per tv5 katik sake kad technopolis jau baigineja pasiruosiamus darbus ir pasirase sutarti su sony del bendradarbiavimo ir is ukio ministerijos gavo 300 000..
Smagu kad sis projektas juda
per tv5 katik sake kad technopolis jau baigineja pasiruosiamus darbus ir pasirase sutarti su sony del bendradarbiavimo ir is ukio ministerijos gavo 300 000..
Smagu kad sis projektas juda
per tv5 katik sake kad technopolis jau baigineja pasiruosiamus darbus ir pasirase sutarti su sony del bendradarbiavimo ir is ukio ministerijos gavo 300 000..
Smagu kad sis projektas juda
Kaune ir reiketu telkti aukstuju technologiju parkus. Ypac dziugu girdeti toki varda,kaip "Sony". KTU studentams tik paduok tokiu imoniu. Pavyzdys to yra imone KITRON SIA, pasaulinio masto elektronikos gamintoja (Norvegu imone). Atidare gamykla Kaune, kurioje gaminamos sudetingiausios medicinos, elektronikos, telekomunikaciju irangos. Imone sparciai pleciasi.
When a man lies, he murders some part of the world
KAUNO TECHNOPOLIS - aukštų technologijų miestelis Kaune, reprezentuojantis pasauliui Kauną kaip šiuolaikinių technologijų centrą.
Jie juokdariai ar tik siaip didybes manijos apsesti? Kas is to technopolio, pasaulio su tokiais nenustebinsi.Vietoj zodzio "reprezentuojantis" reiktu geriau pavartoti "dumiantis akis". Cia nebent Lietuvos mastu Kaunas yra siulaikiniu technologiju centras. Bet pasaulio mastu tai cia dykviete, nera ka lygintis su vakaru europos technologiju pasiekimais, mastais, ka jau jau kalbet apie Japonija...
Su kokiu poziuriu? Cia poziuri esme. Cia is niekur be jokio mokslo, ziniu, technikos, patirties, specializuotu mokslininku ir milzinisku finansiniu istekliu nieko nepasieksi pasaulinio masto, nieko nesukursi.
Visatai trunka labai pakankamai ilgai, kol visas procesas vystosi. Labai retai kada ir abejoju ar Lietuva galetu buti toks atvejis, kad kazkokiu ispudingu rezultatu pasiekiama labai greitai. Cia pvz. Japonija, kur is nieko, netgi is skurdzios valstybes jie tapo pasauliniais technikos kurimo ir gamybos apimciu ir kokybes lyderiais.
Jei visi būtų su tokiu pesimistiniu požiūriu, jokios sėkmės ir negalėtume tikėtis.
Parašė kaunaz
Cia poziuri esme. Cia is niekur be jokio mokslo, ziniu, technikos, patirties, specializuotu mokslininku ir milzinisku finansiniu istekliu nieko nepasieksi pasaulinio masto, nieko nesukursi.
Ir? Todėl turime sėdėti rankas sudėję ir žiūrėti, kaip kažkas kitų kuriama? Nebūk juokingas..
Jus nepagalvokit, kad as pries si projekta, as tik pasakiau apie nesamone del to pasaulinio siuolaikiniu technologiju centro.
Kur matai pesimizma? Kad 50m. Lietuvoj nebus pasiekta jokiu pasaulinio masto siuolaikiniu techlogiju laimejimu? Cia realistinis poziuris, o ne pasimistinis.
Ir kaip jau sakiau, toj vietoj kurios tu kazkodel nepacitavai nukirpes pastraipos apacia, kad ivyktu viskas ka tu pacitavaia reikia daug laiko, ir ne tik daug laiko, kad jis tik prabegtu, bet visa ta laika tikslingai siekiant ambicingu uzmoju.
2005.10.19
Europos komisijos atstovai įvertino kauniečių projektą
Briuselyje pristatyti Kauno plėtros projektai sudomino Europos komisijos atsakingus darbuotojus. Europos regionų ir miestų savaitės seminarų cikle “Regionų konkurencingumas ir užimtumas” pateikti Kauno aukštųjų technologijų plėtros planai sulaukė teigiamo vertinimo. Savivaldybės Plėtros programų valdymo skyriaus vedėjas V.Grinis pranešime, kaip inovacijos padeda didinti miesto konkurencingumą, rėmėsi konkrečiu projektu - Mokslo ir technologijų parko “Technopolis” kūrimo patirtimi ir perspektyvomis. Šis ir UAB “Projektų gamos” generalinio direktoriaus A.Maziliausko pranešimai sulaukė Europos komisijos Verslo ir pramonės generalinio direktorato Inovacijų politikos bei Mokslinių tyrimų, konkurencijos ir struktūrinės politikos generalinio direktorato pareigūnų dėmesio. Jų nuomone tai tinkamas būdas skatinti inovacijų plėtrą naujosiose ES šalyse.
Europos regionų ir miestų savaitėje “Open days - 2005” tarp keleto tūkstančių plėtros specialistų iš senųjų ir naujųjų Europos Sąjungos šalių 105 regionų dalyvavo miesto tarybos narys Z.Vainoras, administracijos direktoriaus pavaduotojas A.Jarušauskas, Miesto plėtros departamento direktorius P.Kuprys.
“Miestai negali plėstis tik iš savivaldos biudžetų skiriamų lėšų, - įsitikinęs V.Grinis. - Svarbu pateikti tinkamus projektus ir gauti paramą iš ES fondų. Taip dirba senųjų ES šalių specialistai”.
Europos savaitės metu vykusių seminarų tema buvo orientuota į Regionų vystymą, jų konkurencingumo didinimą vadovaujantis Lisabonos strategija, pateikiami inovacijas skatinantys projektai.
“Projekto “Technopolis” pristatymas Briuselyje leidžia tikėtis palankaus vertinimo ir lėšų pagal Europos Komisijos paskelbtą FP6 programą "Parama inovacijų politikos mokymui ir plėtrai",- įsikinęs V.Grinis.
Projektas taip pat buvo pristatytas Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijoje, VšĮ “Technopolis” pateikė paraišką ir laimėjo beveik 250 tūkst. Lt. paramą projektui „E-paslaugų kompetencijos centras“. Vilčių teikia jau pasirašytas memorandumas su “SONY Electronics” bendrove dėl bendradarbiavimo elektroninių paslaugų technologijų vystymo srityse.
Kauno miesto savivaldybė ir VšĮ „Technopolis“ pristatys Kauno kaip e-miesto projektą parodoje „INFOBALT 2005“. Spalio 27 dieną 16.00 val. parodoje rengiamas seminaras “Elektroninių paslaugų galimybės ir įrankiai verslo plėtrai”, kurio metu įmonės, norinčios diegti elektronines paslaugas, bus supažindintos su pasauline praktika ir realizuotais projektais.
Kur matai pesimizma? Kad 50m. Lietuvoj nebus pasiekta jokiu pasaulinio masto siuolaikiniu techlogiju laimejimu? Cia realistinis poziuris, o ne pasimistinis.
Gal nesi girdėjęs apie Leituvos pasiekimus lazerių ir bioinžinerijos srityse? Pasidomėk, o tik tada kalbėk
Comment