Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[†] Radviliškio r. bažnyčios
Collapse
X
-
Kažkaip negerai - Radviliškio rajonas be svarbiausios bažnyčios, kuri nors ir pokarinė, bet gan padoriai atrodo. Radviliškio Švč. M. Marijos Gimimo bažnyčia - foto-2014
Senoji bažnyčia sudegė per Antrąjį karą. 1987 m. atstatyta (ar pastatyta nauja).
Labai įdomi varpinė, pastatyta 1876 m.; kita panaši - Smilgiuose
- 1 patinka
Comment
-
linko kryžiai nelygioj kovoj...
Kovo 15 dieną Radviliškio miesto seniūnijoje susitikę tremtiniai Stasė Janušonienė, Irena Palionienė ir Algis Juozapaitis, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas ir Jo pavaduotoja Vigilija Dževečkienė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Valuckas aptarė architektūrinio ansamblio Laisvės alėjoje detales, įamžinti tinkamas datas, diskutavo apie Trijų kryžių ir kompozicijos „Skausmo ir kančios kelias“ prie Radviliškio bažnyčios atnaujinimą.
Radviliškio miesto seniūnas E. Mončauskas susirinkusiesiems pristatė seniūnijos pasiūlymą atnaujinti tremtį įamžinančią architektūrinę kompoziciją prie Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios: pratęsti dekoratyvinę betoninę sienelę, išrauti kadagius ir jų vietoje įrengti veją. Buvo diskutuojama ir apie tai, iš kokios medžiagos turėtų būti pagaminti nauji kryžiai: iš metalo ar medžio. Pasitarus nuspręsta kurti naujus medinius kryžius. Dabar prie bažnyčios įrengti kryžiai čia stovi nuo 1989 metų, jų jau nebeįmanoma atnaujinti. Naujus kryžius sukurti pasiūlyta senųjų kryžių bendraautoriaus Edmundo Gaubo sūnui menininkui Martynui Gaubui, šiuo metu laukiama jo atsakymo. Seniūnas patikino, kad kryžių matmenys nesikeis. Pradėti šio memorialo atnaujinimo darbus planuojama jau prieš Velykas. Kompozicija „Skausmo ir kančios kelias“, skirta atminti Lietuvos kankinius, tremtinius, politinius kalinius, žuvusius Sibiro platybėse, atidengta 1989 m. Jos autoriai – V. Vaicekauskas, A. Dovydaitis ir E. Gaubas. 1995 m. birželio 14-ąją šalia pastatytų Trijų kryžių pašventintas simbolinis „Skausmo ir kančios kelias“ – geležinkelio bėgiai, simbolizuojantys į tremtį iš Radviliškio žmones vežusius ešelonus. Iš lauko akmenų sudėta Atminties sienelė – paminklas negrįžusiems iš tolimųjų Sibiro platybių. Bėgiai sulaužyti, kaip ir ištremtų žmonių likimai. Tarp bėgių – tremtinių sodybų vietas liudijantys akmenys. 2001 m. birželio 14 d., minint tremties 60-metį, prie šio memorialo buvo pasodintas Vilties ąžuoliukas.
Su tremtiniais diskutuota ir apie architektūrinį ansamblį Laisvės alėjoje. Jų paprašyta pateikti keturias pagrindines Radviliškio krašto žmonių trėmimo datas ir vietas, į kurias buvo tremti Radviliškio krašto žmonės. Šios vietos ir datos bus įamžintos keturiose simbolinėse stotelėse (prie suoliukų įrengtose informacinėse plokštėse). Prie kiekvieno suoliuko bus pasodintas medis, kuris simbolizuoja kraštą, į kurį buvo ištremti Radviliškio rajono žmonės. Prie Lietuvai skirto suoliuko augs beržas, prie kitų trijų – trys Sibiro medžiai: sibirinė pušis, kedras, maumedis.
Ant obelisko, kuris bus pastatytas memorialo dalyje, skirtoje įamžinti kovotojų už laisvę atminimą, nuspręsta įamžinti Vyties kryžiaus kavalierių, kilusių iš Radviliškio valsčiaus, žuvusių 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovose, pavardes, o kitoje pusėje – išraižyti tekstą, pagerbiantį Lietuvos kariuomenės savanorių, kilusių iš Radviliškio valsčiaus ir dalyvavusių 919–1920 metų Nepriklausomybės kovose, atminimą.
Radviliškio rajono savivaldybės informacija
http://www.radviliskis.lt/lit/Bus-at...skio-baznycios
- 1 patinka
Comment
-
Fotografavau prieš gerą savaitę.
Kadangi čia užsukau jau vakare ir su praktiškai mirštančiu fotiku, kuris galop ir numirė, tai kiek padariau nuotraukų, tiek...
Vadaktai. Šv. Agotos bažnyčia.
1.
2.
3.
4. Ant bažnyčios fasado pritvirtinta atminimo lenta rašytojui H. Senkevičiui, kuris šį miestelį mini romane "Tvanas."
5. Šventoriuje taipogi yra bažnyčios statytojų mauzoliejus. Jame palaidoti Vadaktų dvaro šeimininkaiZigmantas Liudkevičius (1820-1893) su žmona Agota Liudkevičiene (1813-1902)
6.
7.
8. Varpinė, iš kurios pavogtas ir sudaužius į gabalus parduotas metalo supirktuvei 1912 m. nulietas varpas.
Dabar tik vienas likęs varpas.
9.
10. Šalia Vadaktų bažnyčios kitoje kelio pusėje, stovi tarpukaryje statytas paminklas Vytautui Didžiajam.
11.
12.Paskutinis taisė Raelis; 2018.05.29, 17:19.,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
- Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."
- 3 patinka
Comment
-
Šiaulėnų bažnyčios fundatorių Šemetų (Szemiot) koplyčia Šiaulėnų miestelio kapinėse
Foto 2011.04
Šemetų (Szemiot) herbas Łabędź (Gulbė)
Apie herbą, deja, nėra informacijos lietuviškai, nuoroda lenkiškai: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81...erb_szlachecki)
Comment
-
Parašė tank4040 Rodyti pranešimąSveiki bažnyčių žinovai.
Gal pasakytumėt kuri čia vieta?
Rezultatai - LIMIS
- 1 patinka
Comment
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimąPalonų Dievo Apvaizdos bažnyčia, Radviliškio raj.
http://www.mytrips.lt/Pasakojimas/Dv...o-Lietuva./193
Į Palonus 1927 m. paskirtas kunigas Mykolas Ruseckas pats suprojektavo bažnyčią ir kleboniją.
Projektas pakeistas, pastatyta kuklesnė akmenų mūro bažnyčia.
ebay.de
Turbūt čia tas pats projektas
https://pirkis.lt/home/menas-kolekci...tas-1929.html/
Comment
-
Rokoniai, Radviliškio r. Šeduvos sen.
Rokonių Šv. Kazimiero bažnyčia – katalikų bažnyčia, esanti Rokonių kaime (Šeduvos sen.), Radviliškio rajone, Sidabravo Švč. Trejybės parapijos teritorijoje. Bažnyčia iškilo už privačias lėšas, jos fundatorius – Šeduvos miesto Garbės pilietis, ūkininkas Kazimieras Masilionis.
Foto Vilensija 2019.04.14
Rokonių bažnyčia buvo statoma apie 10 metų. 2019 m. balandžio–gegužės mėn. buvo numatyti baigiamieji įrengimo darbai, statinio įteisinimas, bet dėl biurokratinių kliūčių, kilusios pandemijos to numatytu laiku nepavyko padaryti, buvo atidedama.Milijoną eurų kainavusi bažnyčia jokiam dekanatui nepriskirta (...). 2021 m. rugsėjo 26 d. bažnyčia buvo pašventinta Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio, šventovei suteiktas šv. Kazimiero vardas
https://siauliuvyskupija.lt/sv-kaled...o-parapijose/#
Comment
-
Reportažas apie privačios Rokonių bažnyčios savininką
LRT 2022.12.17
79-erių Kazimieras Masilionis – vienintelis Lietuvoje žmogus, turintis savo privačius maldos namus. Kad Radviliškio rajone esančiame Rokonių kaime pastatytų bažnyčią, jis nepagailėjo ir 1 mln. eurų. (...)
Žmonių nuomonių apie tai, jog Rokonių kaime užsimojo pastatyti bažnyčią, vyras sako sulaukęs įvairių, bet, kaip teigia pats, visiems juk neįtiksi.
„Vieni juokėsi, sakė: „durnius, kam statė tą bažnyčią, milijoną sukišo, geriau būtų kur nors vilą kokią nusipirkęs, dar ką nors“. (...)
Pačią 1 mln. eurų kainavusią bažnyčią Kazimieras pasakoja tvarkęs savo nuožiūra – jokių nurodymų iš dvasininkų negavo, tik pasitarė su žmona Vitalija. „Konkurencijos nėra, (...) rinkliavos nerinkome jokios, prieš nieką atsiskaityti neturime, ką norime, tą darome“, – sako jis.
Dabar privačių maldos namų interjerą puošia ąžuolinės skulptūros, antikvariniai baldai, atgabenti iš Vokietijos. Kazimieras net ir rūbus kunigams supirko, kad šie be rūpesčių atvažiuotų laikyti mišių.
Nors žmonės siūlo aukoti bažnyčiai, vyras sako jų paramos priimti nenorintis – tikina, kad su žmona prižadėjo Dievui bažnyčią pastatyti be aukų. Vis dėlto dabar aukų dėžutę bažnyčioje jau galima rasti. „Būtų jos nebuvusios, bet pasakė, kad bažnyčia nesiskaito bažnyčia, jei nėra. Piligrimai ateina, nori bažnyčiai paaukoti, o nėra kur padėti pinigų“, – aiškina Rokonių kaimo įžymybė. (...)
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...i-arba-pijokai
Comment
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimą
Juozas Kamarauskas (1874 - 1946).
Radviliškio bažnyčia 1942.VIII.28 d.,
Piešinys ant popieriaus
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, inv. Nr.LNDM T 7979
https://www.limis.lt/valuables/e/805180/20000003395380
- 1 patinka
Comment
Comment