Parašė index
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilniaus miesto cerkvės
Collapse
X
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimąO ji tebestovi vis dar beveik nepasikeitusi. Bet senoje nuotraukoje bokštelio apatinė dalis kitokia, galbut vėliau pakeistas, čia tik taip manau.
Murine cerkve turejo atsidurti arciau sankryzos. Berods yra islike pamatai.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė Maxas Rodyti pranešimąKazkur skaiciau, kad pradzioje ten tik varpelis buvo uzkeltas (speju, kad dengtas stogeliu). Salia buvo pradeta statyti murine cerkve. Projektas yra islikes, saugomas Peterburgo archyvuose. Per 1 pasaulini kara vokieciai demontavo tik pradeta statyti murine cerkve ir pasistate is jos plytu karinius barakus (sandelius), kazkur netoli psichiatgrines klinikos.
Murine cerkve turejo atsidurti arciau sankryzos. Berods yra islike pamatai.
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąNaujojoj Vilnioj turėtų būti apie trečdalį rusų ir baltarusių, ukrainiečių. Ar stipri vietinė stačiatikių bendruomenė? Galbūt jie ketina statyti tą seniai planuotąją cerkvę? Štai bažnyčių rajone yra net dvi, o dar viena medinė- netoli esančiame Pavilny, o cerkvė tik viena ir mažutė. Beje, ar ši medinė yra saugoma?Paskutinis taisė Lettered; 2011.05.11, 23:58.
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąNaujojoj Vilnioj turėtų būti apie trečdalį rusų ir baltarusių, ukrainiečių. Ar stipri vietinė stačiatikių bendruomenė? Galbūt jie ketina statyti tą seniai planuotąją cerkvę? Štai bažnyčių rajone yra net dvi, o dar viena medinė- netoli esančiame Pavilny, o cerkvė tik viena ir mažutė. Beje, ar ši medinė yra saugoma?
Pirmiausia reiketu sutvarkyti apleistus istorinius pastatus A. Kojelaviciaus gatveje, kadaise ji buvo pagrindine. Kol nepersikrauste dauguma istaigu i "naujaji rajona". Taigi apie nauja cerkve tik pasvajot, zinoma pagal 20 a. pradzios projekta ji nebuvo didele, turejo boksta kaip iprasta---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimąPaskutinis taisė Civis; 2011.11.30, 18:23.
Comment
-
Šį mėnesį pradėjo veikti atnaujinta Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė Naujininkuose.
В Вильнюсском храме в честь святого благоверного князя Александра Невского возобновляются богослужения
Информационная служба Виленской и Литовской епархии · 26.11.2012 23:03
С 1 декабря 2012 года по благословению архиепископа Виленского и Литовского Иннокентия возобновляются богослужения в вильнюсском храме в честь святого благоверного князя Александра Невского. Более полувека этот храм, некогда бывший „сердцем“ женского Марие-Магдалининского монастыря, был закрыт и находился в запустении, а насельницы монастыря изгнаны. Возобновление служб в этом некогда поруганном, а ныне восстановленном храме, - знаковое событие, свидетельствующее о возрождении религиозной жизни и культуры.
Первая служба будет совершена 6 декабря в день памяти небесного покровителя храма св. блг. князя Александра Невского. Начало божественной литургии в 9-00, исповедь в 8-00 утра.
http://www.pravoslavie.ru/news/57841.htm
Comment
-
Parašė miestasDar dėl cerkvės, kuri sudomino tūlą forumo narį index.
??
Atvaizdas
http://www.epaveldas.lt/vbspi/biDeta...RecordId=22853
http://bratstvoprav.narod.ru/chramy/...th_Sobor.htm#4
Skaityti straipsnelį ir komentarus po juo: http://www.gidas.mb.vu.lt/2009/10/29...uje-xvi-xix-a/Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
-
Parašė miestasNebent tikrai šalia Stačiatikių Soboro buvo dar viena cerkvė.
Vikipedijoje yra išnykusių Vilniaus (ir ne tik Vilniaus) cerkvių sąrašiukas.
Vilniaus Georgijevskaja cerkvė (pastatyta Algirdo laikais apie 1350 m. Rasuose; 1608 m. perduota unitams; 1632 m. grąžinta stačiatikiams; 1655 m. degė; 1664 giuvėsiai perduoti jezuitams, kurie pastatė bažnyčia; 1794 bažnyčia uždaryta.
Vilniaus Ioano Bogoslovo cerkvė (mūrinė; minima 1511 m.; griuvėsiai išliko iki 1671 m.)
Vilniaus Kosmodamjanskaja cerkvė (minima nuo 1503 m.; 1609 m. perduota unitams; 1655 m. sudegė; 1677 m. cerkvės žemės atiduotos Augustijonų vienuolynui, pastatyta Vilniaus Švč. M. Marijos Ramintojos bažnyčia)
Vilniaus Kristaus gimimo cerkvė (mūrinė; pastatyta apie 1500 m.; 1609 m. perduota unitams; išnykusi)
Vilniaus Lukiškių kalėjimo Šv. Nikolajaus cerkvė (mūrinė; pastatyta 1904 m.; neveikianti)
Vilniaus Pokrovskaja cerkvė (pastatyta XVI a.; sudegė 1610 m.)
Vilniaus Uspenskaja cerkvė (pastatyta Gedimino laikais, XIV a.; 1610 m. sudegė)
Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo cerkvė (pastatyta XV a.; šalia dab. Literatų g.; 1619 m. uždaryta)
Vilniaus Šv. Ekaterinos cerkvė (minima nuo XIV a.; stovėjo šalia Šv. Mykolo bažnyčios; 1557 m. sudegė}
Vilniaus Šv. Iljos cerkvė (iki 1672 m. išnyko)
Vilniaus Šv. Spaso cerkvė (mūrinė; pastatyta iki 1511 m.; 1610 m. sudegė)
Vilniaus Šv. Petro ir Povilo cerkvė (mūrinė; minima nuo 1558 m.; 1609 m. perduota unitams; išnykusi; jos vietoj stovi Vilniaus Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia)
Vilniaus Šv. Vladimiro cerkvė (pastatyta 1905 m.; neveikianti; Antakalnio kapinėse)
Vilniaus Voskresenskaja cerkvė (pastatyta XVI a.; neveikianti, 1799 m. paversta gvv. namu; išliko cerkvės fasado detalės)
Comment
-
Parašė Kavasiakas Rodyti pranešimąkoks nuobodus vidus, jis visą laiką toks buvo?Cerkvės vidus buvo ištapytas senovės rusų stiliumi (dabar neišlikę)Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Comment
Comment