Kokios Vilniaus ir jo rajono cerkvės jums gražiausios? (Beje, nors ir yra tema "Gražiausios Lietuvos cerkvės", čia klausiama tik apie Vilnių).
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Gražiausios Vilniaus cerkvės
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Gražiausios Vilniaus cerkvės
18Šv. Dvasios stačiatikių vienuolyno katedra22,22%4Šv. Konstantino ir Michailo (Romanovų) cerkvė16,67%3Švč. Dievo Motinos Ženklo iš Dangaus cerkvė11,11%2Lukiškių kalėjimo Šv. Nikolajaus cerkvė5,56%1Skaisčiausios Dievo Motinos cerkvė11,11%2Sentikių maldykla16,67%3Šv. Euferosinijos cerkvė0,00%0Šv. Aleksandro Neviškio cerkvė11,11%2Šv. Nikolajaus cerkvė5,56%1Šv. Arkangelo Mykolo cerkvė0,00%0Šv. Paraskevijos cerkvė0,00%0Šv. kankinės Kotrynos cerkvė0,00%0Šv. Apaštalų Petro ir Povilo cerkvė0,00%0Žymos: Joks
-
-
Dar man labai gražios yra Šv. Dvasios ir Dievo Motinos Ženklo iš Dangaus cerkvės. Man jos abi gražios, bet kažkaip man labiau patinka Ženklo iš Dangaus cerkvė, nes kažkaip bizantiška cerkvė man labiau patinka nei europietiško stiliaus cerkvė. Man atrodo, jog baroko stilius kažkaip "gadina" stačiatikių cerkvės įvaizdį, nes bizantiški kupolai nesiderina prie barokiško fasado. O ir vidus kaip katalikų bažnyčioje: ikonastasas panašus į katalikų altorių, jame freskos, nors ir su provoslavų ikonografija, bet nutapytos katalikų stiliumi. O dar ir skulptūros! Teko girdėti, jog stačiatikiai nepripažista skulptūrų. Taigi, čia jums pavyzdys: Šv. Dvasios cerkvėje jų pilna! Ko gero, susiliejusios įvairių architektūros stilių detalės irgi grožio nepriduoda.
Comment
-
-
Parašė Ertagan Rodyti pranešimąMan atrodo, jog tavo sena nuotrauka.
Comment
-
Parašė k0fis Rodyti pranešimąDeja, tavo nuotrauka sena. Naujoji spalva bent man - daug kartų gražesnė.
Comment
-
Skaisčiausios Dievo Motinos cerkvė. Skaisčiausios Dievo Motinos cerkvė dar prieš šešis šimtmečius tapo soboru – svarbiausia Lietuvos stačiatikių šventove. Manoma, kad Dievo Motinos cerkvę įkūrė Julijona – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo žmona ir Jogailos motina.
Pasak legendos, pirmąją cerkvę šioje vietoje pastatęs Didysis kunigaikštis Algirdas apytikriai 1346-ais metais. Seniausi išlikę cerkvės mūrai siekia XV amžių. XVI šimtmetyje cerkvę iš pagrindų rekonstravo kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis.
1609-ais metais cerkvė atiteko unitams – Rytų apeigų krikščionims, priėmusiems uniją su Romos katalikų bažnyčia.
Ilgainiui cerkvė buvo labai apleista. Prieš du šimtus metų buvo perduota Vilniaus universitetui, joje įrengta biblioteka, auditorijos, muziejus ir anatomikumas, kuriame buvo atliekami skrodimai. Dabartinę išvaizdą cerkvė įgavo po rekonstrukcijos XIX amžiaus viduryje, kai vėl buvo grąžinta stačiatikiams.
Informacija pateikta iš interneto svetainės http://www.vilnius-tourism.lt/ka-pam...otinos-cerkve/
Comment
Comment