Sunku spręst, juolab pirmą kart ten apsilankėm. Bažnyčia veikia, pamaldos buvo, tai nedrįsau trukdyt... Ji lopoma. O sakralinio muziejaus stogo visai nebėra, nemanau kad jis vekia...
Vienuolyno plėtimu rūpinosi patys vienuoliai. 1736 m. kaip vienuolynui priklausantis statinys iškilo mokykla bajorų vaikams. 1764–1770 m. prie mokyklos pristatytas naujokynas. 1868 m. gautas įsakymas Tytuvėnų bažnyčią su vienuolynu ir jam priklausančiais pastatais atiduoti rusų stačiatikiams. Vyskupo Motiejaus Valančiaus pastangoms bažnyčia vis dėlto buvo išlaikyta. Dalis uždaryto vienuolyno pastatų atiduota klebonijai, nenaudojama vienuolyno-naujokyno dalis apiro ir 1887 m. buvo nugriauta.
O aš norėčiau pasidalinti apytiksliai metų senumo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio vienuolyno vidus.
BNS 2013 m. lapkričio 17 d. 14:25 Tytuvėnų bažnyčia žiemos su ne iki galo uždengtu stogu
Tytuvėnų bažnyčios stogo galutinai uždengti darbininkai iki žiemos nespės, darbai galės būti tęsiami dar pusmetį. Anksčiau planuota stogą pabaigti dengti iki lapkričio 30 dienos, bet teko terminą pratęsti. (...)
Nesutvarkytos stogo vietos laikinai dengiamos plėvele, tad žiema pastatui pakenkti neturėtų.
Šiandien LRT "Panoramoje" rodė reportažą iš Tytuvėnų praėjus 2 metams po 2012.01.27 d. gaisro. Čerpėmis uždengtas ne tik vienuolyno, bet ir bažnyčios stogas. Patalpse sutvarkytas šildymas, patalpose sumažėjo drėgmės; atrodo, kad dar tvarkys kaminus. Po nelaimių draudikai atsisako pigiai drausti pastatus - įmoka augo nuo 5 iki 15 tūkst. litų.
Keletas Tytuvėnų vienuolyno ir bažnyčios nuotraukų. Kadangi vienuolyno freskų ir bareljefų nuotraukų ir taip yra, ir ,deja, jų būklė tikrai nepagerėjo, nesikartosiu ir jų čia nedėsiu.
Comment