Parašė praeivis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Misionierių sodai Vilniaus senamiestyje
Collapse
X
-
Parašė Bartas1 Rodyti pranešimąČia galima pažiūrėti Misionierių sodų (ir ne tik) kelis projektinius pasiūlymus:
Kraštovaizdžio architektūros konkurso darbai 2011 m.
http://www.am.lt/VI/index.php#a/11119
Ačiū už nuorodą. Atkreipkime dėmesį, kad yra projektai ne tik Bernardinų Sereikiškių parkui, Misionieriams ir Lukiškių aikštei, tačiau ir Pučkorių atodangos sutvarkymo bei Reformatų sodo tvarkymo projektai.
Comment
-
Nustebino detalaus plano koncepcija. Apie dviračius eilinisyk bukapročiai nepagalvojo. O po laiko skėsčios rankomis, kai "dviračių takai" bus paišomi ant plytelių ir pan.
Turėjo iš karto numatyti atskirą asfaltuotą dviračių taką palei Vilnelę nuo centro iki Belmonto beveik nesikertantį su gatvėmis, palendantį po "Audėjo" (Drujos g.) tiltu. Retas didmiestis galėtų pasigirti tokiu dviračių išvažiavimu nuo centro iki užmiesčio miško.
Norint Vilnių paversti dviračių miestu turi būti griežta miesto koncepcija: absoliučiai visuose planuose, bet kokioje stadijoje numatyti dviračių infrastruktūrą. Be jos planai neturėtų būt tvirtinami ar pereiti į kitą etapą. Tačiau panašu, kad iki šiol miestas planuojamas chaotiškai.
Parašė praeivis Rodyti pranešimąKas cia tie misionieriai? Ar vel sau issigalvojote kazkoki balvona, kuriam reikia lankstytis ir atiduoti visas lietuviu tautines vertybes? O gal jau jums su tokiu mastymu reikia zydru,ivairiaspalviu veliaveliu?Paskutinis taisė Rimas_OK; 2011.09.30, 01:11.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąKas cia tie misionieriai? Ar vel sau issigalvojote kazkoki balvona, kuriam reikia lankstytis ir atiduoti visas lietuviu tautines vertybes? O gal jau jums su tokiu mastymu reikia zydru,ivairiaspalviu veliaveliu?
misijonieriai pastatė bažnyčia su vienuolynu, galima sakyti suformavo šios vietos aplinką ir charakterį, todėl ir vadinama jų vardu. gal tamstos vardu pavadinti reikia? gal irgi kažką tokio padaręs... "ja ne v kurse"
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąMatyt amžinas nepilnavertiškumo kompleksas, tai ir lankstomės visokiems Brunonams ir kitokiems misionieriams nešusiems čia savo "saulę". Tad šis pavadinimas ir man nepriimtinas.
nepilnavertiškumo kompleksas yra pykti dėl istorinių pavadinimų.Paskutinis taisė [sp]; 2011.09.30, 13:24.
Comment
-
Parašė [sp] Rodyti pranešimątai yra istorinis pavadinimas. šalia yra misijonierių vienuolynas su bažnyčia. gal irgi pervadint? ką dar? pervadint Dominikonų gatvę, nes nelietuviškai skamba?
Bet aplinka, su automobilių aikštelėmis ir gatvėmis jau seniai pasikeitusi ir projektuojama naujai.
Beje "istorinių" pavadinimų Vilniuje buvo ir daugiau. Raudonieji nešė savo "saulę", bet kažkodėl neliko tų vietovardžių. "Istorinės" Černiachovskio aikštės su kapu nebeliko. "Kažkodėl" tai panaikinom ir sukūrėm tai ko ten iš vis nebuvo.Paskutinis taisė Rimas_OK; 2011.09.30, 19:18.
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąBažnyčios ir vienuolyno (ligoninės jei jos dar neiškėlė) pavadinimas tegu lieka
Bet aplinka, su automobilių aikštelėmis ir gatvėmis jau seniai pasikeitusi ir projektuojama naujai.
Beje "istorinių" pavadinimų Vilniuje buvo ir daugiau. Raudonieji nešė savo "saulę", bet kažkodėl neliko tų vietovardžių. "Istorinės" Černiachovskio aikštės su kapu nebeliko. "Kažkodėl" tai panaikinom ir sukūrėm tai ko ten iš vis nebuvo.
manot tie misijonieriai buvo kažkokie svetimi kenkėjai-okupantai? jeigu tuometiniai Lietuvos kunigaikščiai tokių "kenkėjų" nekviestų į Vilnių, jis neturėtų pusės savo architektūros perlų.
Sereikiškių parkui (ar jo daliai) planuojama grąžinti Bernardinų sodų pavadinimą. ir tam yra istorinis pagrindas. Juk nesiūloma Jaunimo parku pavadinti. Bet Jus tikriausiai siūlytumėt kažką naujo ir savo sukurti.
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą<...> Bet aplinka, su automobilių aikštelėmis ir gatvėmis jau seniai pasikeitusi ir projektuojama naujai.Paskutinis taisė [sp]; 2011.10.01, 01:02.
Comment
-
Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimąBeje "istorinių" pavadinimų Vilniuje buvo ir daugiau. Raudonieji nešė savo "saulę", bet kažkodėl neliko tų vietovardžių. "Istorinės" Černiachovskio aikštės su kapu nebeliko. "Kažkodėl" tai panaikinom ir sukūrėm tai ko ten iš vis nebuvo.
tuo tarpu misionierių sodais aptariamas parkas vadinosi apie 300 metų.
Parašė praeivis Rodyti pranešimąKas cia tie misionieriai? Ar vel sau issigalvojote kazkoki balvona, kuriam reikia lankstytis ir atiduoti visas lietuviu tautines vertybes? O gal jau jums su tokiu mastymu reikia zydru,ivairiaspalviu veliaveliu?
kvailesnio komentaro šiame forume nesu matęs. Liguistos paranojos viršūnė yra pritaikyti homoseksualumo štampą viskam kas nesuprantama ar nežinoma.
Comment
-
Parašė Andrys Rodyti pranešimą
Comment
-
Tarp miesto parkų projektų geriausiu pripažintas R.Pilkausko ir A.Lamausko Utenos miesto sodo pertvarkymo techninis projektas, o tarp istorinių želdynų projektų – J.S.Večerskytės-Šimeliūnės, B.Pečiūraitės-Baltuškienės, B.Gudynaitės, I.Grabauskaitės ir K.Labanausko Misionierių sodo projektiniai pasiūlymai.
Comment
-
Taigi, laimėtojai išrinkti,
http://www.vilnius.lt/newvilniusweb/....php?pbid=1944
Savivaldybė žada eksponuoti darbus Vilniaus plėtros informaciniame centre nuo spalio 27d.
Gal kas matė jau darbus, nes vilnius.lt naujienų puslapyje jokia informacija neskelbiama?
Gal kas nepatingėtų nuotraukų įdėti?
Comment
-
Taigi, tiek Aplinkos ministerija (žr. medžiagą aukščiau), tiek Vilniaus savivaldybė išrinko tuos pačius nugalėtojus.
http://www.pilotas.lt/index.php/lt/a...tura/item/1334Paskutinis taisė Bartas1; 2011.11.05, 21:29.
Comment
-
„Sostinė” 2011-11-12
Gintarė MICEVIČIŪTĖ
Sostinės centre derės ir vaisiai, ir daržovės
Architektai miestiečiams žada dovanoti naują poilsio erdvę. Jau aišku, kaip po kelerių metų galėtų atrodyti teritorija, besidriekianti nuo Misionierių vienuolyno iki Vilnios upės.
Šiuo metu teritorija, einanti į apačią nuo Subačiaus gatvės Vilnios link, niekuo neišsiskiria. Tačiau po kelerių metų planuojama atkurti kadaise čia plytėjusį didžiulį Misionierių sodų kompleksą.
Buvo paskelbtas konkursas, jame dalyvavę architektai siūlė projektus, kaip ši teritorija galėtų atrodyti. Konkurso nugalėtojai jau aiškūs – lieka rasti lėšų miesto biudžete jų idėjoms įgyvendinti.
Sodai – iš keturių dalių
Konkurse dalyvavę mūsų šalies architektai, kurdami Misionierių sodų projektą, rėmėsi istorine medžiaga.
„Misionierių sodus XVIII amžiaus pradžioje sudarė keturi skirtingi sodai. Vienas buvo šalia Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios. Taip pat buvo du vaismedžių sodai, kurie terasomis leidosi žemyn iki Vilnios upės. Ir galiausiai – vienas atviras sodas”, – sakė sostinės savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė.
Siaurins Maironio gatvę
Tiesa, atkurti identiškos teritorijos projektuotojams nepavyko, nes kai sostinėje plytėjo Misionierių sodai, mieste nebuvo Maironio gatvės. Todėl projektuose siūloma Misionierių sodus į dvi dalis dalijančią Maironio gatvę, kuri sostinėje nutiesta 1953–1954 metais, susiaurinti.
Siūloma palikti dvi eismo juostas, kad Maironio gatve nevažiuotų tranzitinis transportas, o dalį gatvės skirti pėstiesiems ir dviratininkams.
Atkūrus Misionierių sodus, atsirastų ir dvi vaismedžiais apsodintos teritorijos. Jose ketinama pasodinti kriaušių, obelų, vyšnių ir slyvų. Vaismedžių soduose galėtų lankytis kiekvienas gyventojas. Nuo jo einant Vilnios link būtų įrengtas ir dar vienas parkas. Jame būtų atkurti tvenkiniai, įveistos žuvys. Taip pat parke numatyti takai, suoliukai, šiukšliadėžės, vietos lauko kavinėms.
„Apatinėje Misionierių sodų dalyje galėtų būti ir edukacinis daržas. Jame būtų sodinamos daržovės, prieskoniai. Čia galėtų vykti įvairūs renginiai”, – kalbėjo R.Matonienė.
Reikės 19 milijonų litų
Projektuotojų apskaičiavimais, norint sostinėje atkurti Misionierių sodus, prireiktų apie 19 milijonų litų. Papildomai kainuotų ir šių sodų techninio projekto rengimas. Jeigu kitų metų miesto biudžete atsiras lėšų, specialistai jau ims rengti techninį Misionierių sodų projektą.
„Todėl geriausiu atveju teritorija galėtų būti pradėta tvarkyti dar po metų”, – skaičiavo R.Matonienė.
Jeigu lėšų techniniam projektui neatsiras, jo rengimas bus atidėtas taip pat mažiausiai metams.
http://www.lrytas.lt/?data=20111112&...n111112&view=2
Comment
Comment