au kelias dienas ilgus metus apleistame statinyje Šaulių g. 25 triūsia darbininkai. Iš pastato vidaus valomos šiukšlės, tvarkomos namo prieigos. Prieš mėnesį pasikeitus statinio savininkams nuspręsta – jau po poros metų buvęs vadinamasis bravoras taps modernia medicinos klinika. Aplink statinį bursis ne tik sostinėje garsūs restoranai, bet ir viešbučiai.
Uostamiesčio teritorijoje tarp Pievų Tako, Gintaro ir I. Kanto gatvių anksčiau norėta atkurti unikalų parką, tačiau dabar dalyje erdvės kyla pastatas, kurio atsiradimui kategoriškai prieštarauja kaimynystėje gyvenantys klaipėdiečiai.
"Vakarų ekspresas" jau rašė apie Pievų Tako gatvės gyventojų bei architektų nepasitenkinimą sprendimu saugoma pripažintoje teritorijoje statyti gyvenamąjį namą. 2014 metų rudenį sklype jau buvo pradėtas statyti 8 butų dviejų aukštų namas su mansarda, tačiau gyventojams pradėjus kreiptis į įvairias instancijas, darbai sustojo. Šiuo metu vyksta naujo teritorijos detaliojo plano, kuriuo bus keičiami 2008 m. patvirtinti sprendiniai, rengimo procesas, darbus finansuoja "Vitės valdos", planą rengia UAB "Sunsolis".
vienintelis geras dalykas Atgimimo aikštės tvarkymo istorijoje, kad nestatys nieko, tai lieka viltis, kad ateityje išlieka galimybė atstatyti namus prie Danės. Dabar dykrų senamiestyje gerokai per daug
Jei jau pradėjo, tai eis iki galo. Čia juk Vitės valdos. O gyventojus nupirks fasado remontu...
AKADEMINIS ŽVILGSNIS Į MŪSŲ KVARTALĄ IR PLAČIAU!
Kviečiame domėtis ir dalintis su draugais!
"2015 m. rugsėjo 2 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į Žemaitijos dailininkų sąjungos galeriją (Žvejų g. 1/2, Klaipėda), kurioje įvyks jau 69-asis vakaras su senąja Klaipėda. Šio vakaro tema: Apie parką, kuris gali būti. Tarpukario Klaipėdos urbanistinės struktūros: tipiškumai ir išskirtinumai
Besidomintys miesto aktualijomis klaipėdiečiai turėjo pastebėti neseniai žiniasklaidoje sumirguliavusius straipsnius apie istorinio parko kvartale tarp Gintaro, Pievų Tako ir I. Kanto gatvių likimą. Buvusių vieno aukšto dirbtuvių rekonstrukcija į gyvenamąjį namą, vykstanti minėto parko pašonėje, ir Klaipėdos m. savivaldybės administracijos elgesys keičiant detalųjį planą verčia kelti klausimą, kiek pažįstame tarpukariu Klaipėdoje projektuotus gyvenamuosius kvartalus? Ar matome juos kaip visumą ir ar suprantame principus, pagal kuriuos jie buvo projektuojami?
Šiuos klausimus Vakaruose su senąja Klaipėda rugsėjo 2-ąją sutiko pagvildenti istorikas dr. Vasilijus Safronovas. Į vieną kvartalą jis pasiūlys žvilgtelėti bendresniame modernizmo architektūros palikimo Klaipėdoje kontekste.
Vakarus su senąja Klaipėda miesto visuomenei Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį, išskyrus vasaros sezoną, nuo 2008 m. rengia BRIAI vyr. mokslo darbuotojas doc. dr. Vacys Vaivada."
Anotacija iš Klaipėdos universiteto iš Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto facebook puslapio.
Kauniečiai jau pasiekė, kad unikaliems tarpukario modernizmo architektūros pastatams Kaune būtų suteiktas Europos paveldo ženklas. Manoma, kad jis padės išsaugoti šio stiliaus pastatus ir pritrauks šiuo reiškiniu besidominčius turistus. Negana to, Kauno modernizmo architektūrai siekiama ir pasaulinės UNESCO paveldo apsaugos. O Klaipėdoje greta pavienių vokiškojo modernizmo-bauhauzo stiliaus pastatų yra išlikusi vienintelė šalyje unikali bauhauzo stiliaus urbanistinė struktūra - visas gyvenamųjų namų kvartalas su vidiniu sodu. Šią istorinę, architektūrinę ir urbanistinę vertybę būtų galima atkurti, tačiau įsibėgėja priešingas procesas - naujos statybos kvartalo viduje.
Tokia tendencija liūdina ne tik čia gyvenančius klaipėdiečius, bet ir miesto istorikus - Klaipėdos bauhauzui ir kvartalo su sodu tarp Pievų Tako, Gintaro ir Kanto gatvių unikumui šiandien bus skirta ir jų diskusija - ciklo "Vakarai su senąja Klaipėda" dalis.
Uostamiesčio savivaldybė kitąmet planuoja rasti šeimininkus keliems Smiltynėje suformuotiems sklypams. Nauji jų savininkai įsipareigos atstatyti ten buvusius istorinius pastatus ir pritaikyti jų erdves visuomenės poreikiams.
2016-aisiais Klaipėdos savivaldybė numato skelbti kelių Smiltynėje esančių sklypų nuomos aukcioną.
"Matau vienintelę šio projekto naudą būsimam septynių aukštų namui, kuris suprojektuotas ir turėtų atsirasti šalia Kultūros fabriko. Tiltas neabejotinai pakeltų šio pastato vertę. Bet leisti šitokius pinigus vien tik tam, kad būtų patogu vieno namo savininkams, ar ne per didelė prabanga?" – nuomonę reiškė D.Elertas.
Didelį naujovių gūsį šalia Danės krantinės šią vasarą žada 4–uoju numeriu pažymėtame pastate Žvejų gatvėje užvirsiantis gyvenimas. Pirmajame aukšte, turinčiame terasą su vaizdu į upę įsikurs kavinės ir barai, viršutiniuose aukštuose bus įrengti apartamentai. 2009 m. baigtas statyti pastatas iki šiol buvo „užkonservuotas“. Anuomet verslininkai į statybas investavo 5,8 mln. eurų, šiuo metu projekto pabaigimui skirs 1 mln. eurų sumą.
Sklype prie geležinkelio stoties jau kitų metų pirmąjį ketvirtį stovės modernus, tačiau senamiesčiui būdingos architektūros pastatas, kuriame įsikurs įvairios gydymo ir sveikatinimo paslaugas teikiančios įstaigos.
Totalus košmaras. Pirmasis sovietinis devynaukštis iškilęs pačiame senamiesčio pakraštyje, prie dabartinės Turgaus stotelės bus tarsi gulbė, lyginant su šita Didžiąja kinų siena.
totalus košmaras. Pirmasis sovietinis devynaukštis iškilęs pačiame senamiesčio pakraštyje, prie dabartinės turgaus stotelės bus tarsi gulbė, lyginant su šita didžiąja kinų siena.
sutinku...totalus kosmaras tik beda ta kad tokiu kosmaru su metais lietuvoje vis daugiau ir daugiau....architekturos lygis ne tai kad neauga bet atrodo vis prasteja. ( isskyrus individualius namus ten pazanga labai apciuopiama)
Nei tai atstatymas, nei griovimas. Pamačius vizualizaciją iškart prisiminiau Kaliningradą. Ten šalia vandens tebėra mada statyti 20 aukštų monstrus. Čia, nors ir ne 20, bet vistiek atrodo baisiai.
O dėl pirmojo sovietinio daugiaaukščio Klaipėdoje turiu kiek kitokią, daug kam gali pasirodyti kvailą, nuomonę. Jį reikėtų išsaugoti. O gal net į paveldą įrašyti. Kartu su muzikiniu teatru, branduoline slėptuve piliavietės teritorijoje ir keliais stalininiais pastatais Manto gatvėje.
Vaizdelis žiaurus, bet butus išpirks labai greitai
Architektūros kokybės prastėjimas iš esmės yra pačios visuomenės degradavimo (manau tinka šis žodis) atspindys. Toks pats, kaip maisto šlamšto pirkimas, daiktų šlamštų pirkimas, tv laidų - šlamštų žiūrėjimas ir pan. Mažuma mato problemas, tačiau absoliuti dauguma kaifuoja.
Na, nepritarė ekspertai, bet kas iš to? Sprendimas juk rekomendacinio pobūdžio. Liberalas architektas suprojektavo, liberalas meras nesukritikavo, liberali miesto administracija išdavė leidimą.
Nei tai atstatymas, nei griovimas. Pamačius vizualizaciją iškart prisiminiau Kaliningradą. Ten šalia vandens tebėra mada statyti 20 aukštų monstrus. Čia, nors ir ne 20, bet vistiek atrodo baisiai.
O dėl pirmojo sovietinio daugiaaukščio Klaipėdoje turiu kiek kitokią, daug kam gali pasirodyti kvailą, nuomonę. Jį reikėtų išsaugoti. O gal net į paveldą įrašyti. Kartu su muzikiniu teatru, branduoline slėptuve piliavietės teritorijoje ir keliais stalininiais pastatais Manto gatvėje.
O kodėl stalininius Manto gatvėje? Danės ar Liepų g. gražesni ir kaikurie įkomponuoti visiškai nepriekaištingai.
Comment