Šitas projektas bus antras Novotelis, tik vilniečių dar plius minus buvo paderintas prie esančios architektūros. Jau dabar Vaškelienei sako, kad už tai, jog leido tą pastatą,ji skris iš posto.Taip būna, kai miestas neturi nė vieno protingo dokumento dėl aukštingumų ir pan.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
"Bokštas" - gyvenamas namas Kęstučio g./Kanto g. Kaune
Collapse
X
-
Parašė jerusalemŠitas projektas bus antras Novotelis, tik vilniečių dar plius minus buvo paderintas prie esančios architektūros. Jau dabar Vaškelienei sako, kad už tai, jog leido tą pastatą,ji skris iš posto.Taip būna, kai miestas neturi nė vieno protingo dokumento dėl aukštingumų ir pan.
šiaip aišku problema ta pati - gauti kuo daugiau ploto, ir dėl to gaunsi nesveikas pastato mastelis. pastarojo namo Kaune architektūra žymiai aukštesnio lygio, tačiau fasadai problemos neišsprendžia.
Comment
-
Parašė toshasnovotelis - paderintas prie gretimybių???
šiaip aišku problema ta pati - gauti kuo daugiau ploto, ir dėl to gaunsi nesveikas pastato mastelis. pastarojo namo Kaune architektūra žymiai aukštesnio lygio, tačiau fasadai problemos neišsprendžia.אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.
Comment
-
Parašė jerusalemStikliaškė vidury senamiesčio - lygis?Yra tokia specialybė - architektai - kurie amžinai paisto apie kontekstualumą ir panašiai.Tas pastatas gerai kur priemiestyje ar naujuosiuose rajonuose, bet ne senamiestyje.
tipo geriau gipskartoniniai novoteliniai fasadai?
grįžtant prie temos, veidrodiniai fasadai šio namo situaciją gerina. tačiau namas per aukštas ir per griozdiškas. jei nesutinkate esate neteisus
Comment
-
Parašė toshaspavyzdys - Rogerso "Pompidou" centras Paryžiuje ne istoriniame rajone? pagal tave absoliučiai nesiderina toje aplinkoje? ganetinai monstriškas daiktas, bet tapo vienu iš miesto simbolių. ir tai jau kelių dešimtmečių architektūra.
tipo geriau gipskartoniniai novoteliniai fasadai?
grįžtant prie temos, veidrodiniai fasadai šio namo situaciją gerina. tačiau namas per aukštas ir per griozdiškas. jei nesutinkate esate neteisus
tam paciam Londone man istrigo 'stikliaskos' salia tikrai istoriniu pastatu (tame tarpe london tower ir pan.)
kiek suprantu architektura - butaforijos 'a la' valdovu rumai ir kitas senoves imitavimas yra 100 kartu baisiau uz gerai suprojektuota kad ir stiklini pastata senamiestyje..
Comment
-
Parašė jerusalemJei man bus leista pasilikti prie savo nuomonės - man tas stiklinis monstras šlykstus.va taip.
Siaip cia nera joks senamiestis. Juk kitoje gatves puseje, priesais stovi sovietinis 5 aukstu komiblokas. O sis 9 aukstu pastatas turetu buti neblogas akcentas Laives alejos pradzioje.
O maluninko bokstelis turetu irgi gerai dereti prie modernios architekturos.
Tokia mano nuomone. Paziuresime galutini varianta, kai bus baigtas. As labai patenkintas sio objekto statyba.
Comment
-
Parašė liutassNaturoje turetu buti neblogai. Vien tik investicija 25 mln. LT leidzia tiketis neblogo rezultato.
Siaip cia nera joks senamiestis. Juk kitoje gatves puseje, priesais stovi sovietinis 5 aukstu komiblokas. O sis 9 aukstu pastatas turetu buti neblogas akcentas Laives alejos pradzioje.
O maluninko bokstelis turetu irgi gerai dereti prie modernios architekturos.
Tokia mano nuomone. Paziuresime galutini varianta, kai bus baigtas. As labai patenkintas sio objekto statyba.
Comment
-
mano nuomone, Londono kaip pavyzdžio pateikti nereikia, nes tai yra architektūrinis chaosas. bet tai, kas dabar statoma šioje vietoje Kaune, tikrai nepakenks ir nesugadins Kauno veido - nei senamiesčio, nei naumiesčio. ir jei bus įgyvendintas visas projektas, kaip žadama, tai Kaune bus viena gražia ir jaukia vieta daugiau. o tai nemaišo mūsų miestui.
Comment
-
Almantas Bružas: Limonadinis Džo ant slenksčio
Rugsėjo pradžia Kaune buvo reikšminga ne vien pirmokėliams – iškilmingai įkasus kertinį akmenį, prie miesto gynybinės sienos pradėtos keistos statybos. Nors ta proga Kauno valdžios vyrai uoliai kalbėjo, kad tai sveikintinas verslininkų indėlis į miestą ir jo urbanistinį gyvybingumą, tačiau tų, kurie 8 metus stebi keistus investuotojo A. Stravinsko manevrus, džiaugsmas neima.
Šios statybos aspektai verčia nuogąstauti ne tik dėl „urbanizuojamo“ istorinio kampelio, bet ir dėl viso Kauno centro ateities.
Ir penki aukštai atrodė per daug
Pertvarkyti I. Kanto gatvės užstatymą ir eksponuoti gynybinės sienos likučius su restauruotu Malūnininko bokštu buvo numatyta dar 1977 metais parengtame Kauno centro detaliajame plane (arch. A. Steponavičius, J. Zagorskas). Tada nugriovus kelis namus buvo atlaisvintas sklypas, o vėliau, jau 1997 metais, jis išnuomotas viešbučio „Naktinė magija“ savininkui A. Stravinskui, įsipareigojusiam pasirūpinti ir unikalia kultūros vertybe.
Pagal paminklotvarkos sąlygas (prof. A. Miškinis) nurodyta šiame sklype statyti vos 3 aukštų pastatą, todėl Kauno paminklosaugininkų taryba tuomet griežtai supeikė projektuotojo R. Kemežio pateiktą 5 aukštų viešbučio eskizą. Vis dėlto verslininkui nulinį statinio ciklą kažkaip pavyko suderinti. Nuo to laiko šalia gynybinės sienos liekanų žiojo pamatų duobė, kol pernai A. Stravinskas vėl ėmėsi reikalo ir pasitelkė architektą G. Natkevičių – suprojektuoti jau 30 metrų aukščio pastatui.
Rekordinis užstatymo intensyvumas
Architekto G. Natkevičiaus manymu, naujasis pastatas turėtų būti vientiso tūrio, nes aplinka prie Malūnininko bokštelio ir taip įvairi. „Iš pradžių bandėme tūrį skaidyti pagal paminklosaugininkų rekomendacijas, tačiau tada jis atrodė chaotiškai“, – sakė projekto autorius. Vieną po kito nešęs variantus G. Natkevičius galiausiai paveldosaugą „palaužė”. 10 aukštų stiklinio pastato 2 fasadai būtų tarsi aptraukti didžiule „tinkline kojine“, o į Malūnininko bokštelį orientuotas trečiasis – veidrodiškas. „Architektūrinis kontrastas ir veidrodinėje sienoje atsispindintis plytų mūro raštas pabrėš bokštelio subtilumą“, – mano G. Natkevičius. Architekto teigimu, stiklinius daugiabučio fasadus dengiantis akmeninis tinklas neleis gyventojams eksterjero darkyti skirtingais papildomais elementais – roletais, žaliuzėmis, gėlėmis ir pan.
Pastatą statanti bendrovė „Arno vila“ yra įsipareigojusi savo lėšomis atkurti šalia miesto sienos buvusią istorinę gatvelę, rekonstruoti Malūnininko bokštą ir pačią sieną, sutvarkyti aplinką ir įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Taigi po visu sklypu ir net po gynybine siena suprojektuotu 2 aukštų apie 90 vietų požemine automobilių stovėjimo aikštele turėtų naudotis ne vien namo gyventojai, bet ir visuomenė.
Beje, milžiniško, ankštame sklype įsprausto namo plotas kartu su automobilių stovėjimo aikštele sieks net 13 000 m².
KVAD projektą palaimino
Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vadovė Irena Vaškelienė „Statybų pilotui“ paaiškino, kad nors pastatas patenka į Senamiesčio teritoriją, šioje jo dalyje jau vyrauja Naujamiesčio užstatymas. Pasak pareigūnės, paveldo specialistams nekilo abejonių nei dėl projektuojamo pastato dydžio, nei dėl jo santykio su vieninteliu išlikusiu Kauno gynybinės sienos bokšteliu, nei su gretimu „smetoniniu“ užstatymu.
„Projektą mūsų taryba svarstė tol, kol projekto autoriai surado tinkamą šiai vietai architektūrinį sprendimą“, – teigė ji. Pareigūnė sakė įsitikinusi, kad Kauno Naujamiesčio užstatymo aukštingumą reikia kelti, ypač Karaliaus Mindaugo prospekto pusėje.
Paminklosaugininkų tarybai priklausantis architektas Rimas Palys yra kitos nuomonės. Jis „Statybų pilotui“ teigė nesuprantantis, kaip KVAD galėjo suderinti tokio mastelio pastatą tokioje jautrioje vietoje. „Kalbama viena, o po to daroma visai kas kita“, – stebėjosi „smetoninės“ Kauno architektūros žinovas. Pasak R. Palio, G. Natkevičiaus kolektyvo projektiniai pasiūlymai buvo kritikuojami dėl pernelyg stambaus ir didelio tūrio, tačiau KVAD tarybai pateikiami variantai skyrėsi bemaž vien fasadų estetika.
Architektūros istorikė Nijolė Lukšionytė-Tolvaišienė taip pat sakė nepritarianti tokiam dideliam pastatui Naujamiesčio teritorijoje. „KVAD tarybos posėdyje, kuriame buvo pritarta šiam projektui, nedalyvavau, todėl neįsivaizduoju, kaip taryba galėjo pritarti tokio dydžio statiniui. Juk šalia ne tik Malūnininko bokštelis, bet ir Kauno centrinis paštas, Muzikinis teatras ir kiti vertingi tarpukario architektūros objektai“, – stebėjosi ekspertė.
Net ekspertas suabejojo
Paveldo ekspertas prof. Jurgis Bučas „Statybų pilotui“ sakė pritariąs autorių sprendimui projektuoti modernios architektūros pastatą, nes Naujamiestis – teritorija, kurioje gali būti vertingos architektūros iš įvairių miesto raidos etapų. „Vakaruose plačiai naudojamas architektūrinio kontrasto principas, kai nauja statyba paryškina senąją ir atvirkščiai“, – dėstė ekspertas. J. Bučas įžvelgė dar porą šio projekto teigiamų aspektų – kad Malūnininko bokštelis galės būti naudojamas, lankomas ir kad veidrodinis naujojo pastato fasadas sudarys išryškinantį foną. „Tačiau aš visą laiką kritikavau ir dabar smarkiai abejoju tiek dėl paties namo tūrio, tiek dėl jo aukščio“, – pabrėžė „Statybų pilotui“ J. Bučas, anksčiau žiniasklaidoje cituotas priešingai.
Architektas R. Palys įsitikinęs, kad leidę statyti tokio dydžio pastatą jautrioje Kauno centro vietoje, Kauno pareigūnai parodo visiškai neišmanantys nei urbanistikos, nei paveldo dalykų. „Realizuojamame istorinės teritorijos išvystymo urbanistiniame scenarijuje istoriniam bokšteliui numatyta greičiau lauko tualeto nei kultūros vertybės vaidmuo“, – piktinosi architektas.
Žemvaldžiai atakuoja
Jei ir toliau Kauno urbanizmas plėtosis pagal panašias tendencijas, nebeteks ilgiau sukti galvos, kur įkurti Kauno „sitį“. Kol už miesto planavimą atsakingi pareigūnai tūpčioja (arba laukia), verslas veržiasi į vertingiausią kultūrine prasme Kauno teritoriją – Naujamiestį. Iš kiekvieno sklypelio be skrupulų bandoma išspausti kiek įmanoma. Jokios architektūrinės logikos, jokio konteksto paisymo nebelieka. Pro pirštus žiūrintys Kauno pareigūnai iš pradžių į pačią Kauno širdį įsileido 56 000 m² ploto prekybos centrą „Akropolis“ su garažu virš krantinės, o dabar – ir 10 aukštų namą. Precedentas Naujamiesčio urbanistiniame audinyje „šriubuoti“ daugiaaukščius pagal žemvaldžio kaprizus yra išgirstas. „Statybų piloto“ žiniomis, panašaus dydžio „grožis“ jau braižomas I. Kanto gatvėje, devynaukštis „matuojasi“ sklypą prie M. Žilinsko galerijos – matyt, naujų „premjerų“ bus ir daugiau.
Comment
-
Projektas tai puikus, bet ziniasklaida nenusiteikusi puikiai siu statybu atzvilgiu
Kiek teko is sono stebet darbus, panasu kad nemazai buvusiu pamatu konstrukciju jie naudoja, sustiprindami metalinem sijom is vidines puses ir remdami jas i pagrinda.
Statybos aikstele maza, taip kad idomu stebeti kaip ivairi technika sukinejas kad prasilenktu
Comment
-
paskutinis atnaujinimas (foto) pries pora savaiciu buvo. Ar reik ryt atnaujinimo? Netoliese busiu, tj galeciau paejetMano nuotraukos @Fotki.com
Auto Show Millennium 2007
Retromobile 2007
"Kova 1". Driftingo čempionatas
"Foje" Gali Skambėti Kitaip
Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
Kauno Marių Regioninis Parkas
Comment
-
Parašė SkeiTeriS/ reikia reikia, atrodo jau iškėlė normalų kraną.Mano nuotraukos @Fotki.com
Auto Show Millennium 2007
Retromobile 2007
"Kova 1". Driftingo čempionatas
"Foje" Gali Skambėti Kitaip
Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
Kauno Marių Regioninis Parkas
Comment
Comment