tai kiek suprantu ten ir tos kolegijos nebeliks ?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
„Butsargių“ gyvenamasis kvartalas Trinyčiuose, Klaipėdoje
Collapse
X
-
Parašė Mazutis Rodyti pranešimątai kiek suprantu ten ir tos kolegijos nebeliks ?Paskutinis taisė RDA; 2007.11.06, 13:50.
Comment
-
sakai, reiskia gavos is serijos sugedes telefonas ups
beje gaunas kad Invalda nupirko si projekta?
VE "Trinyčiai" užleidžia vietą naujakuriams
http://www.ve.lt/?data=2007-11-06&ru...&id=1194286831
Comment
-
Parašė RDA Rodyti pranešimąsakai, reiskia gavos is serijos sugedes telefonas ups
beje gaunas kad Invalda nupirko si projekta?
VE "Trinyčiai" užleidžia vietą naujakuriams
http://www.ve.lt/?data=2007-11-06&ru...&id=1194286831
Comment
-
Citata is siandienos ve.lt
"Būsto rinkos atšalimas duos naudos? "
http://www.ve.lt/?data=2007-12-05&ru...&id=1196798496
UAB "Inred" Klaipėdos atstovybės vadovas Vladas ŠEPORAITIS:
"Nieko nuostabaus, kad nekilnojamojo turto rinkoje dabar atoslūgis - tai įprastas reiškinys, po didžiulės bangos. Planų buvusios "Trinyčių" teritorijos vietoje statyti Butsargių kvartalą, kuriame būtų per 1 000 butų, tikrai neatsisakome. Pagal visus parametrus Lietuva dar atsilieka nuo Vakarų Europos, tad naujų būstų paklausa tikrai išliks.
Šiuo metu atliekamas techninis Butsargių kvartalo projektavimas. Tai, kad viešai buvo skelbimas šio investicinio projekto pardavimas - tik viena iš rinkodaros priemonių. Gauti pasiūlymai mūsų netenkino, tad projektą toliau plėtosime savo jėgomis, tačiau išliekama atvirti įvairiems investiciniams pasiūlymams."
Comment
-
Kolegos prašė Trinyčių ... (foto 2008-07-21):
Įeiname...:
Atsigręžiame...:
Išvažiuoja sunkvežimis, bet tuščias...:
"Slenkame" toliau:
Paskutinis taisė zilviz; 2008.07.22, 09:00.
Comment
-
„Trinyčių“ fabriko neliks ir pėdsako
Daiva Janauskaitė
Kooperacijos ir Bangų gatvių kampe tebestovinčios buvusio „Trinyčių“ fabriko sienos slepia nuo praeivių faktą, kad visą kvartalą užėmusių pastatų jau nebėra.
Mala betoną ir plytas
Smalsesnis klaipėdietis nustemba pažvelgęs į „Trinyčių“ kiemą. Vietoje daugybės cechų bei pagalbinių pastatų – tik plytų ir gelžbetonio luitų krūva.
Prie gatvių buvusių fabriko pastatų sienos paliktos tam, kad sulaikytų dulkes ir apsaugotų teritoriją nuo vagių ir benamių. Kur anksčiau dūzgė verpimo mašinos, buvo sandėliuojami siūlai, dirbo administracija, dabar burzgia betono smulkinimo malūnas.
Jis jau sugriautų pastatų liekanas smulkina ir čia pat gamina betono ir plytų skaldą, kuri gabenama prie klojamų ar remontuojamų gatvių ir kelių.
Paveldo nesurado
Nugriovus pilkus pastatus į dienos šviesą išlindo raudonų plytų sienų fragmentai. Gali būti, kad tai dar 1925 m. įsteigtos Klaipėdos tekstilės akcinės bendrovės pastatų liekanos. Prieškariu čia buvo verpiami lininiai ir vilnoniai siūlai, audžiami audiniai. Paveldo saugotojai mano, kad rekonstruojant buvusią įmonę 1960 m. panaudotos tik senųjų pastatų plytos. Tad kultūros vertybių, kurias reikėtų saugoti, čia nėra.
Didžioji jau nugriauto fabriko vertė pinigais neišmatuojama. Tai vyresnės kartos klaipėdiečių prisiminimai. Čia yra dirbusios kelios dešimtys tūkstančių moterų. Daugelis jų buvo ištekėjusios už jūreivių, todėl Klaipėda sovietmečiu neretai buvo vadinama verpėjų ir jūrininkų miestu.
Prieš dulkes – vandeniu
„Trinyčius“ griaunančios bendrovės „Jareda“ gamybos vadovas Vytautas Dirgėlas tikino, kad pakankamai skyrus pinigų darbams, buvusių fabriko pėdsakų nebeliks jau po trijų ar keturių mėnesių. Darbininkai pamena, kad pirmąkart atvykę čia dirbti apleistuose pastatuose rado įsikūrusius kelis benamius. Supykę už tai, kad buvo išvaryti, jie buvo padegę buvusią savo buveinę, bet gaisrą užgesino patys darbininkai.
Griovėjai pasakojo, kad darbas buvusiame verpimo fabrike neišsiskiria iš kitų. Prieš porą mėnesių, kai uostamiestyje ilgokai nelijo, darbininkams teko laistyti teritoriją, kad ne taip dulkėtų. Dabar čia nuolat dirba penki šeši darbininkai. Naktimis teritoriją saugo sargai.
Išdygs dangoraižis
Netrukus vietoje verpimo fabriko turėtų iškilti daugiabučiai namai. Kaip sakė bedrovės „Inred“ Klaipėdos atstovybės vadovas Vladas Šeporaitis, jau kitų metų pavasarį šioje vietoje ketinama pradėti statyti devynaukštį gyvenamąjį namą, kuriame turėtų būti 180 butų. Tai bus pagerintos kokybės ekonominės klasės butai. Pagal detalųjį planą vietoje „Trinyčių“ bus pastatyta apie dešimt pastatų. Vienas jų – 84 m 22 aukštų namas. Kiti neturėtų būti aukštesni nei dešimties aukštų.
Planuojama, kad naujajame gyvenamųjų namų kvartale, kuriame bus įrengta apytikriai tūkstantis butų, bus ir nedidelis prekybos centras.
www.kl.lt
Comment
-
Nebeliks "Trinyčių“ fabriko griuvėsių
Buvusio "Trinyčių“ fabriko vietoje šurmuliuoja statybininkai. Tiesa, naujieji pastatai čia iškils negreitai – kol kas planuojama sulyginti su žeme cechų liekanas, paruošti teritoriją statyboms, o tuomet – palaukti geresnių laikų.
Į redakciją kreipęsi aplinkinių namų gyventojai nepatenkinti, kad griovimo atliekos verčiamos į gatvę, o skylėta tvora nebesaugo nuo triukšmo.
Anot teritorijos savininkės ir vystytotojos, bendrovės "VIPC Klaipėda“, direktoriaus Darijaus Vilčinsko, apie plyšius tvoroje juos jau informavo Klaipėdos miesto savivaldybė, tad netrukus bėda bus pašalinta.
"Šitaip nutinka kokį penktą kartą. Tai sena, pačios įmonės statyta tvora, kurią nuolat kažkas ardo –matyt, plytoms vogti. Vėl ją lopysime, tikriausiai šįsyk reikės uždėti skydus“, – sakė D. Vilčinskas.
Pokalbininko teigimu, 5 ha ploto teritorijai adresu Bangų g. 22 sutvarkyti prireiks pusmečio. Daug darbo prireiks norint pašalinti pagrindinių cechų pamatus, kurie išlieti labai giliai.
Žemės sklypo detalusis planas buvo patvirtintas prieš pusantrų metų. Tuo metu buvo planuota per maždaug penkerius metus čia pastatyti daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą su prekybos centru.
Tačiau projektavimo darbai laikinai sustabdyti. D. Vilčinsko teigimu, kvartalo vystymas bus planuojamas atsižvelgiant į ekonomikos situaciją.
Investuotojai įsipareigojo atnaujinti kvartalą supančią infrastruktūrą: išplatinti Bangų gatvę iki keturių eismo juostų, Kooperacijos gatvę nukreipti į Gluosnių skersgatvį, įrengiant papildomas automobilių stovėjimo vietas.
Gyvenamojo kvartalo atsiradimas padėtų tašką visą amžių išlikusiai pramoninei teritorijos paskirčiai. Brolių Fainbergų medvilnės audimo fabrikas Klaipėdoje buvo įkurtas 1923-iaisiais. Prieškariu "Trinyčiai“ buvo didžiausias tekstilės fabrikas Lietuvoje bei vienas moderniausių šios rūšies fabrikų Europoje.
Karo metu nuniokota gamykla buvo atstatyta 1945 metais, o vėliau - dar ne kartą rekonstruota. 1993-iaisiais "Trinyčiai“ tapo privataus kapitalo įmone, kuri bankrutavo apie 2003-iuosius.
http://www.ve.lt/?data=2009-02-10&ru...rub=1190113119
Comment
Comment