Čia Kaunas, Prieplaukos krantinė (dab. Karaliaus Mindaugo pr., tik laikotarpis jau po 1918 m.
Taip, Ačiū jRamke!!! Ši nuotrauka man padėjo suprasti, kas nuotraukoj ne taip. Fotografas daręs nuotrauką, tik truputį pasukęs objektyvą į vieną pusę, labai puikiai pakeitė man gerai atpažystamą vietą.
Koganas (gali būti ir Kaganas) labai populiari pavardė. Jau 1939 m. tel. knygoje tokių prieskaičiuota 34. Kiek buvo 1882 metais? Turbūt ne viena ir ne dvi familijos. Gal žinomas šeimos galvos verslas ar užsiėmimas?
Polonska (Polunska?) pavardė - retesnė. Bet veiksmas, manau, vyko senamiestyje arba Aleksoto apačioje.
Prieš tai klausiau ar tai gali būti vienas namas, nes 1937 metų tel. knygoje yra užfiksuota ir Kaganas (tiksliau S.T. Kaganienė) ir B. Polunkis adresu Vilniaus g. 4 (dab. Vilniaus g. 27 - Jablonskio g. 1).
Iš šaltinio žinau, kad 1882 metais Kaune buvo ieškomos išnuomuoti patalpos ofisui, kuris turėtų būti ne mažiau kaip 8 kambarių. Ten minima, kad po gaisro Kaune (suprask neseniai įvykusio) sudegė apie 100 namų, todėl nuomos kainos yra labai išaugusios ir minima, kad Kogano ir Polanskos namuose yra tinkami apartamentai ofisui. Bandau išsiaiškinti, kur jie galėjo stovėti.
Dabar pagalvojau, kad aprašyme tiesiogiai neparašyta, kad tai du skirtingi namai, todėl tai gali būti ir vienas namas tik su keliais skirtingais šeimininkais.
Tęsiu, katalikiškų bažnyčių pabuvojusių provoslaviškomis cerkvėmis, temą. Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia, savo laiku, buvo Aleksandro Neviškio soboru. Įdomu, kada tiksliai ši bažnyčia perėjo atgal į katalikų rankas?
Comment