Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Mokslo ir technologijų parkas "Technopolis"

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Užbaigtas: [KAU] Mokslo ir technologijų parkas "Technopolis"

    Neabejoju, kad ateityje tai bus vienas svarbiausių ir vienas didžiausią naudą ne tik Kaunui, bet ir Lietuvai, nešiančių projektų. Todėl gėda jums, kad iki šiol nebuvo tokios temos (ir man, kad tik dabar apsižiūrėjau)

    Jau dabar šis projektas yra vienas iš aukščiausią prioritetą turinčių Kauno mieste. Įgyvendinus projektą tikimasi sukurti apie 3000-ius naujų darbo vietų.


    Informacija:

    Vizija:
    • Kauno Technopolis - aukštų technologijų miestelis Kaune, reprezentuojantis pasauliui Kauną kaip šiuolaikinių technologijų centrą.
    • Technopolis - žiniomis grįstų verslo įmonių ir mokslo institucijų gamybinis kompleksas.
    • Technopolis - modernios Lietuvos ekonomikos epicentras.
    • Technopolis - vienas didžiausių Rytų ir Vidurio Europoje intelektualinių produktų bei paslaugų kūrimo kompleksų.
    • Technopolis - proveržio šansas į pasaulio rinkas vidutinėms ir mažoms inovacinėms įmonėms.

    Misija:
    • Sutelkti pažangias Lietuvos įmones, visokeriopai padėti joms kurti bei parduoti didelės pridėtinės vertės produktus ir paslaugas.
    • Šalies mokslo resursus nukreipti naujų technologijų plėtrai.
    • Skatinti aukštųjų mokyklų ir inovacinių įmonių bendradarbiavimą tam, kad mokslininkų žinios būtų panaudotos realią naudą teikiančių produktų kūrimui.

    Statybų etapas: šiuo metu statomas pirmasis korpusas, pastatytas trijų aukštų karkasas.

    Geografinė padėtis: sklypas yra S. Dariaus ir S. Girėno oro uosto teritorijoje Aleksote, 3 km nuo miesto centro, 15 km nuo Kauno oro uosto. „Technopolis“ bus puikiai pasiekiamas tiek iš magistralės „Via Baltica“, tiek iš miesto centro.

    Investicijų aplinka: oro uosto teritorija su pakilimo ir tūpimo taku, skirtu sportiniams ir verslo skrydžiams.

    Juridinis statusas: valstybės žemė, suteikta patikėjimo teise Kauno miesto savivaldybei.

    Infrastruktūra: pradėta plėtoti inžinerinė infrastruktūra.

    Teritorijos pritaikymas: visuomeninės paskirties.

    Teritorijos plotas: 6,7 ha – 1 etapas, iki 15 ha – 2 etapas.

    Statybų galimybės: 1 etapas – 64 000 kv. m (2006-2010 m.), 2 etapas – 72 000 kv. m (2011-2015 m.).

    Bendrasis pastatų plotas: visuomeniniai pastatai: 1 etapas – 4 000 kv. m, 2 etapas – 1 000 kv. m; privatūs mišriosios nuosavybės pastatai – 1 etapas – 16 000 kv. m, 2 etapas – 32 000 kv. m; privatūs firmų – partnerių – pastatai – 1 etapas – 44 000 kv. m, 2 etapas – 39 000 kv. m.

    Leidžiamas aukštis: 4 aukštai.

    Investicijos: visos visuomeninės investicijos – 6,8 mln. eurų (ES lėšos), jau gauta 3,18 mln. eurų infrastruktūrai įrengti ir 4 000 kv. m pastatui statyti. Privačios lėšos sudaro 132,8 mln. eurų (pirmajam etapui - ~200 milijonų litų, antrajam - ~230 milijonų litų).

    Projekto vykdytojai: Kauno miesto Savivaldybė, partneris – VšĮ „Technopolis“.

    Projekto autorius: UAB „Komprojektas“.

    Projektavimo laikotarpis: 2007 m.

    Statybų laikotarpis: 2008 m. spalis (pirmasis pastatas).


    Planai:




    Vizualizacijos:

    Aplinka:



    Pastatai:



    Šaltiniai:
    1. “Technopolio” mokslo ir technologijų parkas („Lithuania FF“)
    2. Oficiali projekto svetainė internete
    3. Kauno regiono plėtros agentūra

    -------------------------
    -------------------------
    -------------------------
    Kauno „Technopolis“ skelbia konkursus pastatams ir infrastruktūrai

    2007-03-30

    Kauno m. savivaldybė paskelbė konkursus „Technopolio“ infrastruktūrai įrengti ir pastatui statyti. Bendra darbų, finansuojamų iš ES lėšų, apimtis siekia 11 mln. Lt, dokumentų pateikimo terminas - gegužės vidurys.

    „Paskelbti du konkursai, pirmasis - infrastruktūrai 3,6 ha plote senajame Kauno oro uoste Aleksote įrengti, kitas - pastatui suprojektuoti ir pastatyti, - sakė Eugenijus Mačikėnas, VšĮ „Technopolis“ direktorius. - Bendra abiejų konkursų darbų apimtis - beveik 11 mln. Lt, iš jų 10,118 mln. Lt - ES struktūrinių fondų parama.“

    Infrastruktūros įrengimas turėtų kainuoti iki 4,5 mln. Lt - konkurso nugalėtoju taps geriausią kainą pasiūliusi įmonė. 1.600 m2 pastato projektavimui ir statybai skirta iki 6,5 mln. Lt.

    Jau dabar turime 25 įmonių, norinčių įsikurti „Technopolyje“, paraiškas, tad pripildyti naująjį pastatą tikrai galime be problemų, - sakė pašnekovas. - Bet įmonių atrankos procesą nutarėme atidėti tam laikui, kai bus baigtas pastato projektas.“

    <...>

    Kauno aukštųjų technologijų miesteliu domisi ir Suomijos kompanijos „Technopol PLC“ atstovai, jie ne kartą tarėsi su Kauno „Technopolio“ steigėjais dėl bendradarbiavimo. Karis Mikonenas (Kari Mikkonen), Suomijos kompanijos viceprezidentas Baltijos šalims ir Rusijai, yra minėjęs, kad Suomijos kompanija turi viziją iki 2009 m. pradėti veiklą Rusijoje ir Baltijos šalyse. Suomijos Oulu mieste registruota įmonė „Technopolis PLC“ yra Helsinkio biržoje registruota kompanija, kuri turi 25 m. technologijų parkų operatoriaus patirtį. 8 technologijų parkuose Suomijoje, kurios operatorius ji yra, veikia apie 700 kompanijų, ten dirba apie 9.000 žmonių.
    Paskutinis taisė ; 2008.04.28, 22:52.
    Įžvalgos.lt - FB - G+

    #2
    Tipo Silicio slėnis 2 kaune?

    Comment


      #3
      Tai ar turim daug Silicio ir ieskom jam slenio, ar darom Sleni ir ieskosim silicio jam uzpildyti? (suprask: turim daug mokslininku ir statom jiems laboratorijas ar pasistatom laboratorijas ir skelbsim konkursa mokslininkams)

      Question of Chicken and the Egg.

      As labai "uz" visokias statybas, bet siuo atveju as tikrai nelabai suprantu kas vyksta.

      Gal galima daugiau sviesos visam sitam reikalui? Tiesiog is esmes, be projektiniu detaliu.

      Aciu,
      gwg

      Comment


        #4
        Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
        Tipo Silicio slėnis 2 kaune?
        Duok Dieve. Bet į "Silicio slėnį" lygiuotis negali turbūt niekas pasaulyje, jau nekalbant apie Kauno "Technopolį" Manau, pakaks ir to, jei įgyvendinsim šį projekto vizijos punktą:
        Technopolis - vienas didžiausių Rytų ir Vidurio Europoje intelektualinių produktų bei paslaugų kūrimo kompleksų.
        Kad šis projektas tinkamai įgyvendinant yra Kauno ateitis, neabejoju.
        Parašė gwg Rodyti pranešimą
        Tai ar turim daug Silicio ir ieskom jam slenio, ar darom Sleni ir ieskosim silicio jam uzpildyti? (suprask: turim daug mokslininku ir statom jiems laboratorijas ar pasistatom laboratorijas ir skelbsim konkursa mokslininkams).

        As labai "uz" visokias statybas, bet siuo atveju as tikrai nelabai suprantu kas vyksta.
        Nesakyčiau kategoriškai nei vienaip, nei kitaip. Šis projektas reikalingas dėl keleto dalykų. Kaip problema yra iškeliama tai, kad Kaune yra sukurta tam tikra mokslo visuomenės terpė, yra mokslo potencialas (KTU daug prie to prisideda). Tačiau nėra tinkamo bendradarbiavimo tarp mokslo sektoriaus ir gamybos sektoriaus. Šis projektas būtų tarsi rišamoji medžiaga. Antra yra tai, kad šis projektas skatindamas mokslo ir gamybos sektorių bendradarbiavimą, tuo pačiu skatintų ir aukštos pridėtinės vertės produktų gamybą. Tai yra didelė nauda tiek finansiniu, tiek technologijų plėtros požiūriu. Šis projektas prisidės ir prie Kauno kaip e-miesto vystymosi (daugiau informacijos apie tai straipsnyje Elektroninis Kaunas - iki 2015 metų). Taigi matau jame tik visokeriopą naudą.
        Paskutinis taisė ; 2007.06.05, 01:41.
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


          #5
          Negi manai, kad pas mus nera stulbinancio isradimu skaiciaus tik todel, kad nera kazkokiu didesniu ar mazesniu patalpu?

          Ir protingesni bicai isvaziuoja is LT tik del tu paciu priezasciu?

          Visai sutikciau su tokio centro ikurimu, jei KTU (ir kiti universitetai) plystu nuo visokiausiu pasiulymu, bet kol kas panasu, kad tie kas nori susiranda patalpas savo darbams ir be miesto pagalbos.

          Ar yra kokiu nors prasymu is mokslininku ikurti toki miesteli ir ar galima is to tiketis kazkokios naudos miestui/valstybei?

          Comment


            #6
            Parašė gwg Rodyti pranešimą
            Negi manai, kad pas mus nera stulbinancio isradimu skaiciaus tik todel, kad nera kazkokiu didesniu ar mazesniu patalpu?
            Ne. Aš manau, kad tu viską pernelyg tiesmukai suvedi ir kad problema yra kur kas didesnė, nė patalpų nebuvimas Kauno miestas tų patalpų ir nestatys, jis statys tik vieną pastatą, visa kita - privačių investuotojų iniciatyva. Tai iniciatyvai atsirasti sudaromos sąlygos, suteikiant plotą, komunikacijas. Aukštųjų technologijų įmonės bazuojamos vienoje vietoje, tam, kad vyktų glaudesnis bei efektyvesnis bendradarbiavimas. Sutelktą aukštųjų technologijų "polį" lengviau administruoti, priimti tinkamus sprendimus, nereikia dubliuoti tam tikrų brangių įrengimų ar darbo vietų buvimo, ko reikėtų esant pavienėms minėtos srities įmonėms.
            Ir protingesni bicai isvaziuoja is LT tik del tu paciu priezasciu?
            Išvažiuoja nesant aukštųjų technologijų darbo vietų. Šiuo atveju tokių darbo vietų bus sukurta apie 3000-ius (apie darbo užmokestį nekalbu, bet bent jau pasiūla bus didesnė, o tai yra teigiamas pokytis).
            Visai sutikciau su tokio centro ikurimu, jei KTU (ir kiti universitetai) plystu nuo visokiausiu pasiulymu, bet kol kas panasu, kad tie kas nori susiranda patalpas savo darbams ir be miesto pagalbos.
            O galbūt tu tiesiog nežinai? Aš esu KTU studentas, apie KTU vykdomus projektus žinau. Žinoma ne apie visus ir negaliu jų išvardinti (dėl įvairių priežasčių, pavadinimai sudėtingi ir šiaip nesinešioju atmintyje visko, kas papuola) Vien su "Teo" KTU (gal net ne KTU, o tik atskiras fakultetas) vykdo bent 5-is projektus. Šiuo metu KTU mokslininkai (būtent mokslininkai) vykdo projektų už 18 milijonų litų.
            Ar yra kokiu nors prasymu is mokslininku ikurti toki miesteli ir ar galima is to tiketis kazkokios naudos miestui/valstybei?
            Apie naudą miestui/valstybei minėjau ankstesniame pasisakyme apimdamas bent tris sritis. Galiu pakartoti, tokie objektai skatina miesto ir šalies technologijų plėtrą. XXI-ame amžiuje tai yra gyvybiškai svarbu. Konkrečiai šis projektas leis susieti Kauno ir Lietuvos mokslo sektorių su gamybos sektoriumi. Apie tokio dalyko reikalingumą yra kalbama, vadinasi tai sakau ne be pagrindo. Trečia, juk kalbama apie mokslo ir gamybos sektoriaus bendradarbiavimą. Gamyba kuria BVP. Aukštųjų technologijų gamyba kuria aukštos pridėtinės vertės BVP. Tai yra finansinė nauda Lietuvai ir Kaunui. Aš jau nekalbu apie tai, kad tinkamai viską įgyvendinant visada lieka tikimybė, kad Kaune gims toks monstras, kaip "Nokia" (kad ir kur kas mažesnis, Lietuvos masteliais visvien tai būtų milžiniškas pasiekimas) Suomijoje, kuri, kaip minėta anksčiau pateiktame straipsnyje, pradėjo savo veiklą viename Suomijos technologijų parkų nuo dviejų darbuotojų.
            Paskutinis taisė ; 2007.06.05, 00:02.
            Įžvalgos.lt - FB - G+

            Comment


              #7
              Parašė Rodyti pranešimą
              O galbūt tu tiesiog nežinai?
              Butent. As gi ir prasiau:
              "Gal galima daugiau sviesos visam sitam reikalui? Tiesiog is esmes, be projektiniu detaliu."

              Comment


                #8
                Pagaliau prasideda darbas, apie projekta kalbama labai daug metu. Smagu

                Comment


                  #9
                  jei čia tas pats Eugenijus Mačikėnas iš KTU, tai jis buvęs mano dėstytojas

                  Comment


                    #10
                    Kaune inovatyvios įmonės buriasi po vienu stogu

                    2006-11-13

                    "Technopolio" valdybos pirmininko ir įmonės BMG prezidento Albino Bačiliūno teigimu, norą įsikurti parke jau išsakė apie 120 kompanijų, iš jų 10 - stambių.
                    Skirtumas nuo anksčiau minėtame straipsnyje pateiktų skaičių greičiausiai yra dėl teiginių skirtumo, t.y., "pareikšti norą įsikurti" ir "pateikti paraiškas išreiškiant norą įsikurti" yra skirtingi dalykai.

                    Dar šiek tiek apie Suomijos technologijų parkų operatoriaus „Technopolis PLC“ planus Kaune:
                    Grinio duomenimis, per dvejus trejus metus suomiai pasiryžę investuoti 45 mln. eurų.
                    O čia detaliau tai, kas bus atlikta už anksčiau minėtiems konkursams skirtus 11 milijonų litų:
                    Kaip aiškino Grinis, už 11 mln. litų bus įrengti lauko, apšvietimo, ryšių inžineriniai tinklai, sutvarkyta 3,6 hektaro teritorija, parengtas 4 tūkst. kvadratinių metrų viešojo pastato planas ir 1,6 tūkst. kvadratinių metrų šio pastato bus pastatyta. Dalį šių lėšų ketinama skirti baldams ir įrangai įsigyti.
                    ---

                    Kažin, ar neitų kaip nors susieti Technopolio projekto su Kauno LEZ projektu. Na, tarkim, investuojant tam tikrą sumą (pavyzdžiui, ne mažiau kaip 10 milijonų litų) į vieną objektą, būtų gaunamos lengvatos kitame. Pavyzdžiui, aukštųjų technologijų įmonė įsikūrusi Technopolyje, galėtų su tam tikromis lengvatomis naudotis Kauno LEZ'e esančio logistikos terminalo paslaugomis (Šių lengvatų išpirkimas būtų Kauno miesto Savivaldybės rūpestis. Ji, savo ruožtu, galėtų tartis su terminalą valdančia įmone. Lengvatų dydis būtų ekonomiškai pasvertas.). Naudotis tokiomis paslaugomis didesnį poreikį turi stambesnės įmonės, todėl būtent tokioms įmonėms tai būtų didesnis privalumas, o tokių įmonių trauka ir yra labiau pageidautina. Ir analogiškai, kompanija, įsikūrusi Kauno LEZ galėtų gauti lengvatas siekiant kažkokių, jai naudingų, technologinių sprendimų, kuriais, pavyzdžiui, su nuolaida apsiimtų rūpintis Technopolis. Vėl gi, pirminė galimybės koncepcija, bet, įvertinus ekonomiškai ir atsižvelgus į daugybę niuansų, įmanoma, jog tai būtų tikrai teisingas sprendimas. Simbiozė, naudinga keturioms šalims: Kauno LEZ, Technopoliui, Kauno miestui ir investuotojui. Nauda investuotojui skatintų investicijų į Kauną atėjimą bei šiuo atveju minėtų objektų (Kauno LEZ ir Technopolio) plėtrą. Pastarųjų plėtra didintų darbo vietų skaičių, gamybą. Tai didintų sukuriamą BVP bei Kauno miesto pajamas. Miestas, gaudamas didesnes pajamas, turėtų galimybę investuoti į savo konkurencingumo gerinimą, taip sudarydamas dar palankesnes sąlygas investuotojams. Uždaras ratas, riedantis geresnio rytojaus kryptimi. Tiek „Technopolis“, tiek Kauno LEZ, tiek Kauno intermodalinio terminalo projektai bus itin naudingi Kauno miestui bei Lietuvos valstybei. Tačiau, mano nuomone, siekiant šių objektų glaudaus bendradarbiavimo ir nepaliekant to bendradarbiavimo vystytis vien rinkos iniciatyva, bet skatinant jį, būtų galima pasiekti dar geresnius rezultatus.

                    Tik pasvarstymai...
                    Paskutinis taisė ; 2007.06.06, 16:06.
                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                    Comment


                      #11
                      Kiek suprantu, tai trumpai, technopolis bus galimybė įmonėms kurti naujas technologijas, o universitetų profesoriams ir mokslininkams - savo teorinėmis, dabar kol kas niekur nepritaikomomis žiniomis, prisidėti prie naujų technologijų kūrimo.

                      Comment


                        #12
                        Parašė somis Rodyti pranešimą
                        Kiek suprantu, tai trumpai, technopolis bus galimybė įmonėms kurti naujas technologijas, o universitetų profesoriams ir mokslininkams - savo teorinėmis, dabar kol kas niekur nepritaikomomis žiniomis, prisidėti prie naujų technologijų kūrimo.
                        Nemažai ir būtent KTU išradimų ar mokslininkų darbo vaisių iškeliauja į užsienį ir ten puikiai pritaikomi.

                        Comment


                          #13
                          /\ tai vat būtent tam ir kuriamas šitas parkas, kad nebūtų šio nesuprantamo protų nutekėjimo

                          Comment


                            #14
                            Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                            /\ tai vat būtent tam ir kuriamas šitas parkas, kad nebūtų šio nesuprantamo protų nutekėjimo
                            Nuteka ne protai, bet protų darbo vaisiai, pagal specialius užsakymus kuriami užsieniečiams, vietoj to kad būtų kuriami mūsų gamybos įmonėms.

                            Comment


                              #15
                              deepas:
                              be to, dabar studenčiokai ar dėstytojas sugalvoja ką nors padaryti, padaro, ir tada ieško pirkėjų. Tada tai būtų kai novatoriškų produktų parduotyvė - ateina įmonės direktorius, ir sako: Man sukurkite daiktą, kuris darytų taip ir taip, nes dabar turiu daiktą, kuris man daro taip, bet nedaro taip.
                              Ir tada atsisėstų mokslo žmonės ir sukurtų daiktą, kuris daro taip ir taip O Technopolis, kaip suprantu, suteiktų mokslininkų darbui sąlygas.

                              Comment


                                #16
                                Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                                Nuteka ne protai, bet protų darbo vaisiai, pagal specialius užsakymus kuriami užsieniečiams, vietoj to kad būtų kuriami mūsų gamybos įmonėms.
                                tai ir turėjau galvoje

                                Comment


                                  #17
                                  Truputį pagooglinau ir atrodo čia tikrai tas pats KTU dėstytojas..
                                  Manau geriausias dėstytojas iš visu kurie buvo.. Ir turbūt vienintelės srautinės paskaitos į kurias nenuėjus būdavo gaila.

                                  Beje dar dėsto profesinę anglų kalba informatikams

                                  Labai tikiuosi, kad šitas projektas išdegs

                                  (tiesa semestro pabaigoje įvertino labai griežtai )
                                  Paskutinis taisė RuFaS; 2007.06.06, 00:42.

                                  Comment


                                    #18
                                    Tai vienas svarbiausių Kauno ir Lietuvos projektų. Aš nuolat šį projektą pabrėždavau, nors tiksliai nežinojau detalių (ačiū už informaciją). Vilniuje panašūs projektai yra Saulėtekio slėnis ir Visoriai.

                                    Iš tikrųjų verslo ir mokslo bendradarbiavimas, mokslo produktų "gamyba" duoda nesuvokiamai didelę paspirtį ekonomikos ir kt augimui. Šis mokslo, gamybos, verslo bendradarbiavimas visada pasiteisina. Ir Silicio slėnių analogų yra labai daug pasaulyje (Švedijoje yra iš L raidės vadinasi, Bangaloro ir t.t.)

                                    Kalbant apie Kauno perspektyvas visada pabrėžiu: Technopolį, LEZ, svarbiausų transporto jungčių svarbą, intermodalinį terminalą ir europinės vėžios geležinkelį, oro uostą ir jo plėtrą, IT mokslo ir verslo potencialą,

                                    Ateityje Kaunas gali tapti Lietuvos ir ne tik susisiekimo centru: oro, geležinkelių, kelių, per kurį bus perskirstomi milžiniški Rytų Europos keleivių ir krovinių srautai.
                                    Paskutinis taisė Andrew; 2007.06.06, 11:44.
                                    "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                                    negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                                      Vilniuje panašūs projektai yra Saulėtekio slėnis ir Visoriai.
                                      Šiuo metu Lietuvoje veikia 7 mokslo ir technologijų parkai („Technopolis“ bus aštuntasis). Šiaurės miestelio technologijų parke yra įsikūrę virš 40 įmonių. Visorių technologijų parkas yra „teminis“, t.y., apima tik informacines technologijas. 2005 metais Italijos mieste Turine vykusioje tarptautinėje konferencijoje KTU Regioninis verslo inkubatorius (dabar VšĮ KTU Regioninis mokslo parkas) buvo apdovanotas už sparčiausią plėtrą. Iškalbingas faktas apie šį technologijų parką yra tai, kad:
                                      KTU Regioninis mokslo parkas užimtas 100 proc., įmonių steigėjai po kelis mėnesius laukia eilėje, kad galėtų pas mus įsikurti", - sakė dr. Milius.
                                      Šiuo metu parke veikia apie 64-ias įmones, o jo paslaugomis yra pasinaudoję apie 160 įmonių.

                                      Tačiau „Technopolis“ nuo visų likusių Lietuvos mokslo ir technologijų parkų skiriasi vienu aspektu (numatomu):
                                      Technopolis - vienas didžiausių Rytų ir Vidurio Europoje intelektualinių produktų bei paslaugų kūrimo kompleksų.
                                      Pateikdamas šią informaciją nenoriu, kad apie tai čia būtų pradėta diskusija. Sukurkite tam skirtą temą Visuomenės ir ūkio forumo skiltyje arba persikelkite į temą Technologijų naujienos (nebent diskusija sietųsi konkrečiai su „Technopoliu“)


                                      Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                                      Ateityje Kaunas gali tapti Lietuvos ir ne tik susisiekimo centru: oro, geležinkelių, kelių, per kurį bus perskirstomi milžiniški Rytų Europos keleivių ir krovinių srautai.
                                      1. IXB koridorius (rytų-vakarų kryptis)
                                      2. ViaBaltica (pietų-šiaurės kryptis)
                                      3. RailBaltica
                                      4. Laivyba Nemunu Klaipėda-Kaunas
                                      5. Numatomas pagrindinis šalies oro uostas, jau dabar aptarnaujantis didžiausią kiekį krovinių
                                      6. Didžiausia LEZ
                                      7. MTP su puikiu Kauno miesto mokslo potencialu (ačiū KTU)
                                      8. Intermodalinis terminalas
                                      9. Europos prospektas, sujungsiantis ViaBaltica magistralę su miesto centru
                                      10. Karmėlavos aplinkkelis, sujungtas su oro uostu


                                      Žemė, vanduo ir oras - mūsų Tačiau apie visa tai taip pat prašau diskutuoti atitinkamose temose (jei kas nors to pageidaus).

                                      ---

                                      Šviežiena:

                                      Pirmą kartą matau, kad į el. laišką būtų atsakoma taip operatyviai (atsakymas gautas po 1:47h). Sveikintinas požiūris į savo darbą ir dialogo su visuomene palaikymą

                                      Klausimai pateikti ir atsakymai gauti el. pašto pagalba. Jūsų patogumui pateikiu tai dialogo forma:
                                      -„Technopoliui“ siekiama nacionalinės reikšmės statuso. Ar šis statusas buvo gautas, ar siekis buvo atmestas, ar tai dar tebėra sprendžiama?

                                      -Technopolis nacionalinės reikšmės statuso neprašė, nes iki šiol nebuvo aiškiai apibrėžti kriterijai. Tik šių metų pradžioje Ūkio ministerijos užsakymu atlikta studija „Numatomų įgyvendinti svarbių visuomenei socialinių – ekonominių projektų pripažinimo valstybinės svarbos projektais, jų veiklos finansavimo ir valdymo programinė studija“. Netolimoje ateityje, kai bus konkretus vyriausybės sprendimai, planuojame teikti paraišką dėl nacionalinės svarbos objekto paskelbimo.

                                      -Kiek šiuo metu yra įmonių, pareiškusių norą įsikurti „Technopolyje"?

                                      -2006 m. Technopolis atliko tyrimą, jo metu apklausta 120 Kauno potencialiai inovatyvių įmonių. Iš jų 48 proc. Apklaustų įmonių svarstytų galimybę įsikurti MTP Technopolis, 36 proc. norėtų įsikurti MTP Technopolis, 28 proc. pasirengę stojimui į MTP Technopolis.

                                      -Kada būtų galima tikėtis pirmųjų įmonių steigimo „Technopolyje" pradžios?

                                      -Iki 2008 m. rugsėjo mėn. planuojama pastatyti ir pilnai įrengti administracinį MTP Technopolis pastatą, kuriame pradės kurtis pirmosios MTP Technopolis įmonės.

                                      -Ar nebūtų įmanoma susieti „Technopolio“ projekto su Kauno LEZ projektu? (Kartu pateikta šiek tiek papildyta ir pakoreguota susiejimo idėja, nurodyta šios temos pranešimo #10 priešpaskutinėje pastraipoje).

                                      -Su Kauno LEZ kontaktus palaikome, ateityje bendradarbiavimas tikrai numatomas. Jūsų mintys labai įdomios. Technopolyje bus vykdoma eksperimentinė gamyba, LEZ daugiau orientuojamas į stambią pramoninę gamybą.
                                      Atsakymus pateikė:
                                      Vitalija Vaišnoraitė/ Vitalija Vaisnoraite
                                      VšĮ TECHNOPOLIS/ Public Company TECHNOPOLIS
                                      tel./fax: +370 37 331 556
                                      mob. +370 615 26636
                                      el.paštas/ email: vitalija@technopolis.lt
                                      www.technopolis.lt
                                      Taigi, stojimui į MTP „Technopolis“ yra pasirengusios ~34 įmonės (ir tai tik iš Kauno), jam dar nesant įkurtam
                                      Paskutinis taisė ; 2007.06.09, 13:13.
                                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                                      Comment


                                        #20
                                        nesuprantu kodel gincijates reikia sio projekto kaunui ar ne gi aiskiai parasyta, kad bus naudojamo privacios lesos. Sukurs daug darbo vietu... Svarbiausia ne kokiem tai pencininkam, o kazkoki tai aukstaji issilavinima gavusiems jaunuoliams.
                                        Studentas

                                        Comment

                                        Working...
                                        X