Kas jau kas bet ta baznycia nakti atrodo NEREALIAI
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[KAU] Prisikėlimo bažnyčia
Collapse
X
-
Vaizdas nuo bažnyčios įkainotas trimis litais
Tiek primygtinai prašomi paaukoti visi norintieji patekti į šventovės koplyčią arba ant pastato stogo
Tuščiomis kišenėmis jau nebepamatysime ne tik nuostabios Kauno panoramos, atsiveriančios nuo Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios stogo, bet ir nebepateksime į koplyčią. Prie bažnyčios durų pasitinkanti moteris primena, jog reikia paaukoti tris litus.
http://www.kaunodiena.lt/lt/?id=6&aid=22668
Comment
-
Kristaus Prisikėlimo bažnyčia rengiasi atidarymui
Per Kalėdas tikintieji galės apsilankyti šventovėje, kuri dar niekada neatrodė taip gražiai
Prieš 75 metus pradėta statyti paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia gruodžio 26 dieną bus pašventinta. Šiomis dienomis baigiami vidaus apdailos darbai. Norėdami spėti iki Kalėdų statybininkai pasiryžę dirbti ir naktimis.
Atsirado papildomi laipteliai
Statybininkams liko dar įstatyti sunkias pagrindinio įėjimo duris, pastatyti kryžių ir viską išvalyti. “YIT Kausta” darbų vadovas Kazys Gurevičius sakė, kad remontuojant bažnyčią stengtasi kuo mažiau ką nors keisti, bet tam tikros korekcijos buvo neišvengiamos.
“Pagrindinės salės perdanga dabar yra 80 cm aukščiau. Čia veikusiai radijo gamyklai reikėjo rūsio, todėl pirmą perdangą pakėlė į viršų. Dėl to maldininkai turės lipti papildomus septynis laiptelius. Pagal projektą čia apskritai neturėjo būti rūsio. Niekas nemanė leisti perdangos atgal, nes tai vėl būtų kainavę apie 300-400 tūkstančių litų”, - pasakojo K.Gurevičius.
“Prieš karą bažnyčia buvo tik ištinkuota, sudėti langai, buvo paruošta mediena durų gamybai. Vidų išdažėme baltai, nes iš lauko pastatas buvo baltas. Brėžiniuose interjero spalvų nebuvo nurodyta”, - sakė darbų vykdytojas.
Vaizdą bjauroja pastatai kaimynystėje
“YIT Kausta” kitais metais tęs darbus. Reikia įrengti pusrūsį, administracines patalpas, nutinkuoti šoninius fasadus, cokolį ir centrinius laiptus apdailinti granitu. “Paskutinis etapas - aplinkos sutvarkymas ir dviejų aukštų automobilių aikštelė”, - sakė K.Gurevičius.
Jo teigimu, nepavyks atkurti identiškos aplinkos. “Tada ji buvo kitokia. Dabar turime šitą balaganą, - rodo pro langą į buvusius radijo gamyklos pastatus. - Jie nepuošia. Užlipus ant stogo, matosi baisūs vaizdai. Neįsivaizduoju, kaip tai sutvarkyti. Kai kurie specialistai kalba, kad tuos pastatus reikėtų nugriauti. Projektuotojų dar laukia didelis darbas”, - mano K.Gurevičius.
Ant langų stiklų numatyta įrengti vitražus, jie užstotų nemalonų vaizdą, bet tam reikia nemažų pinigų. “Dabar svarbu, kad pastatas sutvarkytas, jo nereikia konservuoti, ir čia jau vyksta pamaldos, nuo liepos jau veikia koplyčia, žmonės tuokiasi, krikštijami”, - pasakojo statybininkas.
“YIT Kausta” bažnyčią remontuoja nuo 1994 metų. “Bendrovė 6 proc. nuo pelno iš šio objekto palieka bažnyčiai. Per 10 metų atlikta darbų už 13 milijonų, todėl ir bendrovės parama nemaža”, - pažymėjo K.Gurevičius.
Dirbdami statybininkai netyčia aptiko ir kertinį akmenį - smiltainį, atvežtą iš Jeruzalės Alyvų kalno. Jis apsaugotas stiklu.
Pagerinta akustika
Bažnyčioje bus rengiami koncertai. “Atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad čia labai prasta akustika. Garso aukšti tonai slopdavo po 6 sekundžių, žemi tonai - po 13 sekundžių. Todėl įrengtas iš Vokietijos atsivežtas akustinis tinkas, įvairios garsų gaudyklės. Šį sekmadienį bus atlikti nauji tyrimai, bet rezultatai yra. Maestro Petras Bingelis apžiūrėjo bažnyčią, o 28 dieną čia koncertuos jo orkestras.
Bažnyčioje jau pastatyti elektroniniai vargonai. Jie čia atvežti prieš kelias savaites iš Klinikų, kur buvo saugomi net nuo 1991 metų. Tų metų sausio 13-osios naktį jie buvo įvežti į Lietuvą. Fundatorius Jonas Vitkūnas norėjo likti nežinomas. Apie savo 250 tūkstančių JAV dolerių vertės dovaną jis leido pranešti tik po mirties. Jis mirė 1993 metų sausį Toronte.
“Vargonai jau išbandyti, jie veikia. Specialiai jiems įrengtos kolonėlės”, - rodė K.Gurevičius. Prie vargonų bus pritvirtinta lentelė, liudijanti apie jų aukotoją.
Kunigas tikisi, kad žmonėms patiks
Prisikėlimo bažnyčios klebonas Vytautas Grigaravičius sakė, kad iki šiol Kaune gyvena daug žmonių, kurie prieš beveik prieš 80 metų aukojo savo pinigus bažnyčios statybai.
“Jie tai darė būdami vaikai, mokykloje atsisakydami bandelės. Garbaus amžiaus žmonės atneša parodyti savo aukojimo knygeles. Tikiuosi, kad jie bus laimingi, matydami šventovę suremontuotą”, - sakė klebonas.
Jis tikisi, kad bažnyčios vidus tikintiesiems patiks. “Man viskas atrodo gražu, bet suprantu, kad bus įvairių nuomonių”, - sakė V.Grigaravičius.
Kunigas pranešė, kad nuo sausio 1 dienos bažnyčioje sekmadienį pamaldos vyks keturis kartus per dieną, o šiokiadieniais - vakare.
Šių metų liepą buvo pašventinta paminklinės Prisikėlimo bažnyčios stogo terasoje atstatyta koplyčia ir altorius, kuriame įmūryta šv.Antano relikvija. Ši koplyčia pastatyta kritusių už Lietuvos laisvę atminimui. Sovietinė valdžia koplyčią buvo nugriovusi, o nebaigtoje statyti bažnyčioje įkurdino radijo gamyklą, veikusią iki 1989 metų.
Prašys Vyriausybės pinigų
Miesto Tarybos narys Bronislovas Kučinskas, kuruojantis bažnyčios remonto reikalus, sakė, jog darbai šiemet pasistūmėjo todėl, kad Savivaldybė jiems skyrė pasiskolintus 4 milijonus litų.
“Remontas užtruko tiek daug laiko, nes daugiau buvo kalbama, nei dirbama. Buvo aišku, kad vien iš žmonių paaukotų pinigų nepavyks suremontuoti bažnyčios”, - sakė jis.
Anot B.Kučinsko, labai padėjo ir tai, kad bažnyčia turi gerą kleboną. “Net stebina, kad kunigas yra ir geras ūkininkas, statybų žinovas”, - sakė politikas.
Anot jo, kitiems metams Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas yra pažadėjęs skirti 5 milijonus litų. “Anksčiau pažadus yra pamiršęs. Reikia priminti. Pinigus žada skirti gegužės mėnesį, tai mes pas jį balandį nuvažiuosime”, - aiškino B.Kučinskas.
Comment
-
Maldos rūmuose – paskutiniai plaktukų dūžiai
Iki Prisikėlimo bažnyčios pašventinimo likus 6 dienoms, skubama baigti darbus
LAIMUTIS GENYS
LS KORESPONDENTAS
Dirba statybininkai, baldžiai
Prisikėlimo šventovėje verda paskutiniai pasirengimo pašventinimui darbai.
Ateinantį sekmadienį ketinama konsekruoti prieš keturiolika metų tikintiesiems atiduotą Prisikėlimo bažnyčią.
Per tą laikotarpį bažnyčios remontui ir atstatymui jau išleista beveik 10 mln. litų.
Vakar, lankantis Prisikėlimo bažnyčioje, ten triūsė bendrovės „YIT Kausta“ statybininkai, įvairių bendrovių atstovai vežė baldus ir kitą būtiną inventorių.
Kėdainių baldų gamybos bendrovės JGB darbininkai krovė specialiai bažnyčiai pagamintus stalus ir celebrantų bei djakonų kėdes, pagamintas iš tamsintos medienos.
Bendrovės „Kauno liftų“ specialistai triūsė prie lifto šachtos, kuria iki sekmadienio tikinčiuosius turėtų pradėti į viršų kelti modernus liftas, judėsiantis iki koplytėlės. Vėliau galvojama įrengti dar vieną liftą, kuris užkeltų ant bažnyčios stogo apžvalgos aikštelės.
Vakar darbininkai labai skubėjo, nes tik praėjusią savaitę liftas iš Vokietijos atkeliavo į Kauną.
Sumontuoti modernūs vargonai
Baltomis marmuro plytelėmis išklotos bažnyčios grindys švyti švara ir iškilmingumu, o dažytojai vis dar dailina baltas bažnyčios kolonas.
Redakcijos duomenimis, kai bažnyčioje buvo užžiebtos šviesos, specialistai pastebėjo defektų, todėl kai ką reikėjo perdažyti. Bažnyčioje jau sumontuota moderni įgarsinimo sistema, užtikrinsianti puikią garso kokybę.
Praėjusio sekmadienio popietę ši sistema buvo išbandyta, specialistai sakė, jog garso kokybė – puiki.
Jau sumontuoti ir modernūs „Allen“ firmos elektriniai vargonai su sudėtinga stiprinimo ir akustinėmis sistemomis.
Vargonų garsas skambės per 45 kolonėles, išdėstytas per visą bažnyčios aukštį.
Bažnyčioje lankėsi ir neįgaliųjų organizacijos vadovai.
Jie domėjosi, kaip maldos namai parengti priimti invalidus.
Iš lauko pusė neįgalieji į bažnyčią pateks specialiai sumūrytu pandusu, o pačioje bažnyčioje sumontuotas keltuvas, kuris pakels neįgaliųjų vežimėlius iki pagrindinės šventovės patalpos grindų lygio.
Meras buvo patenkintas
Vakar į Prisikėlimo bažnyčią atvykęs meras Arvydas Garbaravičius domėjosi, kaip vyksta parengiamieji darbai.
„Labai gražu ir modernu. Man patinka, kad čia bus šviesu ir neniūru“, – sakė meras, įėjęs į bažnyčią.
Meras džiaugėsi, jog pavyko paspartinti Prisikėlimo bažnyčios atstatymo darbus, kad miesto Savivaldybės pasiskolinti keturi milijonai litų buvo prasmingai panaudoti.
Miesto vadovas apžiūrėjo Prisikėlimo bažnyčios šventorių, kol kas aptvertą statybine tvora ir apverstą statybiniu laužu.
Aplinkai sutvarkyti dar reikia apie 5 mln. litų.
Čia turėtų būti įrengtas kolumbariumas, dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė. Kai viskas bus sutvarkyta, ši vieta taps Žaliakalnio kultūros centro dalimi“, – sakė A.Garbaravičius.
Meras prognozavo, jog ateityje daugelis besituokiančių kauniečių santuokos sakramentą pageidaus gauti būtent Prisikėlimo bažnyčioje, nes čia šiuolaikiška ir šviesu, o paskui galima pasikelti keltuvu į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria įspūdinga Kauno panorama.
Lėšų skyrė ir Savivaldybė
Prisikėlimo bažnyčia, kaip tautos padėka Dievui už atgautą laisvę, buvo pradėta statyti 1934 metais, bet statybas nutraukė Antrasis pasaulinis karas ir sovietų okupacija.
Sovietmečiu bažnyčios pastate veikė Kauno radijo gamykla.
1990 metais bažnyčia buvo grąžinta tikintiesiems.
Nuo 1989 metų Prisikėlimo bažnyčiai atstatyti jau išleista 9,4 mln. litų, iš kurių 4 mln. skyrė Vyriausybė, likusius – miesto Savivaldybė ir atstatymo darbus parėmusios bendrovės, taip pat visos Lietuvos gyventojai.
Dalį lėšų specialiai bažnyčiai atstatyti skyrė Savivaldybė, paėmusi 4 mln. litų paskolą.
Praėjusiais metais Prisikėlimo bažnyčia buvo įtraukta į Lietuvos tūkstantmečio programą, tačiau lėšų jos remontui nebuvo numatyta.
Comment
Comment