[ATTACH]3206[/ATTACH]
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Siūlymas atstatyti "Liaudies namus"
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Seniai jau kirbėjo mintis, kaip gerai būtų atstatyti tą pastatą...„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Pastatas gražus buvo, bet netikiu kad ateityje, bent artimiausioje būtų atkurtas. Nenoriu būt cinikas, bet gali įmanomas pavojus kad atsiras naujas visai kitoks pastatas jei į sklypą ateis investicijos. Investuotojui atstatinėt neapsimokės, o valstybiniu lygiu kolkas atstatinėjami tik Valdovų rūmai ir pilys.
Comment
-
Parašė Remas123 Rodyti pranešimąGerai skamba "Užvažiuojamieji namai" Užsuki ir tau užvažiuoja
Comment
-
Aš tik už, tačiau atstatymas beveik neįmanomas. Kaip kad pasakytų architektai " naujai atsiradęs pastatas turi būti savo laikmečio ženklas"..
Štai Klaipėdoje yra ikonografija, brėžiniai, tačiau vertingų pastatų vietoje atsisakoma juos atkurti ir kyla dėžės-dėžutės..
Atstatomi gali būti tik išnykę vertingi istorine-kultūrine prasme pastatai, o tai tiesiog eilinis pastatas.. Būtų gražu, bet mažai tikėtina. Beje, labiau džiaugčiaus nacių susprogdinto Fizikos fakulteto pastato Kaune atkūrimu. Pasvajojimai
Comment
-
keistas toks siulymas. mano nuomone, tokie atstatymai yra zingsnis atgal urbanistineje miesto raidoje. jei ten tas pastatas neisliko del kokiu nors istoriniu aplinkybiu, vadinasi atstatytas jis ne tik praras pries tai buvusia verte, bet ir taps dar vienu istorizmo reiskiniu, tokiu kaip Valdovu rumai.Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimągal turi parodyt kaip atrode tas fakultetas?
Paskutinis taisė music; 2009.05.27, 22:52.
Comment
-
Parašė Athens Rodyti pranešimąkeistas toks siulymas. mano nuomone, tokie atstatymai yra zingsnis atgal urbanistineje miesto raidoje. jei ten tas pastatas neisliko del kokiu nors istoriniu aplinkybiu, vadinasi atstatytas jis ne tik praras pries tai buvusia verte, bet ir taps dar vienu istorizmo reiskiniu, tokiu kaip Valdovu rumai.
Miesto savivaldybė galėtų pasielgti kaip vilniečiai su žydų kvartalu. t.y. Išnuomoti sklypą verslininkams dykai, su sąlyga, kad namai bus atstatomi autentiškos išvaizdos. Būtų ir vilkas sotus ir avis sveika. Verslininkai pasidarytų pinigų, žmonės - butų gražiuose namuose, geroje vietoje, o miestiečiai - pagrąžėjusį senamiestį.
p.s. O kada tie kvartalai buvo išgriauti? Ar per antrą pasaulinį (Nors į tai nelabai panašu, nes naujamiestis liko beveik sveikas) ar jau sovietmečiu?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąPripažink, kad dabartinis tas Kauno senamiesčio kraštas (Šauklių, Birštono gatvės, Kauno pilies apylinkės) yra sudarkytas ir atrodo tikrai nekaip. Važiuojant pro ten aiškiai matosi, kad gatvės yra nenatūraliai plačios, į gatvės pusę atverti namų kiemo fasadai, pristatyta tvorų, kioskelių etc. Taip pat vietomis pristatyta pobaisių sovietinių namų.
Miesto savivaldybė galėtų pasielgti kaip vilniečiai su žydų kvartalu. t.y. Išnuomoti sklypą verslininkams dykai, su sąlyga, kad namai bus atstatomi autentiškos išvaizdos. Būtų ir vilkas sotus ir avis sveika. Verslininkai pasidarytų pinigų, žmonės - butų gražiuose namuose, geroje vietoje, o miestiečiai - pagrąžėjusį senamiestį.
p.s. O kada tie kvartalai buvo išgriauti? Ar per antrą pasaulinį (Nors į tai nelabai panašu, nes naujamiestis liko beveik sveikas) ar jau sovietmečiu?
Comment
-
Parašė paulius 05 Rodyti pranešimąar galėtum pagrįsti teiginį apie Vilnių? kad tokių planų yra žinau senai, bet, kad nors vieną autentišką pastatą atstatytu dar negirdėjau... nebent valdovų rūmaiPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė paulius 05 Rodyti pranešimąar galėtum pagrįsti teiginį apie Vilnių? kad tokių planų yra žinau senai, bet, kad nors vieną autentišką pastatą atstatytu dar negirdėjau... nebent valdovų rūmai
VILNIAUS ISTORINIO GETO BŪDINGŲ FRAGMENTŲ
ATKŪRIMO PROGRAMA
Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į patingą Lietuvos sostinės Vilniaus svarbą pasaulio žydų bendruomenės istorijoje bei pabrėždamas Lietuvos visuomenės ir valstybės siekį išsaugoti ir įamžinti Lietuvoje šimtmečiais kurtą žydų kultūros paveldą, 2000 m. rugsėjo 19 d. patvirtino nutarimą Nr. VIII-1947 „Dėl Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo“.
Paminklų restauravimo institutas parengė Vilniaus istorinio žydų geto fragmentų atkūrimo projektą. Atkūrimui pasirinkti šie Vilniaus senamiesčio fragmentai:
- Antrojo pasaulinio karo metu apnaikintų ir 1955-57 metais nugriautų Vyriausiosios žydų sinagogos, Mokyklos kiemo ir bibliotekos bei Vilniaus Gaono Elijahu namų vieta 32 kvartale, taip pat 33 ir 34 kvartalų nugriautieji fragmentai su Ramaileso skersgatviu (pasažu) ir būdingomis Antokolskio gatvės arkomis (tarp Vokiečių ir Stiklių gatvių).
- Antrojo pasaulinio karo metu nukentėjusių ir tarybiniais laikais nugriautų pastatų vietos 55 ir 60 kvartaluose (tarp Rūdininkų, Dysnos ir Ašmenos gatvių).
- Antrojo pasaulinio karo metais stipriai nukentėjęs, o pokaryje nugriovus išlikusius griuvėsius, sunaikintas 37 kvartalas (tarp Šv.Jono, Gaono ir Švarco gatvių).
Lietuvos Respublikos vyriausybė 2002 09 25 d. priėmė nutarimą Nr. 1496 „Dėl Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programos ir Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programos I etapo įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 95-4110), kuriuo patvirtino atkūrimui pasirinktus Vilniaus senamiesčio fragmentus.
Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama pradėti šio projekto įgyvendinimą, pirmenybę teikė darbams 60-ame Senamiesčio kvartale, kuriame yra valstybinės žemės sklypas Ašmenos ir Dysnos gatvių sankirtoje bei valstybinės žemės sklypas Ašmenos, Mėsinių ir Dysnos gatvių sankirtoje. 2002 metų rugsėjo mėnesį parengti ir pakabinti informaciniai stendai apie sklypą 60-ajame kvartale (istorinių ir archeologinių tyrimų duomenys, buvusių statinių nuotraukos). Stendas kabėjo ant sklypą juosusios tvoros iki 2003 m. spalio 24 d., kai įvyko sklypo nuomos aukcionas. Aukcioną laimėjo UAB „Junesta“. Sklypas išnuomotas 99 metams. Paskirtis - gyvenamoji su komercinės paskirties patalpomis I aukšte. Pagal paminklotvarkos sąlygas restauruotas urbanistinis audinys ir gatvių vaizdas, atkurta nugriautų pastatų architektūra. Pagal „Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programą“ yra numatyta papildoma sąlyga investuotojui: jis įsipareigoja atkurtame kvartale perduoti neatlygintinai Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn ne mažiau kaip 150 kv. m ploto patalpas pirmame aukšte, turinčias atskirą įėjimą. Šios patalpos bus panaudotos visuomenės reikmėms - Vilniaus žydų kultūros paveldui atgaivinti. Tai bus pirmas žingsnis, įgyvendinant „Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programą“.
Pastatai sklype baigti statyti 2006 m.
2004m. VSAA įrengė informacinį stendą apie Didžiąją sinagogą ir Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programą. Jis pastatytas Žydų gatvėje šalia buvusios Didžiosios sinagogos vietos. Stende trimis kalbomis pristatyta Didžiosios sinagogos istorija, archeologinių tyrimų aprašymas, pateiktos buvusių ir numatomų atkurti pastatų iliustracijos.
Atsižvelgiant į 2003 metų Vilniaus istorinio geto būdingų fragmentų atkūrimo programos įgyvendinimo patirtį ir rezultatus bei į 2003 02 8d. Vyriausybės rūmuose įvykusio seminaro “Prarastosios šiaurės Jeruzalės atminimo gražinimas” siūlymus, Vilniaus Senamiesčio atnaujinimo agentūra siūlo Šias priemones programos II etapo įgyvendinimui:
1. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros informaciniame centre įkurti specialų stendą keliomis kalbomis, skirtą programos pristatymui miesto ir savivaldybės svečiams.
2. Organizuoti kompleksinius archeologinius tyrimus Vilniaus istorinio geto būdingiems fragmentams atkurti skirtų valstybinės žemės sklypų (32-asis, 33-iasis, 34-asis, 37-asis ir 55-asis kvartalai), juos pritaikant intensyviam turistų lankymui ir tyrimų vietose įrengiant specialius informacinius stendus keliomis kalbomis, paaiškinančius tyrimų ir programos ilgalaikius tikslus, radinius ir kt.
3. Parengti dokumentus ir suorganizuoti Vilniaus istorinio geto būdingiems fragmentams atkurti skirtų valstybinės žemės sklypų (37-asis ir 55-asis kvartalai) nuomos aukcionus įstatymų numatyta tvarka.
4. Surengti eilę priemonių skirtų projekto viešinimui bei rėmėjų paieškai Vilniuje, Lietuvoje ir regione:
4.1. išleisti ir platinti lankstinukus keliomis kalbomis, pristatančius Vilniaus istorinio žydų geto raidą ir programą;
4.2. Europos paveldo dienų metu surengti seminarus ir paskaitas vietos bendruomenei apie Vilniuje ir Lietuvoje klestėjusią žydų kultūrą ir tradicijas;
4.3. surengti regioninę konferenciją, skirtą žydų kultūros paveldui, jo gaivinimui ir programos įgyvendinimui;
4.4. rengti radijo ir TV specialių laidų, pristatančių programą ir jos tikslus, ciklą;
4.5. rengti žydų ir vietos bendruomenių atvirus pokalbius apie prieškario ir karo metus Vilniuje (temas parinktų ir renginius vestų muziejų specialistai ir bendruomenių aktyvistai);
4.6. rengti seminarus kituose Lietuvos miestuose, skleidžiant informaciją apie Vilniaus istorinio žydų geto reikšmę Lietuvos žydų bendruomenėms ir šalies istorijai.
iki 2002 m.
2006 m.
Comment
-
Parašė Depeche Rodyti pranešimąSveiki, gal galit įdėt foto, kaip dabar atrodo ta vieta, kur stovėjo Liaudies namai
iPhone foto
iPhone foto
iPhone foto
iPhone foto
iPhone foto
Comment
Comment