Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Valdovų rūmai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Aptinkuos ir bus jau nebe modelis, ar ne?

    Comment


      Parašė John
      3,5mln. Lt uz autentiskus 15(!)- 18 amziu daikstus skamba neitiketinai mazai, turint omeny rumu dydi ir reikalinga tokiu daiktu skaiciu (nebent viskas bus labai frgmentiska).
      3,5 mln Lt - tik dalis

      Comment


        Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
        Aptinkuos ir bus jau nebe modelis, ar ne?
        Nemažai fragmentų buvo daroma, pirma pagaminus modelį - langai stogeliai. Bet kaip žinome jie neliko mediniai. Tad pagal modelį greičiausiai padarys akmeninius arba mūrinius.

        Įdomu, kad ko gero nepataikė padaryti arkos, tad turbūt teks perdaryt. Bet tai yra normalu.

        Comment


          Paskutinis taisė evaldas22; 2007.07.18, 20:57.

          Comment


            Po A.Brazausko sparnu – paslaptingi milijoniniai pirkimai Valdovų rūmams

            Vyriausybė neseniai iš privatizavimo fondo papildomai atseikėjo 3,5 mln litų, skirtų Valdovų rūmų būsimiems eksponatams įsigyti. Ši suma beveik dešimt kartų viršija visų šalies nacionalinių ir respublikinių muziejų ekspozicijų atnaujinimui skiriamą metinį biudžetą (apie 300 – 400 tūkst. litų), tačiau kaip ji išleidžiama – visuomenei uždrausta žinoti.

            Per praėjusius dvejus metus Valdovų rūmų įsigijimams – XV – XVII amžiaus antikvariniams baldams, gobelenams, dailės, meno kūriniams iš valstybės biudžeto buvo skirta apie 5 mln. litų. Šiemet Valdovų rūmų būsimos ekspozijos papildymui skirta apie 4 mln. litų.

            Anot Lietuvos dailės muziejaus Valdovų rūmų interjerų ir ekspozicijų skyriaus vedėjo Vydo Dolinsko, iš viso už šiuos 9 mln. litų pastaraisiais metais įsigyta ar numatoma dar šiemet įsigyti beveik 170 vertybių.


            Vertybių kaina - paslaptis


            Šiuo metu minėtos vertybės eksponuojamos Vilniuje Taikomosios dailės muziejuje. Ir nors didžioji jų dalis pirkta už valstybės biudžeto lėšas, tačiau jų kaina – didžiulė paslaptis.


            V.Dolinskas DELFI kategoriškai atsisakė atskleisti antikvarinių pirkinių kainas patikindamas, jog tai pakenktų būsimiems pirkimams.

            "Jei antikvarai Lietuvoje ir ne tik Lietuvoje (tarp kitko, slapstytis prie dabartinių internetinių technologijų beveik neįmanoma) sužinos už kiek, ką ir kur mes perkame, tai pigiau tikrai niekur nebegausime. Kadangi Valdovų rūmuose iš viso bus daugiau kaip dvidešimt salių, kuriems teks įrengti interjerus, tai mes esame suinteresuoti už mažiausią kainą įsigyti daugiausia eksponatų, kad tos salės nebūtų tuščios", - aiškino V.Dolinskas.


            Be to, anot istoriko, jau šiuo metu skelbti viešai įsigytų vertybių kainas esą būtų ir nesaugu, nes kai kurie pirkiniai esą yra pakankamai brangūs. V.Dolinskas pasiūlė patiems išsivesti vidutines pirkinių kainas – 9 mln. litų padalinti iš 170 pirkinių "ir bus aišku – vidutiniškai po 50 tūkst. litų".
            Muziejininko aiškinimu, kasmet surenkama informacija apie 4-5 tūkstančius Europos valstybių antikvariatuose, aukcionuose, privačių asmenų siūlomas vertybes, iš kurių pasirenkamos maksimaliai priimtinos kokybės, istorinės meninės vertės ir kainos.


            "Mes susidedam trisdešimt panašių kasapankų ir žiūrime, kokios jų kainos ir nusistatome mums labiausiai priimtiną", - aiškino istorikas.

            V.Dolinsko teigimu, visų pirkinių kainos esą bus paviešintos tuomet, kai bus supirkta ir plačiajai visuomenei atverta visa valdovų rūmų ekspozicija, t.y. ne anksčiau nei 2009 metų viduryje.

            "Mums tos informacijos iš principo negaila, bet mes nenorime būtent komplikacijų – komplikacijų pirmiausia saugumo prasme, nes jei jums pasakysime tikslias kainas, kurios vieno ar kito daikto yra nemažos – juk mums juos (perkamus eksponatus – DELFI) ir toliau reikės vežiotis", - aiškino V.Dolinskas.
            Pašnekovas tikino, jog superkamus daiktus į Lietuvą stengiamasi atsivežti taip pat minimaliomis išlaidomis, V.Dolinskas teigė pats turįs "C" kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir pats ne kartą iš Europos šalių gabeno nupirktas vertybes.
            Pasiteiravus apie tai, iš kurios šalies atsivežtas konkretus gobelenas, V.Dolinskas taip pat suskubo pareikšti, jog tai taip pat – konfidenciali informacija.
            Anot jo, dauguma eksponatų perkami ir gabenami iš Vakarų Europos – Prancūzijos, Italijos, Belgijos, Vokietijos ir kt.

            Žymios pavardės – priedangai?

            V.Dolinskas tikino, jog būsimieji Valdovų rūmų eksponatai perkami pagal 2005 m. nustatytus griežtus kriterijus.


            Pavyzdžiui, Valdovų rūmų interjeruose gali būti eksponuojamos tik autentiškos, šiuose rūmuose buvusios ar kitos vertybės, kurios buvo sukurtos ar pagamintos ne vėliau nei XVII a. viduryje, kol Valdovų rūmai tarnavo kaip Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija.
            "Yra patvirtintos Valdovų rūmų ekspozicinės schemos, patalpų funkcijos, aišku, kad ten kur numatytas miegamasis - reikia lovos, kitur reikia stalo ir pan. Žinome, ko reikia, tada susirinkę informaciją žinome, kokia yra geriausia pasiūla, ką yra naudingiausia įsigyti – ar stovis geriausias, ar meniniu požiūriu vertingiausias daiktas, galų gale ir kaina turi didelę reikšmę, nes mums reikia už pakankamai nedidelę kainą užpildyti didelius plotus", - aiškino V.Dolinskas.


            Paklaustas apie tai, kas talkina bei konsultuoja ieškant vertybių užsienyje, V.Dolinskas teigė, jog šiuo atveju padeda kai kurie užsienio muziejininkai, restauratoriai, istorikai, su Lietuva susiję žmonės, pavyzdžiui, Italijoje - profesorius Guido Michelini ar diplomato Kazio Lozoraičio žmona dailininkė restauratorė Giovanna Lozoraitis.


            Klausiamas, kaip šiuo atveju padeda kalbininkas G.Michelini, V.Dolinskas atsakė, jog profesorius padeda lietuviams susirasti antikvariatus Italijoje.


            DELFI žiniomis, G.Lozoraitis prieš metus besilankant Lietuvoje buvo teiraujamasi nuomonės apie kai kuriuos įsigytus tapybos kūrinius, ikonas, gobelenus ir baldus.


            V.Dolinskas pripažino, jog vienu atveju buvo klausiama G.Lozoraitis nuomonės apie jau nupirktus kūrinius, o kitu atveju kalbėta apie galimybę įvertinti dar kelis numatytus pirkti tapybos darbus.

            V.Ališauskas: visuomenė mulkinama

            Filososfas ir istorikas Vytautas Ališauskas teigė, jog muziejininkų nenoras visuomenei paviešinti perkamų eksponatų kainų ir stebinantis, ir tuo pačiu keliantis įtarimų.


            "Manau, kad šis projektas (Valdovų rūmų – DELFI), kuris iš esmės stabdo Lietuvos kultūros raidą, turi būti kuo labiau atviras. Juo labiau, kad lėšos renkamos ir gaunamos iš visuomenės. Iš tiesų stebina tai, kad būsimų eksponatų kainos neskelbiamos, juo labiau stebiuosi tuo, kad perkami daiktai, kurie niekaip nesusiję nei su Valdovų rūmais, nei su Lietuva. Matome, kad tai – tiesiog muliažas, kuris bus apstatytas neaiškios vertės ir neaiškios kilmės daiktais supirktais iš Vakarų, tikiuosi bent, kad tai nėra laukiniai vakarai", - DELFI sakė Vytautas Ališauskas.


            Anot jo, Dailės muziejaus darbuotojų minimi argumentai esą viešumas šiuo atveju gali paskatinti antikvariatų savininkus sukelti kainas – ir keisti, ir gan juokingi.


            "Antikvarinių kainų rinka Europoje – skaidri. Tikros vertybės parduodamos viešai aukcionuose ir aukcionų kainas formuoja rinkos kainos. Todėl toks argumentas tiesiog keistas", - sakė V.Ališauskas.


            Ne kartą Valdovų rūmų projektą kritikavusio V.Ališausko nuomone, šis projketas – visuomenės mulkinimas. "Ir nemanau, kad šis mulkinimas liausis ir dabar. Žinant, kad už jo stovi Algirdas Brazauskas, sunku būtų tikėtis, kad šis projektas bus tvarkomas kitaip, nei visa Lietuva jo valdymo metais", - teigė V.Ališauskas.


            A.Brazauskas: dirba sąžiningi žmonės

            Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos pirmininkas, ekspremjeras Algirdas Brazauskas teigė, kad jo vadovaujama komisija "peržiūrėjo ir aprobavo apie du šimtus įvairių pirkinių".


            Paklaustas, kodėl visuomenei neleidžiama sužinoti šių pirkinių kainų, A.Brazauskas atsakė: "Matyt, jie nemato reikalo, kai bus viskas iki galo pastatyta, tada ir paskelbsime".


            A.Brazauskas pabrėžė, jog įsigijimai Valdovų rūmams – Lietuvos dailės muziejaus, kuriam vadovauja Romualdas Budrys, kompetencija. "Jie dirba tikrai labai sąžiningai", - sakė A.Brazauskas.


            Paklaustas, kas kontroliuoja biudžeto lėšų naudojimą perkant vertybes, ekspremjeras nurodė, jog tai daro Valstybės kontrolė.


            Valstybės kontrolė netikrino, bet žada tikrinti


            Klausiamas apie tai, kieno yra kontroliuojami, Valdovų rūmų interjerų ir ekspozicijų skyriaus vedėjas V.Dolinskas taip pat nurodė Valstybės kontrolę.


            Anot jo, Valstybės kontrolei dar pernai atliekant Lietuvos Dailės muziejaus auditą, kontrolieriams buvo pateikti kai kurių pirkimų Valdovų rūmams dokumentai ir priekabių esą nerasta.


            Priešingai, anot V.Dolinsko, Dailės muziejus net sulaukė pagyrų.



            "Jei būtume gyrę, neplanuotume šiais metais atlikti dar vieno Dailės muziejaus audito", - paneigdama V.Dolinsko žodžius DELFI sakė Valstybės kontrolės pareigūnė Daiva Bakutienė.


            Anot Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės joks Valdovų rūmų statybai ir jų interjerų įrengimui, vertybių pirkimui skirtų lėšų panaudojimo auditas kol kas nebuvo atliktas. "Kol kas tik svarstėme, jog reikėtų tai padaryti, nesame kol kas ten įkišę nosies, bet, matyt, kitais metais gali tekti imtis išsamaus patikrinimo", - sakė R.Budbergytė.


            D.Budbergytė taip pat sakė esanti labai nustebusi, jog už biudžeto lėšas įsigyjamų vertybių kainos yra laikomos paslaptyje: "Tai tikrai nėra jokia konfidenciali ar valstybės paslaptį sudaranti informacija".

            Comment


              Prakeikti Lietuvos žurnaliūgos... Kaip visad rutulioja skandalą iš nieko...

              Ališauskas - eilinis klounas: 'manau', 'tikiuosi', 'turėtų', 'neaiškios'...

              O šios nuotraukos mane labai teigiamai nuteikia.














              (c)delfi.lt

              Comment


                Akivaizdu, jog Alisausko fobijos yra tik Alisausko. Rumams perkami interjero dalykai liks Lietuvos vertybe amziams. Todel karavanas turi eili nuosekliai, o Alisauskai tegul au....au...au... ausina burna....
                Paskutinis taisė Vladass; 2007.07.18, 21:30.

                Comment


                  Matosi, kad su maketais išties dirbama. Įėjimo vartų maketas dabar jau perdarytas - pažemintas.



                  Dėl ekspozcijos, kyla klausimas, ar tikrai verta visas 20 salių užpildyti tais supirktais eksponatais? Manau, kad jei eksponatas nėra autentiškoje vietoje, tai galėtų būt, kad ir dabar pagaminta kėdė tiksliai pagal senąjį vaizdą. Ir ta kėdė galbūt būtų panašesnė į čia buvusiąją, nei ta originali iš Italijos.

                  Comment


                    Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                    Dėl ekspozcijos, kyla klausimas, ar tikrai verta visas 20 salių užpildyti tais supirktais eksponatais? Manau, kad jei eksponatas nėra autentiškoje vietoje, tai galėtų būt, kad ir dabar pagaminta kėdė tiksliai pagal senąjį vaizdą. Ir ta kėdė galbūt būtų panašesnė į čia buvusiąją, nei ta originali iš Italijos.
                    Nebloga mintis

                    Comment


                      Nesutinku. Rūmų interjerų vaizdinės medžiagos nėra, viskas kas likę - jų gan detalus apibūdinimas rašytiniuose šaltiniuse. Tačiau jis ne toks ekstensyvus, kad galėtum iš naujo atkurt sudėtingus savo detalių gausa gobelenus, baldus ar visą kitą. Nekalbant jau ir apie tai, kad 16a. meistrų darbas, technologijos,... palyginus su dabarties, skiriasi kaip diena ir naktis. Geriau sumokėt daugiau, bet įsigyt kažką tikrai labai vertingo, be to, dar ir pernelyg nenutolusio nuo originalo stovėjusio VR.

                      Vietos pasirinktos šiems pirkiniams tikrai puikiai. Italija, Nyderlandai, renesanso ir porenesansiniam periode klestėjo, buvo mokslo, meno, kultūros švyturiai Europoje, o jų meistrai gamino geriausias prekes. Nereik pamiršt taip pat, kad ir ATR kultūra daugiausia bendro turėjo su apeninų pusiasaliu (pats Didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas buvo pusiau italas). Tad tikrai džiugu, kad valdininkų ir jų minininkų dailės muziejuj į projektą nėra žiūrima atsainiai (kaip Lietuvoje dažniausiai būna), o atvirkščiai - svarbi kiekviena smulkmena ir detalė, ko pasekoje, neabejoju, rezultatas 2009-aisiais bus stulbinantis, o oponentams teliks slėpt savo galvas ten kur saulė nešviečia.
                      Paskutinis taisė pablonis; 2007.07.20, 15:44.

                      Comment


                        Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                        Dėl ekspozcijos, kyla klausimas, ar tikrai verta visas 20 salių užpildyti tais supirktais eksponatais? Manau, kad jei eksponatas nėra autentiškoje vietoje, tai galėtų būt, kad ir dabar pagaminta kėdė tiksliai pagal senąjį vaizdą. Ir ta kėdė galbūt būtų panašesnė į čia buvusiąją, nei ta originali iš Italijos.
                        Kadangi

                        Pasak R. Grigo, tikrieji Valdovų rūmų turtai buvo išgrobstyti ir dabar yra išsibarstę po pasaulį. „Visi turi įvairių lietuvybės ženklų, tik mes neturime“, – teigė jis.
                        Su VR turtų praradimu mes turime susitaikyti. Bet kodėl, tų meno vertybių, mums neįsigyti, juk liks ir ateities kartoms ir, manau, bus dar ne kartą papildoma.Taip pat norima Valdovų rūmus kurti aukštesnio lygio, tai neįsivaizduoju kaip turėtų atrodyti DABAR pagamintos praeities vertybės Man tai atrodytu gan juokingai ...
                        Tuo labiau, kad nėra likusių jokių originalių baldų eskizų (jei tokių aplamai buvo).

                        Pasak specialistų, perkami baldai, paveikslai, indai, gobelenai pagaminti XVI–XVII amžiuje, tuo metu, kai stovėjo Valdovų rūmai. Stengiamasi įsigyti daiktus, kurie galėjo būti rūmuose ar panašius pagal stilių.

                        Nupirkta kasapankų, skrynių, sekreterų, dekoratyvinių lėkščių, stalų, kėdžių, krėslų. Valdovų rūmuose stovės net senovinė prausykla su dubeniu. Visi daiktai, paveikslai, – italų, prancūzų, ispanų, vokiečių ir flamandų meistrų darbo.
                        Tais laikais ir architektus kviesdavosi iš užsienio, manau, ir interjerą kūrė, taip pat, užseniečiai (bent didesnė tikimybė). O šios šalys ir buvo pasirinktos pirkti meno kūriniams, nes buvo paklausiausios ir tada. Iš ten buvo gabenama daug vertybių į įvairias pasaulio vietas. Aišku, labai gaila, kad neišliko autentiškų rūmų meno kūrinių, kurie turėjo ir lietuvybės ženklų, nes tikrai ir tokių buvo...
                        (info čia)
                        Paskutinis taisė Irma; 2007.07.20, 17:09.
                        *******
                        Miestai.net Fb

                        Comment


                          OK, sutinku ir nesiginčiju

                          Comment


                            Na, kad ir kaip bekalbesim, ten bus daiktai, stoveje kokio eilinio didiko ar pirklio namuose, is esmes, neturintys nieko bendro su Vilniaus zemutine pilim ir jos valdovais. Bus falsifikatas ir tiek, nes daiktai, tegu ir autentiski, bet surinkti is kur tik nori, tik ne is Lietuvos ar buvuvsiu LDK zemiu, pagal principa, jog mazdaug taip galejo buti (o tai tik speliojimai ir interpretacijos) ir, kaip minejau, tie daiktai netures nieko bendro nei su pilim, nei su jos valdovais. Man tai dziaugsmo nekelia. Keista, kad niekam cia neuzkliuna ir tai, kad tie pirkimai yra is esmes nekontroliuojami. Nejaugi reikia dziaugtis tuo, kad kazkokia muziejininku nomenklatura nekontroliuojama pirkineja visokius baldus, kai kitiems muziejams netenka ne desimtos dalies ju metinio biudzeto (pvz apgailetinos bukles Ciurlionio muziejus Kaune, nyksta Orvydo sodyba ir tt). Kazkaip labiau tikiu Alisausku, nei Dolinsku. Alisausko argumentai, nors bendro pobuzdio, logiski ir motyvuoti. Jei jau norim buti tikrais vakarieciais, tai turetume sutikti, kad visuomene turi teise zinoti, kas, is kur, uz kiek perkama, o tai, ka teigia Dolinskas kazkokie kliedesiai. Man jis atrodo muziejines nomenklaturos atstovas ir tiek. Mazdaug, jus cia durniai neklausinekit, ko nereikia ir tikekit ir dar netrukdykit. As juo netikiu.

                            Comment


                              Parašė $tasys Rodyti pranešimą
                              (pvz apgailetinos bukles Ciurlionio muziejus Kaune
                              tai kad visai neseniai skaičiau 'Kauno dienoj': 'muziejaus darbuotojai jau pamiršo laikus, kai paveikslus reikėjo saugoti nuo lietaus'. viską gi sutvarkė, imho bile pazyzt.

                              Comment


                                Vidinis kiemas:








                                Matosi pagrindinis įėjimas:


                                Šiek tiek nuotraukų iš vidaus:








                                Ir naujausia nuotrauka iš flickr.com (c)poony


                                Kaip matome, šiuo metu statomas rytinis korpusas. Iki metų pabaigos bus sudėti langai pietiniame korpuse, perdengtas kiemas ir įrengti šiaurinio korpuso pamatai. Dėl bokštelio, tai bus jis su "variniu šalmu, kuriame bus apžvalgos langai". Info iš lvr.lt

                                Comment


                                  Senamiesčio panoramą žemutinės pilies vaizdas tikrai praturtino. Tuo labiau, kad iš tolo niekas negalės sakyti "aifkiai matofi neautentifkas ftatinyf"

                                  Comment


                                    Labai grazi nuotrauka. Po 10 metu tu paciu "priesininku" vaikai net nezinos, kad tai atstatytas pastatas. Aciu visiems dalyvaujantiems musu tautos ir istorijos atkurimo procese.
                                    Rusai todel ir nugriove Valdovu Rumus, kad musu "runkeliai" pamirstu, jog turejo valstybe.
                                    gera gyventi gerai

                                    Comment


                                      /\
                                      guodžiat save - o , žiurekit , beveik kaip autentiškas, beveik kaip tikras ?
                                      nesakau kad nereikejo atstatyt, bet kai tai daroma šitaip skubotai, nesiskaitant su šiuolaikiška paminklosaugos samprata, vargu ar su rezultatu ką nors nustebinsim - tiek turistus, tiek profesionalus. nebent savišvietos tikslais turėsim nuosavą karaliaus dvaro modelį.

                                      Comment


                                        Pavadinkim taip: pastatė gražų(?) pastatą. Ir pamirškim apie autentišką rūmų atstatymą
                                        When a man lies, he murders some part of the world

                                        Comment


                                          /\ būtent

                                          Comment

                                          Working...
                                          X