Parašė Raelis
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[KAU] „Versalio“ kvartalo rekonstrukcija Laisvės alėjoje
Collapse
X
-
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
-
Parašė Zilvis_1 Rodyti pranešimąo cia tai butu sprendimas, dabar nudaze ta pilka spalva, ir tas antstatas kaip tik dar labiau pabreziamas, reikejo daryt kaip tavo nuotraukoje, kontrastingai pabrezt senaja pastato dali, visai kitas vaizdas ir tikrai atrodytu daug geriau.
Comment
-
Parašė Zilvis_1 Rodyti pranešimąo cia tai butu sprendimas, dabar nudaze ta pilka spalva, ir tas antstatas kaip tik dar labiau pabreziamas, reikejo daryt kaip tavo nuotraukoje, kontrastingai pabrezt senaja pastato dali, visai kitas vaizdas ir tikrai atrodytu daug geriau.
Comment
-
Šiuo konkrečiu atveju gavosi tikras kratinys, tačiau tikrai nemanyčiau, kad bet kokios lūšnos, kokia ji bebūtų - carinė ar smetoninė, saugoti tikrai nereikia. Tada tikrai gausis ne miesto, bet kaimo įvaizdis. Centre medinukas ar šiaip koks vienaaukštis namukas galėtų išlikti tik tuo atveju, jei jis tikrai labai kažkuo vertingas - architektūrine ar istorine verte. Pagalvokim, kaip atrodytų Vytauto prospektas, jei būtų išlikę visi namukai nuo to laiko, kuomet buvo nutiestas geležinkelis. Būtų klaiku.
Comment
-
Parašė RaelisTamsta aš su tavim avių fermoj neganiau, tai biški kalbėk ramiau ir mandagiau. Visų antrą nesvarbu ar pastatas ,,tamstai" atrodo negražus, lūšna ar šiaip koks dar panašiai, bet tai yra ne 1 metų amžiaus namas, jį restauravus, sutvarkius ir pan, ,,tamsta" kalbėtum kitaip, o didesnes diskusijas aš šiuo metu veltis nesu suinteresuotas. Be to gerbiamasis jeigu tie tavo žinovai nori jį saugoti, vadinasi jis vertingas ištiesų nebent ,,tamsta" dirbi UNESCO ir daugiau išmanai.„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Parašė Taut. Rodyti pranešimąAr tamsta supranti lietuvių kalbą? Ar tau personaliai reikia viską aiškinti dešimt kartų? Kodėl tu tapatini žodį "carinis" su žodžiu "blogai"? Kas tau suteikė teisę iškraipyti mano žodžius? Žodis "carinis" mano pranešime yra panaudotas su mintimi, kad atsiranda daug žinovų, kurie kiekvieną menkavertį pastatą aklai nori saugoti vien dėl to, kad jis statytas tuo laikotarpiu. Prašau tamstos išvardinti bent vieną šio pastato vertingąją savybę ir tada jau bus galima bent šiokia tokia diskusija.
Gausus carinio laikotarpio palikimas Kauno Naujamiestyje yra saugomas kaip visuma - tai yra valstybės lygiu saugoma teritorija lygiai taip pat kaip Senamiestis ir Žaliakalnis. Vertingosiomis savybėmis šioje teritorijoje pasižymi: 1) gatvių ir aikščių tinklas, 2) erdvinė struktūra - horizontali panorama su viena dominante - Soboru, 3) kompleksai ir ansambliai, 4) ir įvairūs pavieniai objektai (Soboras, Choralinė sinagoga ir kt.). Vienų nuomone carinio laikotarpio pastatai gali būti aukštinami, bet yra ir tokių nuomonių, jog ši visuma neturėtų kisti (pvz.: būti aukštinama).
Daugiau info: http://www.kamane.lt/lt/titulinio_bl...sai/tekstas206
Comment
-
Dėl visumos tai taip, tačiau vis tiek tai nedaro šio pastato kažkokiu vertingu pavyzdžiu. O dėl carinio miesto centro išsaugojimo irgi galima diskutuoti, didelė dalis jo buvo sunaikinta tarpukariu, ir negalima sakyti, kad padaryta kažkokia nuodemė. Išskirtinių pastatų caro metu Kauno centre buvo pastatyta labai mažai, o ir jie patys išskirtinai buvo daugiausiai vien tik miesto mąstu. Taigi kas priklausė nuo tarpukario architektų, o dabar priklauso nuo dabartinių yra tai, ar Kauno centras atrodys kaip atokus Rusijos Imperijos miestelis, ar kaip didmiesčio branduolys. Daugelis, kuriems labai imponuoja šis pastatas, turbūt būtų prisidėję prie kolūkinio baroko sklaidos dešimto dešimtmečio pradžioje, nes jiems keli sandrikai jau yra estetikos viršūnė, kurią reikia saugoti besirakinant prie sienų. Ką galima pasakyti apie šį pastatą dabar? Supuvusio banano gabalas ant supelyjusios duonos riekės - ne tik kad abu abejotinos vertės, bet dar ir nesiderina vienas su kitu. Deja, kai kurie žmonės norėtų gyventi šitokiame megapolyje:
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
mano asmenine nuomone yra tokia, kad architekturoje kiekviena karta turi kazka palikti po saves, taciau negriauti ankstesniu kartu palikimo o siekti sintezes. Nors ir tai tera paprasti carinukai, taciau ju visuma, tiksliau pats naujamiestis daro juos ypatingus. Nebutina isgriaut senu pastatu vien del to, kad jie seni ir neturi "kazko ypatingo". Paziurekim i Vilniaus pavizdi, negriaudami ir neniokodami naujamiescio sukure nauja vilniaus centra ir visi laimingi, ir miestas gavo "modernuma" ir nesunaikino savo palikimo. O pagal tamsta reikia isgriauti visus "menkavercius" pastatus ir ikist stiklainius siuolaikinius? Tada visa erdve visumoje prarastu savo unikaluma ir ypatinguma. Gal po 50 metu atsiras dar veikeju kurie tvirtins, kad smetotine naujamiescio architektura irgi yra menkaverte ir davai ja isgriaunam ir prismaigstom "moderniu" stiklainiu? Yeah why not?! Turesim kruvos stiliu samplaika, kuri netures bendros stilistikos ir auros.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąmano asmenine nuomone yra tokia, kad architekturoje kiekviena karta turi kazka palikti po saves, taciau negriauti ankstesniu kartu palikimo o siekti sintezes. Nors ir tai tera paprasti carinukai, taciau ju visuma, tiksliau pats naujamiestis daro juos ypatingus. Nebutina isgriaut senu pastatu vien del to, kad jie seni ir neturi "kazko ypatingo". Paziurekim i Vilniaus pavizdi, negriaudami ir neniokodami naujamiescio sukure nauja vilniaus centra ir visi laimingi, ir miestas gavo "modernuma" ir nesunaikino savo palikimo. O pagal tamsta reikia isgriauti visus "menkavercius" pastatus ir ikist stiklainius siuolaikinius? Tada visa erdve visumoje prarastu savo unikaluma ir ypatinguma. Gal po 50 metu atsiras dar veikeju kurie tvirtins, kad smetotine naujamiescio architektura irgi yra menkaverte ir davai ja isgriaunam ir prismaigstom "moderniu" stiklainiu? Yeah why not?! Turesim kruvos stiliu samplaika, kuri netures bendros stilistikos ir auros.
2) Vilniaus naujamiesčio negalima lyginti su Kauniškiu, jis buvo vystomas kaip modernus imperijos vakarinės dalies miestas. Ar Gedimino prospekte matote nors vieną bent sąlyginį šio namuko atitikmenį?
3) Dėl sintezės aš pilnai sutinku, tiesiog sunku suvokti kad žmonės kritikuoja anstatą ne dėl jų nesuderinamumo, bet dėl to kad paniškai bijo naujovių ir kalba nebūtus dalykus apie tarpgalaktiškai vertingą paveldo pavyzdį.
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Parašė Taut. Rodyti pranešimąDėl visumos tai taip, tačiau vis tiek tai nedaro šio pastato kažkokiu vertingu pavyzdžiu. O dėl carinio miesto centro išsaugojimo irgi galima diskutuoti, didelė dalis jo buvo sunaikinta tarpukariu, ir negalima sakyti, kad padaryta kažkokia nuodemė. Išskirtinių pastatų caro metu Kauno centre buvo pastatyta labai mažai, o ir jie patys išskirtinai buvo daugiausiai vien tik miesto mąstu. Taigi kas priklausė nuo tarpukario architektų, o dabar priklauso nuo dabartinių yra tai, ar Kauno centras atrodys kaip atokus Rusijos Imperijos miestelis, ar kaip didmiesčio branduolys. Daugelis, kuriems labai imponuoja šis pastatas, turbūt būtų prisidėję prie kolūkinio baroko sklaidos dešimto dešimtmečio pradžioje, nes jiems keli sandrikai jau yra estetikos viršūnė, kurią reikia saugoti besirakinant prie sienų. Ką galima pasakyti apie šį pastatą dabar? Supuvusio banano gabalas ant supelyjusios duonos riekės - ne tik kad abu abejotinos vertės, bet dar ir nesiderina vienas su kitu. Deja, kai kurie žmonės norėtų gyventi šitokiame megapolyje:
Dar vieną įdomų dalyką užfiksavo N. Lukšionytė-Tolvaišienė, gubernijos laikotarpiu Naujamiestyje susidarė miesto ir kaimo derinys. Vieniems tai yra vertybė ir unikalumas, kiti, kaip ir tarpukariu, nori jaustis didmiesčio gyventojais. Manau, kad tokioje pat situacijoje esame ir dabar. Abi pusės turi savų pliusų ir minusų, man ir pačiam atrodo, kad vėlesniais raidos etapais Naujamiestis prarado daugelį autentiškų bruožų, kita vertus - parodyti, kad esame didmiestis galima ir kitais būdais .
Comment
-
na man pats modernizmas nekliuna, pirminis variantas buvo superinis, bet dabartinis variantas tiesiai sviesiai yra sudas Nei senoji dalis gerbiama nei naujoji ir visiskai jokios simbiozes, galiausiai kryzminant sena su nauju reikia akcentuoti arba sena dali arba kontrastuoti, siuo atveju tai supjove ir t.t. o dauguma butent pries tokia senojo paveldo niokojimo strategija priesinasi, o ne pries "modernizavima".
Comment
-
Kaune yra išlikusi puiki "carinės" gatvės atkarpa - Gedimino g. tarp Kęstučio ir Miško g. Reikėtų ją paskelbti urbanistiniu draustiniu ir tiek. O Laisves al. jau yra "sugadinta" tarpukario ir pokario statybų ir laikyti jos išmuštų dantų stiliaus siluetą vertybe yra mažų mažiausiai kvaila.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė PhantomLord Rodyti pranešimąTai jis ir yra vertingas tik kaip visumos detalė . Mano supratimu, labiausiai vertingu dalyku Naujamiestyje yra jo planas, kuris yra pritaikytas prie gamtinių Nemuno slėnio sąlygų, o pati urbanistinė visuma yra saugotina, nes susidarė sąlygojama unikalių raidos aplinkybių (aukštingumo ribojimo ir kt.).
Dar vieną įdomų dalyką užfiksavo N. Lukšionytė-Tolvaišienė, gubernijos laikotarpiu Naujamiestyje susidarė miesto ir kaimo derinys. Vieniems tai yra vertybė ir unikalumas, kiti, kaip ir tarpukariu, nori jaustis didmiesčio gyventojais. Manau, kad tokioje pat situacijoje esame ir dabar. Abi pusės turi savų pliusų ir minusų, man ir pačiam atrodo, kad vėlesniais raidos etapais Naujamiestis prarado daugelį autentiškų bruožų, kita vertus - parodyti, kad esame didmiestis galima ir kitais būdais .„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Parašė Taut. Rodyti pranešimąKad tuo laikotarpiu visi nauji Rusijos Imperijos miestų planai buvo rengiami pagal du vienodus standartinius projektus - stačiakampį (pvz. Kaunas) ir radialinį (pvz. Zarasai). Kadangi jie buvo standartiniai, į istorinį miestų išplanavimą atsižvelgiama nebuvo, o į natūralią padėtį būdavo atsižvelgiama tik tiek, kiek būdavo neišvengiama (pvz. Ožeškienės gatvė). Daugeliu atveju naujasis planas pakeisdavo senąjį centrą, taip visiškai suardydamas istorinę jo struktūrą.
kauno atveju, naujamiestis buvo projektuojamas tuščioje vietoje, todėl nieko "senojo" nepakeitė. kadangi miestas projektuotas, kaip tvirtovė, buvo panaudoti naujausi galimi urbanistiniai sprendimai, o carinė rusija architektros ir statybos srityje tikrai nebuvo autsaideris.
Comment
-
Parašė nepolitikas Rodyti pranešimąįkišiu ir savo trigrašį:
kauno atveju, naujamiestis buvo projektuojamas tuščioje vietoje, todėl nieko "senojo" nepakeitė. kadangi miestas projektuotas, kaip tvirtovė, buvo panaudoti naujausi galimi urbanistiniai sprendimai, o carinė rusija architektros ir statybos srityje tikrai nebuvo autsaideris.„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Parašė RaelisPasivaikščiok po Gedimino prospektą ir pamatysi, bent jau aš per keturius mėnesius neturėdamas ką veikti Vilniuje suradau šimtą tokių, kuriuos reikia griauti namų. Visų antrą o ko tau blogai nuotraukoje rodomas vaizdas? Tu ką nori, kad Kaunas virstų Manhetenu, kur nėra nieko originalaus? Tokiu atveju statome šimtaaukščius ir ant soboro, juk ten irgi nieko gražaus nėra tik namas su kupolais...arba ant kitų namų laisvėje ir padarysime Kauną Manhetenu, kur bus vien tik stiklinės bakūžėlės, kurios po trijų metų subyrės kaip smėlis.
Visų trečia apie tą namą esu rašęs anksčiau temoje tai paieškok ir suprasi kodėl aš apie jį nesikartojau tau aiškindamas, nes matomai su istorija esate ,,tamsta" nesusidūręs ne tik mokykloje, bet ir gyvenime ir jaučiate kažkokį keistą magapolizmo jausmą visiems pastatams, gal laikas praregėti, arba jeigu nenorite tai patarčiau apsilankyti universitete Kauno istorijos paskaitose, apšviestų profesoriai.
Kai bandoma prisidengti akademiko kauke ir gimsta tokie išvedžiojimai:
Parašė RaelisPasivaikščiok po Gedimino prospektą ir pamatysi, bent jau aš per keturius mėnesius neturėdamas ką veikti Vilniuje suradau šimtą tokių, kuriuos reikia griauti namųPaskutinis taisė Justin; 2011.06.12, 15:54.
Comment
-
Parašė RaelisPasivaikščiok po Gedimino prospektą ir pamatysi, bent jau aš per keturius mėnesius neturėdamas ką veikti Vilniuje suradau šimtą tokių, kuriuos reikia griauti namų. Visų antrą o ko tau blogai nuotraukoje rodomas vaizdas? Tu ką nori, kad Kaunas virstų Manhetenu, kur nėra nieko originalaus? Tokiu atveju statome šimtaaukščius ir ant soboro, juk ten irgi nieko gražaus nėra tik namas su kupolais...arba ant kitų namų laisvėje ir padarysime Kauną Manhetenu, kur bus vien tik stiklinės bakūžėlės, kurios po trijų metų subyrės kaip smėlis.
Visų trečia apie tą namą esu rašęs anksčiau temoje tai paieškok ir suprasi kodėl aš apie jį nesikartojau tau aiškindamas, nes matomai su istorija esate ,,tamsta" nesusidūręs ne tik mokykloje, bet ir gyvenime ir jaučiate kažkokį keistą magapolizmo jausmą visiems pastatams, gal laikas praregėti, arba jeigu nenorite tai patarčiau apsilankyti universitete Kauno istorijos paskaitose, apšviestų profesoriai.
2."Kur nėra nieko originalaus" - frazė, kuria tamsta prieštarauja pats sau, nes originalumo tokiuose standartiniuose statiniuose yra minimaliai.
3.Ne pas mane yra "keistas megapolizmo jausmas", bet pas tamstą "keistas regreso jausmas", jei kas nors klausytų tokių kaip tu, tai visas Kaunas dabar būtų vienas dulkėtas vieškelis su septyniomis dūminėmis pirkiomis.
4.Žodis tamsta nerašomas kabutėse.
5.Soboras yra pakankamai išskirtinis ir vertingas pastatas, bet matyt tarp tamstos dūminių pirkių jam vietos neatsirastų.„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
-
Parašė RaelisVilniuje negyvenu ir namų neįsidėmiu taip, kad pasakyčiau pavyzdžiais, jeigu vėl pereičiau parodyčiau. Dėl kitų ,,tamstos" argumentų aš net nesistengsiu ką nors kito aiškinti, kaip sakiau ,,tamsta" skaitykite ankstesnius mano pasisakymus apie šį namą ir suprasite, o nevaizduokite koks didelis megapolio atstovas esate, nes kaip suprantu dūminėj pirkioj gimęs, dūminės pirkios ir bijote.
prašom„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Comment
Comment