Dar viena gera žinia – 2016 m. birželio mėn. skiriamas papildomas beveik 200 mln. eurų finansavimas, už kurį bus galima atnaujinti daugiau kaip 700 namų .. Aplinkos viceministrė šių metų birželio 22 d. pasirašys Lietuvos ir Vokietijos aplinkos ministerijos susitarimą, pagal kurį Lietuvos savivaldybės pastatų energinio efektyvumo didinimo ir kitiems projektams finansuoti galės iš Vokietijos gauti papildomą finansavimą net iki 80 proc. Šia finansine parama bus galima pasinaudoti ir kompleksiškai atnaujinant miestus, t. y. įgyvendinant kvartalinės renovacijos projektus.
Labai įdomu būtų detaliau sužinoti kaip konkrečiai Vokietijos aplinkos ministerija rems renovaciją
Pemenate, prieš 30 metų, sovietinių daugiabučių kiemus? Tada kad neįvažiuotų tie kuriems nevalia, ar kiemai nebūtų pravažiuojami gyventojai patys tverdavo juos metaliniais kuolais. Ir pievas prie namų tada saugojo nuo vaikų, kad nespardytų kamuolio, nebėgiotų ir netryptų žolės. Tarp kuolų dažnai įtempdavo vielą, kurią bėgant reikdavo nepamiršti peršokt. Pamenu net ir spygliuotą vielą naudojo. Tvarką dažnai prižiūrėdavo ir vaikus bardavo kokia nukvakusi babytė iš ketvirto aukšto, atvežta nukaršinti iš vienkemio į miestą savo tada prakutusių vaikų.
Ir dabar mieste, kur ne kur, galima pamatyti tuos praradusis savo paskirtį sulinkusius, surūdijusius styrančius kuolus, ant kurių kol nepasimaus koks žiemą paslydęs pijokas- niekas neišveš į metalo laužą. Bet mūsuose giliai įsišaknijęs valstietiškas noras apsitverti niekur nedingo. Gyvenimo kokybei “prastėjant” kuolus pakeitė tvoros, kurios iš parkų ir ežerų pakrančių keliasi į prestižinius renovuotų sovietinių daugiabučių kiemus. Ypač į tuos kur bendrijų sprendimus formuoja aktyvūs, riboto mastymo senjorai. Ten tvoros iš vielos tinklo, beveik 2 metrų aukščio, kaip laukiniams gyvūnams. Paskirtis jų nėra aiški. Nuo vagių tokios tvoros neapsaugos- kas norės tas perlips. Šunų vedžioti neleidžia kabantys ženklai. Gal jos skirtos vaikams, kad įprastų bėgioti uždaryti narve, o užaugę neemigruotų?
Pagalvokite pavyzdžiui apie Šilainių mikrorajoną, kuriame kiekvienas daugiabutis bus aptvertas tokia tvora. Arba kaip gaisrininkų automobilis privažiuos prie iš visų pusių aptverto namo jeigu kada teks jį gesinti? Ar savivaldybė leidžia tokias tvoras? Kokia Jūsų nuomonė?
Turbūt, kad mažiau pašalinių vaikščiotų, geresnė-jaukesnė atmosfera tada.
Ir prie ko čia tos inscinuacijos apie gardus ir kalėjimus, visame pasaulyje, ir Lietruvoje nuosavus namus tveria tvoromis, ten irgi kalėjimas ar gardas, ar tik daugiabučiams toks epitetas tinka ir vien todėl, kad tau tas nepatinka? Nekalbant,kad tvora ne kokia betoninė 2 metrų kaip būna prie kai individualių namų.
Šiaip jau namus tvoromis tveria rusijoje ir Azijoje. Kaip tik rusai gerąja prasme nustemba, pamatę pas mus žymiai mažiau tvorų, o kur jos yra, tai žemesnės.
O daugiabučius tverti tvoromis - iš viso nesąmonė.
Kartais tikrai yra perlenkta su tom tvorom, nors gyventojų noras apsitverti ir tvarkytis savo teritorijoje gal ir suprantamas. Geras pavyzdys yra tarp Sukilėlių pr. 80 ir 82 namų, kur tvora, einanti per vidurį kiemo, atskyrė dvi, viena šalia kitos esančias, vaikų smėlio dėžes
Comment