Atkurti pastatą kuris net nebuvo pastatytas,gal tegul geriau neleisti apleistiems pastatams sugriūti.Būtų gera pradžia,o paskui gali ir atstatinet kad ir viską ko nebėra ant žemės paviršiaus.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilniaus Jėzaus Širdies bažnyčia Naujamiestyje
Collapse
X
-
Kam jos dabar reikia? Juolab kad tektų griauti dabar stovintį pašto pastatą. Kam reikia dar vienos bažnyčios? Kad stovėtų tuščia? Suprantu Valdovų rūmai skirti reprezentaciniams reikalams ar eksponatams, o čia? Na galima apžiūrėti miesto panoramą, bet tam yra Televizijos bokštas, Trijų kryžių kalnas, Jonų bažnyčios bokštas.
Comment
-
Parašė Gnoss Rodyti pranešimąKam jos dabar reikia? Juolab kad tektų griauti dabar stovintį pašto pastatą. Kam reikia dar vienos bažnyčios? Kad stovėtų tuščia? Suprantu Valdovų rūmai skirti reprezentaciniams reikalams ar eksponatams, o čia? Na galima apžiūrėti miesto panoramą, bet tam yra Televizijos bokštas, Trijų kryžių kalnas, Jonų bažnyčios bokštas.
Atkurtoji Kauno Prisikėlimo bažnyčia labai dažnai būna pilna, bei kaip paaiškinti prie 10 metų vykusį bažnyčių statybų vajų?
Comment
-
Parašė miestasReikėtų ir vokiečių Dresdene paklaust, kam jiems dabar reikia Frauenkirchės.
Yra pas juos ir Televizijos bokštas, ir rotušės bokštas, ir kitų bažnyčių ir reprezentacinių rūmų, skirtų eksponatams. Beje, pats buvau viduj. Visai patiko interjeras. Tarp kitko, atkurta grynai iš aukų ir įvairių fondų.
Comment
-
Parašė Gnoss Rodyti pranešimąKeista, kad LLRA nestumia tokio projekto, juk jie taip svaigo apie sanktiuariumą ar kaip ten jis Antakalnyje, o čia tokią gigantišką šventovę atstatyt, tai būtų riebus pliusas rinkiminėje agitacijoje
Comment
-
Parašė Gnoss Rodyti pranešimąBet kadangi lietuviai yra tokie didingi katalikai, tai jiems akį rėžiančios bažnyčios yra būtinos?
Comment
-
Šv. Jėzaus širdies bažnyčia 1940 m.
Parašė laimutis Rodyti pranešimąŠv. Jėzaus širdies bažnyčia 1940 m.
ebay.de
Comment
-
Paroda Vilniaus miesto muziejuje
Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai
2021.07.21–2022.01.09
Gaila, kad kai kurie projektai liko neįgyvendinti
Paskutinis taisė Romas; 2021.11.19, 19:25. Priežastis: Sutrumpinta kopija iš temos "Parodos ir pristatymai"
Comment
-
TWP Wilno 2021.01.31
Niezrealizowane wizje architektów wileńskich – kościół projektu Wiwulskiego
Nerealizuoti Vilniaus architektų projektai - Vivulskio bažnyčios projektas
https://kurierwilenski.lt/2021/02/03...u-wiwulskiego/
https://wilno.tvp.pl/52051410/niezre...tu-wiwulskiego
Comment
-
Šiandien mirė architektas Algimantas Mačiulis. Jis pritaikydamas Jėzaus Širdies bažnyčia kitai paskirčiai- Statybininkų kultūros rūmams- pasistengė išsaugoti pastato struktūrą. O gal kada nors čia vėl bus Vivulskio projektuota bažnyčia...
Bernardinai.lt 2019.09.16
Ekskursija po pastatą, kurio nėra: Naujamiesčio bažnyčios istorija
O ekskursija tęsiasi pirmajame aukšte. (...)Bet mums įdomu ne tai, ką matome, bet tai, kas slepiasi už juodų dažų, už gipso kartono aptaisymų, už gelžbetoninių perdangų ir už praėjusio laiko ribų.
Įsivaizduokime, kad ką tik pro pagrindines duris įžengiame į bazilikinio tūrio bažnyčią. Kairėje ir dešinėje pusėje matyti šoninių navų arkos, viršuje – 22 m aukščio cilindrinis centrinės navos skliautas, toli priekyje – antra tiek, kiek iki scenos uždangos – didysis altorius ir Kristaus figūra virš jo. Tai vieno talentingiausių lietuvių architektų Antano Vivulskio vizija. Realizuojama ji iš dalies, ankstyva autoriaus mirtis neleidžia didžiulio projekto užbaigti iki galo. Pradėta statyti 1913 m. bažnyčia taip ir lieka neužbaigta, kol 1962 m. pradedama griauti.
Pašalinami fasado bokšteliai su laiptinėmis, nuardomas stogas, nugriaunamas didžiosios navos skliautas, šoninių navų skliautai, išardomos geltonų plytų sienos, arkiniai langai, nebaigtos statyti apsidės ir kitos bažnyčios dalys.
Paliekama tik keletas stambiausių laikančio karkaso elementų – tai pilioriai, buvę išorinių sienų dalimi, ir pilioriai, skyrę centrinę ir šonines navas bei arkos, jungiančias tuos piliorius į šonines navas. Ir tai beveik viskas, kas lieka nenugriauta. Dar keletą fragmentų aptinkame ruošdamiesi ekskursijai, sugretindami dabartinį pastatą su bažnyčios brėžiniais ir nuotraukomis, bet esminės išsaugotos dalys – pilioriai ir juos į bendrą struktūrą rišančios arkos. (...)
Po keturių dešimtmečių vykdoma drastiška pastato rekonstrukcija nepalieka vietos pokalbiui su Vivulskio architektūra – vienintelė bent kažkiek vertinama bažnyčios ypatybė yra jos novatoriškas gelžbetoninis karkasas, jis ir pasirenkamas išsaugoti ir šiek tiek eksponuoti, atmetant vivulskiškos architektūros visumą, architektui buvusį esminį viduramžiškos bažnyčios vaizdinį. Vėl po keturių dešimtmečių Mačiulio modernistinis grynuolis patiria triuškinančią pertvarką, atmetant, kas buvo esminga kultūros rūmų architektūrai (...)
https://www.bernardinai.lt/2019-09-1...cios-istorija/
- 2 patinka
Comment
Comment