Parašė r08n
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[KAU] "Merkurijaus" metamorfozė
Collapse
X
-
Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB
-
Parašė GediminasJa Rodyti pranešimą/\
apie ka mes snekam? kaip ten irengti butus? tai neimanoma jai snekama ne apie bendrabucio tipo butukus... o tokioja vietoja tiek butai tiek biurai turetu buti auksto lygio.. finansiskai tai butu savizudybe.. pats paprasciausias dalykas pabandyk tokiame pastate irengti inzinierinius tinklus atitinkancius siuolaikinius reikalavimus.. kaskoks gelzbetonio gabalas nemanau kad turetu buti laikomas vertybe.. sutinku su laisves alejos pastatais kurie yra paveldas.. bet tik ne sis gelzbetonio kratinys.. lai nesupyksta uz mano tokia kategoriska nuomone palaikantys senaji merkuriju zmones.. bet tai yra nerealu ji rekonstruoti..Niekas nesako kad nugriovus merkuriju vietoj jo reikia butinai stiklinio pastato. Bet juk tikrai ne ta vieta, miesto centras, kad dar simta metu veiktu sovietiniu laiku univermagas... keiciasi technologijos, keiciasi poreikiai ir tai vercia mus kurti kaska naujo.. turime tureti kampeli kuriame bus paveldas, bet visas miestas negali buti paveldu.. as suprantu kur yra senovine architektura, taip tenais yra grazu, bet cia sovietiniu laiku monolito kratinys.. tai gal tada kiekvienam chrusciovo daugiabuciui (blokiniam namam) reiketu uzdeti pavelda..? jau gana kauno architektu uzdeto paveldo jonavos gatveja esantiems laidojimo namams ir D&G stadionui...
Viskas labai realu .. pastatas puikus modernios architektūros pavyzdys, kurie negailestinga ir mankurtiškai naikinami apgaubiant itin populiaria sovietmečio skraiste.
Visas pasaulis saugo ir gėrisi moderniosios architektūros pavyzdžiais. Pvz Suomijoje išsaugomos net smulkiausios pastato dalys: rankenos, jungikliai ir tt. Na taip Alvar Aalto juk pasaulinio garso architektas, o Lietuvoje visa modernioji architektūra - sovietinė. Patys nevertiname to ką turime ir tik skubame viską šluoti nuo žemės paviršiaus ir 'daryti' pinigus. Kitaip tariant šiandieninė Lietuvos architektūrą dar atsilieka nuo praėjusio amžiaus modernios architektūros - tiek tarpukario, tiek sovietmečio. Svarbiausia greitas pelnas.
Merkurijų esant norui ir paaukojus porą kūrybingų bemiegių naktų galima kuo puikiausiai prikelti naujam gyvenimui. Aš asmeniškai matau labai daug potencijos jame (iš išorės). Labai gaila, kad niekur nepavyksta rasti interjero vaizdų ir pan.
O tas chrusciofkiu gretinimas su vienetiniais architektūros kūriniais (koks beje ir yra Merkurijus ar tie patys Alfredo Paulausko sukurti laidojimo namai) yra itin nemalonus. Šie architektūros objektai yra to meto visuomenės atspindys, mūsų istorijos dalis ir ji tokia turėtų išlikti. Negi manote, kad juos kūrė kokie nors diletantai, veltui gaunantys "Architektūros riterio" apdovanojimus ????
O chrusciofkės tai tik masinės statybos ir liaudies poreikių tenkinimo pavyzdys.
P.S. Beje gal kas turite 'sovietine' knygą Kauno Architektūra, ten tikrai turėtų būti vaizdų, planų ir pan šio pastato ? Gal būtų įmanoma juos nuskanuoti ir čia įdėti? O gal kokių vaizdų iš asmeninių albumų ? Ačiū.
P.S.S Pritariu LBP ir manau, kad temą reikia pervadinti "Merkurijaus" destrukcija
Comment
-
Cia ne ne tiesiai i tema bet manau prie sios diskusijo tiktu, tesiog iskalusymas ir kitos puses. Kodel vieni ar kiti dalykai darom, cia butu architektu puses nuomone. Cituoju is Kauno dienos forumo:
Klausimus atsako Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Dalius Šarakauskas:
Kl:
Laba diena,
Esu ne kaunietis, tad Kaunas man nelabai rupi, todel norejau paklausti tik kaip architekto: ar dabar, projektuojant pastatus, siekiama architekturinio isskirtinumo? Ar Jus to nepasigendate? Palyginus senoves architekturinius sedevrus su dabartiniais statiniais, atrodo, kad mes tik dezutes bestatome...
Ats: Visais laikais statė ir foninius pastatus, ir architektūrines ikonas. Taip yra ir dabar. Natūralu, kad daugelis foninių pastatų neišliko, liko tik "ikonos" - bažnyčios, dvarai, rūmai. Susidaro įspūdis, kad anksčiau tik tokius ir statė. Dabar matome visą paletę pastatų - gyvenamuosius kvartalus, viešuosius pastatus. Tačiau architektūra labai atspindi valstybės potencialą, jei ji neskiria pinigų viešiesiems pastatams, tai jų ir nestato. Dėl to visi iškilūs valstybių vadovai tiek daug dėmesio skyrė architektūrai, organizavo architektūrinius konkursus, kad parodytų savo valstybės pajėgumą.
Kl: O kaip manote, kodel nestatomi ilgaamžiai? Gal dėl to, kad Valstybė nefinansuoja? Trūksta lėšų. Ar tai priklauso nuo architekto pateikto sprendimo, jo užmojų?
Ats: Vadinamosios "ikonos" - bažnyčios, teatrai, muziejai - statomi ilgaamžiai. Tačiau didžioji dalis pastatų pritaikyti šiai dienai - gyvenimui, gamybai. Poreikiai keičiasi, kinta pastatai. Nėra prasmės statyti pastato, kurį vėliau būtų sudėtinga, brangu pertvarkyti, pritaikyti kitai funkcijai. Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia suprojektuoti ir pastatyti statinius, kuriuos nesudėtinga transformuoti arba visai išmontuoti. Pastatai neilgaamžiai ne todėl, kad jų konstrukcijos neatlaikytų ar greitai susidėvėtų. Tiesiog, palika galimybė juos keisti.Paskutinis taisė taspac; 2009.05.03, 11:42.
Comment
-
/\
Dėkui už šias ištraukas.
Visgi mano nuomone, kad tas architekto požiūris labai jau merkantilinis ir jei juo visada vadovaujamasi, tai jokie pastatai neturi šansų išlikti, apart kulto pastatų, kurie ne tik įaugę į miesto audinį, bet ir labiau pamatinius visuomenės ritualus.
Su tokia pat logika naikinami ir senieji pramonės kompleksai, industrinis paveldas ir visa kita, nes juos juk taip sunku 'pritaikyti naujiems poreikiams'. Vadovaujantis tokia logika jau netekome labai daug savo paveldo bei ypatingų erdvių ir man labai įdomu, kiek dar jo neteksime ?
p.s. dėkui Athens, jei nuskanuosi ką iš tos knygos, nes būtų labai įdomu pamatyti planą, ar jau taip ir neįmanoma niekam pritaikyti Merkurijaus, negi pastatas statytas kaip atominis bunkeris...
Comment
-
O as manau kad tavo minimasis industrinis paveldas kazkada buvo tie patys foniniai pastatai... mintis pamastymui, galbut po kokiu 50-100 metu, kai gyvensim pvz kokiuse "silikoniniuose" pastatuose... musu stiklines dezutes atrodys kaip architekturos sedevraiPaskutinis taisė taspac; 2009.05.03, 16:02.
Comment
-
Esmė tame, kad Merkurijus yra pakankamai išskirtinis ir atspindintis savo laikmečio architektūrą, kad būtų galima kelti sąlygas ir reikalauti išsaugoti jį, pritaikant naujai paskirčiai. Manau, sunkiausia pritaikyti pelningiems butams. Jei kalba eitų apie viešą funkciją, problemos neturėtų būti. Aišku, kalbant apie pinigus ir pragmatišką požiūrį, reikalas keičiasi.N N N
Comment
-
2009 05 10 Pabaigos pradžia.
Tik vienas komentaras iš mano pusės - eilinį kartą fotografavau nedraudžiamoje zonoje, nesibroviau į vidų, nelipau ant tvorų - tačiau sargui sukėliau nerealią alerginę reakciją ir taip beveik visur - kyla natūralus klausimas, negi Lietuvoje visos statybos yra nelegalios, kad tokia baimę įvaro fotokamera?
Architektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com
Comment
-
Parašė Demarco Rodyti pranešimąKažkaip lėtokai dirba "Vilniaus betono demontavimo technika" Tokiu tempu dirbant iki rugpjūčio gal nugriausRieda gatvėmis, keliais, laukais mėlyna citrina - pagauk, jei sugebėsi...
Comment
-
Parašė Demarco Rodyti pranešimąKažkaip lėtokai dirba "Vilniaus betono demontavimo technika" Tokiu tempu dirbant iki rugpjūčio gal nugriaus
Comment
-
Parašė Demarco Rodyti pranešimąKažkaip lėtokai dirba "Vilniaus betono demontavimo technika" Tokiu tempu dirbant iki rugpjūčio gal nugriaus
Comment
-
Paruošiant užstatymui teritoriją su esančiom komunikacijom ir statiniais, pirmiausiai reikia nužymėti komunikacijas, kurios bus naudojamos statybos procese, atjungti dujų tiekimą įvade į teritoriją, bei prapūsti atjungtus tinklus suspaustu oru. Taip pat atjungiamos vandentiekio, kanalizacijos, šilumos, elektros ir ryšių tiekimo linijos jų įvaduose į nugriaunamus statinius. Atjungus komunikacijas turi būti užtikrinama, kad jos nebus pajungiamos vėl be eksploatuojančios organizacijos leidimo ir sanitarinės priežiūros.
Pilnai ar dalinai nugriauti statinius galima tik išardžius konstrukcinius elementus, kuriuos tikslinga pakartotinai panaudoti konkretaus objekto statyboje. Elementai, kuriuos išimti galima tik dalinai išardžius statinį turi būti apsaugomi nuo galimų pažeidimų ardymo metu.
Pradėti ardyti statinį reikia išardant šildymo prietaisus ir ventiliaciją, sanitarinius – techninius prietaisus, elektros prietaisus ryšio ir radijo prietaisus, dujų tiekimo įrangą. Numatyti išardymui laidai ir kabeliai, kurie gali papildomais ryšiais ardant statinį turi būti supjaustomi dalimis neleidžiant susidaryti ryšiams. Tuo pačiu turi būti nuimami tinkami vėlesniam panaudojimui sukabinimo gaminiai," metaliniai atitvarų elementai, grindų dalys ir kt. dalys, kurias galima išardyti.
Neišardomus medinius, mūrinius ir betoninius statinius reikia nugriauti po to išvežant laužą arba sudeginant medinius statinius.
Prieš griaunant vertikalias statinio dalis, reikia išardyti stogo elementus, kurie gali trukdyti statinio griovimo darbams. Vertikalias statinio dalis reikia griauti į vidų. Statinio griovimui naudojant autokraną arba kraną ekskavatorių, smūgiavimui naudojamas metalinis rutulys, kurio svoris neturi viršyti pusės maksimalios mechanizmo su didžiausiu strėlės ilgiu keliamosios galios Atskirais atvejais statiniu pirminiam susilpninimui reikia panaudoti sprogmenis.Paskutinis taisė Monteq; 2009.05.12, 14:14.
Comment
Comment