Žinok drįstu tau prištarauti. Nors ir nėra jie kažkokie tai "galiūnai", bet visgi Europa tower'į, Pilsotą aš manau tikrai drąsiai galima vadinti dangoraižiais.
Dangoraižį šeip vadint galime tik pastatus kurių STOGAS, NE antena ar kt. yra aukščiau 150m. arba kitaip 500 ft aukščio Europa kiek?- 129 m. dangoraižis? - Ne. Taip, tai aukštybinis pastatas angliškai High-riser. tai tiek, ir nereik suokt, kad oi, Lietuvoje čia ir mažesnius galime vadint Dangoraižiais ir pan. Lietuva, ar Amerika, galioja tie patys standartai.
Nebūtinai taip. Reikia vertinti ir kontekstą, tipologiją, architektūrinę išraišką, o ne tik tiesmukišką 150 m ribą.
Na, Europos bokštas galbūt gali būti vadinamas dangoraižiu, bet tik jis
Kadangi nėra vieningo standarto nusakančio nuo kokio aukščio pastatą galima vadinti dangoraižiu, aš teikiu prioritetą Emporis standartui. Kadangi ši kompnija vienintelė yra sukūrusi standartų sistemą aukštuminiams pastatams o jos fiksuoti aukščai, bei aukščiausių pastatų sąrašas pripažįstami kaip bene vienintelis patikimas šaltinis, be oficialaus. Taigi, Emporis standartas sako, kad dangoraižiu vadinamas pastatas, kurio aukštis iki betkokios architektūrinės konstrukcijos yra bent 100 metrų. Tokių Lietuvoje yra 2: Europa ir Pilsotas.
A skyscraper is a tall, continuously habitable building. There is no official definition or a precise cutoff height above which a building may clearly be classified as a skyscraper. However, as per usual practice in most cities, the definition is used empirically, depending on the relative impact of the shape of a building to a city's overall skyline. Thus, depending on the average height of the rest of the buildings and/ or structures in a city, even a building of 80 meters height (approximately 262 ft) may be considered a skyscraper provided that it clearly stands out above its surrounding built environment and significantly changes the overall skyline of that particular city.
Iš www.wikipedia.org
Aišku ne pats patikimiausias šaltinis, bet vis tiek
Kauno šilumines elektrinės kaminai - 140m; 170m. aukščio Dangoraižiai
Kaminai yra statiniai, o ne pastatai, tai viena,
antra, aš išverčiau ne visą standartą, o tik tą vietą kur kalbama apie aukštį, kad būtų dangoraižiu pastatas turi būti daugiaaukštis (čia jau kitas standartas), tad bažnyčių bokštai ar televizijos bokštai į dangoraižio sąvoką taip pat neįeina.
Skirtingose tautose ir kultūrose, skirtingose kalbose tas pats žodis dažnai turi skirtingas reikšmes, kelia skirtingas asociacijas tos tautos atstovams, skirtingas ir to žodžio atvaizdavimas tikrovėje - Lietuvoje 'dangoraižis' reiškia ne tą patį ką vakaruose - 'skyscraper', lietuvoje dangoraižis - naujas stiklinis daugiaaukštis (nuo ~16 ir daugiau) pastatas
pritariu na bet gal si savoka greitai pasikeis, nes 16auksciu vis daugeja, greitai savoka dangoraizis reiks pastata nuo 25 aukstu
Dangoraižį šeip vadint galime tik pastatus kurių STOGAS, NE antena ar kt. yra aukščiau 150m. arba kitaip 500 ft aukščio Europa kiek?- 129 m. dangoraižis? - Ne. Taip, tai aukštybinis pastatas angliškai High-riser. tai tiek, ir nereik suokt, kad oi, Lietuvoje čia ir mažesnius galime vadint Dangoraižiais ir pan. Lietuva, ar Amerika, galioja tie patys standartai.
tai tada pagal tave jau greitai, po 2 metu mazdaug turesim dangoraizi "Kuršą" 170metru
Nebūtinai taip. Reikia vertinti ir kontekstą, tipologiją, architektūrinę išraišką, o ne tik tiesmukišką 150 m ribą.
Na, Europos bokštas galbūt gali būti vadinamas dangoraižiu, bet tik jis
nesutinku. ne tik jis. Pilsotas tikrai galima vadinti dangoraiziu, nors nesiekia 150m bet aplinkoje jis issiskiria ir is visu miesto vietu matomas
tai gal dar pradekit skaiciuoti namo ugi kartu su pozeminiu garazu? yra standartai, jie pateikti. ir manau ties standartai ateityje ne mazes, o tik dides. taip kad lietuvoje dangoraiziu nera.
Taip, jei kuršas atsiras, kuo ir tikiu, tai tada skaitau turėsim pirmą tikrą dangoraižį Lietuvoje, Klaipėdoje. Siulau baigt kvailas diskusijas nes tai neturi prasmės. Gražu, kai savo laiku ir vietoje atsiranda daugiaaukštis pastatas, dangoraižis, nesvarbu, kaip pavadinsim. Šis kurį vis "Žadama" statyti Pergalės teritorijoje ir būtų, pagal mane, tokioje vietoje. Aš tik už šios visos, nuo Čiurlionio tilto iki pat Akropolio, teritorijos plėtrą akcentuotą būtent į viršų. Tai puiki apleista vieta netoli miesto centro, kur galėtų tilpt keletas aukštaūgių ir paįvairint miestą.
Į "Kauno švaros" valdas su vizijomis braunasi bendrovė KRS. Jos užsakymu architektai savivaldybės įmonės sklype nubraižė dangoraižius.
Pertvarkė kaimynų sklypus
Bendrovės KRS užsakymu architektai parengė viziją, kaip būtų galima užstatyti ne tik jų valdomą teritoriją ties Kalniečių parku. Nauji pastatai "išdygo" ir "Kauno švaros" teritorijoje, kvartaluose, nusidriekiančiuose iki S.Raštikio ir Mituvos gatvių.
Iki šiol Kauno vadovai kategoriškai neigė kalbas, kad "Kauno švara" gali būti privatizuota. Kai kurie miesto verslininkai neoficialiai užsiminė, kad vienus domina "Kauno švaros" sklypas, kiti norėtų perimti bendrovės veiklą. "Konkrečių sutarimų nėra, tačiau nepamirškite, kad neseniai "Kauno švaroje" pasikeitė vadovai. Išvadas darykite patys", – nenoriai kalbėjo vienas įtakingas Kauno verslininkas.
Taikytas vilnietiškas scenarijus
Vilniaus bendrovės "Archikadas" architektas Alfredas Žalys sakė, kad parengti viziją ir detalųjį planą užsakė bendrovė KRS. Ši įsteigė įmonę "Kauno parkas", kuri yra oficialus projektų užsakovas.
Teritorija prie Savanorių prospekto, architekto teigimu, yra nesuvaldyta, valdiškoje žemėje stovi nepatrauklūs pastatai, žemės sklypai nesuformuoti.
"Jei miestas į šį reikalą pasižiūrėtų rimtai, formuotų sklypus ne aplink statinius, o rengtų didelės teritorijos koncepciją. Tada pajudėtų miesto tvarkymo darbai. Vilniuje taip daroma: rengiami didelių teritorijų detalieji planai. Jei būčiau miesto vyriausiasis architektas, liepčiau šiam Savanorių prospekto gabalui parengti raidos programą. Tai, ką padariau aš, tebuvo smagus pasipaišymas", – komentavo A.Žalys.
Jis teigė, kad tokios neoficialios vizijos sukūrimui pritarė ir Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.
Mėginimas architektūriškai pertvarkyti visą kvartalą palankiai sutiktas ir Kauno architektūros bei urbanistikos ekspertų taryboje. Architektai nuolat raginami vykdyti užsakymus atsižvelgiant ne tik į esamus kaimyninius objektus, bet ir numatyti galimą jų raidą.
Tai būtų stebuklas
"Archikado" parengta Savanorių prospekto 339A ir 339B, 339C sklypų užstatymo vizija ekspertams kėlė šypseną dėl savo utopiškumo. 2,7 hektaro teritorijoje siūlyta įkurdinti 48 aukštų verslo centrą, 25 aukštų komercinį-administracinį pastatą, 16 aukštų 5 žvaigždučių viešbutį, 6 aukštų automobilių stovėjimo aikštelę. Šis projektas pareikalautų apie 350 mln. litų investicijų.
Vizija pradėta rengti dar 2007 m. Aiškinamuosiuose raštuose užfiksuota, kad vienas pastatų galėtų tarnauti miesto savivaldybės reikmėms, galvota ir apie gyvenamuosius namus. Tačiau šie variantai, pasak A.Žalio, atkrito.
Ekspertai juokavo – jei toks projektas būtų įgyvendintas, jis patenkintų Kauno statybos poreikius penkeriems metams, vietiniai architektai galėtų eiti atostogauti.
Pusantro šimto metrų aukščio pastato atsiradimas daug kam atrodė niekuo nepagrįstas. Kaunui, ekspertų nuomone, reiktų lygiuotis ne į Dubajų, o į vidinės kultūros puoselėjimą.
"Jei Kaune būtų pastatytas 150 m aukščio pastatas, tai būtų stebuklas, turbūt vienintelis ir visiems laikams", – ironizavo architektas Gintaras Balčytis. Abejota, ar toks užmojis būtų komerciškai patrauklus, ar atsirastų investuojančiųjų.
Bendrovėms KRS ir "Kauno parkas" atstovaujantis Darijus Laptevas "Kauno dienai" teigė, kad šis užmojis realus, Kauną esą reikia pagražinti. "Manau, dabar yra tas laikas, kai reikia rengti detalųjį planą. Per tą laiką praeis krizė ir bus galima pradėti statyti", – pridūrė D.Laptevas.
Gretimų kvartalų vizija, pasak jo, yra tokia, kokią jie norėtų matyti, o kaip bus toliau – spręs miestas.
Specialistų teigimu, verslininkai mėgsta reklamuoti būsimus objektus, tačiau dažnai tai lieka tik pažadais. Taip siekiama padidinti sklypo vertę.
Comment