Nejau per visus Nepriklausomybės metus nesugebėjo atlikti jūrinio paveldo tyrimus ir parengti istorinę ir kultūrinę vertę turinčių jūrinių objektų sąvadą?
Norėčiau jus tik patikslinti - istorinę ir kultūrinę vertę turintiems objektams apskaityti sudarinėjami ne sąvadai, o vedamas Kultūros vertybių registras. Į jį galima patekti per Kultūros paveldo departamento interneto puslapį arba tiesiogiai: http://kvr.kpd.lt/heritage/
Ten dar ir galima pasižiūrėti, kas kiekviename įregistruotame objekte laikoma vertinga.
Taip pat norėčiau papildyti, kad sprendimą objektus traukti į registrą priima Kultūros paveldo vertinimo taryba. Jei neklystu, Klaipėdoje į tokią tarybą įeina buvęs KU rektorius Vladas Žulkus, muziejaus direktorius Jonas Genys ir kiti. Kad taryba nuspręstų, kad objektas yra vertingas, jai net nebūtina atlikinėti ilgų tyrimų - dažnai užtenka objektus apžiūrėti vietoje. Tačiau tokią tarybą turi sušaukti savivaldybės Paveldosaugos skyrius. Šio skyriaus vedėja Edita Petrauskienė šią tarybą labai retai šaukia.
Dar laikraštyje rašoma, kad tyrimams atlikti reikalingi milijonai, tačiau pradžiai savivaldybės Paveldosaugos skyrius galėtų sušaukti tarybą, o ši vertingus objektus galėtų įtraukti į vertybių registrą NEMOKAMAI.
Objekto įtraukimas į Kultūros vertybių registrą be kita ko yra atsakomybė objekto savininkams ir valstybės institucijoms. Objektų nykimo prevencijai atsakomybės nustatymas yra naudingas, bėda ta, kad dažnai vertybės nustatomos nekompetetingai, valstybės paramą tvarkymui gana sunku gauti, o atsakomybės prokuratūra ieško retai.
Vienam uostamiesčio kvartalui, esančiam tarp Kauno ir Bangų gatvių bei Šilutės plento ir Taikos prospekto, kompleksiškai sutvarkyti bus skirta apie 150 mln. litų. Tačiau šie pinigai
netaps tiesiogine parama daugiabučius namus besirenovuojantiems gyventojams.
Objekto įtraukimas į Kultūros vertybių registrą be kita ko yra atsakomybė objekto savininkams ir valstybės institucijoms. Objektų nykimo prevencijai atsakomybės nustatymas yra naudingas, bėda ta, kad dažnai vertybės nustatomos nekompetetingai, valstybės paramą tvarkymui gana sunku gauti, o atsakomybės prokuratūra ieško retai.
Gaila, bet labai dažnai vertybė saugotojams parūpsta tik tuo atveju, kai sugriūna, nes leidimą atlikti tvarkybos ar avarinės būklės likvidavimo darbus būna gauti ypatingai sunku. O tvarkybos darbų leidimai per dažnai neišduodami vadovaujantis šabloniniais "pažeidžiamos kultūros vertybės vertingosios savybės" ir pan.
Klaipėdos perlu vadinta Smiltynė jau susilaukia visai kitokių apibūdinimų. Čia esantys turizmo traukos objektai – kurhauzas ir jachtų prieplauka – merdi. Paveldosaugininkai kurhauzui prognozuoja sunykimą, o už milijonus remontuotas jachtklubas neįsileidžia laivelių. Neatgis jis ir šiemet.
Kaip suprast tą Karlsberg? Čia naujas Klaipėdos mikrorajonas? Čia iš google maps Atvaizdas
Ne naujas, čia istorinis Rimkų pavadinimas. Tiksliau turėtų būti Carlsberg. O kodėl čia rašoma "Karlsberg", tai vienas velnias težino.
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Vilniečių architektų parengtose vizijose Klaipėdos istorinė dalis ir toliau turėtų išlikti nuobodžiai pilka - siūloma, kad ir ateityje pėsčiųjų bei dviračių takų dangose vyrautų betoninės šaligatvių plytelės, o sodinant medžius patariama rinktis tik vietines medžių rūšis - liepas, uosius ir klevus. Šitaip esą bus išlaikytas būdingas klaipėdietiškas charakteris.
Nei šis, nei tas... Vilniečių architektai rengia vizijas, o kur klaipiediečių architektai? Nejau viską uzurpavo Vilnius su savo visažiniais architektais ir t.t.
? ? ?
Lietuvos jūrų muziejus (LJM) užsimojo padaryti tai, ko mūsų krašte dar nėra buvę: atkurti visą išnykusį XIX-XX amžiuje gyvavusį Kopgalio kaimą, kuris buvo ir pirmoji poilsiavietė Kuršių nerijoje. http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Kurs...isnykes-kaimas
Comment