Parašė Jeffas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
"Bokštas" - gyvenamas namas Kęstučio g./Kanto g. Kaune
Collapse
X
-
Taip, maža tualeto būdelė gotikiniu stogu didelio stiklinio šiltnamio fone. Turistų srautai trauks žiūrėti nesustodami.
Man asmeniškai pagrindinė bokštelio vizualinė erdvė kaip tik buvo važiuojant Kęstučio gatve. Kad bokštelį pamatyti nuo Muzikinio teatro, reikia prieiti beveik prie teatro durų, nes sodelyje viską užstoja medžiai.
Comment
-
Parašė syle Rodyti pranešimąNelygink ,,mažos tualeto būdelė gotikiniu stogu" apaugusios krūmais ir bruzgynais, niekad nefunkcionavusios gynybinės sienos dalies su viena seniausių Lietuvos mūrine pilimi
Jei jau taip kreipiame kalbą, tai Lietuvoje yra kur kas daugiau išlikusių senovinių pilių nei miesto sienų fragmentų. Sienų fragmentai su gynybinių vartų liekanomis yra išlikę tik Kaune ir Vilniuje. Klapėdoje tebuvo gynybinių griovių sistema, panašiai ir Biržuose (pilies prieigose), o Kėdainiai sienos taip ir nepasistatė. Trakuose gynybinės sienos funkciją atliko ežerai
Beje, miesto sienos buvimas simbolizuoja ir meisto turtingumą, nes tai reiškė, kad jame buvo ką plėšti, o taip pat, kad miestiečiai buvo pajėgūs tokią sieną pasistatyti.
Žodžiu, miesto siena savo simboliškumu ir statusu niekuo nenusileidžia "seniausiai Lietuvoje mūrinei piliai", kurioje niekas net negali pasakyti koks kunigaikštis kada nors gyveno.Paskutinis taisė Jeffas; 2006.10.29, 14:33.
Comment
-
Siena taip ir nebuvo baigta, o tuo metu atsiradusi artilerija ją pavertė niekine. Statant siena Kauną užpuolė rusai išvogė tuos milžiniškus turtus , gyventojų likučiai nesugebėjo tęsti statybų ir joms jau nebuvo reikalo nes Kaunas tapo kaimu su turtinga istorija. Kaunas dar ne greit atsigavo .Paskutinis taisė syle; 2006.10.29, 15:02.
Comment
-
tuoj nuvarysime į off topic'ą ir pašysime kurti naują temą (gal ir būtų neblogai?)
Sutinku, kad statytą miesto sieną nebuvo spėta panaudoti pagal paskirtį. Tai yra visiškai to paties laikotarpio (XVIIa. vidurio) statinys kaip ir Vilniaus Bokšto g. esanti artilerijos bastėja, statytas tuo metu, kai radikaliai keitėsi karo technologijos. Be to, ir Vilniaus gynybinė siena, kai buvo pastatyta, visiškai nebeatliko savo gynybinės funkcijos.
Vis dėlto, Vilniuje niekam (pvz. Barbakano viešbučiui) nekilo minties ten statyti 10 aukštų stiklinį griozdą, nes bent jau formaliai žiūrint ir Kaune, ir Vilniuje tai yra senamiesčio teritorija...
Dėl palyginimo su Kauno pilimi pasilieku prie savo nuomonės - abiejų objektų vertė yra grynai simbolinio pobūdžio. Skirtumas tik tas, kad prie pilies kaip simbolio kiekvienas Kauno Jurgis jau yra pripratęs.
Dar kartą pasikartosiu - pastatas gražus, bet visiškai ne vietoje žiūrint į platesnį kontekstą.Paskutinis taisė Jeffas; 2006.10.29, 15:28.
Comment
-
Manau, kad nieko netenkino buvusi padėtis, t.y. dykra I.Kanto/Kęstučio g. kampe. Mano nuomone buvo du keliai.
1. Nugriauti esamus I.Kanto rytinės pusės pastatus atveriant vaizdą į Miesto sodą ir sienos likučius (su galimybe atstatyti XIX a. pabaigoje nugriautą kitą sienos bokštelį). Nesunku suprasti, kad šis kelias būtų sunkiai realizuojamas, ir tiesa sakant, visai neprasmingas, nes dykra tik būtų padidėjusi.
2. Tęsti XIX a. pradėtą formuoti naujamiesčio perimetrinį užstatymą ir užstatyti kampinį sklypą.
Tai ir buvo padaryta. Galima ginčytis dėl pastato tūrio, aukštingumo ir pan., bet nuo to niekas jau nepasikeis. Problema ta, kad Kauno KVADas ir kitos atsakingos institucijos neturi jokių gairių kuriomis būtų galima vadovaujamasi projektuojant pastatus istorinėje miesto dalyje. Jokių bendrų principų nėra, kiekvienas objektas "derinamas" atskirai ir kuo tai galiausiai baigėsi visi žinome - STT vizitu KVADe Manau tokių "išsišokimų" nebūtų, jei būtų griežtai nustatyta: tokiose ir tokiose gatvėse pastatų aukštingumas pvz. ne daugiau kaip 6 aukštai ir NE MAŽIAU kaip 5. Tai leistų investitoriams planuoti savo investicijas. Nes šiuo metu situacija maždaug tokia. Egzpertams atrodo, kad Kaune negalima statyti pastatų aukštesnių kaip 2 aukštai (nes kažkada ciesorius taip liepė). Toks aukštingumas netenkina investitorių (o taip pat neturėtų tenkinti ir sveiko proto miestelėnų). Ir tada prasideda pramušinėjimas su tų egzpertu "patepimu" - o jei dar aukštelį, dar aukštelį - žiūrėk jau gaunasi 10 aukštų. O, jau galim statyt. Taip ir murkdomės urbanistiniame bardake.
O pastatas nėra blogas. Gana gražiai uždarė buvusią azijatišką perspektyvą iš I.Kanto g. į Miesto sodą, o kartu neužstoja senojo bokštelio žvelgiant iš Kęstučio g. Įvykusį faktą iš principo reiktų vertinti teigiamai.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
-
Esu čia buvęs Labai gražūs tie bokšteliai realybėj. Na o iki to milžino dar geras gabaliukas kelio o ir didelė gatvė skiria juosMano nuotraukos @Fotki.com
Auto Show Millennium 2007
Retromobile 2007
"Kova 1". Driftingo čempionatas
"Foje" Gali Skambėti Kitaip
Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
Kauno Marių Regioninis Parkas
Comment
-
tai sakot Kauno arena nedera salos kontekste... %)Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net
Comment
-
Bet ir palyginimai pas jus. Tai kas statoma dabar su tuo kas buvo pastatyta sovietiniais laikais. Manau Kauno centre yra pakankamai monstrų iš tų laikų, su kuriais ir reiktų lyginti minėtą Talino viešbutį. Pristatykim prie kiekvieno seno pastato po tokį daugiabutį ir bus labai puiku - "išryškins" tuos senus pastatus.
Nors nesakau, kad pats pastatas man nepatinka.
Comment
Comment