Graži ta mūsų cerkvė.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[KAU] Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia [Soboras]
Collapse
X
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąjuokingiausia, kad rusiskoje cerkveje vyksta katalikiskos pamaldos
Paskutinis taisė SaulisS; 2023.10.03, 14:00.
Comment
-
Parašė SaulisS Rodyti pranešimą
Ir dar kupole parašyta "Tu esi Petras – Uola; ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią", kas tiesiog yra vidurinis pirštas stačiatikiams
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimą
idomu, patiems katalikams nieko?
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąjo, bet dabar labai ant bangos griauti viska, kas rusiska
- 1 patinka
Comment
-
Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
be to stačiatikybė neatsirado iš ruZZijos ar SSRS. Tarpukario buvo svarstoma griauti, bet tas laikas praėjo.
O konkrečiai maskvos patriarchatas po 1663m. reformos yra tiesioginėje caro priklausomybėje, o prieštaraujantys buvo žiauriai persekiojami, žudomi arba pabėgo iš šalies (pvz. taip vatinami "staravierai"). Šita tradicija išliko iki šiol, ir cerkvė tarnauja kaip maskvos propagandos priemonė. Smetoniniais laikais apie Kauno soborą buvo kalbama turbūt panašiai kaip šiais laikais apie Žaliojo tilto skulptūras - buvo teigiančių kad tai yra caro valdžios ir ideologijos simbolis - didelis bizantinis kupolas miesto centre, kiti teigė kad tai yra istorinis paminklas, o istorija nevisuomet yra maloni. Aš esu daugiau antros nuomonės šalininkas - istorija yra istorija. Bet tuo pačiu taip - tai yra beveik tas pats lyg lenino paminklui kas nors būtų nupjovęs galvą ir uždėjęs Basanavičiaus veidą.Paskutinis taisė julius; 2023.10.04, 13:27.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė julius Rodyti pranešimą
Stačiatikybė nėra vienalytė - yra graikų stačiatikiai, koptai, ir kiti, kurie nepriklauso maskvos patriarchatui,
O konkrečiai maskvos patriarchatas po 1663m. reformos yra tiesioginėje caro priklausomyėje, o prieštaraujantys buvo žiauriai persekiojami, žudomi arba pabėgo iš šalies (pvz. taip vatinami "staravierai"). Šita tradicija išliko iki šiol, ir cerkvė tarnauja kaip maskvos propagandos priemonė. Smetoniniais laikais apie Kauno soborą buvo kalbama turbūt panašiai kaip šiais laikais apie Žaliojo tilto skulptūras - buvo teigiančių kad tai yra caro valdžios ir ideologijos simbolis - didelis bizantinis kupolas miesto centre, kiti teigė kad tai yra istorinis paminklas, o istorija nevisuomet yra maloni. Aš esu daugiau antros nuomonės šalininkas - istorija yra istorija. Bet tuo pačiu taip - tai yra beveik tas pats lyg lenino paminklui kas nors būtų nupjovęs galvą ir uždėjęs Basanavičiaus veidą.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąAišku, kad soborą reikėjo griauti tarpukariu, kaip lenkai Varšuvoje padarė. Bet apie tai jau pridiskutuota soboro temoje ir dabar jau per vėlu.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė vital7777 Rodyti pranešimąKodel dabar per velu? Kas cia dabar jau taip pasikeite?
Comment
-
Nezinau, kaip itiem forumieciam, bet man Kauno soboras atrodo tikrai vakarietiksai ir ne rusiskai, kitiap negu tarpukariu nugriautas A.Neviskio soboras Varsuvoj https://en.wikipedia.org/wiki/Alexan...hedral,_Warsaw . Tikrai pasauly yra nemazai neo-bizantinio stiliaus kataliku baznyciu, kaip Marselio Katedra https://en.wikipedia.org/wiki/Marseille_Cathedral ,Paryziaus Sacré-Cœur Monmarte https://en.wikipedia.org/wiki/Sacré-Cœur,_Paris , Londono Westinster'io kataliku katedra https://en.wikipedia.org/wiki/Westminster_Cathedral . Siaip pats Kauno Soboras gerai isipaiso Naujamiesty ir suteikia jam daugiau masyvumo, tai miesta tikrai papuosia.
- 1 patinka
Comment
-
Pridėčiau , kad kiekvienoje naujamiesčio panoramoje ar nuotraukoj iš oro, soboras yra spindesys ir monumentas. Jis nuostabiai įsipaišo į aikštę tarp didelių perimetrinių pastatų ir todėl net manau, kad jis Kauno panoramą labiau komplimentuoja nei Prisikėlimo bažnyčia, kuri yra pavienė ir tik išsišoką (žinoma vis tiek gerai atrodo). Beje visi kiti panoramoje pastebimi aplinkiniai pastatai yra didelės sovietinės dėžės, o XIX a. soboras labai tą pataiso.
Nerandu geros panoraminės nuotraukos, bet siūlyčiau tiesiog nuo kažkur Žaliakalnyje pažvelgti į panoramą ir kaip soboras įsipaišo. Arba galite nusileisdami Žemaičių g. atkreipti dėmesį į jį ir kaip gražiai žiūrint nuo Kauno paveikslų galerijos išlenda jo bokštas.
O taip pat ir nuo žemės pastatas atrodo puikiai ir beveik niekaip neprimena cerkvės. Didelės kolonos ir arkos atrodo labai kokybiškai, o spindintis baltumas su išdailintais kryžiais prie pagrindinių arkų, primena pietų Europos bažnyčias, o ypač kai kurias Italijos baroko bažnyčias, kaip Vatikano Šventojo Petro baziliką ir kitos (žr. nuoraukas), tuo tarpu maskvėnų cerkvės neturi Bizantinio ašrumo ir atrodo mongoliškai ar kazachiškai.
Išvada: Soboras yra architektūriškai vienas geriausių dalykų Kaune. Ištiktųjų nesitikėjau tokios išvados, bet pasikapsčius ir pakrapščius galvą supratau, kad soboras yra tiesiog puikus, pagrinde dėl to kaip jis nepriekaištingai įsipaišo į miestą.
O dar įdomu ką soboro heiteriai siųlo ar mato vietoj jo? Gal dar vieną vyčio skulptūrą? Obeliską policijai? Koks pastatas kitoks monumentas tiktų L. alėjos gale ir centrinėje miesto vietoje? įdomu išgirsti vizijas. Turiu omeny ne tik ką šiandien čia galima pastatyti, bet ir ką kito turėjo statyti prieš 150 ar 100 metų.
Šventojo Petro bazilika Vatikane
Venecijos švč. Marijos Sveikatos bazilika
Turino Supergos bazilika
MaskvaPaskutinis taisė bimbam; 2023.11.11, 00:33.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė wrm Rodyti pranešimąJau tik nebesvaikit, patys žinom kas pastatė, kodėl pastatė, ką simbolizuoja, o tokių soboro "gynėjų" dar nuo tarpukario dėka ir liks amžinai darkyt Kauno vaizdą. Įprastas akiai, bet vistiek absoliutus okupantų (religijos) svetimkūnis, kad ir kas ten dabar melstųsi.
nera tas soboras prastos architekturines isvaizdos, gerai isipaiso.. geriau jau Britanika tegu auksta mazina, ar KM lektuvu pakilimo taka naikina."I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 1 patinka
Comment
Comment