Parašė VLR
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[†] Vilniaus miesto bažnyčios
Collapse
X
-
Iki šiol prie atnaujinto Misionierių (turbūt gražiausios Vilniuje) bažnyčios bokšto priprasti negaliu, išties disneilendą primena. To nepasakysi apie Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios renovaciją, nors naujosios spalvos nuo prieš tai buvusių skiriasi kardinaliai. Šv Trejybės Graikų apeigų senosios spalvos man labiau patiko, (atmetus apgriuvusį varpinės bokštą) ten buvo ypatinga aura, o dabar – blizgučio įspūdis.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimą
Man sunku net kažką pasakyti šiuo klausimu. Atrodo galvą ant pėčių turite, bet tokį briedą kalbate. Ką jau kabėti apie kontekstą, poreikį, svarbą, indelį į savo kultūros paveldą.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/St._...hapel,_Hanover
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aegidienkirche,_Hanover
Vilniuje pilna barokinių bažnyčių, po restauracijos ši taps vos viena iš jų. Aš, aišku, esu pasiruošęs ginčytis, ar reikia palikti šią bažnyčia kaip yra ar restauruoti. Bet tas faktas, kad tau ši idėja atrodo taip šokiruojančiai rodo, kad tu nelabai supranti apie ką tu šneki.
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimą
Matau neturi ką pasakyti tai lendi į buką ad hominem. Štai panašaus į Vilniaus dydžio Vokietijos miestas Hanover. Visos trys pagrindinės bažnyčios buvo sugriautos karo. Iš jų, viena buvo atstatyta, kitos dvi paliktos kaip paminklai:
Vilniuje pilna barokinių bažnyčių, po restauracijos ši taps vos viena iš jų. Aš, aišku, esu pasiruošęs ginčytis, ar reikia palikti šią bažnyčia kaip yra ar restauruoti. Bet tas faktas, kad tau ši idėja atrodo taip šokiruojančiai rodo, kad tu nelabai supranti apie ką tu šneki.Paskutinis taisė R.D.; 2023.03.18, 20:43.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimą
Man atrodo tamsta tiesiog numetėt idea fix ir žogliruojate kažkokiais miglotais "faktais" ko mums reikia, o ne nereikia. Diskutuoti apie tai, ar Vilniaus centre mes turėtume restauruoti bažnyčią ar ne, yra tiesiog už sveiko proto ribų. Suprasčiau, kad dar mes turėtume tiek bažnyčių, tiek visko, kad viena-kita mums būtų "parodymui", bet sovietmečio žalą galima parodyti ir restauracinėmis priemonėmis ir labai sėkmingai. Ši idėja manęs nei "šokiruoja", nei stebina. Tiesiog parodo tamstos visišką konteksto nesupratimą ir paveldosaugos kryptis bei politiką. Nei kritikuoju tokią poziciją, nei noriu veltis į kažkokias diskusijas, kurios niekur neveda, tačiau Lietuvoje (ir Vilniuje) pakankamai turime bažnyčių, kurių net po restautinė būklė parodo tiek carines, tiek kartais ir sovietines (nežinau net kodėl mes turėtume tai rodyti apskritai) invazijas. Konkrečios bažnyčios atveju turime žiaurų suniokojimą ir menką pritaikymą, bet restauracijos ji niekada netaps niekuo. Jeigu labai jau norite sužalojimų, galite nueiti į šv. Stepono bažnyčią ir pasižiūrėti interjerą.
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimąNesuprantančių, kas yra cool, ir viską aptinkuoti ir nudažyti siekiančių rytų europiečių nuomonė irgi yra svarbi tad leisiu tau ją reikšti netrukdanti.
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimą
Labai "cool"
https://www.irishnews.com/magazine/t...china-1552961/
Comment
-
Parašė cozzamarra Rodyti pranešimąIki šiol prie atnaujinto Misionierių (turbūt gražiausios Vilniuje) bažnyčios bokšto priprasti negaliu, išties disneilendą primena. To nepasakysi apie Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios renovaciją, nors naujosios spalvos nuo prieš tai buvusių skiriasi kardinaliai. Šv Trejybės Graikų apeigų senosios spalvos man labiau patiko, (atmetus apgriuvusį varpinės bokštą) ten buvo ypatinga aura, o dabar – blizgučio įspūdis.
Man šita diskusija primena "googleLT" tipo žmonių didžiulę empatiją netvarkai ir apsileidimui, dangstantis tariama "autentika".Paskutinis taisė R.D.; 2023.03.18, 21:49.
- 7 patinka
Comment
-
Parašė abruo Rodyti pranešimą
Pritariu, man ji tokia, kokia yra, galėtų ir likti, kaip paminklas prievartiniam sovietmečio ateizmui ir visam nesiskaitymui su paveldu. Bažnyčia sudarkyta, bet sudarkyta taip įspūdingai, kad tikrai galėtų tapti puikiu traukos objektu.
Na jei Hanoverio (ir krūvos kitų vakarų Europos miestų) pavyzdys tavęs neįtikina - neįtikins niekas, tad nematau aš ginčytis. Nesuprantančių, kas yra cool, ir viską aptinkuoti ir nudažyti siekiančių rytų europiečių nuomonė irgi yra svarbi tad leisiu tau ją reikšti netrukdant.
2. Kas tau yra "cool" nėra aktualu kalbant apie paveldą.
3. Renovuoti paveldą nėra "rytų europiečių nuomonė".
- 4 patinka
Comment
-
Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
Jeigu su perforatorium padaužysi ją labiau, gal pritrauks daugiau turistų?
1. Nėra krūvos kitų vakarų Europos miestų kurie senamiesty palieka griuvėsius.
Va dar vienas pavyzdys iš Berlyno:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kais...emorial_Church
Dar vienas iš Londono:
https://www.google.com/maps/@51.5515...aZKLOja91w!2e0
2. Kas tau yra "cool" nėra aktualu kalbant apie paveldą.
3. Renovuoti paveldą nėra "rytų europiečių nuomonė".
- 1 patinka
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimą
Dirbtinis griovimas nėra tas pats, kas apgriūvimas dėl istoriniu priežasčių. Tai yra bendra nuovoka, man keista, kad tokius dalykus reikia tau paaiškinti. Eilinis kaimietiškas, post sovietinis bandymas suabsurdinti nuomonę - apgailėtina.
Tokių miestų yra daugybė, vien Hanoveryje yra dvi tokios bažnyčios. Vokietijoje jų yra tiek daug, kad kiniečiai, bandydami kopijuoti tipiškus vokiškus miestus, stato apgriautas bažnyčias.
What did they do with the old buildings during the GDR period?
Some were demolished, and others remained but were not reconstructed. Socialists were thankful for the destruction of churches and palaces and didn’t plan to rebuild them. The new regime wanted to show that Dresden was a place for a new Socialist project.
They left a few buildings up because they didn’t know what to do with them, like the Frauenkirche in the city center. They turned its ruins into a major memorial to Allied atrocities, with a big heap of black, scorched stone.
Dresden was rebuilt twice: first, after the war, and for the second time — 50 years later in the 1990s and the 2000s. What did the second reconstruction aim to achieve?
When the GDR ended, the authorities decided to eliminate the Socialist heritage. And that was a problem. They didn’t know what to do with the numerous Socialist monuments in the city. Even renaming the streets was difficult — older people still use the old street names.
Another goal was to restore the city’s historic center. It was rebuilt from scratch as it was before the bombing. The ruined Frauenkirche was reconstructed, too.
https://birdinflight.com/en/architec...%20got%20wrong.
Vienu žodžiu, pats esi latentinis socialistas.
Dar vienas iš Londono:
https://www.google.com/maps/@51.5515...aZKLOja91w!2e0
Comment
-
Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
- 1 patinka
Comment
-
Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimąNei čia apleistas pastatas, nei kažkoks monumentas. Pakeista pastato paskirtis, o jis pats geros būklės.
- Coventry Cathedral, UK - antro pasaulinio karo metais apgriauta bažnyčia, neatstatyta, palikta kaip paminklas karui
- Holyrood Church, Southampton, UK - antro pasaulinio karo metais apgriauta bažnyčia, neatstatyta, palikta kaip paminklas karui
- St Thomas church Birmingham, UK - antro pasaulinio karo metais apvriauta bažnyčia, neatstatyta (ypač apatinė dalis)
Galima ir senesnių variantų pažiūrėti:
- Tour Saint Jaques, Prancūzija
- Carmo Covent Lisboa
ir kt.
Yra, aišku, ir atstatytų bažnyčių, įskaitant toje pačioje Vokietijoje.
Bet kokiu atveju - Lietuvoje toks apgriautos bažnyčios palikimo Vilniaus centre variantas tikrai būtų svarstytinas ir nieko absurdiško tame nebūtų. Kaip ir svarstytinas yra jos pilno restauravimo variantas.
- 1 patinka
Comment
-
Ketinau šiandien apsitvarkyti butą, bet galvoju gal geriau palikti kaip monumentą, įamžinantį šiandieną, kai nusprendžiau nebesitvarkyti.
Visi išvardinti pavyzdžiai yra karo ar gamtinių stichijų smarkiai apgriauti pastatai, kurių restauracijai būtų reikėję sudėtingų brangių statybų. Tai visiškai nepanašu į Augustijonų bažnyčios situaciją. Ar kur nors yra pavyzdžių, kur pastatas dėl apsileidimo kelis dešimtmečius liko neperdažytas, ir paskui buvo sąmoningai priimtas sprendimas daugiau niekada jo neperdažyti?
- 6 patinka
Comment
-
Parašė VLR Rodyti pranešimą- Coventry Cathedral, UK - antro pasaulinio karo metais apgriauta bažnyčia, neatstatyta, palikta kaip paminklas karui
- Holyrood Church, Southampton, UK - antro pasaulinio karo metais apgriauta bažnyčia, neatstatyta, palikta kaip paminklas karui
- St Thomas church Birmingham, UK - antro pasaulinio karo metais apvriauta bažnyčia, neatstatyta (ypač apatinė dalis)
- Tour Saint Jaques, Prancūzija
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia nėra griuvėsis, ji turi sienas stogą ir bokštą. Tavo kliedesiai, kad reikia palikt purviną , apsilupinėjusį, sovietinėm spalvom nudažytą fasadą, yra neadekvatūs ir savo pavyzdžiais nieko neįrodei.
Bet kokiu atveju - Lietuvoje toks apgriautos bažnyčios palikimo Vilniaus centre variantas tikrai būtų svarstytinas ir nieko absurdiško tame nebūtų.
Kaip ir svarstytinas yra jos pilno restauravimo variantas.
https://www.spiegel.de/international...-a-702856.html
A New Look at Germany's Postwar Reconstruction
Germany's rebirth following the annihilation of World War II is nothing short of a miracle. But the country's reconstruction was not without controversy and it resulted in cities filled with modernist buildings which have not aged well. Now, a new wave of construction is underway coupled with a new desire to rebuild the old.
- 3 patinka
Comment
-
Dėl Marijos bažnyčios Savičiaus g. buvo svarstomi visi variantai. Taip pat ir nedaryti nieko, arba palikti kaip muziejų komunizmo destrukcijai. Tai yra apgalvotas, išdiskutuotas sprendimas, ir tie, kas priėmėm sprendimą, tikrai turi argumentų.
Iš architektūrinio konkurso sąlygų:
"Konkurso tikslas – rasti šiuolaikiškus, lanksčius interjero sprendinius, kuriuose derėtų nauja ir sena, o pastatas būtų transformuotas taip, kad jame vienu metu viena kitai netrukdydamos galėtų vykti skirtingos veiklos, per erdvių manipuliacijas atsirastų pilietinių ir sakralinių funkcijų sinergija"Paskutinis taisė Alfas Vingys; 2023.03.19, 13:38.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimąKaip ir Vokietijos atveju lygini po antro pasaulinio karo subombarduotas bažnyčias, iš kurių liklo tik kiautas arba bokštas ir kurios dėl 50-60 metų modernistinio patoso, galbūt ir pinigų stygiaus nebuvo atstatytos, su visiškai gero stovio bažnyčia.
Šitas bokštas labai gerai iliustruoja tavo atgumentų absurdiškumą, dėl restauracijos, nes nors tik bokštas telikęs, bet jis yra restauruotas, šiaip visuose tavo pavyzdžiuose griuvėsiai yra restauruoti, kiek ten jų belikę.
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia nėra griuvėsis, ji turi sienas stogą ir bokštą. Tavo kliedesiai, kad reikia palikt purviną , apsilupinėjusį, sovietinėm spalvom nudažytą fasadą, yra neadekvatūs ir savo pavyzdžiais nieko neįrodei.
Būtų.
Taigi sakiai, kad pilnas restauravimas yra post sovietinis ir rytietiškas.
https://www.spiegel.de/international...-a-702856.html
Beje, aš nesakiau, kad pilnas atstatymas yra rytietiškas. Pats aktyviai palaikiau vokiečių gatvės pastatų atstatymą. Aš sakiau, kad galvojimas, kad bet kas, kas nėra idealiai nušpakliuota yra blogai yra rytietiškas. Tai yra du skirtingi dalykai.
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimą
O kaip reikėjo resutauruoti, nesiremti polichromija? Palikti carines ir velesnes spalvas, neatkurti neišlikusių architektūrinių elementų. Kam tada restauracija apskirtai. Kažkoks aptemimas.
Man šita diskusija primena "googleLT" tipo žmonių didžiulę empatiją netvarkai ir apsileidimui, dangstantis tariama "autentika".
Galbūt, prieš restauruojat, reikėtų projekto viešinimo (jeigu nevyksta tokie)? Galbūt reikėtų privalomų užsienio ekspertų išvadų? Gal dar kažko, kas, na, nežinau, neišplėštų iš žmonių mylėto (t.y. susijusio su įvairiais asmeniniais prisiminimais) ir per daug metų įsigyvenusio vaizdo? Arba priešingai, viešinimas ir aiškinimas visuomenei leistų prisitaikyti/pasiruošti prie grįžimo į originalią (?) išvaizdą.
Pernelyg dažnai lieku su įspudžiu, kad Vilniuje žmonių istorinis atminimas nieko nereiškia – ateina nauji ir (dažniausiai gana barbariškai) rauna tavo istoriją su šaknimis, savame mieste pasijunti tarsi svetimu (taikau tik Senamiesčiui ir Naujamiesčiui).
Comment
Comment