Aš sutikčiau ir su nauju variantu aikštėje , tačiau jis turi būti ne bet koks, o vertingas, tiktų tas skandinaviškas jūrinis minimalizmas.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Klaipėdos senamiesčio ir istorinės miesto dalies atstatymas bei griovimas
Collapse
X
-
Parašė Salvijus Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimąLabai įdomus senieji miesto planai, tai pat senųjų ir naujųjų planų palyginimai. Ne tik išnyko pastatai, bet kvartalai ir ištisos gatvės. Klaipėda dabar vienas labiausiai "išklibintų pamatų" miestas su savo senąją istorine dalimi ir be senųjų akcentų bažnyčių. Apgailėtina kad nuo 1990 m. Klaipėda taip ir nesugebėjo atstatyti istorinės miesto dalies su bažnyčiomis.
Comment
-
Šimtmetis pakeitė klaipėdiečių vertybes
Jei būtų išsipildžiusios visos 1875 metais tuometiniame Memelyje gyvenusių žmonių vizijos, dabar Klaipėdoje važinėtų 500 arkliais traukiamų karietų, Kuršių nerijoje stovėtų 60 fabrikų, o Jono kalnelio ir piliavietės nebebūtų nė kvapo.
"Įdomu tai, kad tuomet žmonės visai kitaip įsivaizdavo Kuršių neriją. Straipsnyje rašoma, kad būtent Smiltynėje veiks 60 įvairių fabrikų, čia bus gaminamas cementas. Beje, yra užuominų, kad cementui gaminti gali būti naudojamas dabar unikaliu laikomas kopų smėlis", - pasakojo Mažosios Lietuvos muziejaus darbuotoja.
"Kone visa tai, ką mes dabar stengiamės atstatyti ir išsaugoti, XIX amžiaus gyventojams trukdė ir atrodė nevertinga. Jono kalnelis, piliavietė trukdė miesto plėtrai ir buvo norima jų atsikratyti. Todėl nenuostabu, kad straipsnyje rašoma, jog vietoje Jono kalnelio po 100 metų stovės moderniausias Klaipėdos viešbutis, šalia kurio bus įrengta moderni turgaus aikštė. O Turgaus gatvė esą bus praplatinta, dalis namų - nugriauta. Piliavietės jau neturėtų būti nė kvapo, tad Turgaus gatvė tęsis iki pat Marių ir galbūt ten bus tiltas per marias, kuriuo bus galima patekti tiesiai į Smiltynę", - straipsnį atpasakojo Z. Genienė.
http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1...eciu-vertybes/
Comment
-
Parašė LBPTai tik dar kartą įrodo, kad miestams būtinas nuolatinis vystymasis, kaita, augimas, vizijos. O šiandien turime patį blogiausią atvejį - visa ko saugojimą ir gink dieve jokių pertvarkymų. Tie prieš 100 metų gyvenę žmonės iš mūsų būtų smagiai pasijuokę.
Daugeliui turistų (paskaičius forumus užsienyje) Klaipėda - ne itin įdomus pramoninis uostamiestis.
Comment
-
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąSloikiuks
Comment
-
Senieji XVII-XVIII a. Klaipėdos ir krašto planai, graviūros, žemėlapiai, piešiniai (1806 m. vertikali išklotinė nuo jūros) knygoje „Lietuvos XVII–XIX a. pradžios ikonografijos ir kartografijos šaltiniai Švedijoje“
http://briai.ku.lt/2013-12-01/
Gaunama KU knygyne: http://www.ku.lt/leidykla/parduodamos-knygos/Paskutinis taisė Salvijus; 2014.02.04, 19:52.
Comment
-
Parašė Vilnietis1 Rodyti pranešimąŽiaurus dalykas tokie objektai senamiesčiuose. Kažkokie bukapročiai pradėjo plūsti į Baltijos šalis, kad vykdo tokius projektus. Iš pradžių Rigoje siautėjo, tada - Kaune, o dabar - ir Klaipėdoje. Vyti juos kuo toliau su tuo stiklu.
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąSloikiuks
Comment
-
Parašė Alfas Vingys Rodyti pranešimąGal yra išlikusių nuotraukų ar paveikslų, kaip atrodė anksčiau? negi buvo tik tas mažas pastatas? Senamiestyje stiklo pastatai išvis katastrofa, kaip galėjo duoti leidimą tokiam balaganui"Neturtėlis- tai žmogus, manantis, kad idėja jam tinka tik tada, jei yra jo paties".
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
Comment
-
Su tomis aikštėmis Lietuvoje kažkokia nesąmonė, atrodo, kad vedamas panašus reikalas, kaip su Lukiškių aikšte Vilniuje.
Klaipėdos miesto Atgimimo aikštės ir gretimybių raidos galimybių studijos parengimo paslaugų techninė specifikacija
Studijos uždaviniai:
1. Išanalizuoti Europos miestų patirtį regeneruojant miestų centruose esančias analogiškas aikštes ir pateikti išvadas dėl Klaipėdos miestui tinkamiausių gerosios patirties pavyzdžių;
2. Išanalizuoti galimybes įgyvendinti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2000 m. liepos 5 d. sprendimu Nr. 64 patvirtinto detaliojo plano (toliau tekste – patvirtintas detalusis planas) sprendinius, įvertinus esamą situaciją Atgimimo aikštėje ir gretimybėse.
3. Išanalizuoti galimybes ir pateikti bent tris Atgimimo aikštės ir gretimų teritorijų regeneravimo pasiūlymus (vienas iš jų turi būti parengtas pagal patvirtinto detaliojo plano sprendinius) su sprendinių įgyvendinimo programomis kiekvienam.
4. Suorganizuoti bent keturis viešus pasiūlymų aptarimus miesto bendruomenei.
5. Pateikti išvadą dėl optimaliausių Atgimimo aikštės ir gretimybių regeneravimo sprendinių ir jų įgyvendinimo programos.
Laukiami rezultatai: parengus Atgimimo aikštės ir gretimybių raidos galimybių studiją, bus pasiūlytas optimalus, šiuolaikinius miesto gyventojų poreikius atitinkantis variantas ir jo sprendinių įgyvendinimo programa, kuri vėliau bus įgyvendinama naudojant savivaldybės, tarptautinių fondų ir kitas lėšas.DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<
Comment
Comment