Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Projektai Kaune...
Collapse
X
-
-
Parašė Vilius Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė satyv Rodyti pranešimąman atrodo, kad nuotraukoje pastatas su kranais ir sis projektas (i kuri veda nuoroda) yra skirtingi.When a man lies, he murders some part of the world
Comment
-
apie Vilijampoles turgaus iskelima
Parašė HAMMER Rodyti pranešimąO kažkaip niekas nepaminėjo forume Vilijampolės naujojo turgaus
Vilijampolės turgavietė laikinai bus iškelta į tam labiau pritaikytas patalpas, tačiau į jas keltis prekeiviai nenori. Jie baiminasi, kad po remonto turgavietės čia gali jau nebūti.
Prekeiviams per brangu
Vilijampolės turgų eksploatuojanti UAB “Gernoma” jau gavo Savivaldybės leidimą laikinai perkelti turgavietę į kitą vietą. Šiuo metu bendrovė valdo turgavietę, esančią K.Griniaus g. 8A. Joje prekiaujama žemės ūkio produkcija, žalia mėsa, žuvimis, pienu, kitomis prekėmis.
Rūkytais mėsos gaminiais prekiaujanti Irmina Šimkienė sakė, kad dalis prekeivių į naująjį paviljoną tikrai nesikels. “Žinoma, ten bus gražiau, jaukiau, šilčiau, tačiau tai ir kainuos daugiau. Čia man vitrinos nuoma per mėnesį kainuoja per 1270 litų, o ten turėsiu mokėti daugiau kaip 2000 litų. Bus sunku, tačiau bandysiu prekiauti toliau”, - sakė moteris.
“Man jau užtenka to biznio. Čia prekiauju 10 metų, tegul dirba jaunesni. Be to, ir pirkėjų sumažėjo”, - guodėsi Jonas Petruškevičius.
Pieno produktais prekiaujanti Ona Mickevičienė taip pat teigė, kad į naująją turgavietę nesikels. “Negaliu sau to leisti, nes neparduosiu tiek prekių, kad galėčiau sumokėti už nuomą. Dabar už prekybos vietą moku po 400 litų per mėnesį, o naujoje vietoje turėčiau mokėti apie 1700 litų”, - teigė 14 metų turguje prekiaujanti moteris. Anot prekybininkų, dėl padidėjusių nuomos kainų teks didinti ir prekių kainas, tačiau tuomet gali sumažėti pirkėjų.
Suteiks patogesnes sąlygas
“Gernomos” marketingo projektų vadovas Jonas Plenta “Kauno dienai” teigė, kad naujoji turgavietė bus atidaryta kovo 31 dieną. Ji įsikurs patalpose, kur anksčiau veikė “Statybų panorama”.
“Išsinuomotose patalpose, kurių plotas 6334,34 kv. m, bus įrengta šiuolaikiška, atitinkanti higienos normas turgavietė. Laikinoje turgavietėje planuojama įrengti 250 prekybos vietų, o šalia pastato - 147 vietų automobilių aikštelę”, - sakė J.Plenta.
Jis pripažino, kad patalpų nuomos kaina šiek tiek pakils. “Tai priklausys nuo prekybos vietos, kitų sąlygų. Negaliu pasakyti, ar nuoma kainuos kelis kartus brangiau. Reikėtų įvertinti kiekvieną atvejį”, - sakė jis.
Po remonto turgavietė sugrįš?
Pasak J.Plentos, senoji turgavietė neatitinka higienos reikalavimų, dalis prekybos vietų įrengta lauke, o tai šaltuoju metų laiku nepatogu ir turgaus prekiautojams, ir pirkėjams. Taip pat nėra kur pasistatyti automobilių. Turgavietę būtina kapitališkai rekonstruoti, įrengti ir automobilių stovėjimo aikštelę.
Anot J.Plentos, naujoji turgavietė veiks tol, kol vyks remontas. “Nežinau, kada jis bus baigtas. Tačiau po remonto turgus bus senojoje vietoje. Tą galiu pažadėti”, - sakė jis, paneigdamas gyventojų spėliones, kad šioje vietoje iškils daugiabutis namas.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąViskas teisinga. Tie tolesni kranai yra YIT Kaustos "Žaliasis kvartalas", o tas vienišas kranas arčiau yra "Hermio projektų" statomas namas.
Comment
-
Parašė Vilius Rodyti pranešimąMeginsiu sudalyvaut
Lauksime.....You've got one life! Live it!
Comment
-
Parašė somis Rodyti pranešimąAš iš viso abejoju, ar su tokiomis kainomis bent keli prekeiviai į vilijampolės pavilijona kelsis. Nesąmonė yra už vietą vilijampolei mokėti 3 kartus brangiau negu stoties turguje. Tegu logiškai konkurenciją Kaune įvertina.Mano nuotraukos @Fotki.com
Auto Show Millennium 2007
Retromobile 2007
"Kova 1". Driftingo čempionatas
"Foje" Gali Skambėti Kitaip
Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
Kauno Marių Regioninis Parkas
Comment
-
Parašė HAMMER Rodyti pranešimąKad jau yra įsikėlusių Dirba jau turgus
Comment
-
Parašė somis Rodyti pranešimąKaip įdomiai. Na nieko, pažiūrėsime kas darysis po poros mėnesių. Ta prasme, man tikrai įdomu, kas darysis, ar bus gerai, ar ne.
Comment
-
“Akropolis” jungia savo sklypus prie Kauno
Kas bus statoma keliolikos hektarų ploto priemiesčio žemėje, verslininkai neatskleidžia. Bendrovė “Akropolis” savo sklypus šalia Kauno jungia į vieną apie 12,5 ha sklypą ir Kauno rajono savivaldybei pažadėjo savo lėšomis rekonstruoti kelio nuovažą į Biruliškes.
Bendrovės atstovai neigia atgaivinantys idėją šalia greitkelio statyti prekybos centrą.
Dar 2004 metų pabaigoje buvo pranešta, kad Nekilnojamojo turto valdymo ir vystymo bendrovė “Akropolis” Kaune, Savanorių prospekto ir automagistralės Vilnius - Klaipėda sankryžoje, projektuoja apie 60 tūkst. kvadratinių metrų pastatą, kuriame įsikurtų “Maxima bazė” ir statybinių medžiagų ir namų dekoravimo centras “Ermitažas”.
Bendrovė “Vilniaus Akropolis” į šį kompleksą ketino investuoti 250 mln. litų.
Tada buvo pranešta apie rengiamą statybų projektą, derintos techninės sąlygos bei juridiniai klausimai. Kalbėta apie vieno aukšto pastatą su automobilių stovėjimo aikštele.
Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Kęstutis Povilaitis patvirtino, kad UAB “Akropolis” įsipareigoja savo lėšomis sutvarkyti kelią, vedantį link bendrovės turimų sklypų.
“Kelias yra Savivaldybės teritorijoje, todėl reikalingas mūsų leidimas. Bus rekonstruojama įvaža ir nuovaža iš kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda į Biruliškes. Savivaldybei tai labai naudinga, nes verslininkai savo lėšomis pagerins rajono kelių infrastruktūrą. Dabar šis kelias yra prastas, siauras”, - sakė K.Povilaitis.
UAB “Akropolis” projektų vadovas Viktoras Rinkevičius aiškino, kad šiuo metu neketinama ką nors statyti.
“Mes rengiame sklypo detalųjį planą. Pagal išduotas jo sąlygas turime Lietuvos automobilių kelių direkcijos reikalavimą rekonstruoti nuovažą iš magistralinio kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda į Biruliškių kaimą. Kelias yra valstybinėje žemėje, todėl galime tik finansuoti kelio rekonstrukcijos darbus, todėl ir kreiptasi į Kauno rajono savivaldybę dėl bendradarbiavimo”, - teigė V.Rinkevičius.
Manoma, kad “Ermitažo” centrų plėtrą sustabdė pernelyg didelė konkurencija su “Senukais”.
Kol kas atidarytas tik vienas “Ermitažas” Vilniuje.
Comment
-
Žaliakalnio šlaite norima saugoti brangenybes
M.K.Čiurlionio dailės muziejaus vadovai suka galvas, kaip praplėsti patalpas
Prisimintos senos idėjos
M.K.Čiurlionio dailės muziejaus vadovas Osvaldas Daugelis ėmė puoselėti viltis įgyvendinti prieš dešimtmečius sumanytas muziejaus plėtros idėjas.
Prisimintas prieš 11 metų architekto Eugenijaus Miliūno sukurtas projektas statyti 12 aukštų pastatą M.Žilinsko dailės galerijos kieme.
Intriguojanti yra ir praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje vyresnių Kauno architektų iškelta mintis kastis po Žaliakalnio šlaitu prie Paveikslų galerijos ir čia taip pat įkurti muziejaus patalpas.
Prisiminti muziejaus patalpų plėtimo idėjas paskatino kelios aplinkybės. Kaunui dovanota profesoriaus Algimanto Miškinio kolekcija išryškino muziejaus patalpų stygiaus problemą.
Muziejui stinga patalpų
Viltis plėstis pakurstė ir muziejų modernizavimo programa, pagal kurią šalies muziejams valstybė lėšų jau skiria iš Valstybės investicijų programos, pasinaudodama Europos Sąjungos finansine parama.
Lietuvoje 1990 metais priėmus restitucijos aktą dėl valstybės Bažnyčiai grąžintino turto, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus neteko nemažų plotų. 1991 metais bažnyčiai buvo grąžinta Šv. Arkangelo Myklo (Įgulos) bažnyčia, po metų – Pažaislio vienuolynas, kuriuose buvo muziejaus filialai.
Muziejus nebeteko nemažų patalpų, iš kurių muziejinį turtą ir fondus reikėjo perkelti į kitas erdves. O.Daugelis prisiminė, jog muziejui buvo siūloma kurdintis apleistuose fortuose, baterijose ir kitose muziejaus vertybėms saugoti netinkamose patalpose. Tada Kauno architektai pasiūlė vieną išeičių.
Projektui – 11 metų
Architektas E.Miliūnas 1996 metais sukūrė projektą.
Buvo sumanyta greta M.Žilinsko galerijos esančioje žemėje link Kęstučio gatvės pastatyti 30 metrų aukščio 10 – 12 aukštų pastatą. Pirmasis pastato aukštas buvo planuotas 10 metrų aukščio.
Čia galėjo tilpti vitražai, kiti monumentalūs kūriniai.
Priestatas pulsuotų žaluma
Virš pirmojo aukšto suprojektuoti dar septyni.
Jų aukščiai skirtingi, pritaikyti saugykloms. Taip pat pastate buvo norima įrengti restauravimo dirbtuves.
E.Miliūno suprojektuotas netaisyklingos į trapeciją panašios formos priestatas aukščiu nepranoksta greta stovinčio apleisto viešbučio.
Kad pastatas nebūtų toks pat betoninis ir sušvelnintų bendrą galerijos, už jos kyšančio viešbučio ir visos Nepriklausomybės aikštės vaizdą, architektas sumanė pastatą apželdinti ar apipavidalinti kitomis žaliomis medžiagomis.
Prie projekto tada prisijungė ir skulptorius Mindaugas Navakas. Jis pasiūlė naujojo pastato stogą papuošti įspūdingomis nerūdijančio plieno vazomis.
Taurės, vazos, simbolizuojančios kaupimą, saugojimą, taip pat suteiktų projektui romantiškumo.
Suprojektavo visą ansamblį
Muziejui iki šiol pavyko išsaugoti žemę aplink M.Žilinsko galeriją. Todėl buvo sumanyta statyti ne tik aukštą priestatą.
Erdvėje prie Kęstučio gatvės svajota pastatyti dar vieną pailgą priestatą modernaus meno galerijai.
Numatyta visas šias erdves tarpusavyje sujungti, kad galerijos lankytojas, eidamas ratu, galėtų patekti į visus pastatus. Drauge galerijos ansamblis turėtų ir uždarą vidinį kiemą.
Vilties neatėmė
Projektas net buvo įtrauktas į valstybės investicijų programą. Buvo ketinama projektui įgyvendinti skirti 201 tūkstantį litų. Tačiau lėšų taip ir nebuvo skirta.
Neseniai projektas buvo prisimintas. O.Daugelis sakė, jog, Kultūros ministerijai ėmus vadovauti Romai Žakaitienei, jis priminė valstybės pažadus finansuoti M. Žilinsko priestatų statybą.
Direktorius sakė išgirdęs, jog turėtų neprarasti vilties.
Lėšų projektui įgyvendinti gal ir būtų įmanoma rasti.
E.Miliūnas taip pat įsitikinęs, jog lėšų galima rasti teikiant projektą Europos Sąjungai. Valstybė projektą yra patvirtinusi. Reikėtų tik jį peržiūrėti, pataisyti.
Siūlė kastis po kalnu
Dar viena idėja, kaip išplėsti muziejaus fondus ir saugyklas, buvo kilusi praėjusio šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje.
1978 metais atidarius Paveikslų galeriją netrukus paaiškėjo, jog ji greitai taps ankšta.
M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorius O.Daugelis pasakojo, kad iš vyresnių kolegų muziejininkų yra girdėjęs, jog keli architektai siūlė statyti priestatą prie Paveikslų galerijos, įsikasant į Žaliakalnio šlaitą.
Direktorius tiksliai nežino, bet greičiausiai ši idėja buvo kilusi Paveikslų galerijos architektams Liucijai Gedgaudienei ir Jonui Navakui.
Šios idėjos muziejininkai taip pat nepamiršo.
O.Daugelis prisipažino, jog jo svajonė, įgyvendinus tokį planą, sudaryti tinkamas erdves ir sąlygas valstybės brangenybėms ar kitam ypač vertingam muziejiniam turtui saugoti.
Comment
-
Parašė elwwwis Rodyti pranešimąstudentu gatveje pries maksima kausta stato ofisams pastata,pagaliau suzinojau
Comment
Comment