Parašė Eimantas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Klaipėdos projektai
Collapse
X
-
Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimąMan tai paneša į renesanso laikotarpio pilaitę-dvarą. Iš ties būtų įdomu sužinoti, kas tai per pastato liekanos. Plytos uždėtos taip lyh tai būtų grindis, arba jau konservuoti pamatai.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
-
Parašė LBPPasidarė įdomu, iš ko spėji, kad čia "renesanso laikotarpio piliatė - dvaras"? Kas tie panašumai?Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
Comment
-
Aukštesnio pastato kaimynystėje nepageidauja
Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komiteto nariai nesiryžo pritarti sklypo K. Donelaičio g. 14A detaliojo plano koncepcijai, t. y. naujo namo tarp kitų dviejų statybai, nes sulaukta gyventojų skundo.
Sklypo K. Donelaičio g. 14A detaliojo planavimo tikslas - pakeisti jo naudojimo būdą iš komercinės paskirties į gyvenamąją teritoriją. Šis sklypas yra Klaipėdos miesto istorinėje dalyje, tad buvo atlikti archeologiniai tyrimai. Tiesa, jų metu vertybių nerasta.
O kada statytas tas vieno aukšto pastatas?
Comment
-
http://www.architektams.lt/ekspertu-...giniu-aspektu/
Čia apie tą patį pastatą. Taip vadinama Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus ekspertų tarybą koncepcijai pritarė. O minimo savivaldybės tarybos komiteto pirmininkė Ramunė Staševičiūtė yra LAS ekspertų tarybos narė ir posėdyje dalyvavo bei prisidėjo prie pritarimo.
Šiaip, komiteto nepritarimas nesuprantamas. AIšku, gyventojų / kaimynų skundai yra svarbus dalykas. Tačiau statyti norima tokį pastatą, kokie stovi šalia - 2 aukštų su mansarda. VIsiškai normalus dalykas, sutvarkoma gatvės išklotinė.
O kada pastatas statytas ar kas šitoj vietoj stovėjo anksčiau - galiu sužinoti rytoj
P.s. Įdomi pastraipa:
"Detaliojo plano koncepcijos rengėjai sako, kad esąs tik vienas gyventojas, norintis per savo langą matyti kaštonus. Kaip kompensacija jam buvo siūlomas ir naujas butas, bet jis nesutikęs. Įklimpę į šią istoriją koncepcijos rengėjai, išnagrinėję kiekvieną K. Donelaičio g. 14 pastato langą, mano, kad negalima pasiduoti tokiam spaudimui. Jie pasiryžę užsakyti ekspertizę, kuri turėtų įrodyti, jog jokios normos nepažeidžiamos, ir ketina bylinėtis teismuose. Jų manymu, teisėjai turi spręsti, kas teisus - gyventojai ar projektuotojai.
Teritorijų planavimo komiteto pirmininkė Ramunė Staševičiūtė pareiškė užuojautą koncepcijos rengėjams, sakė, kad iš principo komitetas būtų už projektą, bet..."
Būtų juokinga, jei nebūtų grauduPaskutinis taisė LBP; 2012.11.04, 21:57.N N N
Comment
-
Klaipėdiečių norai: alaus muziejus, tramvajus ir požeminis tunelis
Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/m...#ixzz2IBLAKSat
Ambicingi pasiūlymai valdininkų nedomina
Klaipėdos miesto viziją iki 2020-ųjų kuriantys savivaldybės tarnautojai vėl imituoja demokratiją. Pakvietę klaipėdiečius teikti savo pasiūlymus, kaip jie įsivaizduoja miesto plėtrą, valdininkai iš jų pasirinko vos vieną kitą ir atmetė ambicingiausius projektus.Taip pat valdininkai utopiniu pavadino pasiūlymą panaikinti vandens turizmo plėtrai trukdančią trečiąją vandenvietę su užtvarais ir naujais tiltais Klaipėdos kanalo žiotyse, o vietoje jos atnaujinti antrąją vandenvietę Paryžiaus Komunos gatvėje.
Lengva ranka atsisakyta ir idėjos įrengti tunelį po centrine miesto dalimi. Tunelis galėtų prasidėti Herkaus Manto gatvėje ties Poilsio parku, o pasibaigtų prie "Baltijos" laivų statyklos arba Minijos gatvės pradžioje.
"Reikia mąstyti strategiškiau. Tunelis nuimtų transporto srautą nuo J. Janonio, Naujosios Uosto, Pilies gatvių. Atsirastų prielaida atkurti Vitės kvartalo urbanistinę struktūrą ir gatvių tinklą, nes Naujoji Uosto gatvė yra svetimkūnis, nutiesta pastatų vietoje. Nutiesus tokį tunelį kardinaliai į gera pasikeistų ir ekologinė situacija (užterštumas, triukšmas), būtų sudarytos prielaidos atkurti prarastas vertingiausių miesto teritorijų dalis. Projektas brangus ir ilgalaikis, bet jei dešimtmetį jau būtų vykdomas, tai dar tiek netektų laukti iki jo pabaigos", - argumentus dėstė kitas klaipėdietis.
Comment
-
Benamių užuovėją griaus, o plytas išmes?
Savivaldybė buvusios skalbyklos pastatui sulyginti su žeme ketina skirti 25 tūkst. litų. Galimybė šį objektą atiduoti nusigriauti, kad griovėjas galėtų parduoti vertingas vokiškas plytas, nė nesvarstoma. Valdininkų manymu, toks nugriovimo būdas tik pabrangintų paslaugą.
Pačiame miesto centre, Donelaičio g. 12A, XX amžiaus pradžioje pastatyta buvusi skalbykla avariniu statiniu buvo pripažinta pernai gruodį. Negyvenamasis pastatas nuosavybės teise priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei ir patikėjimo teise valdomas savivaldybės administracijos. Šiuo metu statinio nugriovimo klausimą svarsto miesto savivaldybės Tarybos komitetai.
Comment
-
Viešbučio karo laive jaunimui teks dar palaukti
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/v...laukti-913801/
Comment
-
Klaipėdos savivaldybė statyboms išleis 115 mln. litų
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/m...ln-litu-477418
Comment
-
Vaikų darželiui „Aušrinė“ ieško kitų patalpų
Kur bus perkeltas rezervinėje uosto teritorijoje esantis vaikų lopšelis-darželis „Aušrinė“, paaiškės kitų metų pradžioje. Svarstoma jį įkurdinti arba visiškai naujame pastate, arba priestate prie kitos įstaigos pastato.Darbo grupė galvoja ir apie tai, kur iškelti netoli lopšelio-darželio „Aušrinė“ esantį Moksleivių saviraiškos centrą.
Manoma, kad ši įstaiga turėtų įsikurti Pirmosios specialiosios mokyklos pastate, esančiame Smiltelės gatvėje.
O kas finansuos iškėlimą, statybas, patalpų pritaikymą? Jei Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui reikia teritorijos tos, tai logiška, kad finansuoja naujo darželio bei moksleivių saviraiškos centro statybas.
Ortofoto:
Raudonai apibrėžta darželio teritorija prie Strėvos ir Minijos gatvių.
Mėlynai-Moksleivių saviraiškos centro (U formos pastatas) su nunykusiu mokykliniu stadionu.
Geltonai-jau prieš kokius dvejus metus iškraustyta kurčiųjų mokykla, tik kažkodėl nesulyginta su žeme, o paversta bomžynu.
MOksleivių saviraiškos centras iš Šiaurinės pusės, 2013 02
Comment
-
Prekybos bazė - lūšnynas be ateities?
Smulkiųjų ir vidutinių Klaipėdos verslininkų interesus ginanti organizacija dar kartą kelia klausimą - ką daryti su buvusios prekybos bazės teritorija Šilutės plente. Pradėta diskusija, ar galima šį lūšnyną paversti klestinčiu komercijos centru.
Šiuo metu ten veiklą vykdo apie 80 įmonių, kurioms įvairiais pagrindais priklauso čia esantys statiniai ir žemė. Tačiau aplinka tiek verslui, tiek visuomenei yra labai nepatraukli - pastatai seni, o važiuojant automobiliu galima suskaičiuoti keliskart daugiau duobių nei visose miesto gatvėse pavasarį.
Comment
-
Ateities vizija - miestas be "chruščiovkių"
Miesto valdžios strateginiuose planuose užsimota atnaujinti kvartalą, kuriame apstu septintajame dešimtmetyje statytų daugiabučių.
Jeigu padėtis nesikeis, tai po kurio laiko mieste turėsime tikrus lūšnynus.
Dėmesio centre - gyvenamasis kvartalas tarp Kauno gatvės ir senamiesčio, Šilutės plento ir Taikos prospekto. Jame suskaičiuojama apie 120 tokių namų, kurie prieš kelis dešimtmečius tūkstančiams miestiečių tapo pastoge ir gerovės simboliu. Tačiau dabar jie yra laikomi pasenusiais, itin neefektyviai naudoja šilumą, yra susidėvėję ir neestetiškos išvaizdos.
"Chruščiovkės" - viena iš priežasčių, dėl kurių šis kvartalas yra nepatrauklus naujakuriams. Kadangi miesto strateginiuose planuose numatoma gana greitai šią teritoriją atnaujinti ir pritraukti žmonių, diskutuojama, ką daryti su Nikitos Chruščiovo epochos atgyvenomis.
Comment
-
Geografinis miesto centras - be šviežių idėjų
Balandį Klaipėdos miesto savivaldybėje bus galima susipažinti su teritorijos tarp Baltijos prospekto, Minijos gatvės, Dubysos gatvės ir Šilutės plento detaliojo plano sprendiniais, o 30 dieną vyks viešas visuomenės pareikštų pasiūlymų svarstymas. Tačiau šis uostamiesčiui labai svarbios teritorijos detalusis planas ne itin džiugina miesto architektus. Ir patys planuotojai prisipažįsta nedrąsiai ją planavę, tad "superparkų" čia nebūsią.
Kiek dar reikia prastų projektų, kad situacija iš esmės pasikeistų?
Comment
Comment