Didinamas tankumas ir kertami medžiai yra geriausias dalykas kas gali nutikti Vilniui.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nauji daugiabučiai namai Vilniuje
Collapse
X
-
Parašė googleLT Rodyti pranešimą
Taip galutinį sprendimą ar stovintis statinys turi saugomų savybių priimam tikrai ne mes (dauguma neįžvelgia, jog mediniai statiniai yra kažko verti), o specialistai. Bet gyventojai turi teisę pasisakyti dėl naujų statybų nes tai daro įtaką nusistovėjusiam gyvenimui: triukšmas, dulkės, uždengiamas vaizdas pro angą, kartais sukuriamas šešėlis, didinamas tankumas ir kertami medžiai.
Net nevisai aišku, apie kokią panoramą kalbama, nes naujas namas nieko lyg ir neuždengia.
P.S. Radau tą panoramą, dėl kurios kovoja KPD:
Todėl prašome Jūsų užtikrinti, kad tokios turtingos istorijos siūlomų galimybių neprarastume dėl tyrimais iš esmės nepagrįstų ketinimų suformuoti palei Žygimantų gatvę akliną perimetrinį užstatymą, kuris atitinka tik pačią vėliausią, XIX a. pab. – XX a. pradžioje šioje teritorijoje besiformavusią urbanistinę tradiciją.
http://lietuvos.link/esminis-posukis...iescio-savybe/
Paskutinis taisė Sula; 2017.09.14, 10:23.
- 2 patinka
Comment
-
Pagal tokią logiką centre nieko negalima statyti, nes vis tiek bus taškas, iš kurio žiūrint užsistos panorama. Tik įdomu, kaip tokius projektus kaip Novotel antstatas leido statyti pačio senamiesčio teritorijoje ir gerokai aukštesnį nei aplinkiniai pastatai, o čia naujamiestyje jau nieko neleidžia.
Comment
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąPaverkime, kad trobesyyyy griaus
Vilniaus senamiesčio perspektyvos: ar toliau jį žalosime?
https://www.delfi.lt/pilietis/voxpop....d?id=75697527
Kaimo sindromas. Dabar daug laiko praleidžiu Taline, kai grįžtu į Vilnių, atrodo grįžau į visišką rytų europos užkampį kokiais 1995 metais..
Kaimo sindromas visų pirma yra naujai iškeptų pirmos-antros kartos miestiečių noras "pabėgti nuo kaimo", kuo greičiau paviršutiniškai "miestietizuotis" . Visus tuos medinius ir kaimietiškus dalykus visų pirma vertybe laiko miesto intelektualai, o patys kaimiečiai savo sugriuvusiam tradicijų pasauly dažnai jau ir nebesupranta. Prisiminu, kažkuriam miestely apžiūrinėjom gražią medinę bažnytėlę, šalia buvus moterėlė suvapėjo "netolies yra kita bažnyčia, tai jin gražesnė, nes naujesnė". Panašus kaimietiškas mąstymas, jo reiškėjams įsivaizduojant, kad jie yra superurbanizuoti progreso šaukliai, dažnai pasireiškia ir šitam forume. + pokyčiai kaip ideologija yra tipiškas poskolonijinių šalių, įskaitant postkomunistines, sindromas.
O Taliną nurodyti kaip "nemedinį" pavyzdį Vilniui tai čia jau išvis kažkoks autizmas, nes tendencijos yra tokios:
http://pilotas.lt/2016/09/12/pulsas/...oda-diskusija/
Žaliakalnio, Šančių, Vilijampolės medinė architektūra Kaune, Žvėryno, Šnipiškių mediniai namai Vilniuje, XX amžiaus pirmoje pusėje praeivius žavėję savo ornamentiniais pjaustinėjimais, stiklintomis verandomis, mansardomis, šiandien dažnai atrodo apgailėtinai. Susmegę į žemę, sutrešę, apaugę sandėliukais, jie baigia nugyventi savo amžių. Medinio paveldo perspektyvos pas mus atrodo liūdnos. Pasirodo, kad Estijoje yra visai kitaip.
Rytoj, rugsėjo 13 dieną 18 val. VDU Didžiosios salės fojė (S.Daukanto g. 28, Kaunas) Estijos nacionalinio paveldo tarybos narė, generalinė architektūros paminklų inspektorė Triin Talk paskaitoje „The Renaissance of Wooden Slums in Tallinn“ (liet. Medinių lūšnynų Renesansas Taline) pristatys Estijos medinio paveldo atgimimą. Temą pratęs Talino miesto savivaldybės, miesto planavimo departamento vyriausioji specialistė Anneli Jüristo, kuri paskaitoje „Sustaining and Adding Values to Tallinn Historical Suburbs“ (liet. Talino istorinių priemiesčių priežiūra ir vertės didinimas) apžvelgs Talino istorinių priemiesčių pavyzdžius.
Daugiau kaip pusė medinių namų Estijoje yra moderniai suremontuoti, puikiai veikia medinių pastatų tvarkymo paramos programos, restauruoti pastatai tampa labai norimu būstu.
- 2 patinka
Comment
-
Miestą miestu daro žmogaus sukurta aplinka ir organizuota tvarka. T.y. tai žmogaus kūrinys su sava tvarka. Taline yra medinukų, bet jie sustatyti tvarkingai, kai kurie neblogai išlikę su bent kažkokia architektūra. Vilniuje tai Žvėrynas, mediniai pastatai kitur yra nelabai kokie, nepaiso jokio užstatymo tvarkos - tiesiog padrikai sudėlioti pagal senovinius įsitikinimus, kuris namo gals į kurią pusę. Miestas kuriamas žmogaus - jei to nejauti, tada nelabai tai ir miestas. Jei miestą kuria gamta, jo kaip tokio niekam nereikia. Mieste žmogus turi kurti gamtą, ne atvirkščiai.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė k0fis Rodyti pranešimą
Įdomiai čia jie informuoja, kai jau min 3 aukštai pastatyti
Comment
-
„Hanner“ pradeda 157 butų Žvėryne statybas
Skaityti daugiau: http://www.madeinvilnius.lt/verslas/...ryne-statybas/
Comment
-
Bus užbaigtas apleistas Dangaus miestas
Atgaivins dar vieną krizės „auką“ – sostinės Justiniškių rajone neliks pastato-vaiduoklio
https://www.15min.lt/verslas/naujien...lio-973-856444
Naujas statybų projektas sieks atgaivinti kažkada Justiniškių rajono ašimi turėjusį tapti, bet krizės metu pastatu vaiduokliu virtusį daugiabučių kompleksą. Nebaigtus statyti pastatus įsigijusi ir projekto vystymą planuojanti kompanija „Ha.En.“ tikisi, jog buvęs „Dangaus miestas“, tapęs „Laisvės 78B“, padės kurti patrauklų gyvenamojo rajono veidą.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė dr-rox Rodyti pranešimąBus užbaigtas apleistas Dangaus miestas
Comment
Comment