus.
Matyt dabar dės normalias, geležines atramas.
Vilniaus Upės gatvėje nutraukti magistraliniai nuotekų vamzdžiai atstatyti, į upę nuotekos nebepatenka, tačiau ekstremalioji situacija mieste kol kas neatšaukiama.
Preliminariais vertinimais, į Neries upę galėjo patekti apie 20 tūkst. kubinių metrų nuotekų. Kitą savaitę tikimasi turėti daugiau informacijos apie aplinkai padarytą žalą ir galimas avarijos priežastis.
Kaip suprantu, medinė atraminė siena griuvo ir su visu smėliu vamzdžiai išėjo velniop.
Šiandien traktoriai visa dieną stumdė smėlį prie medinių sienų, kad nepasikartotų scenarijus.
Matyt dabar dės normalias, geležines atramas.
Tikriausiai norėjai pasakyti metalines, nes su geležinėm būtų nauja avarija iš karto. Poliai ir buvo sukalti metaliniai, tačiau ir plika akimi matosi, kad grunto spaudimas dėl tokio iškasto gylio turėjo būti milžiniškas, ypač kai kitame mažos statybvietės kampe nuolat žemę judino poliakalė - dirbant GH kartais šaukštelis puodelyje skambėdavo nuo vibracijos.
Beje, ketvirtadienį, išvakarėse Studentų g. eidamas būsimos avarijos vietoje mačiau įtrūkusią asfalto dangą. Nors toje vietoje nuolat prie pat šlaito būdavo suparkuoti statybininkų automobiliai, kaip tyčia tuo metu nė vieno jų nebuvo. Turiu įtarimą (tik mano asmeninis spėjimas), kad statybose jau buvo suvokta, kad "pareina" - gal dėl tos priežasties ir buvo atvežtas grąžtas (kuris paskendo) ir buvo betonuojami sutvirtinimai, siekiant išvengti avarijos?
Kaip kažkas minėjo, beveik visą iškastą statybvietę užvertė gruntu. Ką rangovai kelias savaites kasė ir vežė, Vilniaus Vandenys per parą užkasė.
Kiek tokiu griuvimu buvo? Jeigu kiekvienose statybose brangiausius spredimus taikytu, didzioji dauguma neipirktu gyvenamu ar darbo vietu. Visada ieskomas optimaliausias varintas. Nebent cia buvo aiskiai pazeistas koks nors statybu reglamentas, jeigu ne, tai elementariai nepasiseke ir tiek.
na koks pazeidimas.. atolydis... imirko visas smelis, zinot kokia mase ir koks spaudimas i ta sienele? (panasiai matome ir Gedimino kalne, atolydis ir slenka zemyn nuo 2-3 kart padidejusios mases). Kitas klausimas kodel butent toje vietoje! matyt defektas ar silpnesne vieta, galbut nedidelis vandens nuotekis, galbut ertme su susikaupusiu vandeniu, galbut vibracija pazeide vamzdi, galbut aplink vamzdi susikaupe vanduo... tures i ta atsakyt turimas.
Mano akiai... technologiniu procesu nesilaikymas ir neapskaiciavimas, bet velgi ieskoma kuo pigiau turbut.
"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
Brangiai kainuos tas "pataupymas", turbūt teks gerokai piginti projektą, kad į minusą nenueiti sumokėjus visas baudas.
Brangiai kainuos kam? SBA? Jiems tai gali kažkiek kainuoti įvaizdžio prasme, visgi po tokio įvykio apie 'aukštą kokybę' bus sunkiau kalbėti. Gali ir grafikai kiek atsilikti. Jeigu jie dar ir nupigintų projektą, tai būtų dar didesnis fail. O visas baudas, atstatymus ir t.t. mokės tikrai ne SBA, greičiau jau Constructus, generalinis rangovas, o dar greičiau subrangovas, atlikęs duobės paruošimo darbus.
Tai, kad baudas mokės darbus vykdžiusi bendrovė, o ne užsakovas. O projektą turi statyti tokį, kokį turėjo statyti. Niekaip nesuriši projekto su darbus vykdžiusios bendrovės kalte.
Comment