Pajieslio Švč. M. Marijos bažnyčia ir varpinė, 1857 m. fundavo teodora Butlerytė-Pilsudskienė (Juzefo Pilsudskio senelė, palaidota šventoriuje), 1913 m. perstatyta, foto-2010
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[†] Kėdainių r. bažnyčios
Collapse
X
-
Pagiriai, Kėdainių r.
Foto 2019.02
Parašė laimutis Rodyti pranešimąPagiriai
Miestelio aikštė su bažnyčia, naująja varpine ir koplyčia. 1925 m.
Paskutinis taisė Romas; 2021.04.25, 13:03. Priežastis: Kopija iš temos "Pagiriai, miestelis Kėdainių r."
Comment
-
Rinkos aikštė 2021.09.24
Dotnuvos bažnyčios bokštai taip ir liko nepradėti renovuoti
Kultūros infrastruktūros centrui paskelbus viešųjų pirkimų konkursą, nebuvo gautas nei vienas pasiūlymas. (...)
Šiais metais didžiausia Kėdainių savivaldybės Bažnyčių rėmimo programos suma − 10 000 eurų, o tai yra pusė viso programos biudžeto, buvo paskirta Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčiai ir bernardinų vienuolyno ansambliui.
Dotnuvos parapijos kompleksas buvo įtrauktas į Švento Sosto programą ir bažnyčios bokštų tvarkybai dar buvo paskirta 50 000 eurų iš valstybės biudžeto per Kultūros infrastruktūros centrą.
Simboline suma turėjo prisidėti ir pati bažnyčia.
https://rinkosaikste.lt/dotnuvos-baz...eti-renovuoti/
Pradėjo tvarkyti Dotnuvos bažnyčią
Pusė Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčios, tiksliau vienas bokštas, šiuo metu apsupta pastoliais: neseniai prasidėjo jos bokštų tvarkybos (restauravimo, remonto) darbai. Juos atlieka kėdainiečių įmonė ‒ UAB „Tarda“ (vadovas Artūras Stefanovičius). Darbus numatoma baigti kitų metų lapkričio mėnesį. Prie šio projekto pinigais prisideda ir savivaldybė ‒ vadovaudamasi Kėdainių rajono savivaldybės bažnyčių rėmimo 2022 programa, finansuoja 10 000 Eur.
Pagal projektą numatomas remontas: kryžių tvirtinimo vietų remontas, bokštų ir vakarų pusės frontonų dažymas, bokšto vidaus medinių konstrukcijų dengimas antiseptikais ir antipirenais, bokštų medinių žaliuzių remontas ir dažymas, bokštų angų dengimas metalo tinklu iš vidaus, bokštų vidaus kopėčių ir grindų keitimas, bokštų šalmų skardos remontas, bokštų angų skardinių palangių remontas, bokštų architektūrinių detalių skardinimo remontas.
Numatomas restauravimas: bokšto šalmų skardinių ir medinių stogo liukų restauravimas, bokštų ir frontonų tinko restauravimas, akmenų ir plytų mūro sienos restauravimas.
https://rinkosaikste.lt/pradejo-tvar...uvos-baznycia/
Comment
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąTvarkymas gerai. Man tik įdomu ar paliks apatinę bažnyčios dalį netinkuotą, ar kaip? Atvirai sakant, ta bažnyčia man yra mįslė. Bokštai - barokas, bet apačia su tais akmenimis tarsi visai kito periodo statybos.
Apatinė dalis turbūt nebus tinkuojama.
- 1 patinka
Comment
-
Kėdainių Šv.Jurgio bažnyčia žiūrint nuo tilto
Foto 2004.07
Foto 2023.07
Spaudoje yra ir šv. Jurgio bažnyčios nuotrauka tilto fone
Foto 2022.01.31
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...-bukles-tiltas
Comment
-
Krakės nuo 1421 m. buvo Žemaičių vyskupų valda. Pirmoji bažnyčia rašytiniuose šaltiniuose minima XV a. antroje pusėje. Žemaičių vyskupas Jonas Domininkas Lopacinskis 1768 m. pastatė naujus medinius maldos namus. Jie parapijiečiams tarnavo daugiau nei 140 metų ir buvo nugriauti, 1907 m. pastačius mūrinę, iki mūsų dienų išlikusią bažnyčią.
Krakių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Apie 1904-1905 m. Fot. Adomas Daukša
Krakių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios statyba (knygoje bažnyčia priskirta Vilkijai, gali būti, kad yra ir daugiau neteisingų metrikų). XX a. pr. Fot. Adomas Daukša
Bažnyčių vaizdai XX amžiaus pradžioje. Stiklo negatyvų rinkinys. Sud. Diana Streikuvienė, Vida Kuraitė, 2016. Lietuvos nacionalinis muziejus
1905 m. Krakių plane matyti, kad pastačius mūrinę bažnyčią senoji medinė dar tebestovėjo (1907 m. nugriauta).
„Vakarų Lietuvos miestai ir miesteliai“ I knyga. Autorius: Algimantas Miškinis Leidimo metai: 2004.
- 1 patinka
Comment
-
Krakių kotryniečių vienuolynas. 1905 m. Adomo Daukšos fotografija
Vienuolės kotrynietės Krakėse įsikūrė 1645 metais. Po 1864 m. gaisro, kai sudegė bažnyčia ir vienuolynas, šis buvo atstatytas naujoje vietoje toliau už miestelio. Vienuolyno patalpose įrengta Šv. Kotrynos koplyčia. Vienuolynas nebuvo uždarytas visą caro valdžios laikotarpį, o sovietmečiu seserys kotrynietės savo misiją tęsė pogrindyje. 1997 m. kongregacija Krakėse vėl atsikūrė.
Bažnyčių vaizdai XX amžiaus pradžioje. Stiklo negatyvų rinkinys. Sud. Diana Streikuvienė, Vida Kuraitė, 2016. Lietuvos nacionalinis muziejus
- 1 patinka
Comment
Comment